Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg, hogy protest...

Hogy gyónjam meg, hogy protestáns lettem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és most hazalátogatok, és elmegyek mamámmal a régi katolikus templomba ahol megkeresztelkedtem. Minden bizonnyal gyónnom is "kell" majd a mamám nagyon öreg, nem akarom zaklatni meg ellenkezni, de egy pap más téma. Gyóntam régen, tudom hogy része a gyónásnak az is, hogy elmondom mikor gyóntam utoljára. Nálam ez ezelõtt kb 10 éve volt...

Alapból van bennem lelkiismeret furdalás ez miatt, és nem akarom tovább erõsíteni hogy eltitkolom vagy letagadom, de lövésem sincs hogyan kéne ezt neggyónnom. Szerinted? Volt mar valaki így?



2019. júl. 15. 10:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

Választhatsz:

Maradsz protestáns, és nem mész el többet gyónni, hanem megbeszéled Istennel.

Visszatérsz a katolikus egyházba, meggyónod a papnak a protestáns kitérődet, és megígéred, hogy most már ragaszkodni fogsz a katolikus egyházhoz.

2019. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

Ja, ja, ahogy a 11-es mondja. Sátánnak mindkét esetben tetszeni fogsz tisztelt kérdező!

Emberek véleményére vagy kíváncsi, pedig a Biblia teljesen egyértelmű ebben a kérdésben is. De azzal ma nem divat egyetérteni, igaz? Nagyon "korlátozó" a mai, szabados elvű és gyakran erkölcsű világban.

Protestánsként ráadásul még a Biblia sem lesz a régi, jelentősen szűkül a bibliai könyvek száma.


Furcsa dolgok ezek!


A kilences válaszoló viszont jól tenné, ha nem vádaskodna bizonyítékok nélkül! Valamint felfrissítené a bibliai emlékeit (ha vannak), hogy vajon Jézus mit mondott a családra gyakorolt hatásáról, az Ő tanításával és hatásával kapcsolatban!

Egyébként az olyan családokban, ahol valamelyik családtag Jehova Tanúja, semmivel sem nagyobb a válás gyakorisága, mint a társadalom más részében! Ha a Tanúkon múlik, akkor általában sokkal inkább egyben tartják a családot, mint az másnaposság szokás.

2019. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A 11-esnek van igaza. Ha csak bevallani vagy hajlando (azt is csak a nagymama kedveert), banni viszont nem banod, es nincs meg benned az elhatarozas, hogy hatat forditasz a bunnek, akkor ugysem oldoznanak fel, hiszen igy netto hazugsag lenne a banatima.
2019. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Minden bizonnyal gyónnom is "kell" majd"

Miért kéne?

Elmehetsz így is a mamával templomba, csak nem áldozhatsz.

Egyébként paradoxon a kérdés: ha protestáns vagy, akkor sehogy nem gyónhatsz. Mert ha teljes meggyőződésből protestáns vagy, és az a meggyőződésed, hogy nem szükséges a gyónás.

"Nálam ez ezelõtt kb 10 éve volt..."

Egy pap kb. hetente találkozik ilyennel, húsvéti időben még gyakrabban. Ezzel semmi probléma nem lenne. Egyébként akárhogy is próbálod meggyónni, ez valószínűleg nem menne csak így magától. Ugyanis a hitehagyás kicsit komolyabb dolog, mint hogy "csúnyán néztem a szomszédra". Meg kéne tudni, hogy formálisan is eltávoztál-e a Katolikus Egyházból vagy csak annyi történt, hogy amióta Angliában élsz, néha eljársz egy anglikán templomba, mert klasszabbnak tűnik. Illetve, hogy valóban vissza akarsz-e térni a Katolikus Egyházba. Leírásod alapján nem, így a gyónásod nem lesz érvényes, a pap nem is fog feloldozni.

Egyébként ha az anglikán egyházon belül a High Church-t követed, akkor teológiailag olyan sok különbség nincs a katolikusokkal, de nyilván ezt te jobban tudod... :))

2019. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%
Azért ez komolyan mutatja, hogy bár elméletben egy Istenben hisznek mind két egyházban, a valóságban semmi, de semmi köze nincs egymáshoz az egyházaknak, konkrétan külön vallások. Hitehagyottnak hívni valakit csak azért, mert nem katolikus gyülekezetbe jár hanem protestánsba ... durva, mintha áttért volna iszlámra vagy más vallásra.
2019. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

"Azért ez komolyan mutatja, hogy bár elméletben egy Istenben hisznek mind két egyházban, a valóságban semmi, de semmi köze nincs egymáshoz az egyházaknak, konkrétan külön vallások."

Mi mutatja? Épp azt írtam, hogy alig van különbség. Az anglikanizmus áll a legközelebb a protestáns felekezetek között Katolikus Egyházhoz teológiailag, meg talán az evangélikus. Ezt mutatja az is, hogy 2009-ben XVI. Benedek pápa gond nélkül elfogadta a Katolikus Egyházba visszatérni kívánó anglikánokat az Anglicanorum coetibus kezdetű rendelkezéssel, akik megtarthatták az anglikán hagyományaikat mind a liturgiában, mind a szentségek kiszolgáltatását illetően. Sőt, a nősülés is megmaradhatott az alsópapság körében.

"Hitehagyottnak hívni valakit csak azért, mert nem katolikus gyülekezetbe jár hanem protestánsba ... durva, mintha áttért volna iszlámra vagy más vallásra."

szavakon lovagolsz és túlreagálod... Írhattam volna úgy, hogy "hitet cserél", de az sem jobb.

2019. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel a felekezet meg a teológiai különbség. De ha már ezen rágódunk a Church of England feje nem a királynő, hanem a canterbury érsek. És lényegtelen a neve, egy karizmatikus gyülekezetbe járok, számomra kicsit sem hasonlít a katolikus miséhez. Amúgy először itt is katolikus templomban voltam. Nem éreztem magaménak, itt éreztem azt, hogy "otthon" vagyok.

Nem lehetek katolikus meg protestáns egyszerre, pedig szeretnék. Egyébként a pásztorom azt mondta, hogy ne érezzem magam kívülállóként, vessek keresztet, menjek gyónni meg áldozni, úgy mint egy katolikus. Nem bánom, hogy megismertem őket, tehátt ebből a szempontból nincs mit "meggyónnom", nem megyek. Remélem azért látjátok az emberi butaságot ami gátak között tartja a hitet....

2019. júl. 17. 13:18
 18/25 anonim ***** válasza:
"szellemi butaság" meg a "hit korlátai"? Mert ez a fajta szellemi svédasztal, amely pont azt az igazságot szorítja háttérbe, vagy semmisíti meg, melyről Jézus azt mondta, hogy "szabaddá tesz", szóval ez az igazság nem is számít kedves kérdező? Csak mert akkor vajon mennyire számít maga Jézus?
2019. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"a pásztorom azt mondta, hogy ... menjek gyónni meg áldozni"

Ha egy katolikus papot is megkérdezel, ő azt fogja mondani, hogy csak akkor mehetsz áldozni, ha a gyónásban feloldoztak, amihez viszont kell az erősfogadás, hogy pl. a jövőben minden vasárnap mész katolikus misére. Barátkozni attól még lehet a protestánsokkal továbbra is. De azért az nem úgy megy, hogy majd a protestáns pásztor mondja meg, hogy mehetsz-e áldozni a katolikus misén...

2019. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 AlfonzLiguori ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező,


Érdemes a lelkiismeretedre hallgatni, mert az lesz a helyes, amit ő "mond".


Szent István korában is a katolikus volt az egy igaz hit. Akkor amikor még nem is volt könyvnyomtatás és a hit magja is csak a papság, szerzetesség által tudott terjedni.

..Egy fő pásztorral, a római pápával és egy liturgiával, tanítással világ szerte a mai napig +2000 éve.


Én nem szeretnék semmit erőltetni, de ha van egy kis időt esetleg utána olvashatsz itt lent a katolikus érveknek:


[link]


A link 30 napig jó. Remélem tudtam segíteni.

Kedves üdv és szép napot.

2019. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!