Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben másabb a homoszexualitás...

Miben másabb a homoszexualitás bűne, mint az irigység vagy önzés, amiről szintén ír a Biblia?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 13:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
42%

Nyílván bűnök között van különbség. Miért hasonlítanánk össze az irigységet egy szexuális bűnnel?

Vagy mire vagy irigy, a barátod nike cipőjére, vagy a barátod feleségére?

Vagy lefekszel a barátnőddel, aki nem a feleséged mekkora bűn? És ha egy másik férfival fekszel le? Vagy egy állattal paráználkodsz? Ezeket is megteszed, vagy csak kísért a gondolat? Az is bűn a kereszténység szerint.

Erre a kérdésre nem lehet normálisan válaszolni.

2019. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Keresztény nő vagyok és nincs bennem homoszexualitás. A csírája sem. De nem láttam a Bibliában azt, hogy egyik nagyobb lenne, mint a másik. Az, hogy te azt írtad, hogy nyilvánvaló, az kevés, első a Biblia szava. Így a kérdésem fenn áll, hogy miért másabb? A bűn az bűn. A következménye a bűnnek bűn. Nem lehet más. És a pletyka, az irigység, és a többi, amikről ír a Biblia, ugyanúgy következménnyel jár, akár ember halálával is.
2019. febr. 18. 14:34
 3/43 anonim ***** válasza:
0%

" A következménye a bűnnek bűn"

Nem csak. A bűnös, Istentől elszakadt, Isten ellen rugózó gondolkodás következményei pszichés aberrációk is sajnos, pl. homoszexualitás. A Biblia is inkább így céloz rá, nem pedig bűnként.

2019. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
56%

"Erre a kérdésre nem lehet normálisan válaszolni."


Hát persze, hogy nem lehet, mert akkor be kellene ismerni, hogy nincs leírva sehol a Bibliában, hogy bármiben is rosszabb lenne mint akár melyik bűn. A melegeket mégis elítélitek, ahol tudjátok savazzátok Krisztus nevében.

Az egyik legnagyobb szentetek fél életében kegyetlenül üldözte a keresztényeket, a kereszténységet, az ő bűne mégsem számít semmit, azt meg lehet bocsájtani. De ha két férfi vagy két nő szereti egymást akkor már rázzátok a bibliát, meg idézgetitek az a kb 3 igét amiben elítélik. Persze az nem kerül mellé, hogy az összes többi bűnt is ugyanúgy elítéli a Biblia (sokkal több helyen). Legyen szó házasságtörésről, lopásról, vagy akár a legnagyobb bűnről (amiről azt mondja a Biblia is, hogy Isten elleni bűn) a gyilkosságról.

A gyilkosnak mégis van megbocsájtás a melegeknek meg hát ... hát igazából nincs. Pokolra minddel, ugye?

2019. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
0%

"Hát persze, hogy nem lehet, mert akkor be kellene ismerni, hogy nincs leírva sehol a Bibliában, hogy bármiben is rosszabb lenne mint akár melyik bűn. "


De mi keresztények ezt nem is mondtuk:) Lsd. 3. válaszom


"Az egyik legnagyobb szentetek fél életében kegyetlenül üldözte a keresztényeket, a kereszténységet, az ő bűne mégsem számít semmit, azt meg lehet bocsájtani."

Erre azt mondom, mint mindenkinek. Mindenki maga felel magáért Isten előtt. Nincs egyetemleges keresztény bűncselekmény. Ha üldözte üldözte, én ettől még üdvözülni fogok Te pedig ettől függetlenül sem, úgyhogy nem értem, hogy mit szeretnél ezzel a példával


"A gyilkosnak mégis van megbocsájtás a melegeknek meg hát ... hát igazából nincs."

Nálad. Istennél mindenki, aki újjászületik Jézusban az üdvözül. A meleg, aki tényleg hívő, simán kigyógyul a pszichés problémájából.


"Pokolra minddel, ugye?"

Így gondolod? Amúgy is ti keltitek a feszültséget a homoszexuálisok körül, nem pedig mi, hívők. Mindig ateista teszi fel ezeket a homoszex kérdéseket. Te is vered itt a tamtamot


" Legyen szó házasságtörésről, lopásról, vagy akár a legnagyobb bűnről (amiről azt mondja a Biblia is, hogy Isten elleni bűn) a gyilkosságról."

Ilyet így nem ír a Biblia. Ellenben ezt írja: a legnagyobb bűn és egyben halálos bűn, ha nem hiszel Jézusban. Az ószövetségben is a hazugságot emeli ki valamennyire, bár így nem igazán osztályoz a bűnös cselekedetek közt, úgyhogy szerintem neked nem a keresztényekkel van bajod, mert nem a Bibliából idézgetsz:)

2019. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
46%

Az, hogy mi "pszichés aberrációk is ... pl. Homoszexualitás." az az orvostudományra tartozik és nem a vallásra. Ők meg azt mondják, hogy nem az.


"Mindenki maga felel magáért Isten előtt. Nincs egyetemleges keresztény bűncselekmény. Ha üldözte üldözte, én ettől még üdvözülni fogok Te pedig ettől függetlenül sem, úgyhogy nem értem, hogy mit szeretnél ezzel a példával"

Akkor segítek, hogy megértsd. Ha mindenki a maga felel a maga sorsáért akkor milyen jogon ítélsz el bárkit? Neked az a dolgod, hogy szeresd a felebarátod és odanyújtsd a másik orcád nem az, hogy megmondd a másik hogy élje az életét. ennek ellenére ezt teszed. Azt meg nem TE fogod megmondani, hogy én (vagy akár te) üdvözülni fogok vagy sem. Mert bocsi, de semmit sem tudsz rólam. Nem ismersz, nem tudod milyen bűnöket követtem el ha elkövettem és megtisztultam-e a bűneimtől vagy sem.


"A meleg, aki tényleg hívő, simán kigyógyul a pszichés problémájából." Ez butaság. Beszélj "kigyógyult melegekkel", MINDEGYIK azt fogja mondani, hogy vannak homoszexuális gondolatai. És mivel a gondolat is bűn (ahogy az első is mondja) a homoszexuálist kárhozatra ítélted amiből nincs menekvés.


"ti keltitek a feszültséget a homoszexuálisok körül, nem pedig mi, hívők" Nyilván mi keltjük (bárkire is gondolsz ezzel a "ti"-vel). Ti meg csak elítélitek őket. Az sokkal keresztényibb.


"ezt írja: a legnagyobb bűn és egyben halálos bűn, ha nem hiszel Jézusban" Én hiszek akkor ez pipa, bocsi.


"Az ószövetségben is a hazugságot emeli ki valamennyire, bár így nem igazán osztályoz a bűnös cselekedetek közt" Ha ez így van akkor Ti miért tesztek különbséget? Miért nem akarjátok meggyógyítani a tolvajt, miért nem ítélitek el a hazugot? Hisz a legtöbben napi szinten hazudnak! De ott elég egy gyónás ugye?

2019. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Ahogy Jézus kérdezné: mit gondolsz, mi van megírva, mit mond erről Isten?

Ugyan is, a felsorolt tulajdonságok, egy versben vannak megemlítve, hogy akik ilyet tesznek, méltóak a halálra.

Isten nem szelektál bűnök között, nincs kis bűn, meg nagy bűn.

a kérdésekre benne vannak a válaszok Isten szavában, sajnos némelyek nem tudják elfogadni, az egy dolog. S arra késztetnék Istent, hogy másítsa meg a döntéseit, ilyen olyan oknál fogva. Azonban, másik könyvet azért nem írat, mert kitart az először meghozott döntésnél.

2019. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
42%

"nem lehet normálisan válaszolni."

Isten normálisan válaszol, csak vannak akik nem fogadják el, és kisebbíteni akarják a tettüket, másokhoz viszonyítva.

Azonban elfelejtik azt a tényt, hogy Ők viszonyítanak, Isten nem.

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


Sehol nem jelentette ki, hogy az egyik bűn, kisebb, a másiknál, egy ítélet alatt vannak.

2019. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
47%

"Ugyan is, a felsorolt tulajdonságok, egy versben vannak megemlítve, hogy akik ilyet tesznek, méltóak a halálra."


Magyarán azon álláspontot képviseled, hogy dögöljön meg az összes meleg. Még véletlenül sem azt, amit Jézus mondott, hogy szeresd felebarátodat, mint tenmagadat, igaz? Ez vagy te, kis mocsok jehovás, aki a vallása mögé bújva, azzal takarózva szabadon okád számára ismeretlen emberekre. A gyűlölet szól belőled, ennyit érsz, nem többet, ennyit ér a vallásod.

Ha neked szabad ócsárolni a melegeket, engedd meg kérlek, hogy én is szabadon ócsárolhassalak téged, oké? Ki mint vet, úgy arat, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Biztosan ismered ezeket a mondásokat, meg azt is, hogy aki másnak vermet ás, maga esik bele. Remélem hogy a pokoban fogsz megrohadni, hogy azt kapd, amit te is kívánsz ismeretlenül is embertársaidnak. Mocsok kis jehovás tapló, hánynom kell tőled, undorító, velejéig gonosz ember (nem is ember, csak egy droid) vagy, az egész rothadó vallásoddal együtt.

2019. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarán azon álláspontot képviseled, hogy dögöljön meg az összes meleg."

(Ezékiel 33:11) . . .»,Élek én — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, hogy nem gyönyörködöm a gonosz halálában. Inkább abban gyönyörködöm, ha a gonosz megtér útjáról, és életben marad. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útjaitokról, hisz miért halnátok meg,. . .


Milyen kedves vagy, Én belőlem jön a gyűlölet?

Mindössze annyit bátorkodtam megfogalmazni, hogy mi Isten álláspontja ebben az ügyben.

S úgy gondolkodom erről ahogy Ő, a fent idézett szavai alapján.

Nem gyűlölök senkit. Azzal pedig, hogy szeretem a felebarátomat, nem fog megváltozni Isten erre vonatkozó döntése.

Nem mondhatom azt hogy Isten másként fog dönteni, vagy tenni, mert akkor hasonló lennék Sátánhoz, aki kedveskedő szavakkal másította meg Isten azon állítását, hogy nem halnak meg ha esznek a Fáról. Így Istent hazugnak állította be.

Nem fogok hazudni, vagy mást mondani, mint amit Isten mond, a szeretet mögé bújva, SŐT.

Ha valaki szereti a felebarátját, és tudja milyen veszélyben van, akkor figyelmezteti, és nem hagyja annyiban.

Ti vagytok akik nem szeretitek sem Istent sem a felebarátotokat, mert becsapjátok magatokat, és másokat is, úgy állítva be Istent, hogy elfogja nézni azt amire valójában halálos ítéletet szabott ki.


Isten azt szeretné ha a halálos bűnöket gyakorlók változtassanak gondolkodás módjukon, és tetteiken.

HA nem teszik, akkor nem fog könyörögni. Erről szól a vers.

"abban gyönyörködöm, ha a gonosz megtér útjáról, és életben marad."

Ahogy láthatod, életben maradni csak változtatások árán lehet, És ezt nem azért mondta, mert utálja, vagy nem szereti az embereket. De a végtelenségig, nem elnéző.

Nem lehet visszaélni a kedvességével, és irgalmával.

(2Péter 3:9) . . .Jehova nem lassú az ígéretét illetően, amint némelyek a lassúságról vélekednek, hanem türelmes hozzátok, mert nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson.


Vagy is azért ad időt, hogy változtass, ellenben nem kellene időt hagynia, ha nem így vélekedne, nem gondolod?

2019. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!