Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus keresztáldozata mit...

Jézus keresztáldozata mit jelent számodra?

Figyelt kérdés
kinek fájhatott jobban, magának Jézusnak, vagy az Atyának, aki a Földre küldte Fiát?
2010. aug. 4. 11:08
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
56%
Nem azt mondtam, hogy a te hited ROSSZ, hanem azt, hogy mindenki maga rendezi az életét, ahogy te is. Remélem érted. :)
2010. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
0%

Keresztáldozat? :D

Az "áldozat" inkább az volt, hogy még annak ellenére is, hogy milyen bűnös az ember...átadta a tanítást, és türelmes valamint megértő volt velük. :P

Az életéről szól a fáma, a szavairól és cselekedetiről...a "halála" az emberek bűnének köszönhető. Viszont jó példa arra, hogy nincs okunk félni attól, mert ha tudjuk a valót, akkor legyőztük azt. :)

Kedves Jézusunk is azon volt, hogy megismertesse velünk...több(mert fennmaradt ezidáig) kevesebb(mert kifordították az idők alatt, és kevesen látnak bele a mélyébe) sikerrel, mert nem fogja megváltoztatni az embereket...egy dolgot mondott...ha hiszel, üdvözülsz. Én pedig azt mondom, hogy a félreértéseket e dolog körül, most el lehet űzni, viszont az helyett hogy hinni kell csak az embernek ehhez, más kifejezést használnék. Mégpedig azt, hogy elég nyitottnak lenni, nyitottnak egy új világnézet felé, egy olyan felé, ami megváltoztatja egymás közti viszonyunkat, és felerősíti az összekötő erő mértékét, akár a maximumra is...és ez erő a tiszta önzetlen szeretet maga. :)

Ha valós érdeklődése van akárkinek is nyugodtan szóljon.


ui.: "Fájni" pedig nem "fájt" senkinek, csak az embereknek, mert a lelkiismeret szembeállítja őket bűnös tetteikkel...nincs kivétel...de csak oktatás jelleggel. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok hívő, így nekem semmit sem jelent. Viszont ilyen kérdéseknél mindig felmerül benne egy másik kérdés? Milyen apa az, aki ilyen halálra ítéli a fiát? Persze most jönnek ezerrel a válaszok, hogy az emberek végezték ki, de egy mindenható apának nem az lenne a kötelessége, hogy óvja gyermekét? (essetek nekem nyugodtan, nem érdekel, ez a véleményem, és vállalom)
2010. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Az az 'apa' Jézusban is benn volt, meg a fizikai 'teste' is.

Tehát hirtelen Jézust elfogta az emberi félelem, megkérte a tanítványait, hogy érte imádkozzék, s virrasszanak, de háromszor elaludtak. S Jézus itt erős elhatározást tett, és mondta kb. (nem tudom szó szerint pillanatnyilag): 'elég! hát akkor történjen meg, aminek meg kell történnie'- mondja Márk evangéliuma. Tehát itt lényegében Jézus emberi félelme, és a Szentlélek szeretete küzdött egymással, és a szeretet győzött.

2010. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

13:24


Szerintem, nem lehet nagy gond, ha az ember egy nála sokkal tapasztaltabbtól kér segítséget, nemde?. :D

2010. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

Ignotus.


Aki segítségre szorul, és őszintén kéri, meg is kapja, mégpedig a legtapasztaltabbtól, ÖNmaga VALÓságától. :)


természetesen vannak közvetett segítők is, de végső soron az ő cselekedeteik is az Atyáé. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
Igen, de ezért is mondta, hogy Ő a kitaposott út, tehát ki lehet használni lehetőséget. :D
2010. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, csak a megfelelő nézőpontra(alapra) is szükség van ahhoz, hogy megértsük Jézus Krisztus valódi mondanivalóját. Megismerhetjük, hogy látta Jézus Krisztus a világot. S a tudatunkat akár az ő szintjéig növelhetjük, de még az Atyáig is. Talán ez utolsót nevezik üdvözülésnek. Ehhez persze nem egy emberélet szükséges... :)

Ha jól vagyok értesülve Jézusunk példázatokat mondott, "én" viszont a teljes magyarázatot tudom. Emberről, Istenről és a Világegyetemről(emberi szinten persze). Tegnap beleolvastam Eckhart Tolle egyik gondolatsorába, és az ő szavát használnám. Mindenki számára elérhető az igazi térkép, ami a legrészletesebb, és minden megtalálható rajta, de ugye ez még nem maga a cél, csak arra mutat(célra), viszont a legpontosabban. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

No igen, de nem csak tudni kell, de cselekedni is! :D


De visszatérve, eléggé másak voltak a helyzetek ma, és mások a Római Impériumban... Az embereknek többsége rászorult a 'solum per Redemptorem' (az egyedüli redemptoron keresztül, azaz csak a redemptoron kresztül) elvre, tehát a mai életfilozófia bővebb, de Jézus idején nem volt az. A remény, az életszínvonal... tehát Jézus (miután feltérképezte a terepet) tudta, hogyha nincs elég hite a népnek, akkor saját magát kell tennie annak példájának.


De maga előtt is tudta, ld. a szörnyűségek Kr. előtt. Jiszráel földjén Isten nevében, hogy itt 'le kell jönnie' neki, és megmutatnia a népnek, mit kell csinálni valójában, mert a nép értetlen volt, rászegődött a hatalom mocska, ezért is beszélt Jézus példabeszédekben.

2010. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
55%

Ignotus. :P


S pontosan erről beszélek, a modern ember számára, modern "magyarázat" szükséges, ezért is kezdik ki olyan könnyen Jézus szavait, és ezért is van oly sok kétely a hívőkben. Természetesen vannak kivételek. A cselekedet pedig amiről írsz...legyen az Atyáé...és akkor lesz korrekt a dolog, hisz csak ő tudja igazán mi a jó...:D

Kár ragozni tovább, tudjuk mindketten miről szól a téma. Útmutatások vannak, lehet választani, s ha valamelyben nem tiszták a "képek", akkor jön a "megtisztító mű", ami szintúgy az Atya kegyessége révén ismerhető meg. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!