Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg, hogy protest...

Hogy gyónjam meg, hogy protestáns lettem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és most hazalátogatok, és elmegyek mamámmal a régi katolikus templomba ahol megkeresztelkedtem. Minden bizonnyal gyónnom is "kell" majd a mamám nagyon öreg, nem akarom zaklatni meg ellenkezni, de egy pap más téma. Gyóntam régen, tudom hogy része a gyónásnak az is, hogy elmondom mikor gyóntam utoljára. Nálam ez ezelõtt kb 10 éve volt...

Alapból van bennem lelkiismeret furdalás ez miatt, és nem akarom tovább erõsíteni hogy eltitkolom vagy letagadom, de lövésem sincs hogyan kéne ezt neggyónnom. Szerinted? Volt mar valaki így?



2019. júl. 15. 10:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
19%
Szent István korában szó szerint tűzzel-vassal hirdették a római katolicizmust a magyaroknak, aki nem ment misére, annak volt hogy a szemét is kiszúrták.
2019. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
40%
Szent István koronázása után kb 50 évvel a történelmi kereszténység is két ágra szakadt, keletire és nyugatira. Az egy vezető tehát nem áll meg, nem beszélve a pápa-ellenpápa harcokról, plusz a keleti pópa.:)
2019. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
47%

"Szent István korában szó szerint tűzzel-vassal hirdették a római katolicizmust"

Miért? Mit kellett volna? A reformációt még nem találták fel. ;-)

2019. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
49%

A katolikusok nagyon családrombolók tudnak lenni, egyébként Afrikában még szakadást is okozott az anglikán egyházban egy homoszexualitását vállaló püspök felszentelése, de mikor 1992-ben az Anglikán egyház is elhatározta, hogy nőket pappá szentel, nagyon sokan több püspök is elhagyta az anglikán egyházat, sőt még a királyi család egyik hercege is, aki aztán így kizárta magát a trónöröklés lehetőségéből is, de amúgy elég hátra volt sorolva nem volt ennek nagy jelentősége.

Kicsit eltértem a lényegtől, de nagymamád nézeteihez nyilván hozzájárult az, hogy ő még úgy nevelkedett, mikor úgy tanították neki, hogy egyedül üdvözítő katolikus hit, meg a katolikus egyházon kivül nincs üdvösség, na a protestáns pl. ezt úgy tanítja, hogy az újjászületett, megtért keresztyénnek van üdvössége, és nem annak, aki valamilyen egyházhoz tartozik.

2023. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24

Nem teljesen értem, hogy az anglikánok egyre súlyosabb eltévelyedésének mi köze a katolikusokhoz, illetve miért lennének a katolikusok családrombolók a miatt, mert az anglikánoknak fontosabb tetszeni az embereknek, mint betartani Isten törvényeit.


"meg a katolikus egyházon kivül nincs üdvösség"

Én úgy tudom, hogy az Egyház nem más, mint Krisztus titokzatos teste (lehet a Biblia ebben is téved és a protestánsok jobban tudják, mint a szent írók). Márpedig csak általa, tehát az Egyház által lehet üdvösségünk.

2023. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!