Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit tennétek,...

Keresztények, mit tennétek, ha kiderülne, hogy minden amiben eddig hittetek, hazugság volt ? Ha halálotok után nem lenne Túlvilág, csak a semmi, Isten nem létezne, nem lenne feltámadás, és kiderülne, hogy megvezettek benneteket a Bibliára hivatkozva.

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki nekem esne, ez NEM SAJÁT VÉLEMÉNY !!, puszta konspiráció, mi lenne, ha típusú gondolat, elmélkedés !!!

2020. jún. 13. 23:06
1 2 3 4
 11/32 tgt ***** válasza:
84%
Ha valaki szeret vallásos lenni, akkor az ő életéhez hozzátesz a hite, akár van Isten, akár nincs.
2020. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem nőttem fel vallásos családban, de gyerekkorom óta hittem a keresztény Istenben, és 20 éveseñ csatlakoztam egy gyülekezethez is.

Több mint 10 évvel később, rengeteg olvasás után jöttem rá, hogy ez ebben a formában sajnos nem igaz. Nem voltam csalódott, se mérges. Az egyetlen, amit éreztem, hatalmas megkönnyebbülés volt.

2020. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

"A tudósok között rengeteg hívô van ma is."


Ez számomra kétséges, hogy "rengeteg" hívő lenne. Az igazán nagy fejesek, mint Brian Cox vagy Craig Venter aligha lehet hívő. De, ha valaki mégis hívő, akkor az nem viszi be a hittét a laboratóriumba. Vagyis ők is tudják, hogy a hitükre nincs bizonyíték.


Csak a kreacionista "tudósok" hakniznak a hittükkel, de őket meg szakmai körökben nem veszik komolyan.

2020. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Fogadjunk Istenre!"


Ezzel a dilemmával a filozófusok is jól el voltak.


Ateista ként lehet nagyobbat koppani.


Én egy hívőről tudok, hogy egy ideig (, hosszú ideig, kb. három évtízedre,) ateista lett. Hát annál bármi jobb.

2020. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Egy hívőt sosem a tények érdeklik. Mivel ez a metafizikai kérdés objektíven eldönthetetlen, nem fordulhat elő a kérdésben felvázolt helyzet. Nincs olyan, hogy "kiderül", vagy beigazolódik valami, és erre a hívők megváltoztatják a meggyőződésüket. Igazából nem tudsz olyan dolgot mondani nekik, amiért kitérnének a hitükből, hiszen minden egyes újabb kétely felmerülése nekik újabb próbatétel a hitük erősségének igazolására. Igazából eléggé fordítva működik a dolog: minél erősebb a kétely, annál erősebb a hit.
2020. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel a témával már sokan és sokszor foglalkoztak.

Mivel úgy tűnik, hogy az itteniek ezeket nem olvasták, megpróbálom összeszedni.

Nézzük talán elsőnek az ateistát. Mi történhet vele?

- ha nem létezik isten, akkor egyértelműen semmi. Meghal, és kész. Akár még mosolyoghatna is halálában, hogy neki volt igaza.

- ha létezik egy JÓ isten, azzal ő csak jobban járhat (ahhoz képest, mintha nem létezne): hiszen így a gondolkodása és a cselekedetei szerint lesz elbírálva, és ha jó ember volt, esélyes a mennyországra. Miközben a vallás hátrányaitól nem kellett szenvednie.


Mi történik egy hívővel, ha nem létezik az istene?

- ha semmilyen isten nem létezik, az nem jó neki, hiszen ettől függetlenül a vallása minden kötöttségétől szenvedhetett egész életében.

- ha az ő istene létezik, de nem olyan, ahogy elképzelte, az bizony nagy baj! Kell részletezni?

- ha az ő istene létezik, és még olyan is, ahogy elképzelte, akkor is lehetnek bajok: mutass akár egyetlen hívőt, aki pontosan követi a hite MINDEN tanítását! Márpedig az istene ezek alapján ítél majd.

Arról nem is beszélve, hogy erre az esetre milyen rettentően pici a valószínűség a jelenleg létező 8000 féle vallás (és ezek sok ezer irányzata) között.

- ha viszont létezik isten, de NEM az övé... na, az aztán iszonyú pofára esés! Mert akkor jó eséllyel nem fognak jól kijönni egymással!


Még egy helyzet lehetséges, amelyik viszont egyformán súlyt hívőt, ateistát: ha létezik isten, de alapvetően gonosz, közömbös vagy dilettáns:

- ebben az esetben minden ember jobban teszi, ha inkább meg sem születik.


Ha megnézitek a fenti lehetőségeket, elég egyértelmű, hogy legjobb esélyei egy jó szándékú, jó erkölcsű ateistának vannak.

Utána jön egy jó szándékú, jó erkölcsű hívő, és az összes többi ember csak rosszabbul járhat.

Tehát az erkölcs fontosabb, mint a vallás.

2020. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
40%

Akkor is hülyeségekben hinnének az emberek. Pl. hely szelleme, föld lelke, vagy különböző szlogenek. Harmónia, egység stb...

Mások fosztogatnának, a férfiakat megszeplősítenék, asszonyokat gyereket pedig megölnék.

2020. jún. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Ez paradoxon, mert ha nincs semmi a halál után, akkor úgy sem tudsz magadról. Úgyhogy egy vicc. Ahogy Jézus mondta a Földön csak reményünk van és mi hívők utána kapjuk Istentől a mérhetetlen ajándékot, mert minket felébreszt a "semmiből". Az hogy más ott marad arról nem tehetünk.
2020. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

"Ezzel a dilemmával a filozófusok is jól el voltak.



Ateista ként lehet nagyobbat koppani.



Én egy hívőről tudok, hogy egy ideig (, hosszú ideig, kb. három évtízedre,) ateista lett. Hát annál bármi jobb"


---------------


Ém hívőként koppantam nagyot, nem csak lelkileg, de anyagilag is, mert nem kevés pénzt otthagytam a gyülekezetben, ami pl. most jól jönne.


Ateista vagyok, és nem szívesen mennék vissza a vallásba.

2020. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%
Akkor elkezdenék rosszul élni. Majd nem figyelnék semmire, mert értelmetlen lenne az egész. Hiszen 100 év múlva nem fogok létezni. És elütne hirtelen egy jármű amikor zenét hallgatok fejhallgatón és átmennék a piroson.
2020. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!