Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben másabb a homoszexualitás...

Miben másabb a homoszexualitás bűne, mint az irigység vagy önzés, amiről szintén ír a Biblia?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 13:22
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
25: semmit sem írtál a kérdéshez. Nagyon konkrétan kérdeztem meg valamit, de képtelen vagy rá válaszolni, így teljesen felesleges a sértegetésed, hogy én vagyok értetlen. Veled ellentétben én a Bibliát olvasom, nem pedig a jw.org-ot vagy épp az ébredjeteket és sehol sincs olyan ige, ami választ adna a kérdésemre, vagy a te állításod alátámasztaná. Legalább ne Isten szavának mondanád az őrtorony tanításait, leginkább ez a legsértőbb Istenkáromlás.
2019. febr. 20. 15:43
 32/43 A kérdező kommentje:
29: piros kezet adtam, hosszú és biztos vagyok benne, hogy saját véleményt írtál. Azért adtam piros kezet, mert te sem válaszoltál a kérdésemre és már unom, hogy teljesen felesleges kommenteket olvasok, amiknek semmi köze a kérdésemhez. És én logika alapján vezettem le neked Isten kegyelmét, de te cselekedetekhez kötöd, mintha ki lehetne érdemelni. Ez egy hazugság.
2019. febr. 20. 15:46
 33/43 A kérdező kommentje:
30: nem tudom elengedni, mert ez egy fontos kérdés. De még senki sem válaszolta meg.
2019. febr. 20. 15:47
 34/43 KZitus ***** válasza:

Szia


Már megírták neked a választ, csak valami okból nem vetted észre.

Ezt írták neked: 1Korintusz 6:9,10 "Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát."


A Bibia válaszát kérted. Itt világosan leírja, az általad felsorolt bűnök(ha nem változtat az ember)mind a halálos bűnök közé sorolja. Ebben az értelemben nem "másabb"...

2019. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Itt van egy nagyon hasonló kérdés. Arról szól, hogy a falánkságot miért nem veszik akkora bűnnek a keresztények, mint a homoszexualitást.

Ha megnézed, egyetlen normális válasz se érkezett... És szerintem itt se fog, mivel ezt a Bibliából nem lehet igazolni. Nincs olyan rész, ahol azt írná, hogy a homoszexualitás nagyobb bűn lenne mint a többi. Ha lenne, már rég leírta volna valamelyik.

Ezért mondtam hogy "engedd el", (fanatikus) hívőkkel nem éri meg vitatkozni, egyszerűen folyton ugyan azt fogják ismételgetni és nem látják meg a logikai bakit.


Persze javítsatok ki ha mégis van olyan Bibliavers ami kiemelné, hogy a homoszexualitás nagyobb bűn mint hazudni/túl sokat enni/alkoholizmus/stb. De tudtommal nincs ilyen.


Üdv: a 30. válaszoló

2019. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

34: ott is ott van a részeges, amit ti viszont elnéztek.

35: valóban nincs ilyen vers. De továbbmegyek, olyan viszont van, hogy a gyűlölet egyenlő a gyilkossággal, márpedig nincs ember a földön, akiben ne lenne ez meg és ne követte volna el. Borzasztó, hogy képtelenek válaszolni normálisan. A kérdés kiírása óta keresem azt a határvonalat a Bibliában, ami egyértelműen mutatja, hogy az egyik csak tévedés, vagy hiba, vagy nem is tudom hogy lett megfogalmazva (lásd falánkság) és csak ejnye bejnye a bünti, míg a másik miatt kegyetlen megtorlás jár. Mondom ezt úgy, hogy nem tudom elfogadni a homoszexuális cselekedetet, de igazságtalan és szeretetlen sem akarok lenni. Csak tudni akarom az igazat.


Az, hogy a tanúk állandóan az őrtorony véleményét másolgatják, az semmi. Az nem a Biblia és semmi köze Istenhez, mert nem is ismerik.

2019. febr. 21. 08:05
 37/43 anonim ***** válasza:

Talán azért képtelenek, mert nincs válasz. Erre sem. Mert csak akkor kell szó szerint érzelmezni amikor kényelmes.

Persze amikor nem kényelmes akkor hallgatunk csendesen, meg megmagyarázzuk, hogy az nem is úgy kell értelmezni. Mint Pl. a Mózes V. 21:18 esetében. Mert ugye fehéren-feketén benne van a bibliában, hogy ha a gyermek szófogadatlan és nem engedelmes és ezen (testi)fenyítés hatására sem változtat akkor bizony el kell vinni a vénekhez és halálra kell köveztetni. Igen. Ez benne van a Bibliában, de ezt Ti is tudjátok. Ha a gyereked szófogadatlan akkor bizony szépen el kell tángálni, ha nem javul akkor meg mehet a lecsóba, mert ez Isten akarata. Nem én mondom, a Biblia mondja. Valami hasonlót ír a melegekkel kapcsolatban is. De ugye azt azért mégis szó szerint kell venni ezt meg hát ... nem egészen. Ok, akkor én meg azt mondom, hogy nem kell elfogadni a melegeket, de akkor lesztek szívesek a gyermekeitekkel is eszerint bánni és viselni a következményeit. Mert ez viszont bűncselekmény lesz!

Le lehet pontozni de ha valamihez tartjátok magatok akkor legalább csináljátok következetesen! Vagy lehet a értelmét és szándékát keresni és nem megöletni a saját gyermeked hanem megnevelni, meg békén hagyni a bu*ikat ahelyett, hogy veritek a nyálatok, hogy halál az összesre mert benne van a Bibliában, aztán majd ha Istennek baja van velük elintézi ő.

2019. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37-es válaszoló:Itt a törvénykorszakról írsz,nem a jelenleg is még tartó kegyelem korszakról.Azóta van egy Újszövetség!Jézus megváltása óta ez az izraelitáknál gyakorolt bűntetési mód,a megkövezés nincsen megkövetelve.
2019. febr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Jaaaaa, értem, tehát akkor a kegyelem korszakában vagyunk. És elmondanátok, hogy ebből a kegyelemből a homoszexuálisok hogy is maradtak ki? Éppen Jeruzsálem Pride volt a Getszemáni kertben aztán elkéstek? Vagy hogy is van ez? Mert a házasságtörőt sem kell már megkövezni, pedig az is szexuális bűn, a melegeket pedig még mindig az ószövetség szerint ítélitek el! Pedig emlékeim szerint SEHOL SINCS kiemelve, hogy a kegyelem pont a homoszexuálisokra nem vonatkozik; számukra marad az ószövetségi törvény?!. Olvasd csak szépen vissza az itt megszólaló hittestvéreid megnyilvánulásait vagy akár melyik témával foglalkozó kérdést. Még a kérdező is fontosnak érzete minden egyes hozzászólásában megemlíteni, hogy persze ő is elítéli (nem tudja elfogadni) a melegeket, még annak ellenére is, hogy az Neki is feltűnt, hogy valami nem stimmel a kérdéssel kapcsolatban.

Tudjátok mit gondolok? Azt, hogy ez a helyzet nektek nagyon kényelmes. Miért? Mert azt gondoljátok, hogy miért is van baj a homoszexuálisok ilyen szintű gyűlöletével, miért is kellene megérteni őket, miért is kellene foglalkozni a témával hisz ezzel nektek semmilyen kapcsolatotok nincs. "Persze, ne verjük a gyereket, főleg ne öljük meg mert azért mégis szeretjük még ha nem is fogad szót. Ne kelljen már megölni a szomszéd asszonyt sem, mert a szilveszteri céges bulin ittasan összefeküdt a Józsival mert akkor meg piszkos lesz a kezünk. Ezek a kérdések mindannyiunkat érintik, körülöttünk történnek. De ezek a bu*ik kit érdekelnek? Hisz egyet sem ismerek! Lehet őket nyugodtan gyűlölni. Nehogy már nektek kelljen tenni bármit is ez ellen!" Csak azt felejtitek el, hogy igenis köztetek is élnek melegek. A csendes, jó tanuló srác aki mindig a hátsó sorban ül szótlanul, az agglegény aki minden istentiszteleten ott van mert ott legalább nem érzi magát egyedül, a kamaszlány aki egész eddig jó keresztény volt, részt vett a közösség életében és egyik napról a másikra veszekedés van minden vasárnap, mert nem akar misére menni. Köztetek élnek és a gyűlöletetekkel pokollá teszitek az életüket. Aztán persze lehet hibáztatni mindenkit, hogy a 16 éves gyerek nyugtatókon és kedélyjavítókon él mégis depressziós, vagdossa magát meg megint kórházba került mert túladagolta a gyógyszereit.

És az a legszomorúbb az egészben, hogy (mint a fenti példa is mutatja) egyszerűen képtelenek vagytok megmondani miért is gyűlölitek a melegeket.

-Mert undorító? Ahogy a részegen, saját hányásában fetrengő ember is az, mégis alkoholt ajándékozunk a férfiaknak mert úgy illik.

-Mert természetellenes? (egyébként nem az mert akkor a természetben sem fordulna elő) Ahogy természetellenes pl a művi megtermékenyítés is azoknál a pároknál ahol TERMÉSZETES ÚTON nem lehet baba.

-Mert az ilyen kapcsolatból nem lehet utód? Ahogy a meddő pároknak sem lehet őket mégsem gyűlöli senki, inkább szánjuk és vigasztaljuk őket.

-Mert bűn? Ugyan úgy ahogy bűn a házasságtörés, a lopás, a hazugság vagy még sorolhatnám? Ezeket mégis egy gyónás semmissé teszi a homoszexualitást pedig hát ... hát nem. Annak ellenére, hogy a fenti bűnök esetében valaki minden estben sérül a melegek meg aztán az ég világon senkinek sem ártanak.


Ugyan azt tudom kérdezni mit a kérdező: "Miben másabb a homoszexualitás bűne, mint az irigység vagy önzés, amiről szintén ír a Biblia?"

Tessék szíves lenni végre megválaszolni!

2019. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
56%

#34, Zitus, ezt írtad:


"Már megírták neked a választ, csak valami okból nem vetted észre.


Ezt írták neked: 1Korintusz 6:9,10 "Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.""


Nagyon jó ez a passzus, mert ez alapján akkor a leszbikusok (tudod, a nővel háló nők) még örökölhetik Isten királyságát. Pedig a leszbikusság is melegség, nem igaz? Akkor miért van ebben a passzusban külön kiemelve a férfi melegség, míg a női melegség nincs? Ez egyértelműen arra enged következtetni, hogy a leszbikusok örökölhetik Isten királyságát, hiszen nincsenek külön megemlítve a passzusban.

Tehát akkor a leszbikusok örökölhetik Isten királyságát? Ha igen, ők miért, miért nem bűn nőnek nővel hálnia, ha a férfinak férfival hálnia bűn? Ha meg nem örökölhetik, akkor ők miért nincsenek ebben a passzusban kiemelve?

2019. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!