Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit tennétek,...

Keresztények, mit tennétek, ha kiderülne, hogy minden amiben eddig hittetek, hazugság volt ? Ha halálotok után nem lenne Túlvilág, csak a semmi, Isten nem létezne, nem lenne feltámadás, és kiderülne, hogy megvezettek benneteket a Bibliára hivatkozva.

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki nekem esne, ez NEM SAJÁT VÉLEMÉNY !!, puszta konspiráció, mi lenne, ha típusú gondolat, elmélkedés !!!

2020. jún. 13. 23:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
73%
A 19-nek elmondanám, hogy én ingyé vagyok hívő. Semmit nem fizettem még senkinek! Nem pénzben mérik az Isten iránt érzett szeretetet. Sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod.
2020. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20%

16-os, kihagytad azt a hívőt, aki megfogadja, hogy Jézuson keresztül vezet az út. Csak egynek kell megfelelnie. Mégpedig annak, aki őbenne hisz és követi, testben feltámad. Én erre tettem fel mindent. Mert ahogyan őt szereti Isten, ha én Jézust szeretem, akkor ő ugyanúgy szeret, mert Őt küldte érettünk. Ugye milyen nem bonyolult?

Ő tanúbizonyságot tett. Hát a Krisna, Budha, stb. lehet tényleg pofára esnek. Nekik egy kicsit nehezebb. DE mondjuk az ateistának is rossz, ha ott mondja az égben, hogy ki ez az ember? Ott mondják neki, hogy nem ismered fel Jézust? Puff pofára esés, de mondjuk még azért van valami esélye, hogy jót cselekedett életében, de akkor is nehezebb a Jézust szeretőhöz. Az én unokatesóm imádja Jézust, teljesen át van szellemülve tőle, sajnos még én nem tartok itt.

2020. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

#22: "Ugye milyen nem bonyolult?"


Hát, mindenesetre érdekes. Mindig szórakoztató az olyan logikai levezetés, amelynek már a kiindulópontja hibás. :) Mivel nálad axióma, hogy létezik isten, és ez az isten úgy általában mindenkit szeret, az okfejtésed lehet logikus, de igaz és helyes nem feltétlenül. Márpedig a logika pont arra való, hogy egy állítás igaz vagy hamis voltát eldöntse. De ehhez az kell, hogy a kiindulópont megalapozott legyen.


"DE mondjuk az ateistának is rossz, ha ott mondja az égben, hogy ki ez az ember? Ott mondják neki, hogy nem ismered fel Jézust?"


Mivel egyetlenegy korabeli hiteles ábrázolás nem maradt fenn róla, kevésbé elvárható dolog, hogy bárki is ráismerjen. Akármilyen torzonborz, szakállas, átlagos testalkatú, Közel-keleti típusú férfira rá lehet fogni, hogy ő az.

2020. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Minden ilyen "mit veszíthetsz ha nincs isten?" kérdésre a válasz 4 percben: [link]
2020. jún. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%
#23 Azt felejtetted el, hogy a keresztények szerint Istent, a Megváltót, de jót és rosszat is a szívével lát egy hívő.
2020. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
+ ekkor már semmit nem számít, hogy nyugaton Zarathustrára és keleten pedig Apollóra hasonlító kinézettel ábrázolják.
2020. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkinek pifára esés lesz, amikor végtelen szeretet tengerébe esnek mint multidiemnzionális örökk létformák, akik hisznek, nem pedig bölcsességükből tudnak.
2020. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Itt már a Biblia akkor lebuktatta magát mikor mindenkit elöntött az árviz csak egy nóé embert nem meg az hogy Jézus egy érintéssel megyógyitotta a leprást

Az abszurd um meg hogy feltámasztotta Lázárt a halálból meg a vízen járás + hogy Jézus halálakor ketté hasadt a kárpít



Nincs Isten és nincs élet a halál után


Stephen Hawking

2020. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ki az a Stephen Hawking? Ismeri valaki?

;))

2020. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Milyen jó lenne ha az itteni sok ateista puszta kíváncsiságból elolvasná a Bibliát és utána tenne fel kérdést. A régészet már nagyon sok történelmi tényt igazolt a Bibliából. Még amikor meghalok és a nagy semmi eljönne, akkor sem biztos hogy nem támadok fel egymillió év múlva, Krisztus ígérete szerint, na ehhez mit szólsz? Egy hívő persze hogy azt mondja az ateistának lesz rosszabb, az meg viszont. Kissé meddő a kérdésed. Koncentrálj a lélekre és ne a testre, hamarább megérted, hogy van Isten.
2020. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!