Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezek szerint nem a Sátán...

Ezek szerint nem a Sátán felelős a gonoszságokért?

Figyelt kérdés
"5 Én vagyok az Úr, nincs más, nincsen isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél. 6 Hadd tudják meg napkelettől napnyugatig, hogy rajtam kívül nincsen más, én vagyok az Úr, senki más! 7 Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt."

2019. nov. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%

"Te is sátáné vagy és az igaz Isten ellen mész, ahogy a gazdád uszít."


Démon van benned, 32%. A sátáni az a te hited és egész kereszténységed.

2019. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Anahystor ***** válasza:
9%

E mellett azért nem tudok szó nélkül elmenni:


"Isten nem pancser, hanem jó Isten. A világ, amit teremtett az igen jó volt. Az ember bűnbeesése után azonban büntetésül megátkozta a Földet, a növényeket, az állatokat, ... "


Nem szégyelled magad, ha ezt így leírod???


"

A 11 éves Ava Bell skóciai iskolájának vezetői arra voltak kíváncsiak, hogy szerinte mitől lehetne jobb a tanára.

A kislány apukája, Gavin Bell a Twitteren tette közzé lánya válaszát – a kérdésre Ava pedig igen éretten felelt; a genfi egyezménnyel válaszolt:

"ne alkalmazz kollektív büntetést, mivel az nem tisztességes azokkal szemben, akik semmit nem tettek – az 1949-es genfi egyezmény szerint ez háborús bűnnek számít."

"

[link]



Látod, még egy 11 éves kislány is tudja, ÁRTATLANOKAT megbüntetni morálisan elfogadhatatlan, sőt néven nevezve BŰN.


Ilyenkor derül ki, "meztelen a király"!!!!

2019. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
34%

hát elképedtem a válaszok némelyikén.


Ezek az emberek kibújnának a felelősség alól, ahogy Ádámék tették. Arról nem is beszélve, hogy már megint nem a kérdésre válaszoltak itt némelyek, hanem mások személyének a gyalázását végezték.

Érdekes, hogy ezek a válaszok nincsenek moderálva, mig ami meg sem közeliti a "csúfságokat" valamiért törölve lesz.

Isten legyen irgalmas mindenkihez.

2019. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Anahystor ***** válasza:

" ezek a válaszok nincsenek moderálva ..."


Mire gondolsz konkrétan?


Valaki bántó volt veled szemben?


Esetleg olyat írt ami nem igaz?


"A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozás/termék/weboldal népszerűsítéséért, reklámozásért, trágárkodásért ..."


Melyik válasz esik a fenti kategóriák valamelyikébe?


Esetleg nem a kérdésre vonatkozó válasz volt valamelyik?


Ha jól értem a kérdés a gonoszság forrására vonatkozott, ami a Földön mindennapos jelenség.

Vajon honnan származik, kitől jön?

Ha teremtett a világ, akkor talán nem is a Sátántól, hanem a Bibliai Istentől jöhet?

2019. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
58%

"Ezek az emberek kibújnának a felelősség alól"

Szó sincs róla. Itt az a lényeg, hogy az istened vajon miért hibáztat olyan lelkesen mindenkit, miközben a saját hibáiért nem vállalja a felelősséget.

2019. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
31%

Isten jó, egy igaz embert sem vet a pokolra, egyetlen egyet sem. Az igazakat minden bajukból kimenti, a fenyítés és a bot a bolondok, az istentelenek hátára való.

Isten amikor büntetést alkalmaz, akkor az igazakat kimenekíti:

A vízözönkor az igaz Noét és családját megmentette.



"És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz."


"

Noénak pedig ez a története: Noé igaz, tökéletes férfiú vala a vele egykorúak között. Istennel jár vala Noé.

10

És nemze Noé három fiat: Sémet, Khámot és Jáfetet.

11

A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással.

12

Tekinte azért Isten a földre, és ímé meg vala romolva, mert minden test megrontotta vala az ő útát a földön.

13

Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe.

14

Csinálj magadnak bárkát gófer fából, rekesztékeket csinálj a bárkában, és szurkozd meg belől és kivűl szurokkal.

"


Később Szodoma esetében, ahol a homoszexuális nemi erőszak terjedt el a két városban (Szodoma és Gomora):


"

12

Ábrám lakozik vala a Kanaán földén, Lót pedig lakozik vala a Jordán-melléki városokban, és sátoroz vala Sodomáig.

13

Sodoma lakosai pedig nagyon gonoszok és bűnösök valának az Úr előtt.

"


20

Monda azután az Úr: Mivelhogy Sodomának és Gomorának kiáltása megsokasodott, és mivelhogy az ő bűnök felettébb megnehezedett:

21

Alámegyek azért és meglátom, vajjon teljességgel a hozzám felhatott kiáltás szerint cselekedtek-é vagy nem? tudni akarom.

22

És elfordulának onnan a férfiak, és menének Sodomába: Ábrahám pedig még az Úr előtt áll vala.

23

És hozzá járula Ábrahám és monda: Avagy elveszted-é az igazat is a gonosszal egybe?

24

Talán van ötven igaz abban a városban, avagy elveszted-é, és nem kedvezel-é a helynek az ötven igazért, akik abban vannak?

25

Távol legyen tőled, hogy ilyen dolgot cselekedjél, hogy megöld az igazat a gonosszal, és úgy járjon az igaz mint a gonosz: Távol legyen tőled! Avagy az egész föld bírája nem szolgáltatna-é igazságot?

26

És monda az Úr: Ha találok Sodomában a városon belől ötven igazat, mind az egész helynek megkegyelmezek azokért.

27

És felele Ábrahám, és monda: Immár merészkedtem szólani az én Uramnak, noha én por és hamu vagyok.

28

Ha az ötven igaznak talán öt híja lesz, elveszted-é az öt miatt az egész várost? És monda: Nem vesztem el, ha találok ott negyvenötöt.

29

És ismét szóla hozzá és monda: Hátha találtatnak ott negyvenen? És monda Ő: Nem teszem meg a negyvenért.

30

Mégis monda: Kérlek, ne haragudjék meg az én Uram ha szólok: Hátha találtatnak ott harmincan? És Ő felele: Nem teszem meg, ha találok ott harmincat.

31

És ő monda: Immár merészkedtem szólani az én Uramnak: Hátha találtatnak ott húszan? Felele: Nem vesztem el a húszért.

32

És monda: Ne haragudjék kérlek az én Uram ha szólok még ez egyszer: Hátha találtatnak ott tízen? És Ő monda: Nem vesztem el a tízért.

33

És elméne az Úr, minekutánna elvégezte Ábrahámmal való beszélgetését; Ábrahám pedig megtére az ő helyére.



Tujuk, hogy nem volt 10 igaz sem, de Lótot és családját kimenekítette az Úr.


15

És mikor a hajnal feljött, sürgetik vala az Angyalok Lótot, mondván: Kelj fel, vedd a te feleségedet és jelenlevő két leányodat, hogy el ne vessz a városnak bűne miatt.

16

Mikor pedig késedelmeskedék, megragadák a férfiak az ő kezét és az ő feleségének kezét és két leánya kezét, az Úrnak iránta való irgalmából, és kivivék őt: és ott hagyák a városon kívül.



Ahogy említettem, az Úr az igazakat minden bajukból kimenti, a bolondok pedig elvesznek az ő bolondságuk miatt.

2019. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Anahystor ***** válasza:
76%

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa...



"Az igazakat minden bajukból kimenti, a fenyítés és a bot a bolondok, az istentelenek hátára való. Isten amikor büntetést alkalmaz, akkor az igazakat kimenekíti:..."


"

8 És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.

9 Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?

10 Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, amije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.

11 De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, ami az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?!


12 Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, amije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet." !!!!!


Hmmm, Jóbot, aki "feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő" éppenséggel prédának veti a Sátán elé.



Sebaj, ne aggódj! Neked bizonyosan a mennyországban a helyed!

2019. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
70%

Hogyhogy nem talált egy városban tíz ártatlant?

Nem voltak ott gyerekek?

Csecsemők?

Na, akkor potyára fáradozott, mert gyerekek hiányában magától is elpusztult volna a város...

2019. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Anahystor ***** válasza:
71%

"

Hogyhogy nem talált egy városban tíz ártatlant?

Nem voltak ott gyerekek?

Csecsemők?

"


Miért kivételezne? Az egyiptomi csecsemők is mind megérdemelték a halált!


A vízözönkor se volt ez szempont.



Tudod, elképzelni se tudom, milyen világ lenne itt, ha Isten nem "jó és szerető" lenne

- aki persze a szabad akarat teljes tiszteletben tartásával gyilkolja az embereket, átkozza meg a világot,

tesz földdel egyenlővé városokat, ahol az emberek szabad akaratuk szerint bűnben élnek,

vagy éppen változtat sóbálvánnyá valakit, csak mert szabad akaratával kíváncsiskodik),

hanem valami kevésbé jó és szerető isten.

Na hiszen, akkor itt már minden isa, por és homu lenne.

2019. nov. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:
2019. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!