Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van aki a vallása miatt...

Van aki a vallása miatt tagadja az evolúció elméletét? Titeket zavarna ha a gyerekeiteket az iskolában evolúcióból tanítanák a biológia órán?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 19:30
 251/281 Anahystor ***** válasza:
100%

Nos talán rövidre zárható a kérdés így:


Definíció szerint (ha minden igaz, javítást kérek, ha valami mégsem így van):

"

Az állatok közös tulajdonságai


1, Heterotrófok, egészen pontosan kemoheterotrófok, azaz az életműködésükhöz szükséges energiát és a testük felépítéséhez szükséges szenet és nitrogént is csak szerves anyagokból képesek kinyerni.


2, Eredendően többsejtűek, de léteznek olyan állatok, melyek életük során elvesztik valódi többsejtű jellegüket. Ilyenek a nyálkaspórások, amiknek egy bizonyos életszakaszukban sejtjei egy sokmagvú szincitiummá olvadnak össze.


3, Életük nagy részében diploidok, csak az ivarsejtjeik haploidok, azaz a növényeknél ismert haploid-diploid nemzedékváltakozás nincs.


4, Nem képesek a lizin bioszintézisére.

5, Kizárólag az állatok képesek a kollagén szintézisére.

6, A HOX gének expresszálódnak bennük.

"


Megtennéd Pombe (lévén a biológia a te szakterületed), hogy az egyes pontokat értelmezed?

Vonatkozik az az emberi faj egyedeire, vagy nem?


Amennyiben az ember a fenti ismérveknek maradéktalanul eleget tesz, kijelenthető róla biológiai értelemben (egy biológia órán ez a szempont az érvényes), hogy az emberi faj egy az állatfajok között.

(Azaz az ember állat definíció szerint, mivel a állatok rendszertani osztályába sorolás minden szempontjának eleget tesz!)


MINDEN egyéb megkülönböztetés (pl az ember az egyetlen olyan faj, amelyik gőzgépet épített) a biológia órán a faj besorolásakor érdektelen.


A különbségek kiemelése a csoportok szűkítésekor kap szerepet, a szélesebb családokba soroláskor pedig az egyezőségeket kell figyelembe venni!


Azonban a szélesebb családba besorolt faj nem emelhető ki az adott családból csak azért, mert vannak egyedi, a többi fajra már nem jellemző tulajdonságai.


A lélek, az Isten képére teremtés, és egyéb hívők által előszeretettel emlegetett különbségek pedig nem az állami oktatási rendszer részeként említendők, ezek maradjanak meg a hittanórák anyagában a tanítás utánra.


(Bocsánat, ha csoport/osztály/család szavakat rendszertani értelemben nem helyesen használtam.)

2019. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/281 Pombe ***** válasza:
89%

Ja!!!


Arra gondolsz a köznyelvi állat alatt, hogy: Te állat... tee!


Ja ilyen van... Na, attól tényleg különbözik a biológiai állat.


Na, fejezzük be ezt a vergődést. Egyre nagyobb zöldségekbe mész bele.


Még egyszer mondom! Neked se jó, nekem se. Tényleg beteges, amit itt csinálsz. Képtelen vagy abbahagyni, akár én is, csak az a különbség kettőnk között, hogy én értem amit mondok, te meg csak össze vissza hadoválsz.


Így sem viselkedik egy normális ember! :)

2019. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/281 Pombe ***** válasza:
70%

Jaj...


Kedves Anahystor... :D


Ne má'


Ez az ember teljesen lefárasztott..


Légyszi... légyszi... Miért kell értelmeznem? miben segít ez most? - brühühühü


@mirőlszól nem tagadja az ember biológiai állatvoltát. Csak az állatvoltát - jelentsen ez bármi mást is a nem biológiaihoz képest...

2019. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/281 Pombe ***** válasza:
70%

Ja még erre: "Én nem tudok már haragudni rád, Pombe."


Elárulom neked a nagy titkot! Mert nincs miért.


Haragudni csak én haragudhatok rád, amikor a topik elején már rögtön sértegetni kezdtél. Én csak kimosolyogtalak végig. Aki gyűlölködött, az csak te voltál.


@mirőlszól: "Egyszerre van benned gyűlölet az embertársaid iránt és bizonyítási kényszer."


Mutass erre egy példát! A @Kérdező? Csak visszavágtam. Gyűlöletre megvetés. Ennyi volt a reakció.


Én nekem semmit nem kell bizonyítani. Én sokkal többet tudok nálad ebben a témakörben, és épp elég visszajelzést kaptam itt is, hogy nem engem, hanem téged tartanak itt teljesen elveszettnek. És kaptam itt néhány privit, ahol a kellő tisztelettel dicsérték meg a felkészültségem. Sőt! Volt aki dicsérte a kitartásom is az ostobasággal szemben. Gondolod, hogy őket is gyűlöltem? Elgondolkodtál már azon, hogy ezt a szót melyikőtök használta előbb?


Igen! Ti!


Én egyszerűen csak tanítani akartalak. És mindenki mást is, aki ebből a témakörből olyannyira lemaradott, mint te, vagy a @Kérdező, vagy...


Ti személyes sértésnek érzitek, ha kiderül, hogy nem mondhatjátok büntetlenül, hogy a majmoknak nincs öntudata, nincs morálja, nincs logikája.... Mert csak azt érzitek, hogy a hiteteket támadja valaki.


Nem tanulni, nem érdeklődni akartok, nem tisztelni a tudást (sőt! - tisztelni azokat a csodálatos élőlényeket, amiket ti lenézően CSAK majmoknak tartotok), amivel sokkal többekké válhatnátok, nem! Ti azért rettegtek, hogy az ember ne válhasson állattá. És ezért jobb híján a tananyagot támadjátok, engem, vagy bármit, amiben akadályt láttok.

2019. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/281 Pombe ***** válasza:

Anahystor!


"MINDEN egyéb megkülönböztetés (pl az ember az egyetlen olyan faj, amelyik gőzgépet épített) a biológia órán a faj besorolásakor érdektelen."


Ez a lényeg! Ha ennyivel is beéred elemzés gyanánt...


:)

2019. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/281 anonim ***** válasza:
10%
#246 "Igen Pombe, van a köznyelv, meg van az etikus oktatási forma, amitől elvárható, sőt megkövetelhető a fogalmak pontos meghatározása. Ez volt a véleményem a kérdésről. Ezt támadtátok. Ezért sértegették többen a hitemet és a vallásomat. A tudomány nevében."
2019. okt. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/281 anonim ***** válasza:

A köznyelvben igazad van, Mirőlszól.

Azonban aki köznyelven beszél, és értelmes ember, az ugyanazt el tudja mondani pontosan megfogalmazva is.

2019. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/281 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés az iskolai oktatásról szólt, és arra válaszoltam.

Nem tudom mi köze a tekintélyelvű világképeteknek a valódi ismeretszerzéshez. Pombe és Anahystor megint oldalakon át zengedeztek önnön szaktudásukról, megtámogatva egymást a végig egyező véleményükben, ismét egy olyan állítást cáfolva amit még mindig nem tettem. De nem hogy nem tettem, hanem többször leírtam, hogy nem különíteném el, nem emelném ki tulajdonságok alapján egyik fajt sem, mégis újra meg újra előveszik, hogy eretneknek kiálthassanak ki a szerintük tudományos világukban. (Közben néha sötét hívőznek.)

Pedig nekem egyszer sem fájt, vagy esett rosszul kimondani azt a tényt, hogy az ember biológiai értelemben állat. Ez a megállapítás csak az ő nézeteiteket sérti valamiért.

2019. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/281 Pombe ***** válasza:
100%

#257:


"A köznyelvben igazad van, Mirőlszól."


Igaza van? Hm.


Akkor elmagyaráznád nekünk is (@mirölszól nem képes rá), hogy mi a különbség a biológiai állat és a köznyelvi állat között?

2019. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/281 Pombe ***** válasza:
100%

#257:


Csak megjegyzem, hogy egy halom tudományos értekezést szúrtam be, ahol simán állatként van az ember nyilvántartva, és nincs olyan szócikk sem külön a wikipediaban, hogy biológiai állat, meg külön állat szócikk.


Szerintem egy kicsit valamit félreértesz, amikor igazat adsz @mirőlszólnak. Ő csak lufikat fúj kétségbeesésében.

2019. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!