Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/238 anonim ***** válasza:
3%

"Miért kéne érvelnem egy hazugság mellett?"

Ellene kéne érvelni,hogy más is tudja, hogy hazugság.


" Azt sem tudod már mivel védd a hazugságodat, amihez makacsul ragaszkodsz."

Hüly@t csinálsz magadból.

Én mindkettőtökön csak röhögök. Azon veszekedtetek, hogy egy mesekönyvet hogy kell értelmezni.

2020. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/238 A kérdező kommentje:
Nekem édes mindegy, hogy min röhögsz, nekem is van rólad véleményem, de nem fogok lesüllyedni a szintedre, bocsi.
2020. júl. 6. 21:00
 23/238 anonim ***** válasza:
64%

ma 21:00

Aha...

:-D

Ha nincs érv, akkor marad az "én vagyok a felsőbbrendű" álláspont.

2020. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/238 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező


Valamit nagyon összevissza magyarázol.

Jehova Tanúi soha nem mondták, hogy három isten létezik. A kérdésedben a következőket irod: "Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról? "Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van".


Jehova Tanúi azt állitják, hogy egyetlen Isten van.

Jézus pedig nem Isten, és a szent szellem sem az.

Támadást inditasz ellenünk, amikor nem is mondtunk olyat hogy három Isten létezik. Ilyet a Történelmi egyházak állitanak, hogy az EGY Istenben három személy lakik.

Tulajdon képen mit akarsz tudni, mert valamit kérdezel, aminek nincs valós alapja.

2020. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/238 anonim ***** válasza:
32%

"Valamit nagyon összevissza magyarázol."

Living, add fel. Nincs meg az értelmi szinted, hogy egyáltalán felfogd a kérdést.

2020. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/238 anonim ***** válasza:
68%

Nem tételezek fel rólad rosszindulatot, szándékos félremagyarázást, ezért kénytelen vagyok tudatlanságod számlájára írni kérdésedet.

,

A Szentháromság egylényegűséget, nem pedig három istent jelent.

Tudom, minden hasonlat sántít, de hogy megértsed:

aki "3 az 1-ben" kávét iszik, EGY kávét iszik, jóllehet 3 összetevőből áll az az egy!

2020. júl. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/238 tgt ***** válasza:
78%
Ha az Atya = Isten, a Fiú = Isten, a Szentlélek = Isten, akkor ez 3 darab Isten, és nem 1.
2020. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/238 anonim ***** válasza:
4%

"nekem is van rólad véleményem"

Nekem viszont rólad nincs, mivel nem ismerlek.

Én nem rajtad nevetek, hanem az értelmetlen, infantilis veszekedésen, amit előadtok itt egy mesekönyv kapcsán.

2020. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/238 A kérdező kommentje:
Mivel többször is leírta ezen az oldalon tanú, hogy a Háromság egyenlő a három istennel, ezért tettem fel a kérdést. De mint írtam: feladtam. Nem is tudom miért gondoltam, hogy fel lesz vállalva.
2020. júl. 7. 09:56
 30/238 A kérdező kommentje:

Nem akartam keresni, mert azt hittem egyenesek a tanúk, de állandóan tévedek velük kapcsolatban, mikor jóhiszeműen állok hozzájuk, de akkor tessék, itt a hivatalos (jelenlegi) őrtorony tanítás:

Az izraeliták azért kapták azt a parancsot, hogy csak egyetlen Istent imádjanak, mert nem sokkal azelőtt szabadultak ki Egyiptomból, ahol az emberek Oziriszt, Íziszt és Hóruszt imádták, a számos istenhármas egyikét. Mennyire volt fontos, hogy megértsék ezt a parancsot? Dr. J. H. Hertz rabbi ezt írta az 5Mózes 6:4-ről: „A tökéletes monoteizmusnak kinyilatkoztatása hadüzenet volt minden politeizmus . . . ellen . . . A semá kizárja a kereszténység háromság tanát, mert az sérti Isten egységét.”


Itt leírja, ezt csak azoknak magyarázom, akik már megint hazudtak, hogy a Háromság politeista tanítás.


Itt pedig azt állítja, hogy a Háromság tanítása nem egyenlő azzal, hogy egy Isten van:

A háromság tantétele évszázadok óta fejtörést okoz az embereknek. Jézus azonban azt tanította a követőinek, hogy csak egyetlen igaz Isten van, és segített nekik közeledni hozzá.

2020. júl. 7. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!