Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
 231/281 A kérdező kommentje:

"Szerintem hagyjuk is ezt a vitát. Már többen is megállapítottuk ,hogy felesleges."


Teljesen egyetértek veled. Nagy kár, hogy Pombe nem akarja befogni, ha ő elhallgatna akkor vége lenne ennek az értelmetlen vitának. De az ő önérzete ezt nem engedi meg, mert imádja magát előtérbe helyezni.

2019. okt. 17. 19:07
 232/281 tgt ***** válasza:
Elolvastam a 171-es hozzászólást. Én azt úgy értelmezem, hogy az ember biológiai értelemben természetesen állat, ezt elismeri @mirőlszól is, de ha az iskolában a tanár csak ennyi információt ad át, az félreviheti a tanulókat. Szükséges tehát hangsúlyozni, hogy az ember morális lény is, ez is kiemeli az állatvilágból. Meg kell húzni a határt az ember és állat között, ez pedig a moralitás. Enélkül az ember állat módjára viselkedik.
2019. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/281 anonim ***** válasza:

"Meg kell húzni a határt az ember és állat között, ez pedig a moralitás."

Ez nagy tévedés!

Valamennyi csordaállatnak van morálja, mivel ez szükséges az együttműködéshez.

Erre tanítani is kell az állatokat - pontosan úgy, ahogy az embereket is.

Persze egy egyszerűbb agyú állatnál a tanítás nem olyan mélységű, mint az embernél.

2019. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/281 anonim ***** válasza:
100%
tgt, én még annyit sem mondtam, hogy szükséges lenne bármit hangsúlyozni, amennyiben a tanár megteszi, hogy elmondja az ember biológiai értelemben állat, de még csak azt sem gondolom, hogy lenne olyan egységes tényező, ami egyértelműen kiemelné az embert az állatvilágból. Tehát ha a tanár azt az információt adja át, hogy "az ember biológiai értelemben természetesen állat" annyi már elég lenne, semmi többet ennél nem kellene hozzátennie, de ennyi a minimum amit el kellene mondania. Ez az, amivel valamiért nem értenek egyet a tudományra hivatkozva.
2019. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/281 Pombe ***** válasza:

Befejezném én, ha nem a @Kérdező nem csinálna úgy, mintha be akarná fejezni, és közben megint odavág hozzám egy sértőt, remélve, hogy csak visszajövök... :D


Nem tud ám olyat mondani, csak úgy egyszerűen, hogy fejezzük be...


Mi van a bocsánatkéréssel, és azzal a sok alaptalan váddal, amivel lerohantál?

2019. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/281 Pombe ***** válasza:
84%

@tgt: "Szükséges tehát hangsúlyozni, hogy az ember morális lény is, ez is kiemeli az állatvilágból. Meg kell húzni a határt az ember és állat között, ez pedig a moralitás. Enélkül az ember állat módjára viselkedik."


Szükséges? Ez valami parancs? Szóval ez lenne a helyes oktatási forma?


Ha az ember állat módjára viselkedne, akkor talán most nem állna a kipusztulás szélén rengeteg élőlény. Akkor talán a csimpánzokat nem kínoznák halálra fogságban, vagy a gorillák mancsából nem hamutartót készítenének.


[link]


Nézd csak meg a filmen, hogy a csimpánz milyen hálás a megmentéséért, és pont ugyanolyan szeretettel öleli meg Jane Goodall-t, mint egy ember. Talán ennek a csimpánznak a lemészárolt szülei is megmaradtak volna, ha mi állatok lennénk.


[link]


Tudod, az emberek, ha a bonobóktól sok viselkedési mintát átvennének, akkor ez a világ sokkal békésebb, és talán tisztességesebb lenne.


És sajnos nem tudsz a moralitással se ilyen határt húzni. Nem az ember egyedüli sajátja a morál!


[link]


A bonobók főleg, de a csimpánzok is elvárják a méltányosságot.


[link]

2019. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/281 A kérdező kommentje:

"Befejezném én, ha..."

Megmondtam én előre, hogy ez lesz. Nem tudsz leállni.

2019. okt. 17. 20:11
 238/281 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező: "Nagy kár, hogy Pombe nem akarja befogni, ha ő elhallgatna akkor vége lenne ennek az értelmetlen vitának."


Te nyivogsz itt rögtön, ha valaki be akarja fejezni. Amikor mondtam, hogy kilépek, rögtön jöttél habzó szájjal.


Miért nem te fogod be elsőnek a lepénylesődet, ha úgy látod, hogy kezd vége lenni, és annyira szeretnéd?


:D


Mondtam már! Küldhetek neked képet, ha ennyire nem tudsz meglenni nélkülem.

2019. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/281 Pombe ***** válasza:
84%

"Megmondtam én előre, hogy ez lesz. Nem tudsz leállni."


Te kis agyatlan.


Tán nem azért mert ti nem tudjátok???


Befogod azt a kis szádat, nem írsz be ide hülyeségeket, nem bántasz meg senkit, nem sértegetsz, és a dolog magától befejeződik.


Ilyen egyszerű.


Olvasd csak el, hogy hogyan gyakorolják a majmok a szerintetek nem létező majom-morált. Szerintem van mit tanulni az embereknek tőlük. Tán, még nektek is.

2019. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/281 Pombe ***** válasza:
89%

""az ember biológiai értelemben természetesen állat" annyi már elég lenne, semmi többet ennél nem kellene hozzátennie, de ennyi a minimum amit el kellene mondania. Ez az, amivel valamiért nem értenek egyet a tudományra hivatkozva."


Nem! Miféle diszkrimináció ez?


Azt kell mondania, hogy a csiga állat, a majom is az, na de egy kivételként az ember az csak biológiai értelemben állat?


És mit fog mondani a tanár, ha azt kérdezik, hogy miért ez a kivételezés? Miért nem mondható az, hogy a csiga állat, az ember is, na de majom az csak biológiai értelemben állat?


És mit fog mondani a tanár, ha még azt is megkérdezik, hogy mi a bánatos különbség van a biológiai állat és csak úgy az állat között?


Nem lehet, hogy éppen te vagy az, aki kőkeményen bele akarja csempészni a világnézetét a tananyagba?

2019. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!