Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/238 anonim ***** válasza:
23%

#90

Edgár te egy megátalkodott, gonosz, sátáni lelkületű ember vagy, aki kérdéseivel csak provokálni jár ide.


De tessék, itt pl:


"Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige ... S az Ige testté lett, és közöttünk élt."


"Tamás fölkiáltott: „Én Uram, és Istenem!”"


"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember."


"Mert benne lakik testi formában az istenség egész teljessége, s benne lettetek ennek a teljességnek részesei."


"A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője."


"Mi az Igazban vagyunk, az ő Fiában, Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet."


Te edgár mikor fogod leborulva imádni Krisztust, ahogy teszik a szentek?

"Amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt. Hárfája volt mindegyiknek és tömjénnel tele aranycsészéje - ezek a szentek imádságai."

2020. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/238 anonim ***** válasza:
23%

#90

Továbbá edgár te hogy merészelsz kérdezni más kérdésénél? Hiszen te szoktál minden egyes kérdésed alatt folyamatosan pampogni, ha más kérdezni mer. Vagy rád nem vonatkoznak ezek a dolgok és te kérdezhetsz más kérdése alatt?

2020. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/238 anonim ***** válasza:
35%

92.Èn mindig ezt kèrtem,hogy igazolod a bibliábol,hogy az Atya Isten,Jèzus Isten,Szentlèlek Isten.

Mèg soha nem kaptam idèzetet a bibliábol.

Mièrt kell haragudni?

Nem könnyebb a bibliábol kimásolni?

2020. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/238 anonim ***** válasza:
23%
Már vak egy vagy edgár? Kimásoltam egy csomót, olvasd el.
2020. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/238 anonim ***** válasza:
65%

94.Hagyad nem vagyok edgar,ès nem vagyok vicces kedvemben.

Amit kimásoltál az csak fele a valoságnak.

Tovább ne erőltesd magad mert te is tudod amit èn,hogy fèl bizonyitèkod van.Pld.A szent szellemre abszalut nincs.

Jèzus sem mondta soha hogy Isten,de mondta Isten Fia.


Úgy,hogy zárjuk le.


Üdv.István.

2020. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/238 A kérdező kommentje:
Több, mint tíz oldal és még mindig nincs válasz a kérdésemre. Én várok türelemmel...
2020. júl. 23. 16:43
 97/238 anonim ***** válasza:
23%

#95

A román stílusod elárul téged edgár, amit pedig idéztem, elég világos, Jézus Isten azok alapján.

2020. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/238 anonim ***** válasza:
65%

97.edgár2 azaz 68%.

Mièrt nem akarsz nyugodtan aludni?

Ha valamit nem ír a Biblia azt nem kell vitatni.

A Szentháromság helyet csak 1,5 tudtál bizonyitani.Mèg kell bizonyits 1,5-öt de mar kifogytál.Ha a Biblia valamit nem ír,az csak a bizonyitèk ellentète,ami nincs.

Tudod mit kène mèg össze kaparj azt,hogy Jèzus azt mondta magáról,hogy Isten de sajnálatodra azt mondta Isten Fia.

A Szentszellemre sem Isten sem ember nem mondta,hogy Isten.

Így 1,5 Szentháromsággal maradtál.Ami azt jelenti magyarul,hogy Szentegyèsfèl.


De ettől pihenj nyugodtan az èjszaka,mert te is úgy tudod mint èn csak az egyik vèdi a vallását,mar mint te a másik az Isten szavat,mar mint èn.

2020. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/238 anonim ***** válasza:
23%

Továbbra is 72%-os vagyok edgár, korán van még aludni, szinte az összes általam idézett szentírási rész Istennek nevezi Krisztust. A baj nálad van, a fejedben, de elég komoly lehet.


Olyan, hogy "szentszellem" pedig nem létezik, így valóban nem is lehet Isten. Olyan van, hogy Szentlélek, aki a keresztény hit szerint Isten, viszont ennek megértéséhez már olyan intelligencia szükséges, ami neked nem adatott.

2020. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/238 anonim ***** válasza:
65%

99.Inteligencia ahhoz ami nincs?Kitalálni egy Istent.Igazad van ide intelligencia kell.Majd az UFOK hoznak neked egy medált.


Jó èjt,mert jót nevettem.

2020. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!