Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állítanak Jehova tanúi...

Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?

Figyelt kérdés
Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van. Miért teszik ezt? És amikor elmondja valaki nekik azt, hogy ez nem igaz, amit állítanak, akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. júl. 6. 18:10
 231/238 A kérdező kommentje:

Minek válaszoljak? Egyelőre ez az én kérdésem, ha neked van külön, akkor tedd fel, ahogy eddig is tetted.

Neked van egy elmebeteg elképzelésed a Háromságról, ami hamis és hazug. Ezt, mi keresztények javítjuk, hogy úgy ahogy van hülyeség, de te makacsul ragaszkodsz hozzá.

De már tudom a választ, hogy miért hazudtok. Mert ti magatok is hazug emberek vagytok.

Az pedig ne várd már el senkitől, hogy ha válaszolsz valami ostobát egy kérdésre, akkor azonnal rohan az ember elolvasni a bődületes hülyeségedet és válaszolni feleslegesen, mert már a kérdést nem érted meg. Pár naponta idenézek, legyen neked ennyi elég.

2020. aug. 31. 11:47
 232/238 anonim ***** válasza:
24%

231.Èn hazudok,annak aki nem tudja megmondani,hány istene van?

Ilyen egyszerű kèrdèsre a három èves gyermek is tud felelni.

De,hogy valaki kereszstènynek tartja magát ès másokat piszkál, aki nem tudja hány istene van?

Ezen jót nevettem.

2020. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/238 anonim ***** válasza:

Nézd, az utóbbiakat értem, hogy lepontoztad. Végül is igaz, "ha neked van külön, akkor tedd fel, ahogy eddig is"..

Viszont ha az elejét nézed sok törekvés volt hogy választ nyújtson,

aztán kihegyeződött ugyan, a kérdésed egy pontjára

"Mégpedig azt, hogy azt jelenti, hogy három isten van."

Mint kiderült nem ők, hanem "A katolikus liturgia használja ezeket"/#200/


"Sajnos még mindig nincs válasz. Ennyire bonyolult volt a kérdés?"


S már bocs, ha megkérdezzük, te kérdező mégis milyen válaszra vársz?

Biztos vagyok abban, hogy van egy kialakult képed, "válaszod" a saját kérdésedre. Mi az, hátha mégis van 1 a 200+ között.


"Nem érdekel senki értelmezése a Háromságról, mert az az övé."/#197/

Ha nem érdekel akkor miért is tetted fel a kérdést?

"Miért állítanak Jehova tanúi valótlant a Szentháromságról?"


(ja, igen E/2, csodás anonim, nem könnyű különválasztani az emberek válaszait név nélkül. De vagy 3-4 ember írhatott, de lehet csak 2 passz anonim)


232

Már arra válaszolt.

"Én egy Istenben hiszek, de akkor miért hazudnak jehova tanúi, hogy háromban? Ha valóban Krisztus követők lennének, akkor nem állítanának hazugságot, pláne nem úgy l, hogy még ki is vannak javítva." /#197/


Úgyhogy a Szentháromságba hány Isten van, ki hogy látja az rendesen ki van vesézve.


Engem a saját kérdésére a saját, képe érdekel. valamiért feltette és tudni szeretném miért? Ezen felül miért érzi úgy, hogy egy válasz se érkezett a kérdésére... csak nyugodtan, gondolja csak át, lehet igaza van lehet nem, de míg nem látom, ő miért állítja ezt, addig nem jutunk sehova. Nem kell több feszkó, nyugi van.

Fájni nem fáj vagy egyetértenek vele vagy nem. Más nem, nem érkezik több válasz...szóval igazából nincs veszteni való s kockázat se.

2020. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/238 anonim ***** válasza:

"Neked van egy elmebeteg elképzelésed a Háromságról, ami hamis és hazug."

érvelj mitől elmebeteg, mitől hamis, mitől hazug?


Azzal hogy azt mondod senki se lesz több nem érti meg, s főképp "nem kér bocsánatot" mire is tenné? arra hogy lekicsinylően megsértetted? És csodálkozol, az előző öldalon az "ostoba" sértő válaszokon?


"De már tudom a választ, hogy miért hazudtok. Mert ti magatok is hazug emberek vagytok."

Bár ilyen egyszerű lenne, ha elhitted, hogy a paradicsom zöldség, miközben gyümölcs...Akkor azért mert, hazugságban éltél, már is alapvetően hazug ember vagy? Dehogy, elhitted s kiálltál mellette, míg meg nem ismerted a másik oldal álláspontját.

(direkt +1 polgárpukkasztó hoztam példának, ne ragadjunk le rajta, köszi.)


A belátás oda vissza játék, te sem vagy tökéletes... lehet te látod rosszul. De így azon kívül, hogy te nem így látod nem tudtunk meg többet, pedig esetleg igazat is adnánk. Már ha úgy látjuk...


Fejtsd ki bővebben.

2020. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/238 A kérdező kommentje:
Nekem egy Istenem van. Te azt állítod, hogy te szerinted három. Én kijavítalak, hogy ez nem igaz, de ragaszkodsz a hazugságodhoz. Nem vagy normális és idejársz okádni a hülyeséget magadból és még nem sikerült egyetlen egy értelmes választ sem adnod. De látom ismét kiírtál egy katolikus ellenes kérdést. Ez nálad már mentális betegség, undorítóan gyűlölködő vagy. Már nem érdekel mit írsz, mert te abszolút szándékosan, saját akaratodból maradsz a hazugságban. Az, hogy egy Isten van, sokszor leírtam, de mégis mint egy gyogyós jössz itt a jehovista hülyeségekkel. Menj inkább dolgozni és nem lesz ennyi időd. Én azért járok fel ritkán, mert dolgozom, javaslom ugyanezt neked is.
2020. aug. 31. 13:05
 236/238 anonim ***** válasza:
53%

235.Meg van èrtve mar annyira körbe írtad,hogy egy Isten van.Jèzus ès a szentszellem nem isten így elègè èrthető.Ès,hogy nem hiszel a Szentháromságban.

Ès nem is èrdekelne ha a tanúkat nem neveznèd hazugnak.

De mar 200 felett vagyunk ès alig nyögted ki,hogy Jèzus ès a szent lèlek nem isten.

Mèg egyszer mondom nekem mindegy,hogy mit hiszel,csak az volt a baj mást hazugnak nevezel miközben te hazudsz.

Így kellettvolna indíts mar az elejèn:Atyaisten,Jèzus Krisztus,szent szellem Isten munkálkodó ereje.

Tölem azt is mondhattad volna Isten ès benne három szemèly van:Atyaisten,Fiuisten,Szentlèlekisten mert van aki így hiszi de akkor ne nevezz senkit hazugnak.

Burkoltan,titkolozva,nyiltan ne állits senkit hazugnak.Ès ha beleállsz egy fórumban lègy mèltó a vallásodhoz ès a gyik-hez úgy is írj,ne gyalázkodj.

2020. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/238 anonim ***** válasza:

áhá értem, akkor jobb is ha ki X-elem...

235 és 236 ezt privátba is lenyomhatnátok.

egyik ötök se hiszi, hogy a szentháromságban három isten van.

De az indulatotok elsötétítette a gondolkodást és ezt szapuljátok már mióta

"Atyaisten,Fiuisten,Szentlèlekisten" na ez nincs, ebben egyetértetek.


Olvassátok vissza legalább az utolsó hozzáoszlásaitokat és az arra érkező választ. Keresztények vagytok Isten hívők, hol van benne Az Isten? A megértésre törekvés?

(231; 232; 235; 236)


főképp te kérdező, az alázat cseppnyi jele sincs, minek kérdezel, ha nem fogadod el a választ? A kérdés Jehova tanukat sérthetne ha igaz miért baj ha ír? Bár nála is beragadt a lemez...

Ja kérdező nézz magadba. " Ez nálad már mentális betegség, undorítóan gyűlölködő vagy. Már nem érdekel mit írsz, mert te abszolút szándékosan, saját akaratodból maradsz a hazugságban."


Zárjuk már le a kérdést, én is melózom, nem nagy kunszt, (gondolom te is éjszaka) hogy 232 és 236 mit csinál az az ő dolga.... Higgadj le attól megnyugszol.


...de legalább megpróbáltad kifejteni

2020. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/238 anonim ***** válasza:
53%

A Szentháromság valós dolag vagy egy kètezer èves vicc.

Ès ha vicc,akkor mièrt nem èrtettèk meg kètezer èv alatt.

Mèg most is mièrt keresik a bibliában,hogy hány isten van.

Pedig egyszerű,csak le kell mondani az analfabènázásról.

2020. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!