Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes Jehovai Tanuival s...

Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járnak a lakásunkra,mindig hagynak nálunk ujságokat,elég jó dolgokat mesélnek hogy ők bibliakutatók.Mondtam én Katolikus vagyok mondták hogy sok hamis vallás van ők pont jókor jöttek akkor mert a végidőket éljük.Párszor voltak nálunk kedves emberek, ketten szoktak kijönni.Azt mondják hogy ők a világban mindenhol jelen vannak ők hirdetik az igazi királyságot. Azt mondják hogy ők Isten földi képviselői,ezt nem értettem,mindegy.Érdemes jobban belefolynom? mondjuk érdekelt mindig is a vallás.Valakinek van erről valami infója?
2020. júl. 29. 14:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/158 anonim ***** válasza:
74%

Mert a keresztényeket, vagy a zsidókat, muzulmánokat nem támadják?


Arról, hogy a JT mennyire maradt egységes:

[link]


Én nem látom a te nevedet, arcodat sem. Meg a hittestvéreidét, akik hamis kérdésekkel igyekeznek terjeszteni a tanításaitokat.

2020. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/158 anonim ***** válasza:
71%

Eretnek ostobaságokat tanítanak.

Szerintük a Názáreti Jézus és Mihály arkangyal egy és ugyan az.

Szerintük a vérátömlesztés egyenlő annak elfogyasztásával tehát bűn.

Szerintük senki sem üdvözülhet rajtuk kívül, minden más felekezet hívei elkárhoznak.

Ha nem tévedek, az övék az egyetlen vallás amelyik azt állítja magáról, hogy nem vallás.

Újra és újra megjósolják a világvégét, majd amikor újra és újra tévednek valami irdatlanul cinikus módon kitűznek egy új dátumot, amikor már BIZTOS világvége lesz.

2020. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/158 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták utólag,hogy ők az egyetlen igaz egyház mind a többi hamis tanitásokat terjeszt. Ők hitelesen értelmezik a bibliát,ha jól értettem nekik még külön bibliai kiadásuk van,amit az ő kutatásaikkal állitottak össze,valami ilyesmit mondtak nekem. De látom akkor ez is egy zürös gyülekezet lehet mint a többi.
2020. júl. 29. 17:46
 14/158 anonim ***** válasza:
81%

#12


Az nem feltétlenül igaz hogy az az egyetlen vallás ami nem vallás.

Pl a buddhizmus, vagy a Lavey féle sátánizmus is ide sorolható. Mindkettő ateista vallás ami nem hisz se mennyországban, se pokolban.

2020. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/158 A kérdező kommentje:
Akkor minek terjesztik a világon ezt az egészet ha ez mind nem igaz,azt mondják,ők a kiadványaikat terjesztik,az embereknek.
2020. júl. 29. 18:17
 16/158 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt nem terjesztik az egész világon, nagyon sok országban jelen sincsenek, csak ezt elsunnyogják. A katolikusok például szó szerint mindenhol hirdetik az Evangéliumot. Minden szekta azt hirdeti, hogy ők értelmezik helyesen a Bibliát, elég rossz cégér lenne azt mondani, hogy nem. Gondolj bele picit.

Arra pedig kíváncsi lennék, hogy lényegében 8 általánossal hogy tudják tanulmányozni az ókori szövegeket. Mivel közismerten pl egyetlen egy olyan fordító nem volt a brigádba, akik értették volna a bibliai nyelveket.

2020. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/158 Novist ***** válasza:
33%
Szerintem megér annyit, hogy rászánj egy két alkalmat arra, hogy meghalgasd őket. Ha úgy döntesz, hogy nem érdekel, vagy nem értesz velük egyet, kérd meg őket, hogy többet ne zavarjanak. Ők feljegyzik ezt. Felirják a neved és a címed és jelzik, hogy mások közülük ne zavarjanak.
2020. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/158 anonim ***** válasza:
77%

#17

Csak ebben az évben 7x hajtottam el őket. Mindig visszajönnek.

2020. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/158 anonim ***** válasza:
15%
#11 Az ajtódban sem látod? Az arroganciádra meg nem vagyok kíváncsi. A ti hamis kérdéseitekről nem beszélve, meg évszázadok óta hamis tanításaitokat. Elég csak a gyümölcsét nézni.
2020. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/158 anonim ***** válasza:
0%
#16 érdekes mód még sem látni sehol azt a nagy hirdetést, sem az ellenállást vele szemben. Akkor most döntsétek végre el, hogy tudjátok kik fordították vagy nem. Ha nem akkor hogyan lehet közismert, hogy mennyire tudják a bibliai nyelveket és mennyire nem?
2020. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!