Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/960 anonim ***** válasza:
100%

Jártam a Vatikánban, nagyon sok igaz hívőt láttam arccal a földre borulva imádkozni. Ha érdekel és lejár a járvány, látogass el oda és nézd meg, folyamatosan sorban állnak és nagyon nagy hittel, arcra borulva imádkoznak. Számomra is felemelő látvány volt.

Azonban nincs ennek akkora jelentősége, mint te gondolod, ha lenne, akkor tanácsolná ezt az Ige, de nem teszi.

Isten mindenható és végtelen, meghallja az imát akkor is, ha suttogva mondod, bármely testtartásban. Amúgy a letérdeléssel kifejezheted az alázatod iránta, de ha te arcra szeretnél borulni Őelőtte, nincs ennek semmi akadálya, tedd ezt, és áldjon meg az Úr!

2020. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/960 tgt ***** válasza:
100%
Kérdező: úgy látom, nem sikerült egyetlen parancsot sem találnod a Bibliában, ami azt követelné meg, hogy a földre borulva kell imádkozni. Az lenne a tisztességes, ha belátnád, hogy tévedtél.
2020. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/960 A kérdező kommentje:

"Nyilván nem, de az, hogy bele van írva, hogy éppen hogy imádkozott a próféta az nem törvény."


Az le van írva hogy imádkozni kell igaz? A próféták pedig megmutatták hogyan kell.



"Akkor egyáltalán nem ismered a Bibliát. Először is Jézus is megmondta, hogy nem vehetsz el házasságtörő nőt, másrészt az Ószövetség alapján sem lehetett elvenni."


Te írtad hogy valamelyik próféta parázna nőtt vett el. Ha van erre vonatkozó tiltás, akkor ez egy ellentmondás a Bibliában. A próféták nem tehettek Isten parancsával ellentétes cselekedtet.



"Senki nem beszélt vérről és disznóról. A farizeusok (ugyanúgy mint te az imádkozással) kikövetkeztették az Írásból, hogy nem szabad mosdatlan kézzel enni, erre válaszolt Jézus, hogy emberi parancsolatokat követnek Isten parancsa helyett, meg nem attól lesz tisztátalan az ember, ami a száján bemegy."


Az Ószövetségben egyértelmű tiltás van a vérre és a disznóra és még sok ilyen szabály van. Ezek nem emberi szokás. A zsidók a mai napig betartják ezeket és Jézus is betartotta. Olyat biztosan nem mondott hogy nem attól lesz tisztátalan az ember, ami a száján bemegy. Vagy nem egészen így mondta. Az ima előtti mosakodás Isten parancsa a bibliában. Az iszlám vallásban is fontos a tisztaság és a higiénia. Hogy nem szabad mosdatlan kézzel enni simán lehet hogy Isten parancsa az Ószövetségben. Az is kizárt hogy Jézus leszólta azokat akik figyelmeztettek hogy kezet kell mosni evés előtt. Sőt, maga Jézus kellet hogy figyelmeztesse a tanítványait hogy mossanak kezet. Te totál az ellenkezőjét állítod mint ahogy egy prófétának viselkednie kell.



"De miért is rakta volna hozzá bárki a Bibliához, hogy Jézus ezt mondja vagy hogy oszd szét minden vagyonodat? Hiába logikátlan és igazságtalan (szerinted) ez a rész, kinek az érdekét szolgálja, hogy ezek belekreüljenek a Bibliába?"


Például az egyház érdekét szolgálta. Ehhez nem kell túl nagy fantázia. Oszd szét a vagyonod és mondjuk egy részét add az egyháznak. Ma is sokan az egyházra hagyják a vagyonukat. Meg ugye egy szegény ember kiszolgáltatott, gyenge, könnyen manipulálható. Tökéletes az egyháznak és az akkori hatalomnak.



"Vannak részek a Bibliáéban és a Koránban, amikkel lehet nem ért egyet valaki, de ez nem azt jelenti, hogy ezek a részek nem igazak. Például akkor én sem kerülhetek be a Mennyországba, mert nem arccal leborulva imádkoztam vagy disznóhúst ettem? Lehet én logikátlannak találnám ezeket, de ha Isten azt mondja így van, akkor így van."


A disznóhúst miért tartod logikátlannak? A disznó a legmocskosabb állat. Totál egészségtelen a húsa. Ráadásul erre konkrét tiltás van az Ószövetségben.


Ésaiás próféta könyve 66:17 Elpusztulnak mindazok, akik megszentelik és megtisztítják magukat, de csak azért, hogy kertekben áldozzanak egy középen álló körül, és akik disznóhúst, undok állatot és egeret esznek - így szól az ÚR.


Itt konkrétan azt mondja Isten hogy elpusztulsz ha disznót eszel.


A különböző testhelyzeteknek is nyilván megvan a magyarázata. Nem véletlenül tanították így a próféták. Jézus is megmondta hogy kerülhetsz a Mennyországba. Hit és jó cselekedet kell. A Korán is azt írj hit és jócselekedet kell. Na most a keresztények többsége szentháromság hívő ami többistenhitet jelent és nem tartják be Isten parancsait.


"Mondj egyetlen egy olyan részt a Bibliából, ahol az egyik próféta azért kezdett el imádkozni, hogy bemutassa hogyan kell! De nincs ilyen rész."


Miért kellene ilyennek lennie? Le van írva a Bibliában hogy az ima kötelező. A próféták pedig megmutatták hogyan kell, a Biblia pedig leírja hogy mindenki így imádkozott. Ebből neked az következik hogy a rituálé szerint elvégzett ima egy népszokás a Bibliában?



"Az imádkozásban nem rituális céllal hajtottak fejet, hanem az arcra borulás az a tisztelet és az imádat kifejezése volt."


Szerintem nem vagy tisztában a szó jelentésével. A rituálé annyit jelent hogy előre megszabott szabály szerint ismétlődő cselekmény. Az ima esetében ez azt jelenti hogy nem imádkozhatsz úgy ahogy kedved tartja. Előre meghatározott módon, időbe, testhelyzetben kell elvégezni.


"Az teljesen mindegy mit csinálnak a zsidók, ha rosszul csinálják."


És mégis mi alapján állítod hogy rosszul csinálják? :)



"Ez a keresztényeket is ugyanúgy igazolja, mert szerintük is az az első és legfontosabb parancsolat."


Hát nem, mert keresztények szerint a szeretet a legfőbb parancs.



"Az imádkozásban nem rituális céllal hajtottak fejet, hanem az arcra borulás az a tisztelet és az imádat kifejezése volt."

2020. okt. 7. 22:05
 104/960 A kérdező kommentje:

"Minden mohamedán így hazudik, mint a kérdező, vagy csak ő ilyen selejtes példány mert láthatóan eddig egy parancsot se idézett. Márpedig a parancs, törvény az, amit kimondanak, leírnak."


Ha én hazudok akkor a Biblia is hazudik, mert én csak azt állítom amit a Biblia ír. Így pedig az van hogy te Isten szavára mondod hogy hazugság. Felhívom a figyelmed hogy ennek nagyon súlyos következményei lehetnek az Ítélet napja környékén, ha esetleg nem lennél ezzel tisztában.

2020. okt. 7. 22:11
 105/960 A kérdező kommentje:

"Ima közben a testartásnak nincs jelentősége! Ez képmutatás és vallási dogma farigcsálás!"


Akkor szerinted Jézus képmutató volt és a többi próféta is? Egyre mélyebbre süllyedtek. Az egyik keresztény azt mondja Isten parancsára hogy csak népszokás, a másik szerint a Biblia hazudik, a harmadik szerint pedig Jézus és a többi próféta képmutató volt.

Akkor inkább mondjátok azt hogy lusták vagytok így imádkozni. Megértem én, ha elismernétek hogy így kell imádkozni, azzal azt is elismernétek hogy a muszlimoknak van igaz, de amit ti tesztek az a lehető legrosszabb. Népszokásnak, hazugságnak nevezitek Isten szavát, Jézust és prófétákat pedig képmutatónak.

2020. okt. 7. 22:17
 106/960 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én hazudok akkor a Biblia is hazudik, mert én csak azt állítom amit a Biblia ír."

Nem te írod mindig, hogy a Biblia össze-vissza van hamisítva már és szinte alig maradt benne meg az eredeti tanítás? :D

Egyébként te hazudsz, nem a Biblia. A Bibliából továbbra se idéztél egyetlen parancsot se, pedig van több száz. S ennek ellenére azt hazudod, hogy van ilyen parancs. Ha lenne, akkor már idézted volna.


"Felhívom a figyelmed hogy ennek nagyon súlyos következményei lehetnek az Ítélet napja környékén, ha esetleg nem lennél ezzel tisztában."

A Szentírás szerint annak is súlyos következményei lehetnek, ha valaki tagadja, hogy Jézus a Krisztus. Tudtommal ezt ti tagadjátok, nem tartjátok megváltónak. Sőt az új evangéliumot hirdető tévtanítóknak is kemény büntetésben lesz részük, mint írva van több helyen is. Ilyen volt például szektád alapítója, Mohamed és ilyen hamis evangéliumot hirdető vagy te is.

2020. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/960 A kérdező kommentje:

"Kérdező: úgy látom, nem sikerült egyetlen parancsot sem találnod a Bibliában, ami azt követelné meg, hogy a földre borulva kell imádkozni. Az lenne a tisztességes, ha belátnád, hogy tévedtél."


Továbbra is ezekre a kérdésekre kellene válaszolnod:


Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoznak 1400 éve arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?

2020. okt. 7. 22:19
 108/960 tgt ***** válasza:
100%
Belső indíttatástól vezérelve imádkoztak így. Ha valaki úgy érzi, le kell borulnia, boruljon le. Ha valaki ülve tud jobban imádkozni, akkor üljön, és ha valaki állva tud jobban imádkozni, akkor álljon.
2020. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/960 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező! Már megkaptad a választ! Mi kell még neked?

A keresztények nem úgy értelmezik a Bibliát, mint te. Ennyi. Sőt, ezek szerint mást értenek az ima alatt mint te. Már leírtad, hogy szerinted nem is imádkoznak.


Te sok esetben feltételezésekbe bocsátkozol. "Jézus szerintem itt nem ezt mondta...". Na, a keresztények pedig feltételezik, hogy de, ezt mondta. Ennyi.


"Akkor szerinted Jézus képmutató volt és a többi próféta is? Egyre mélyebbre süllyedtek. Az egyik keresztény azt mondja Isten parancsára hogy csak népszokás, a másik szerint a Biblia hazudik, a harmadik szerint pedig Jézus és a többi próféta képmutató volt." Sértő vagy, és direkt nem érted amit írnak neked. Nem tartjuk sem hazugnak sem képmutatóknak a prófétákat, sem Jézust! Egyszerűen mi értelmezzük a szövegeket, te meg nem, hanem kiragadsz részeket, ami neked tetszik, feltételezve, hogy ami körülötte van vagy nem illik bele az elképzelésedbe az hamisítás.

2020. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/960 A kérdező kommentje:

"Nem te írod mindig, hogy a Biblia össze-vissza van hamisítva már és szinte alig maradt benne meg az eredeti tanítás? :D"


Nem. A Biblia meg lett hamisítva, ez tény, de soha nem állítottam hogy minden. Sok igazság van a Bibliában, de tudni kell megkülönböztetni.



"Egyébként te hazudsz, nem a Biblia. A Bibliából továbbra se idéztél egyetlen parancsot se, pedig van több száz. S ennek ellenére azt hazudod, hogy van ilyen parancs. Ha lenne, akkor már idézted volna."


Már írtam többször is hogy a próféták elmondták és megmutatták Isten parancsait. Azt írja a Biblia hogy kötelező imádkoznod, a próféták pedig megmutatták hogyan kell.



"A Szentírás szerint annak is súlyos következményei lehetnek, ha valaki tagadja, hogy Jézus a Krisztus."


Egy muszlim sem tagadja Jézust, különben nem lehet muszlim. Persze muszlimok az igazi Jézusban hisznek, nem a pogány-keresztény hamisítás istenség Jézusban.



"Tudtommal ezt ti tagadjátok, nem tartjátok megváltónak."


Mivel nincs mit megváltani. Mi nem hiszünk abban hogy bűnös az egész emberiség mert Ádám evett egy gyümölcsöt. Mi nem hiszünk abban hogy minden ember bűnösnek születik, hanem fordítva, minden ember tiszta lappal indul. Nem hiszünk abban hogy Istennek mindezért emberi alakban kell eljönnie és megölesse magát, csak hogy meg tudjon bocsátani. Mi abban hiszünk hogy Isten minden embert hite és tettei alapján ítél majd meg és abban hiszünk hogy Isten könyörületes és megbocsátó.



"Sőt az új evangéliumot hirdető tévtanítóknak is kemény büntetésben lesz részük, mint írva van több helyen is. Ilyen volt például szektád alapítója, Mohamed és ilyen hamis evangéliumot hirdető vagy te is."


Akkor arra is felhívnám a figyelmed hogy Isten prófétájának a megtagadása azzal járhat hogy a túlvilági életed nem egészen úgy fog alakulni ahogy azt te elképzelted.

2020. okt. 7. 22:39
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!