Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/960 A kérdező kommentje:

"Jézus nem mondta azt se, hogy kötelező imádkozni. A kereszténység nem egy olyan kényszeres vallás, amiben előírnák a napi imák számát is."


Hát mit mondott? Hogy imádkozz mikor kedved tartja úgy ahogy akarod? Nálatok keresztényeknél minden opcionális? Mindenre azt mondjátok csak a zsidókra vonatkozik, már nem érvényes, csak népszokás. Ha meg tévedtek, semmi gond, Jézus magára vállalja az összes bűnötöket és lazán besétáltok a Mennyországba, igaz? Ez a túl szép hogy igaz legyen kategória :) Amúgy az iszlámban sem írják elő. A napi öt a minimum. Ennél többet imádkozhatsz ha szeretnél. Zsidóknál napi minimum három ima kötelező.


"A keresztény azért imádkozik, mert szeret Istennel kapcsolatban lenni az ima által."


Muszlimok is. Ettől még úgy kell elvégezni ahogy Isten parancsolta. Mondjuk nehéz elhinni hogy a keresztény azért imádkozik, mert szeret Istennel kapcsolatban lenni, mikor arra sem képes hogy úgy imádkozzon ahogy Isten kéri.



"Ezek szerint a mohamedánok azért imádkoznak, mert egy hamis próféta előírta nekik."


Nincs olyan hogy mohamedánok. A próféták pedig azt írták elő amit Isten parancsolt. Ha Mohamed hamis próféta lett volna akkor nem úgy tanítja az imát ahogy a Bibliai próféták.



"Tehát Salamon imádkozott, térdelt, s közben a zekét az ég felé tartotta."


Már elmondtam néhányszor hogy ez a fohász.



"Itt Jézus állva imádkozást említ"


Az ima állva kezdődik.



"Lehet térdelve is imádkozni, ahogy a katolikusok is szoktak."


A térdelés az ima egyik testhelyzete. Nézd meg a videót.


Ha a keresztény szertne

2020. okt. 8. 20:55
 122/960 A kérdező kommentje:

"Nem mutatták meg hogyan kell. Amikor arccal földre borulva imádkoztak nem azért tették így, hogy megmutassák, mert már mindenki így tette előttük is."


Mert előtte lett megmutatva nekik. Nyilván nem magától imádkozott így az egész zsidó nép.



"Azért is nincs parancs erről a Bibliában, mert sehol nincs olyan rész, ahol az imádkozás jellege áll KÖZÉPPONTBAN. Például ha megnézed azt a részt, ahol Jézus imádkozik, annak a résznek nem az a tanúlsága, hogy Jézus milyen testtartásba imádkozott."


Szóval sem mondtam hogy a testtartás áll az ima középpontjában. De ettől még meghatározott testtartásokban kell elvégezni.


"Én nem mondtam, hogy egyél vért vagy disznót. Azt mondtam, hogy a farizeusok kikövetkeztették az Írásból, hogy nem szabad mosdatalan kézzel enni, és erre mondta Jézus, hogy nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a szájon."


Pedig a keresztények megeszik a vért és disznót, pedig egyértelmű a tiltás. Ha a farizeusok kikövetkeztették az Írásból akkor jól tették , Jézus pedig ezért biztosan nem szólt volna. Sőt, ő kellett hogy figyelmeztesse a tanítványait hogy mossanak kezet.



"Akkor az egyház ennyi erővel kivehette volna azokat a részeket a Bibliából, ahol pont a papok és a főemberek vannak gonosznak beállítva. Ráadásul a tizedet már alapból fizetni kellett, Jézus viszont azt mondta, hogy ossza szét az összes vagyonát a szegényeknek, tehát később így pont kevesebb jutott volna az egyháznak."


Ehhez tényleg nem kell nagy fantázia. Akkor azt mondja az egyház hogy ad nekem én szétosztom, és megtartja. Ma is ezt csinálják.



"Én pont nem logikátlannak tartom. Csak valaki, aki mondjuk eddig úgy élte az életét azt mondja, hogy logikátlannak tartaná, hogy mért nem mehet be a mennyországba, ha disznót eszik, hiszen nem árt vele senkinek.'


Hogyne ártana. Önmagának ár.



"Te meg mégis azt mondod be kell tartani (én sem mondom, hogy egyen bárki is disznót). Akkor ennyi erővel azt is be kell tartnai, hogy oszd szét az összes vagyonod, még ha neked logikátlannak tűnik is."


Mert a disznó tilalma logikus, a teljes vagyon szétosztása logikátlan.



"Én azt mondom, hogy Isten országa nem parancsolatokról és törvényekről szól, hanem gyermekekről, akik örömmel csinálják azt, amivel szolgálhatják az Apjukat."


És szerinted a gyermekek honnan tudják hogyan kell szolgálni az apjukat? A parancsolatokból.



"A Bibliában nincs leírva, hogy az ima kötelező, mindenkinek szeretetből kell imádkozni"


Akkor az is jó ha egy keresztény évente egyszer imádkozik szeretetből? Vagy ötévente egyszer? Amúgy nálatok minden csak opcionális? Mert keresztények mindenre azt mondják rájuk nem vonatkozik vagy nem kötelező.



"A rituálisan végzett imát valóban úgy kell csinálni, de megint, az csak a kijelentés sátrára és a templomra vonatkozott."


Jézus sem a sátorban imádkozott így hanem egy kertben. És a többi próféta sem mind a sátorban vagy templomban imádkozott így.



"Hiába csinálják máshogy a mai zsidók, ha egyszer a Biblia mást mond."


A Bibliából az következik, hogy mindig így kell imádkozni.



"Valóban úgy kell imádkozni, ahogy te mondod, de semmi baj nincs vele, ha valaki máshogy csinálja."


Csak annyiban lesz vele baj hogy ha másképp végzik akkor az nem ima.


"Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a dolognak"


Annyi jelentőséget tulajdonítok ennek amit a Biblia ír. Persze az iszlám szerint is így van.



"Az Ószövetség alapján."


Hol írja az Ószövetségben?



"Ez egy parancs, hogy szeretni kell Istent, aki egy. "


Ez nem egy parancs. Ez két parancs. Azzal kezdi Jézus hogy egy Isten van.



"Másodszor, a keresztények se mondják, hogy nem az a legfontosabb parancsolat."


Én még egy kereszténytől sem hallottam hogy az egyistenhitet mondta volna legfőbb parancsnak. Mindenki a szerettet mondja.



"hogy nem úgy kell, ahogy most csinálják, sem az, hogy kötelező lenne csak arccal a földre borulva imádkozni."


Akkor félreérted mert nem azt mondtam hogy csak arccal a földre borulva kell imádkozni. Rituálé szerint kell imádkozni ahogy Isten parancsolta.


Mutatok egy másik videót. Szintén zsidók imádkoznak. Itt látható a teljes ima. Nem 100%-ban egyezik meg a muszlim imával de nagyon hasonló.


https://www.youtube.com/watch?v=YCIqv03NQ6k


Itt láthatod hogyan kell elvégezni a muszlim imát. A végén felemelt kezekkel fohászkodik így azt is láthatod milyen.


https://www.youtube.com/watch?v=LfFBgDtsI8A

2020. okt. 8. 21:47
 123/960 A kérdező kommentje:

"#112 Nekem abból az írásból (legfőbb törvény) az tűnik, hogy az egyistenhit mellett hozzá veszi azt is, hogy teljes lényünkből szeressük. Azaza egyistenhit + szeressük Őt, meg felebarátainkat tartozik egy törvénybe."


Nekem meg egyértelműen úgy tűnik hogy az egyistenhitet mondja első és legfontosabbnak és csak utána a többit.



"Ha valaki valja az egyistenhitet, de nem szereti Őt, akkor arról mit gondolsz?A szeretetet hova teszed, mi a nézeted róla? "


Akkor ilyen alapon mi van ha valaki vallja az egyistenhitet de nem tiszteli Istent? Vagy nem imádja Istent. Vagy nem ad hálát Istennek? Nyilván ezek mind fontosak de első az egyistenhit.

2020. okt. 8. 21:53
 124/960 tgt ***** válasza:
100%
Kérdező, látom még mindig nem sikerült megtalálnod azt a bibliai szakaszt, amelyben Isten azt parancsolja, hogy arccal a földre borulva kell imádkozni. Szomorú látni, hogy hívő ember létedre így belebonyolódtál egy egyértelmű hazugságba.
2020. okt. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/960 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező, aki muszlimnak vallod magad!

A Biblia a keresztényeké, ők kaptak tiszta látást, ők tudják azt jól értelmezni.

Értsd úgy, hogy a mi Istenünk él, Jézus feltámadt! Mohamed viszont halott.

Te egy halottban hiszel, aki megsemmisült.

Mindegy nekünk, hogy mi a véleményed, nem befolyásol bennünket az imában, meg egyébként sem.

Én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy milyen dolog embereket gyilkolni, terroristákkal szimpatizálni. Ugye, ezt teszed? Merthogy a terroristák vallásában hiszed, őket tartod jó fejeknek. Vagy nem így van? Bűnös vallásod van, nem helyes és főleg ott Európában. Átmosták az agyadat és nincs tiszta értékítéleted. Ezzel kellene elfoglalnod magad, hogy átértékeled a nézeteidet.

2020. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/960 anonim ***** válasza:
100%

Írtad az eredeti posztban:

"Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."


Ez imának számít, vagy fohasznak?

2020. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/960 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok a szeretet milyen helyet foglal?
2020. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/960 anonim ***** válasza:
70%

"Szóval sem mondtam hogy a testtartás áll az ima középpontjában. De ettől még meghatározott testtartásokban kell elvégezni."


Nem az imáról van szó, hanem arról, hogy maga az ima nem áll semmilyen bibliai rész közepében. Tehát egyik imádkozós résznek sem az a lényege, hogy milyen testtartásban imádkozott, kivéve annak ami a kijelentés sátrára vonatkozott, erről lentebb írok.


"Pedig a keresztények megeszik a vért és disznót, pedig egyértelmű a tiltás. Ha a farizeusok kikövetkeztették az Írásból akkor jól tették , Jézus pedig ezért biztosan nem szólt volna. Sőt, ő kellett hogy figyelmeztesse a tanítványait hogy mossanak kezet."


Megint azt mondom, hogy engem a saját szavaim alapján ítélj meg és mindenki mást is. Én nem mondtam, hogy szabad enni disznót. Ha még a tagja lennék a katolikus egyháznak, sőt én lennék a pápa, akkor is a saját szavaim alapján kellene megítélned, nem az alapján, hogy mit csinálnak a keresztények.

Egyébként a keresztények nem eszik meg a vért.

Ha az logikátlan, hogy oszd szét minden vagyonod, akkor az mért nem logikátlan, hogy nem szabad vért enni? Oké, hogy a disznóhússal valaki saját magának árt, de ha jól tudom a vér megevése nem ártalmas. Mégis azt mondom, hogy se vért ne egyél és a vagyonodat is oszd szét, mert nem mi döntjük el mi a logikus, hanem Isten. Gedeon is logikátlannak tarthatta, hogy 300 emberrel kellett legyőznie egy hadsereget, de mégis megpróbálta, mert Isten azt mondta neki.


Megint azt kérdezem, hogy hogy lehet az, hogy Jézus azt mondta az ifjúak, hogy ossza szét az összes vagyonát és rosszul cselekedet, amikor nem tette, viszont Zákeus csak a vagyona felét osztotta szét, emellett voltak gazdag próféták, meg Jézus a századosnak sem mondta, hogy ossza szét a vagyonát, mégis ő cselekedett jól. Aki ezt megérti, az közelebb lesz Isten országához.


"Akkor az is jó ha egy keresztény évente egyszer imádkozik szeretetből? Vagy ötévente egyszer? Amúgy nálatok minden csak opcionális? Mert keresztények mindenre azt mondják rájuk nem vonatkozik vagy nem kötelező."


Nem opcionális, de rosszul látod a dolgot. Aki valóban szereti Isten, az csupán szeretetből is fog akár naponta 500-szor is imádkozni, aki meg évente egyszer imádkozik, az nem ismerte még meg Istent.


"A Bibliából az következik, hogy mindig így kell imádkozni."


Nem következik az. A Biblia nem tesz különbséget fohász és ima között. Vannak olyan részek a Bibliában, ahol nem arccal a földre borulva imádkoznak és vannak olyanok, ahol nem. Azokra a részekre, ahol arcra borulva imádkoznak a próféták te azt mondod, hogy így mutatták meg hogyan kell imádkozni, azokra a részekre, ahol nem arcra borulva imádkoznak rámondod, hogy ez csak fohász volt, pedig a Biblia nem tesz különbséget köztük.


"Hol írja az Ószövetségben?"


Ezt te is idézted. Amikor Mózes könyvében le van írva hogyan kell a kijelentés sátrába bemenve arcra borulva imádkozni. Ezen kívül azt írja a Biblia, hogy a gyülekezetbe, szent helyekre nem mehettek vakok például. Ez viszont nem azt jelentette, hogy Isten nem szerethette őket, de szent helyekre csak tökéletes tisztátalan eemberek mehettek. A rituálék csak azokra a helyekre vonatkoztak (gyülekezetek, kijelentés sátra, templom). Ilyen szempontból tényleg meg lehetne különbözetetni a fohász és az imát, így az ima a templomban vagy a kijelentés sátrában rituálé szerint

tisztátalan ember által elvégzett imádat lenen, a fohászkodást meg egy tisztátalan ember is csinálhatta otthon. A mózesi papság viszont csak képmása volt az eljövendőnek, hiszen Jézus lett a főpap a papok helyett, ezért megszűnt a mózesi papság és vele együtt a rituálék és áldozások is. A zsidókhoz írt levélben kifejezetten rossznak tartják, ha valaki áldozni ment azután, hogy megismerte Jézust. (Zsidók 10)


"Ez nem egy parancs. Ez két parancs. Azzal kezdi Jézus hogy egy Isten van."


Ez egy parancs, hiszen akkor Jézus nem mondta volna, hogy a második parancs a felebarátunk szeretése. Ez olyan, mintha egy király azt mondaná a szolgájának, hogy a legfőbb parancsa, hogy "én vagyok az egyedüli királyod, csak nekem szolgálj". Lehet teknikailag 2 parancs, de aki így nézi a Bibliát és nem a Lélekkel olvassa, az nem fogja megérteni.

2020. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/960 anonim ***** válasza:
56%

"Már elmondtam néhányszor hogy ez a fohász."

Akkor ezen néhány alkalommal hazudtál, mert a Biblia azt írja, hogy imádkozott. Direkt azért idéztem ezt, mert szerepel benne, hogy imádkozott. Annyira nyomatékosan, hogy kétszer is szerepel benne az ima szó.


"Az ima állva kezdődik."

Az lehet, de ott Jézus nem beszélt leborulásról, hogy közben a hamis Koránból arabul recitáljon dolgokat. Ott állva imádkozás szerepel.

2020. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/960 A kérdező kommentje:

"Kérdező, látom még mindig nem sikerült megtalálnod azt a bibliai szakaszt, amelyben Isten azt parancsolja, hogy arccal a földre borulva kell imádkozni. Szomorú látni, hogy hívő ember létedre így belebonyolódtál egy egyértelmű hazugságba."


Már válaszoltam erre. Azt írja a Biblia hogy kötelező imádkoznod, a próféták pedig megmutatták hogyan kell.


Neked viszont még mindig ezekre a kérdésekre kellene válaszolnod:


Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoznak 1400 éve arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?

2020. okt. 9. 21:46
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!