Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit válaszoljak annak aki azt...

Mit válaszoljak annak aki azt vágja nekem vissza, hogy miért hiszek Istenben? Miért nem inkább a Mikulásban? Vagy akár a fogtündérben...

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 17:58
1 2 3 4 5
 11/41 Dongaben ***** válasza:
78%
Én már nagyon rég óta nem vagyok vallásos, de hiszek olyan dolgokban, amelyek sok "negatív" ember számára hihetetlenek. Én mi ndig azt válaszolom, hogy azért hiszek valamiben, mert ember vagyok. Ez a legtöbb esetben elég is. A "bunkók" ellen meg semmilyen tanács nem segít...
2020. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Mind a kettő teljesen reális és létező. Mikulás, vagy rendesebb nevén Szent Miklós Myra püspöke volt a 4. század első felében. Tetemes vagyonát szétosztotta a szegények között, segítette a szegény gyerekeket. Innen ered mai napig tartó tisztelete. Erre az életútra pedig Krisztus indította őt, aki pedig Isten Fia.
2020. szept. 8. 18:50
 13/41 anonim ***** válasza:

Miért kéne erre válaszolni???? De ha mindenképp válaszolni akarsz, intézd el annyival, hogy abban hiszel, amiben csak akarsz, nem kell megmagyaráznod senkinek sem, és megértenie sem kell senkinek. Egyáltalán miért érzel késztetést, hogy megmagyarázd egy "hitetlennek" a hitedet forrását? Elmondtad neki, hogy te miben hiszel és pont. Vagy megérti, elfogadja, vagy nem. De meggyőzni egyikőtök sem fogja a másikat és fölösleges is lenne megpróbálni.

Egyébként, ettől eltekintve, pusztán logikailag, valóban ugyan annyi esély van Isten/Mikulás/fogtündér/vámpír/vagy akármi létezésének.

És én ezért hiszek is mindenben. Felőlem aztán minden létezhet. Nincs bizonyíték arra, hogy nem létezik, vagyis akár létezhet is, vagyis lekorlátoznám magam és a gondolataim, ha elzárkóznék attól, amire nincs bizonyíték, így én inkább azt választom, mindenben hiszek. Akármiben. A jetiben is. :D

2020. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
36%
Képtelen vagy felfogni, hogy nincs bizonyíték semmiféle isten létezésére. Ne csodálkozz ha hülyének néznek.
2020. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
akkor 14-es hihetsz pl abban is, hogy nincs internetem :D
2020. szept. 8. 19:02
 16/41 Dongaben ***** válasza:
32%
Ezt, szerintem rosszul tusod... A "valódi Mikulás" az nem keresztény...
2020. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
16-os nincs bizonyítékom az ellenkezőjére, hisz más telójáról is írhatsz, úgyhogy el is hiszem :D Nem lesz kevesebb az életem, mert elhittem, hogy nincs interneted (vagy bármi mást) :)
2020. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Ja és voltam a Marson is, van a Marson élet. Csak nem merik bejelenteni hivatalosan... :)
2020. szept. 8. 19:10
 19/41 anonim ***** válasza:
94%

"Apu kezdődik!"


Persze hogy kezdodik! Hisz elkezdted :)

2020. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Még ezzel sem lett se kevesebb, se szomorúbb, se semmilyenebb az életem. :D

Mondjuk bevallom, hogy attól, hogy nem zárom ki semmi létezését, nem is hiszek el feltétlen mindent. És, hogy a példádnál maradjunk, miért kéne elhinnem, hogy nincs, vagy ne lehetne bármelyik bolygón élet... Csak mert valaki azt mondta??? Hát könnyű elhitetni úgy bármiről, bármit, ha tudják, hogy úgysincs lehetőségünk személyesen oda menni és "ellenőrizni"

2020. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!