Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek szerint nem a Sátán...

Ezek szerint nem a Sátán felelős a gonoszságokért?

Figyelt kérdés
"5 Én vagyok az Úr, nincs más, nincsen isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél. 6 Hadd tudják meg napkelettől napnyugatig, hogy rajtam kívül nincsen más, én vagyok az Úr, senki más! 7 Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt."

2019. nov. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 11/41 Anahystor ***** válasza:
54%

"Érdekes ateisták vagytok. Ha nem hisztek Istenben, akkor hogyan tudjátok vádolni és megítélni?"


Érdekes hívő vagy, mert még olvasni sem tudsz (vagyis valószínűleg tudsz, mert írni is tudsz, csak úgy látszik nem érted meg amit mások írnak)!


Idézem, próbáld megérteni, talán sikerülni fog!!!

"

Anahystor nevű felhasználó válasza:

Én nem átkozom, de nem is félek tőle, mert nem hiszek a létezésében.

...

"


Nem olyan bonyolult, értelmezd!!!!

2019. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
46%

"Az emberi gonoszság nem Isten felelőssége, az az emberé, az egyéné"

Az egyén felelőssége nyilván nem elhanyagolható, de az szimplán hazugság hogy isten nem felelős ugyanúgy minden gonoszságért. Elvégre ha ő nem teremtett volna direkt lehetőséget, motivációt és hajlamot a gonoszságra, akkor az nem létezhetne.

2019. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Anahystor ***** válasza:
47%

"Mivel minimális logika kell ahhoz, h belássuk, hogy a Biblia Istene nem ilyen"


Minimális logika sem kell ahhoz, csupán a tények objektív megítélése (amire egyes vakhitű fanatikusok képtelenek), hogy lásd, a bibliai Isten pontosan egy "egy pancser, narcisztikus, szadista tömeggyilkos".


Valamennyi jelző a Bibliai versekkel tökéletesen alátámasztható!

2019. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Anahystor ***** válasza:
7%
Ja, a morálisan nullát még tedd hozzá!
2019. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
28%

"Azt viszont kijelenthetem, a Bibliában ÁBRÁZOLT Isten minden, csak nem jóságos."

Akkor még olvasgass egy kicsit...

"Íme, az én szolgám, akit támogatok, választottam, akiben kedvemet találom.

Ráadtam lelkemet, igazságot visz majd a nemzeteknek.

Nem kiált, nem emeli fel hangját, és nem hallatja az utcán.

A megroppant nádszálat nem töri össze, és a kialvó mécsbelet nem oltja el; hűségesen visz igazságot.

Nem alszik ki, és nem roppan össze, míg igazságot nem tesz a földön; és az ő nevében bíznak a nemzetek..

Ezt mondja az Isten, az Úr, aki az eget teremtette és kifeszítette, aki megszilárdította a földet, és ami belőle sarjad; aki leheletet ad a rajta levő népnek,

és lelket a rajta járóknak:

»Én, az Úr, hívtalak meg téged igazságban,

és fogom a kezedet; megőrizlek, és a nép szövetségévé teszlek, a nemzetek világosságává, hogy megnyisd a vakok szemét, kihozd a börtönből a foglyokat, a fogházból a sötétségben ülőket." (Iz 42, 1-7)

(hogy kicsit jobban érthető legyen: keresztény szemmel egyfelől ez egy Messiás-ének, tehát Jézusról szól. Illetve szöveg keletkezése szempontjából jelképezi a választott népet is - Izajás könyve ugyanis a babiloni fogság alatt és után íródott zömmel).

Továbbá:

[link]

2019. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
28%

Isten nem pancser, hanem jó Isten. A világ, amit teremtett az igen jó volt. Az ember bűnbeesése után azonban büntetésül megátkozta a Földet, a növényeket, az állatokat, így a világ átkozott lett, belépett a romlás, a halál, gyomnövények, vadállatok, stb. A pancserek persze nem tudnak vagy nem akarnak olvasni, ezért ezt nem megértve ítélkeznek pancser módon Isten felől, elárulva saját butaságukat.

Isten valóban okoz bajt, ad büntetést, ez a gonoszoknak nem tetszik, mert ez az ő részük, ők azt szeretnék, hogy Isten mindenkit csak jutalmazzon egyfolytában, mint a Télapó. Isten az igazakat minden bajukból kimenti, de a bolondokat megbünteti, a bolondok pedig a büntetés miatt vagy szidják Istent, vagy azt mondják, hogy nincs Isten, vagy ambivalens módon a kettőt keverik, amint az itt sok hozzászólásban olvasható.


Pár bibliai idézet:


"A csúfolóknak készíttettek a büntetések, és az ütések a bolondok hátának."


"Ha igazak kiáltnak, az Úr meghallgatja, és minden bajukból kimenti őket."

2019. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
57%
() ítéli meg az isten te agymosó keresztény 9es. Nincs joga a kretén, tehetetlen, hazug istenednek megítélni engem és nem is képes rá.
2019. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
71%
A hozzád hasonlóak a bolondok és a pancserok, 25%, te jehovista ().
2019. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Ja és nem vagyok ateista, nem hiszek isten létezésében, hanem tudom hogy (sajnos) van.
2019. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Anahystor ***** válasza:

"Akkor még olvasgass egy kicsit..."


Már megtettem. Ezért írtam azt amit írtam!


"Ezt mondja az Isten, az Úr, ..."


Tudod nem az a mérvadó, hogy a miképpen magasztalja magát valaki (narcisztikus egoistaként), hanem az hogy a cselekedetei mit mutatnak be róla.


Ne azzal érvelj, miképp dicséri magát, hanem azzal számolj el, hogy a számtalan gonosz, aljas tett, a tömeggyilkosságok, az esküszegés, amiket a Bibliában leírnak róla, miképpen egyeztethető össze szerinted egy jó és szerető Istennel.


Hazudhatja a királyt akárhány talpnyaló igaznak, dicsőnek, fenségesnek, jóságosnak, ha a tettei nem igazolják ezt!


Egyszer eljön a pillanat, amikor meg kell látni: "meztelen a király"!

2019. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!