Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus keresztáldozata mit...

Jézus keresztáldozata mit jelent számodra?

Figyelt kérdés
kinek fájhatott jobban, magának Jézusnak, vagy az Atyának, aki a Földre küldte Fiát?
2010. aug. 4. 11:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
43%
Én igazából azt nem értem, hogy ki szabta azt a feltételt, hogy az emberek bűneit azzal lehet megváltani ha Jézus kereszthalált hal. Talán csak nem az Atya??? Mert akkor az korrekt, gratulálok.
2010. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%

A keresztáldozat Jézus kereszthalála, az új szövetség egyetlen és tökéletes áldozata. - A keresztáldozat Jézus Krisztusnak, az emberiség megváltójának a kereszten beteljesedett önátadása, az Atya előtt az engesztelés és dicsőítés felülmúlhatatlan és kedves áldozata. A keresztáldozat a megváltás ára. Oltára a kereszt. Az áldozat és az áldozatot bemutató ugyanaz: Jézus, az Isten Fia, az emberiség örök főpapja (vö. Zsid 7-10. f.). - Előképei: Izsák föláldozása, a húsvéti bárány, szentségi elővételezése az utolsó vacsora, megjelenítése a szentmise.


Amit az áldozatról általában elmondtunk, az Jézus Krisztus keresztáldozatában, mely minden ószövetségi áldozat beteljesülése volt, a legnagyobb mértékben megvalósul. Jézus Krisztus ugyanis szenvedésével és halálával a bűnök büntetését mindannyiunk helyettesítőjeként szenvedte el. Az Atya iránti legtökéletesebb odaadással ajánlotta fel magát a kereszten, hogy Őt az emberek bűnei miatt kiengesztelje. Mivel mi magunk nem voltunk, vagyunk képesek helyrehozni, amit bűneinkkel tönkreteszünk, azért Isten Fia maga lett emberré, hogy a kereszten egy végtelen értékű áldozatot bemutasson.


Ebben az áldozatban az áldozat mind a négy célját megtaláljuk: Azáltal, hogy Jézus tökéletesen átadta magát az Atyának ez az áldozat a végtelen hódolat és a végtelen imádat aktusa lett. Ugyanakkor egy túláradóan gazdag engesztelés volt minden idők minden emberének bűnére. És Krisztus valóban méltó módon mondott ezzel az áldozattal köszönetet az Atyának minden jótettért, melyet Ő az emberi nemnek nyújtott, és ugyanakkor megszerzett minden kegyelmet, melyre az embernek valaha is szüksége lesz, hogy célját elérhesse. Krisztus áldozatára támaszkodva minden kegyelmet megkaphatunk az Atyától, amire csak szükségünk van.


Észre kell azonban vennünk, hogy a keresztáldozatnál is Krisztus belső átadása volt a döntő és nem Krisztus megölése, különben azt kellene mondanunk, hogy a római katonák áldozták fel Krisztust. Krisztus kivégzése, mint olyan, bűntett volt, és az áldozatnak csak a külső keretét adta, miközben a keresztáldozat lényegét abban a szeretetben és odaadásban kell látnunk, mellyel Krisztus magát az Atyának felajánlotta. Mindazonáltal ez a belső odaadás Krisztus szenvedésében vált láthatóvá, miáltal szenvedésére mint szükséges áldozati cselekményre kell tekintenünk.


Jézus önként ajánlotta föl életét engesztelő áldozatul, azaz mindhalálig tartó szeretetének teljes engedelmességével helyrehozta a mi bűneinket. Isten Fiának ez a „mindvégig tartó” szeretete (Jn 13,1) megbékéltette az egész emberiséget az Atyával. Krisztus húsvéti áldozata tehát egyedülálló, tökéletes és végleges módon váltja meg az embereket, s teszi számukra lehetővé a közösséget Istennel.

2010. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszek benne.Nekem ne magyarazza senki, h ezt Isten igy akarta.
2010. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek, és mi emberek vagyunk ezért a hibásak.
2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
45%
Engem különösebben nem hat meg. Egyébként meg ki kérte rá?
2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
56%
azt, hogy vére rajtatok és fiaitokon
2010. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
84%, 11:47: Teológiailag kérdezed, vagy hogy? Mivel ennek az ember megújulását jelenti, hogy nekünk meg kell újulnunk, és le kell vennünk a terheket, amelyek gátolnak boldogságunk valódi céljának elérésében. És ez Jézuson keresztül sikerül az embernek, mert ő már megjárta az utat, amelyet az embernek kellett volna. Megújulni testben-lélekben. Az első gátat meg tette helyettünk: eltörölte azt a bűnt, amely elválasztott minket Istentől; Legyőzte a halált. S aki ezt elfogadja, hisz benne, és cselekedeteivel megvallja, részesül belőle.
2010. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
10%

12:01

Nem, nem teológialilag kérdeztem, hanem úgy "költőien" :)

Én úgy érzem, engem soha semmi nem választott el Istentől, csak és kizárólag ez az egyház által kitalált szöveg. Az én felfogásom a hitemet illetően ennél sokkal egyszerűbb. Vannak bűneim, de ezek az ÉN bűneim, és ezeket senki nem veszi át tőlem, én vállalom őket. A Főnökkel is lebeszéltük, megbékéltem az állapottal. Nekem semmi olyasmire nincsen szükségem, hogy elvezessen valaki valahová, mert én úgy gondolom, épp ott vagyok, ahol lennem kell :) És főként arra nincs semmi szükségem, hogy valaki meghaljon értem... Vááá, dehogy is. Nálam, az én felfogásomban ez nem működik.

2010. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

12:06


Hát légyen. :-) Az embernek megvan a maga igényei, s nem mesterségesen kell őket megcsinálni. Te tudod, mire van szükséged, s ha neked ez, akkor nincsen vele semmi probléma. Jézus nem olyanokért, mint te, jött le, hanem azokért, akik őt igénylik. :D

2010. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
55%

12:33

Én is igénylem, ha ez nem jött le, akkor baromira félreértettél valamit. Nem pontosan az a hitem, mint pl neked, de nekem is ugyanazokból az okokból kifolyólag van hitem, mint azoknak, akik a kisujjukból kivágják a Bibliát.

2010. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!