Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit válaszoljak annak aki azt...

Mit válaszoljak annak aki azt vágja nekem vissza, hogy miért hiszek Istenben? Miért nem inkább a Mikulásban? Vagy akár a fogtündérben...

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 17:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Semmit.
2020. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
33%

Én azt mondom, hogy a Mikulás és a Fogtündér is létezik, csak kell hozzá némi érettség, hogy valaki belássa, hogy a létezés nem kizárólag anyagi természetű. Infantilis érvelés az ateisták részéről, Mikulás/Fogtündér/Unikornis/Spagettiszörny szinten kezelni az ontológia alapkérdését.


Ha létezik hűség, könyörület, meg igazságosság, akkor ugyanúgy létezik Mikulás, Fogtündér, vagy épp Isten is. Csak azért, mert valami anyagilag nem kimutatható, még nem lesz nem létező. A spagettiszörny képe nem más, minthogy az ateisták sarat dobnak maguk fölé a levegőbe, és kikiáltják istennek, mivel a létet kizárólag materiális keretek között képesek értelmezni, ezért az istent is csak eképp képesek megközelíteni, ezért is vallanak kudarcot. Számukra a fogalmi lét egy illúzió, bár abba nem gondolnak bele, hogy akkor a tudomány is az, mivel a matematika tisztán fogalmi természetű.


Szóval ennyi, ha pedig valaki azt ki meri jelenteni, hogy a jog vagy épp a bátorság nem létező dolgok, mert fogalmi, és nem anyagi természetűek (tehát tudományosan pontosan ugyanúgy igazolhatatlanok, mint a Mikulás), akkor az legyen szíves kapja a nyakába a világirodalom alapműveit, és művelődjön szépen, mert csak magát teszi nevetségessé.

2020. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%

Fogalom szintjén természetesen léteznek ezek a lények, mind.

De másképp nem. AZ emberektől függetlenül például egyáltalán nem léteznek.


Kérdező: a legjobb válasz az, hogy "CSAK!"

2020. szept. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
32%

"Fogalom szintjén természetesen léteznek ezek a lények, mind.


De másképp nem. AZ emberektől függetlenül például egyáltalán nem léteznek."


Csakhogy az is elég megalapozott gondolat, hogy nincs embertől (pontosabban tudattól) független lét. Hasonló következtetés vonható le az antropikus elvből is.

2020. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy teljesen félreértett elképzelésből adódik.

VAN tudattól független lét. Már csak azért is, mert a tudat nem túl régi találmány.

2020. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
5%
Miért ne hihetnék Istenben ? Én sem láttam a valagad, mégis elhiszem, hogy van.
2020. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Jaja :D :) de sokkal esélyesebb, mint egy csodalény létezése bla bla bla...
2020. szept. 9. 11:09
 28/41 Balogh Vajk ***** válasza:
84%
Válaszold ezt: "Kifogást kerestem és ez tűnt a legjobbnak".
2020. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

Spirituális halott itt mindegyikőtök. Minden válaszoló.


Kérdező, te is. Ha tudnád istent, akkor végtelen módon vissza tudnál vágni olyat, amire a másik semmit se tudna mondani, és elgondolkozna az életén. De nem tudsz. Te is csak azt hiszed, hogy hívő cagy, de amúgy önismeret 0, azt se tudod milyen az igaz hívő.

2020. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
87%

Ah, Red Vixen... nézd, a valláskritika fórumon nem akarok semmi rosszat írni rólad.

Mondanám, hogy akkor írd le az elképzeléseidet, de már olvastam tőled ilyeneket, szóval isten ments!

Csak szólok a kérdezőnek, hogy azért nem kell mindent elhinni tőled.

2020. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!