Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus keresztáldozata mit...

Jézus keresztáldozata mit jelent számodra?

Figyelt kérdés
kinek fájhatott jobban, magának Jézusnak, vagy az Atyának, aki a Földre küldte Fiát?
2010. aug. 4. 11:08
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

"kinek fájhatott jobban, magának Jézusnak, vagy az Atyának, aki a Földre küldte Fiát?"


XD

ez valami pogány vallás?

2010. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
17:34 Kérlek nyugtass meg, hogy nem szeretnéd megint, hogy 20 oldalon keresztül a Szentháromságról vitázzunk.
2010. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Számomra ez az egyetlen esélyt jelenti annak, hogy éljek. Ez adja az életemnek az értelmet! Hogy meg vagyok váltva, hogy ezáltal Isten gyermeke lehetek és nem csak úgy vagyok...

Szerintem mindig jobban fáj végignézni szerettünk szenvedését, mint szenvedni. Ezért áldozzák fel néha az emberek magukat a másikért. Jézus fizikai (na meg persze szellemi...) fájdalmat érzett, az Atya viszont mindezt véginézte, hallotta ahogy az egyszülött fia kiált hozzá, hogy "miért hagytál el engem", megvolt a lehetősége (az ereje meg mindene), hogy segítsen neki, és mégsem tehette. Érted és értem nem. Hogy nekünk már ne keljen szenvedni. Ezért végig kellett néznie a saját fia szenvedését, miközben tudta, hogy bármikor félbeszakíthatná... Szerintem ez fájdalmasabb volt mint maga a szenvedés...

2010. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
10%
Figyelj, te sem repdesnél az örömtöl, ha olyan vastag szögeket vernének kezedbe-lábadba és azon lógnál. És ha az Atya tényleg a mennyből küldte a fiát, akkor nyílván Jézus fejre esett, hogy ilyen ötlete támadt. De sebaj, csak okult most belőle. Az Atyja is igazán elkaphatta volna a fiacskáját. Micsoda szülő lehet... fogadok még a boltba se menne el egy kiló kenyérért sem, inkább ül ott fönn a kényelmes felhő fotelében és nézi az Odaát sorozatot.
2010. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Számomra bemutatja, hogy Isten mennyire szeretett engem és, hogy meddig ment el értem. Ez az egyetlen út. Ha lett volna más lehetőség Isten nem ezt választja. Ez volt az egyetlen lehetősége, hogy megszabadítson a bűneink jogos következményeitől. Ki volt mondva, hogy a bűn büntetése a halál. Ha tehát nem kell Jézus áldozata akkor a Sátán és a pokol jogosan követel téged. Pontosan ettől akar megmenteni Jézus minden embert aki hajlandó hinni neki és rábízni az életét.
2010. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
11%

A dolog ott kezdődik, hogy Isten kifejezetten azért küldte el Jézust a Földre, hogy meghaljon az emberek bűneiért.


1.Ha annyira fájt volna neki, ki sem talál ilyet. Azért egy isten legyen már olyan kreatív, hogy valami más módot talál a nagy áldozatra, nem a halált, szenvedést, gyötrelmet. Ezek ugyanis nem túl bizalomgerjesztő dolgok - nos az emberi természet már csak ilyen.


2. Engem jobban meghatott volna, ha ahelyett, hogy meghal a kereszten, inkább akár szenvedéssel és bujkálással, titokban hirdeti tovább a tanait a szeretetről.


Engedtessék meg egy idézet:

"Tartsd észben, hogy sok ember hal meg a hitéért; tulajdonképpen elég mindennapos jelenség. A valódi bátorság az, ha életben maradsz, és szenvedsz azért, amiben hiszel."


Én így vélem - persze, az Atya ekkorra már rég öntött. De hát én önálló egyén vagyok, akinek joga van azt bátorságnak tekinteni, amit akar- az emberi természet már csak ilyen.


3. Jézus, akármit is tett, senkit nem váltott meg a bűneitől, csupán mutatott egy - szerinte az egyetlen - utat. Attól még az én bűnöm, ha megölök valakit, nekem kell megbánnom, nem neki meghalni érte. Köszönöm, de így a halálával nem sokat ért el, maximum annyit, hogy Isten sokan idegbeteg gyermekgyilkosnak könyvelik el. Kérlek, ha neki ez kellett... - az emberi természet már csak ilyen.



Tehát Jézus "áldozatvállalása" semmit nem jelent nekem. Nem kértem, nem jobbított vagy rontott a lelkemen egy fikarcnyit sem, a jézusi hit nélkül is boldog vagyok, és szeretem a világot meg az embereket.


Hozzátenném: vallásos vagyok. Csupán nem a kereszténység történetében hiszek.

Előre is köszönöm a szeretettel teli keresztényektől a lepontozást, amiért önálló véleményem van - az emberi természet már csak ilyen. És mintha ebben az Atyának is benne lenne a keze, nem igaz?:D

2010. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Korán:

és mivel azt mondták: "Megöltük Jézust, a Messiást, Mária fiát, Allah küldöttét" - holott valójában nem ölték meg őt és nem feszítették keresztre, hanem Jézushoz hasonlónak látták. Akik Jézust illetően összekülönböztek, azok kétségben voltak felőle. Nincs tudomásuk róla, csupán vélekedésüket követték. Bizony, nem ölték meg őt úgy, hogy bizonyosak voltak benne,ellenkezőleg, Allah magához emelte őt. Allah Büszke és Bölcs.


Hiszek Jézusban mint egy nemes prófétában, de keresztre feszítés nem volt.

2010. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

8:19

Nekem nagyon tetszik, amit írtál :)

Úgyhogy együtt várhatjuk a lepontozást.

2010. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
55%

08:19.

Nem rossz gondolat menet...de ne gondoljuk az Atyáról, hogy azért küldte Jézust, hogy ő meghaljon a bűneinkÉRT...Jézus a bűneinkTŐL halt meg. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
55%
Hát akkor, barátaim, elkönyvelhetjük, hogy azok, akik Jézus kelyhét szintén kiitták, azok a semmiért haltak meg. A keresztényüldözés is hiába való volt; Hiába való volt, hogy az ókeresztényeket a circusokban Neronis, Deocletianique tempore az oroszlánok és vadállatok szétmarcangolák, hiába való volt az, hogy az Oltáriszentségért egy gyereket a barátai agyonvertek, hiába való volt mindaz a vér, mely e 2000 évben Jézus nevéért kiontatott. Hát hiába?
2010. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!