Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus keresztáldozata mit...

Jézus keresztáldozata mit jelent számodra?

Figyelt kérdés
kinek fájhatott jobban, magának Jézusnak, vagy az Atyának, aki a Földre küldte Fiát?
2010. aug. 4. 11:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Jézus nem halt meg senkiért.Jézus teljesítette az atyja akaratát,mert felismerte,hogy ők ketten egyek.ezzel párhuzamosan példát is állított elénk,hogy van remény,de az elsőszámú célja nem ez volt.ezt az egészet a keresztény vallás félrértelmezte,és vallást alapítottak köré,bálványként tisztelve őt,a mai napig nem fogván fel,hogy mi volt az ő eredeti üzenete az emberek felé:találjátok meg az istent magatokban,és ne másokat majmoljatok.ehhez képest a keresztény vallás épp az ellenkezőjét teszi.
2010. aug. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
11:55 Valaha olvastad az Evangéliumot, vagy ezt csak az ujjadból szoptad? Hát az első keresztények már letértek a helyes útról? Te jobban megértetted azt, amit mond, anélkül, hogy ott lettél volna, és azt a nyelvet beszélte volna? Tán Jézus nem magyarázta el a keresztényeknek, mit kell tenniük? Vááá...
2010. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

olvastam az evangéliumot.római katólikus az eredeti vallásom.Jézus nem magyarázott el semmit a keresztényeknek,hiszen a kereszténység már az ő halála után alakult ki.azelőtt pedig azok az emberek akiknek magyarázott,nem nevezték magukat kereszténynek.

"hitetlen nemzedék,hát meddig kell még veletek maradnom?"

már akkor ezt mondta az embereknek,célozva arra,amit a mai keresztények is csinálnak,bálványozzák őt,és nem képesek a saját lábukra állni,holott hangoztatják,hogy hűde hisznek az istenben,közben még a bálványuk kezét sem merik elengedni egy percre,nehogy kiderüljön,hogy ők maguk is képesek lennének ugyanolyan dolgokra mint Jézus..

2010. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

12:24 Dehogynem. Ő nem ezt magyarázta el az apostoloknak, mert már a előző fejezetben ezt mondja:


"1Ha csak egy pohár vizet ad is nektek valaki inni azért, mert KRISZTUSÉ vagytok, bizony mondom nektek, megkapja érte a jutalmat." (Mt. 9:41)


SŐT:


"Ne tiltsátok meg neki! Aki a NEVEMBEN csodát tesz, nem fog egykönnyen szidalmazni."


SŐT:


"Aki NEVEMÉRT elhagyja otthonát, testvéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit, vagy földjét százannyit kap", s az örök élet lesz a z öröksége."


"Aki követ, nem jár többé sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága" (Jn. 8:12:13)


"Ti innen alulról vagytok, én meg felülről való vagyok, ti e világból vagytok, én nem e világból vagyok." (Jn. 8 23:24)


"Amikor hazudik, MAGÁBÓL meríti, mert hazug, és a hazugság atyja."

2010. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

"már akkor ezt mondta az embereknek,célozva arra,amit a mai keresztények is csinálnak,bálványozzák őt,és nem képesek a saját lábukra állni,holott hangoztatják,hogy hűde hisznek az istenben,közben még a bálványuk kezét sem merik elengedni egy percre,nehogy kiderüljön,hogy ők maguk is képesek lennének ugyanolyan dolgokra mint Jézus..."


Már megbocsáss, ezen alapszik a modern sátánizmus LaVey-től...


"οὐδεὶς ἔρχεται πρὸς τὸν πατέρα εἰ μὴ δι᾽ ἐμοῦ." (Jn. 14:6)

2010. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni a beszélgetésbe, de tényleg nem Jézus Krisztus halála a mérvadó. Hanem élete és tanításai. Az, hogy megölték az önző emberek, az az emberek döntése, de nem Jézusé...ő nem meghalni jött, hiába tudta esetleg, hogy ez fog történni. Ő átadni jött a tudást, létrehozni az Újszövetséget Isten és ember között. S amikor azt mondja, hogy az ő nevében megkaphatunk mindent, akkor nem a Jézus névre gondolt, hanem a Krisztusra. Jézus az emberi neve volt úgymond. Krisztus névről pedig olvastam olyat, hogy az első "fény", amit Isten megkreált, az Ige, a tiszta Gondolat, ami Istené. Néhol Fiúnak nevezik, és ezzel nyer értelmet, az első szülött gyermek megfogalmazás. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
13:59 tudom,min alapszik a valódi sátánizmus.most nyugodtan lepontozhatsz,megkövezhetsz,akkor is leírom őszintén a véleményem:a sátánisták(nem az ördögimádók!) a keresztényeknél sokkal jobban megértették azt,hogy Jézus nem azért jött ide a földre,hogy bűntől meg pokoltól mentsen meg minket,meg megtapsolja saját magát,hogy mennyien odavannak érte(keresztények)hanem,hogy megvalósítsa önmagát.és Jézus nem volt sátánista,mindössze EBBEN A TEKINTETBEN a sátánisták is ugyanazt vallják mint Jézus.nem minden fekete meg fehér,pl.én sem leszek sátánista azért mert egyetértek azzal az álláspontjukkal,hogy "ne árts kisgyermekeknek" vagy "ne ölj állatokat kivéve ha rád támad,vagy élelemre van szükséged" vagy "más portáján tanusíts tiszteletet"
2010. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

"Aki NEVEMÉRT elhagyja otthonát, testvéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit, vagy földjét százannyit kap", s az örök élet lesz a z öröksége."


"Aki követ, nem jár többé sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága" (Jn. 8:12:13)


Jézus ezeket nem úgy értette,hogy úgy kell követni őt,hogy istenítik,meg bálványozzák(gondolod,hogy egy teveszőr ruhájú,"egyszerű"(nem primitív),nem földi értelemben vett hatalommal rendelkező embernek erre lett volna szüksége?)hanem úgy,hogy aki olyanná akar válni mint ő,annak ugyanúgy meg kell valósítania önmagát(saját magában az atyát)mint ahogyan azt ő tette.

2010. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Én nem nevezlek istenkáromlónak, de ha az ember önfejűen semmi önismeret nélkül elbízza magát, akkor pofára esik, és ez az én tapasztalatom. A kegyelmi élet logikája az ember és Isten közötti különbség. Próbálj 'jól' élni anélkül, hogy nem részesülsz semmiféle kegyelemben. Az, hogy te a saját véleményedet akkor se tudod megváltoztatni, ha objektív történelmi ill. logikai ismereted hiányosak, akkor eléggé érdekes ember lehetsz. Az élet önmagát igazolja.
2010. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

ha az ember semmi önismeret nélkül elbízza magát akkor könnyen pofára esik,ez így van.

az,hogy bizonyos történelmi dolgok hitelességét megkérdőjelezem az lehet érdekes,bár nagyon sokan megkérdőjelezik még rajtam kívül.

2010. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!