Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben másabb a homoszexualitás...

Miben másabb a homoszexualitás bűne, mint az irigység vagy önzés, amiről szintén ír a Biblia?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 13:22
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Nem írták meg mert ez nem válasz a kérdésre! A passzus azt mondja, hogy aki bűnös az nem üdvözül. Ennyi. Senki sem vitatta, hogy a homoszexualitást Ti bűnnek tartjátok azt nem sikerül megválaszolni, hogy miért nagyobb bűn mint bármi más, és miért gyűlölitek a melegeket. (ráadásul külön vicces, hogy azért még a leszbikusokat is bevágnátok a lecsóba annak ellenére, hogy a Biblia egyértelműen a férfiak közti szexualitást ítéli el és a nőkről egy szó sem esik SEHOL! Ha az egyik bűn akkor a másik miért nem és ha mind a kettő bűn akkor miért nem említi a Biblia?! Hihetetlenek vagytok!)


Futhatjuk ugyan azokat a köröket és belinkelgethetiketk ugyan azokat a passzusokat ezerszer amiket akkor szoktatok amikor nem tudtok a konkrét kérdésre válaszolni de ez nem vezet sehova.


A kérdést válaszoljátok meg. Miért nagyobb bűn és hol van benn a Bibliában, hogy nagyobb bűn mint akár melyik másik?! Ennyi.

2019. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

37-es válaszoló: A 39-es válaszoló vagyok,és én arra utaltam,hogy Krisztus magára vállalta áldozatával az emberiség összes bűnét,ezzel helyreállítva a kapcsolatot Isten és ember között. "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" (János 3,16)


Senkit sem kell megkövezni és nem is írtam,hogy mindenkinek a hozzászólásával egyetértek.A szexuális bűnök között egyébként másik versben van szó a nők közötti kapcsolatról is,ugyanúgy bűnként szerepel mint a fériak közötti szexuális kapcsolat. Semmi jogom arra,hogy megmondóember legyek,ugyanúgy egy gyarló ember vagyok.Én a verseket is úgy értelmezem (mivel sok között van felsorolva),hogy nem nagyon bűn a homoszexuális aktus gyakorlása,mint az ott felsorolt többi és nem is kisebb.És egyáltalán nem gondolom,hogy aki ilyen vonzalmakat él meg,azt bántani kell,sőt! Szeretettel és megértéssel kell fordulni hozzá.Nylván senkit sem biztathatunk ilyen kapcsolatra,de magáról a hajlamról senki sem tehet.Mint ahogy rengeteg más dolog gyakorlására is vannak hajlamaink,amelyek kiélése bűnhöz (Istentől való elforduláshoz,céltévesztéshez) vezet.

Tehát tényleg nem más nevében szeretném mondani,meg azért mert én olyan okos vagyok,de úgy gondolom a fő kérdésre is válaszolva,hogy nem,nem nagyobb bűn,mint az említett többi.

2019. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

"hogy nem nagyon bűn" - Bocs,elírás: nem nagyobb bűn.


Egyébként néhány sorral lejjebb az ebből való kiút reménye is le van írva,kár,hogy az már ritkábban van idézve:


1. Korintus 6:11 Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.


A reményt is megmutatja a kiútra,nem csak felsorolja a bűnt.

2019. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!