Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes Jehovai Tanuival s...

Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járnak a lakásunkra,mindig hagynak nálunk ujságokat,elég jó dolgokat mesélnek hogy ők bibliakutatók.Mondtam én Katolikus vagyok mondták hogy sok hamis vallás van ők pont jókor jöttek akkor mert a végidőket éljük.Párszor voltak nálunk kedves emberek, ketten szoktak kijönni.Azt mondják hogy ők a világban mindenhol jelen vannak ők hirdetik az igazi királyságot. Azt mondják hogy ők Isten földi képviselői,ezt nem értettem,mindegy.Érdemes jobban belefolynom? mondjuk érdekelt mindig is a vallás.Valakinek van erről valami infója?
2020. júl. 29. 14:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/158 anonim ***** válasza:
13%
#11 Közel sem ilyen mértékben. Téged milyen ellenségeskedés ért a vallásod miatt eddig? Ezen az oldalon miért van teli az oldal az ellenünk uszító kérdésekkel? Más egyházakéval miért nem?
2020. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/158 anonim ***** válasza:
17%
Igen, a minuszolás a válasz mert nincs érdemi válaszotok, újabb bizonyíték, köszöntem!
2020. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/158 anonim ***** válasza:
86%

#8!

Nem a széles, vagy a keskeny útról beszéltem, hanem arról, hogy "Járt utat a járatlanért el ne hagyj!"

2020. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/158 anonim ***** válasza:
0%
#23 Értem, tehát bármennyire is rossz és a halálba visz maradjon azon, nagyon szeretettel teljes.
2020. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/158 anonim ***** válasza:
23%
#11 Voltam amerikában ott sem tanítottak mást, szóval joggal feltételezem, hogy egységes maradt.
2020. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/158 anonim ***** válasza:
0%
#11 Linkeld akkor te is, titeket hogyan üldöznek!
2020. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/158 anonim ***** válasza:
76%

#24

Ez nézőpont kérdése, szerintem a jehovás út visz könnyen az örök kárhozatra, mert szembe megy az isteni igazságokkal.

2020. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/158 anonim ***** válasza:
0%
#27 Amiket évszázadok óta mondanak nektek. A Bibliában meg egész mást olvasni. A katolikus egyháznak volt elég ideje bizonyítani és a gyümölcsei megmutatták, hogy mire képes és mire nem. Még Biblia sem kellett hozzá, hogy gyermek koromban leessen semmi közük Istenhez. Azt viszont elérték, hogy véletlenül se akarjam a kezembe venni az írásokat.
2020. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/158 anonim ***** válasza:
87%

"Amiket évszázadok óta mondanak nektek."

Pontosan, amiket az apostoloktól kezdve mondanak nekünk. Botorság és átkozott dolog lenne felülni holmi 19. századi hamis próféták és tévtanítók által alapított szekta hazugságaira, akik még képesek voltak a Szentírást is átírni.


"és a gyümölcsei megmutatták"

Szerintem nálatok is van éppen elég ilyen "gyümölcs", nem egy rémes eset került már napvilágra. Gondolom akkor minden egyes ilyen eset a teljes szektádat minősíti, igaz?

2020. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/158 anonim ***** válasza:
89%

#25!

Mióta is létezik "amerika"? Mióta létezik Jehova Tanúi? És mire hivatkoztok mindig? Arra hivatkoztok, hogy Ti a Septuaginta-ból fordítottátok a Bibliát. Csakhogy a Septuaginta már egy, az eredeti héberből fordított változat. Ezt Ti tovább fordítottátok a saját ízlésetek és elképzeléseitek szerint. Tudod hova szokott ez jutni? Megmutatom, ide:


Ady Endre: Jöttem a Gangesz partjairól, hol álmodoztam déli verőn, A szívem egy nagy harangvirág. S finom remegések: az erőm.

Ezt a verset lefordította egy német költő a saját nyelvére. A német verset olvasta egy magyar költő, és visszafordította. Ez lett belőle:

A Hercz féle szalámiban sokkal sűrűbb a só, mint bármely más termékben, hidd el, ó nyájas olvasó.


Kb. így vagytok Ti a biblia fordításával.

2020. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!