Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek szerint nem a Sátán...

Ezek szerint nem a Sátán felelős a gonoszságokért?

Figyelt kérdés
"5 Én vagyok az Úr, nincs más, nincsen isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél. 6 Hadd tudják meg napkelettől napnyugatig, hogy rajtam kívül nincsen más, én vagyok az Úr, senki más! 7 Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt."

2019. nov. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
14%

"a saját hibáiért nem vállalja a felelősséget."


Isten semmiben nem hibázik, és nem is tud hibázni.

Ezenkivül, nincs olyan dolog, amit maradéktalanul ne tudna helyreállitani, amit Sátán elrontott.

Az ember képes erre, hogy mentse a saját hibáira nézve azt amit elveszit, és Istenre háritja a felelősséget.

Ez Ádámra, Évára is jellemző öröklés, aki mindenkit hibáztatott, még Istent is, hogy megmagyarázza a saját butaságát.

Éva Sátánra Fogta, Ádám pedig Évára, és Istent okolta.

(1Mózes 3:12) . . .„Az asszony, akit mellém adtál, ő adott nekem a fa gyümölcséből, . . .

(1Mózes 3:13) . . .„Mit tettél?” Az asszony erre így felelt: „A kígyó vezetett félre engem, ezért ettem.”

Elfogadhatatlan kifogások, mert tudtak mindent.

2019. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
32%

"Hmmm, Jóbot, aki "feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő" éppenséggel prédának veti a Sátán elé."-írod.


Nem figyeltél kellőképpen, előtte idézted azt a rész a Bibliából, hogy:


"Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, amije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet."


Tehát Isten nem adta prédának magát Jóbot a Sátán elé, "csak" a javait engedte Isten oda, próbára téve ezzel Isten az igaz Jóbot.


A könyv végét is érdemes elolvasni:


10

Azután eltávolítá Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott vala az ő barátaiért, és kétszeresen visszaadá az Úr Jóbnak mindazt, amije volt.

11

És beméne hozzá minden fiútestvére és minden leánytestvére és minden előbbi ismerőse, és evének ő vele együtt kenyeret az ő házában; sajnálkozának felette és vigasztalák őt mindama nyomorúság miatt, amelyet az Úr reá bocsátott vala, és kiki ada néki egy-egy pénzt, és kiki egy-egy aranyfüggőt.

12

Az Úr pedig jobban megáldá a Jób életének végét, mint kezdetét, mert lőn néki tizennégyezer juha, hatezer tevéje, ezer igás ökre és ezer szamara.

13

És lőn néki hét fia és három leánya.

14

És az elsőnek neve vala Jémima, a másodiké Keciha, a harmadiké Kéren-Happuk.

15

És nem találtatnak vala olyan szép leányok, mint a Jób leányai, abban az egész tartományban, és az ő atyjok örökséget is ada nékik az ő fiútestvéreik között.

16

Jób pedig él vala ezután száznegyven esztendeig, és látja vala az ő fiait és unokáit negyedízig.

17

És meghala Jób jó vénségben és betelve az élettel.

2019. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Anahystor ***** válasza:
52%

Sajnálatos, hogy ENNYIRE nem érted a lényeget!


Olvasd el te a teljes történetet!


Koncentrálj:


"6 Monda pedig az Úr a Sátánnak: Ímé kezedben van ő, csak életét kiméld."


Jóbot nem ÖLHETI meg a Sátán, DE a GYERMEKEIT igen, elveheti a jószágát, tönkre teheti az életét, megbetegítheti.


EZ az amire azt mondom, ha valaki ezt teszi a benne bízóval, azzal akinek az élte a kezében van, az bizony morálisan nulla.


Ha ezt nem ismered fel/el, akkor sajnos te sem vagy különb!


"19 És ímé nagy szél támada a puszta felől, megrendíté a ház négy szegeletét, és rászakada az a gyermekekre és meghalának. Csak én magam szaladék el, hogy hírt adjak néked. "



Javaslatom, ne akarj azzal érvelni, hogy mit kapott UTÁNA vissza. A GYERMEKEI ÉLETÉÉRT lehet bármivel is kárpótolni egy szülőt?

2019. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
18%

Tudod ellentétben veled, vannak szülők - jómagam is ilyen szülő vagyok -, aki szilárdan hisz a feltámadásban, hogy a teremtő Isten képes a halottakat feltámasztani. Egy materialistának a földi élet van csak a fókuszában, nem értik ezeket, de egy gondolatkísérletet azért javaslok.


Jób hitt vajon a feltámadásban?


23

Oh, vajha az én beszédeim leirattatnának, oh, vajha könyvbe feljegyeztetnének!

24

Vasvesszővel és ónnal örökre kősziklába metszetnének!

25

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.

26

És miután ezt a bőrömet megrágják, testem nélkül* látom meg az Istent.



*: más fordításban: testben

2019. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
33%

"Isten semmiben nem hibázik, és nem is tud hibázni."

Kapásból elég komoly hiba a bűn megteremtése.

2019. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
32%

Azok akik nem szellemi módon gondolkodnak, azok nem érthetik, ezt Isten is jól tudja:

(1Korintusz 2:14, 15) 14 Testi ember azonban nem fogadja el mindazt, amit Isten szelleme feltár, mert bolondságnak tekinti azokat, és nem tudja megismerni őket, mert szellemi módon kell megvizsgálni azokat. 15 De a szellemi ember mindent megvizsgál, . . .


Sajnos egy ember halála, fájdalmas dolog a hozzátartozóknak. Mindannyiunk vesztett már el, barátot, anyát gyermeket....

Azonban Istennél nem lehetetlen ezeknek az embereket újra élesztenie. ezért a keresztény embernek fájó dolog, egy időre elköszönni a szeretteitől, de nem keseredik meg, mert Isten igérete alapján, hamarosan találkozhat velük újra.

Akik nem értik miért van ez a jelenlegi állapot, azok nyilván váddal illetik a Teremtőt, mivel nem vizsgálják meg az okokat. Illetve nem fogadják el azt. Sajnos ebben az esetben hiába való minden szó, mert soha nem fogják megérteni, amit nem is akarnak megérteni.

2019. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
58%

#36

Azért az elég béna kifogás, hogy azért okozol valakinek direkt fájdalmat, mert utána úgyis vissza tudod csinálni.

Csak ugye ettől még a fájdalom, és minden ami abból következett (mentális problémák, stb) nem szűnnek meg létezni.

Egy mindenhatótól pedig eleve aljas és morálisan szégyenletes cselekedet az ilyesmi, hisz eleve alkothatna egy olyan helyzetet ahol eleve nincs mit visszaadni, mert semmi nem veszik el. De ő inkább azt választja, hogy hadd szenvedjenek az emberek. Hogy lehet ilyen szadista?

2019. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Anahystor ***** válasza:
71%

" Sajnos ebben az esetben hiába való minden szó, mert soha nem fogják megérteni, amit nem is akarnak megérteni."


Való igaz!


Láthatóan soha nem fogod megérteni, hogy a vakhitnek olyan mélysége, amikor valaki elfogadja a szeretteinek a halálát Isten szeszélyéből, már szánni való!


Egyet remélek csak, hogy minél kisebb kárt okozol a vétleneknek a fanatizmusoddal.

2019. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Létezik a megosztott felelősség fogalma. Nem feltétlenül egyenlő arányban. Isten önálló entitásként alkotta meg teremtményeit, önálló döntésre képesnek. Mi van ha Isten is felelős mint teremtő, a Sátán is felelős, mint a kísértő, és részben az ember is felelős saját sorsáért?
2019. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Anahystor ***** válasza:
Jobban elfogadható gondolat, mert végül is a nyuszi ment a rossz úton saját akaratából, az orvvadász oda tette a csapdát, és a vadász bár látta azt, nem tett ellene semmit.
2019. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!