Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha idáig nem foglalkoztam...

Hogyha idáig nem foglalkoztam vallással, hittel, hogyan kezdhetek el hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Idáig teljesen a racionalitás talaján szemléltem a világot, és azt hiszem ezt továbbra is szeretném megtartani. Ilyen az agyam. Viszont közben pedig az, hogy van egy felsőbb erő aki segíti az ember útját, mint gondolat és mint biztonsági forrás igenis foglalkoztat. Alapvetően az egyház dolgaival nem igen értek egyet, amiért politikai hatalmat kovácsolt az emberi hitből. Azonban a hit mint olyan, szeretném ha megjelenne az életemben.


A kérdésem, hogyan is kell imádkozni? Hogyan kell elkezdeni hinni? Vagy egyáltalán hogyan tudom észrevenni azt, hogy Isten habár nem mutatja meg magát, mégis jelen van és segít engem? A témával kapcsolatban bármilyen tapasztalat, vagy gondolat érdekelne engem. Ami segítene elindulni valahogyan ezügyben. Mert a döntés megszületett, de nem jutok egyről a kettőre.



2019. márc. 12. 19:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

És hogy a világ csak magától létrejön? Áruld már el MITŐL észszerű?

Egyedül Isten a bizonyíthatatlan. Védd, vagy tamadd.

2019. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
6%

"És hogy a világ csak magától létrejön?"

Ezt KI MONDTA?

NEM TUDJUK, hogy mitől jött létre a világunk.

Van rá egy feltevés, de egyáltalán nincs bizonyítva.

TEHÁT:

a világunk létrejöhetett magától is, lehet véletlen is, vagy lehet akár tervezett is.

NEM TUDJUK.

Addig, amíg nincs lehetőségünk ezt vizsgálni, valamint nincsenek megalapozott elméletek sem rá (pl. részecskegyorsítós kísérletek alapján), addig a tudomány NEM foglalkozik vele.


De ebből még nem következik az, hogy akkor tuti egy isten teremtette, és ez csakis a MI ISTENÜNK lehetett!

2019. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
2019. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
2019. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
#12 Az Isten, mint fogalom, kizárja hogy legyen nekünk meg másoknak külön Istene. Igazad van, nem tudjuk hogyan jött létre a világ, de azért foglalkozik vele a tudomány, csak a jelenlegi álláspont a hogyanra az, hogy nem tudjuk. Ez nem erősít meg és nem is zár ki semmit.
2019. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Az Isten, mint fogalom, kizárja hogy legyen nekünk meg másoknak külön Istene."

Ez igaz, mert ez egy monoteista vallás.

Más vallásban meg másféle istenek vannak, és ezek nem zárják ki egymást.

Sőt: van olyan vallás, amelyik egyenesen kimondja, hogy az ő istenei helyiek, és ha máshova mennének, akkor kisebb lenne a hatalmuk.


"nem tudjuk hogyan jött létre a világ, de azért foglalkozik vele a tudomány"

Foglalkozik, de ennek igazán akkor lesz értelme, ha már tudunk kísérletezni is vele.

Bár már hallottam 2 ilyen kísérletről.


"Ez nem erősít meg és nem is zár ki semmit."

Ez is igaz.

Azonban elnézve a jelenlegi fejlődést: vagyis régen mindent az istenek csináltak, ma meg már alig szólnak bele valamibe - egyre gyanúsabb, hogy nincs is ott semmiféle isten.

Lehet, hogy később rájövünk a világ keletkezésére, és kiderül, hogy azt SEM isten teremtette?

Na, akkor mi lesz?

2019. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

#16 Nem az egyistenhit zárja ki a többistenhitet, ezért írtam, hogy mint fogalom másképp értelmezendő, nem teológiai megközelítésből. Eszerint Isten nem "csak" teremtő, hanem ő áll minden hogyanok mögött. De még a többistenhitű vallásokban is szokott lenni egy főistenszerű akiből a többi lett.

És igazad van lehet, persze minden lehet, nem tudom mi lesz akkor ha így vagy úgy lesz.

2019. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Isten nem "csak" teremtő, hanem ő áll minden hogyanok mögött."

De ez csak erre a vallásra vonatkozik!


"De még a többistenhitű vallásokban is szokott lenni egy főistenszerű"

Igen, általában.

De egyrészt ő sem végtelen, és más vallásokban még ilyen sincs.


"akiből a többi lett."

Ez sem biztos.

A görögöknél pl. voltak ősi istenek, akikkel te nem találkozol, és akik a többit teremtették, meg a világot is.

A hétköznapi istenek is teremtettek néhány másik istent, de inkább csak működtetik a világot. Már egy részét, mert a többi magától működik.


...amint látod, BÁRMI előfordulhat.

2019. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Még mindig hitrendszerekről beszélsz, én meg még mindig nem.
2019. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy azt próbálod elképzelni, hogy a keresztény vallás mit gondol a többiről.

Ez pedig így nem működik. Minden hitrendszert a saját szempontjai szerint kell nézni... meg persze a világunk törvényei alapján.

2019. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!