Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/960 A kérdező kommentje:

"Figyelj kérdező! Már megkaptad a választ! Mi kell még neked?"


Nem kaptam válaszát. Most ez a kérdés:


Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoznak 1400 éve arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?


Erre válaszolj légyszives.

2020. okt. 7. 22:41
 112/960 A kérdező kommentje:

"#95 igaz, rosszul emlékeztem.

#96 a szeretet részével nem foglalkozol? Az is meg a felelethez tartozik."


Azt kérdezted mi a legfőbb parancs. Azt mondtam szerintem az egyistenhit parancsa. Aztán kiderült Jézus is ezt mondta a Biblia szerint. A szeretet csak ez után következik.

2020. okt. 7. 22:44
 113/960 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kaptam válaszát. Most ez a kérdés:"


LOL

Ez a kérdés, te tetted fel:

"Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?"


Majd ezt hoztad fel:

"Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak."


Tehát a fő kérdés hazugság, ezt nem sikerült alátámasztanod, még egyetlen egy bibliai verset se idéztél, ahol szerepel ilyen parancs.

2020. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/960 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod Isten szava hazugság? Mert a Biblia leírja hogy kötelező imádkozni, és Biblia szerint mindenki arccal a földre borulva imádkozott.
2020. okt. 7. 22:53
 115/960 A kérdező kommentje:

"Belső indíttatástól vezérelve imádkoztak így. Ha valaki úgy érzi, le kell borulnia, boruljon le. Ha valaki ülve tud jobban imádkozni, akkor üljön, és ha valaki állva tud jobban imádkozni, akkor álljon"


Csupán belső indíttatásból imádkozott ugyanúgy Jézus, Mózes, Ábrahám, Áron, Dávid és a többi próféta, és az egész zsidó nép. Tehát egymástól időben és térben nagyon távol álló emberek. És persze 1400 éve minden muszlim. És te ezt komolyan gondolod mint magyarázat?

2020. okt. 8. 00:52
 116/960 anonim ***** válasza:
100%

"Csupán belső indíttatásból imádkozott ugyanúgy Jézus, Mózes, Ábrahám, Áron, Dávid és a többi próféta, és az egész zsidó nép. Tehát egymástól időben és térben nagyon távol álló emberek. És persze 1400 éve minden muszlim. És te ezt komolyan gondolod mint magyarázat?"


Pedig jól írta. Jézus, a Gecsemáné kertben a halála előtt rettenetes lelki állapotban volt, nem hogy leborulva imádkozott, de még vért is izzadt. Teljesen megalázta magát, elkeseredett, szomorú volt, így érthető, hogy a földre borult. Ez egyértelműen nem hasonlítható egy hétköznapi imához. Teljesen figyelmen kívül hagyod a szövegkörnyezetet. Egyébként úgy kezdi az imáját, hogy "Atyám", ez teljesen ellentétes a Korán tanításával. Továbbá, ha nem arról beszél, ami történni fog vele, akkor szerinted mégis miről? Mint írtam, más esetekben viszont égre emelt tekintettel beszélt. Tehát, maga Jézus mutatta meg, hogy többféleképpen is lehet imádkozni.


Mózes, Ábrahám, Áron, persze, hogy a földre borultak, mivel rá se mertek nézni Istenre nehogy meghaljanak. Valamint a felsőbbségét, mély tiszteletüket akarták kifejezni. Ez volt a szokás. De, mint írtam, volt az Ószövetségben olyan, aki másként imádkozott, bár szerinted az nem volt ima, vagy nem úgy kell érteni. Ez a te véleményed. Az én véleményem meg az a Biblia alapján, hogy voltak, akik máshogy imádkoztak, kortól, helyzettől függően, vagyis nincs egy kötött forma, amit be kell tartani.

Az hogy a muszlimok, hogyan imádkoznak egyáltalán nem mérvadó, mivel nekik elő lett írva. Nem csoda, hogy nem változtatnak rajta. A zsidók sem mindig borulnak földre. Pl. nézzük ezt: Meghajol, de lényegében áll. https://www.youtube.com/watch?v=XgFA5UonqyU Az, hogy egyes keresztények is leborulva imádkoznak nem azt jelenti, hogy kötelező előírás van erre. Több oka is lehet. Mint írták, belső indíttatásból teszik, mert éppen, mondjuk mély bűnbánatukat vagy mély tiszteletüket, alázatukat akarják kifejezni vagy mert mondjuk ez a kialakult szokás náluk. Az is lehet, hogy az a keresztény azon a videón nem egy hagyományos imát mond el, hanem valami speciális, mondjuk bűnbánó imát, aminél az a kialakult szokás, hogy így imádkozzák és a mozdulatok azt szolgálják, hogy elmélyüljön az imában. (Nem tudom, ez csak egy tipp, de nem lepődnék meg. A katolikusoknál is van pl. rózsafüzér ima, aminek az a kötött formája, hogy ima közben a rózsafüzér szemeit teszegetik át a kezükben. De, ez csak egy kialakult módszer, egy hagyomány.)

2020. okt. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/960 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a Biblia leírja hogy kötelező imádkozni, és Biblia szerint mindenki arccal a földre borulva imádkozott."

Jézus nem mondta azt se, hogy kötelező imádkozni. A kereszténység nem egy olyan kényszeres vallás, amiben előírnák a napi imák számát is. A keresztény azért imádkozik, mert szeret Istennel kapcsolatban lenni az ima által. Ezek szerint a mohamedánok azért imádkoznak, mert egy hamis próféta előírta nekik.

A Biblia szerint nem imádkozott mindenki arccal a földre borulva, van példa erre is, de van példa másra is.


"Amikor Salamon ezt az Úrhoz intézett imát és könyörgést végigimádkozta, fölkelt arról a helyről az Úr oltára előtt, ahol kezét az ég felé tárva térdelt."

Tehát Salamon imádkozott, térdelt, s közben a zekét az ég felé tartotta.


"Amikor azonban felálltok, hogy imádkozzatok, bocsássátok meg, ha valami sérelmetek van valaki ellen, hogy a ti Atyátok is, aki a mennyekben van, megbocsássa nektek vétkeiteket."

Itt Jézus állva imádkozást említ.


"Miután ezeket elmondta, letérdelt, és együtt imádkozott mindnyájukkal."

Lehet térdelve is imádkozni, ahogy a katolikusok is szoktak.


Igyekeztem olyanokat idézni, ahol imádkozásról van szó, nehogy azt tud mondani, hogy csak fohász.

2020. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/960 anonim ***** válasza:
100%

"Már írtam többször is hogy a próféták elmondták és megmutatták Isten parancsait. Azt írja a Biblia hogy kötelező imádkoznod, a próféták pedig megmutatták hogyan kell."


Nem mutatták meg hogyan kell. Amikor arccal földre borulva imádkoztak nem azért tették így, hogy megmutassák, mert már mindenki így tette előttük is.


Azért is nincs parancs erről a Bibliában, mert sehol nincs olyan rész, ahol az imádkozás jellege áll KÖZÉPPONTBAN. Például ha megnézed azt a részt, ahol Jézus imádkozik, annak a résznek nem az a tanúlsága, hogy Jézus milyen testtartásba imádkozott. Például , ha meglátsz egy történetet, hogy "Béla lement a boltba biciklivel és meglátott egy földön fekvő embert, ezért gyorsan meghúzta a bicikli fékjét és megállt segíteni", akkor ebben a történetben sehol sem azt látod, hogy az lenne a lényeges, hogy hogyan kell fékezni a bibiklivel vagy hogy a boltba biciklivel kell menni.


"Az Ószövetségben egyértelmű tiltás van a vérre és a disznóra és még sok ilyen szabály van..."


Én nem mondtam, hogy egyél vért vagy disznót. Azt mondtam, hogy a farizeusok kikövetkeztették az Írásból, hogy nem szabad mosdatalan kézzel enni, és erre mondta Jézus, hogy nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a szájon.


"Például az egyház érdekét szolgálta. Ehhez nem kell túl nagy fantázia. Oszd szét a vagyonod és mondjuk egy részét add az egyháznak. Ma is sokan az egyházra hagyják a vagyonukat. Meg ugye egy szegény ember kiszolgáltatott, gyenge, könnyen manipulálható. Tökéletes az egyháznak és az akkori hatalomnak."


Akkor az egyház ennyi erővel kivehette volna azokat a részeket a Bibliából, ahol pont a papok és a főemberek vannak gonosznak beállítva. Ráadásul a tizedet már alapból fizetni kellett, Jézus viszont azt mondta, hogy ossza szét az összes vagyonát a szegényeknek, tehát később így pont kevesebb jutott volna az egyháznak.


"A disznóhúst miért tartod logikátlannak? A disznó a legmocskosabb állat. Totál egészségtelen a húsa. Ráadásul erre konkrét tiltás van az Ószövetségben."


Én pont nem logikátlannak tartom. Csak valaki, aki mondjuk eddig úgy élte az életét azt mondja, hogy logikátlannak tartaná, hogy mért nem mehet be a mennyországba, ha disznót eszik, hiszen nem árt vele senkinek. Te meg mégis azt mondod be kell tartani (én sem mondom, hogy egyen bárki is disznót). Akkor ennyi erővel azt is be kell tartnai, hogy oszd szét az összes vagyonod, még ha neked logikátlannak tűnik is.


Én azt mondom, hogy Isten országa nem parancsolatokról és törvényekről szól, hanem gyermekekről, akik örömmel csinálják azt, amivel szolgálhatják az Apjukat.

Zákeus csak a vagyona felét adta oda a szegényeknek (meg a négyszeresét annak, amit kizsarolt), Jézus mégis azt mondta, hogy üdvössége lett annak a háznak. A gazdag ifjúnak azt mondta, hogy az összes vagyonát adja oda, Jób pedig dúsgazdag volt, mégis Isten előtt az egyik legkedvesebb ember volt. Aki megérti, hogy ez mért van, az egy lépéssel közelebb került Isten országához.


"Miért kellene ilyennek lennie? Le van írva a Bibliában hogy az ima kötelező. A próféták pedig megmutatták hogyan kell, a Biblia pedig leírja hogy mindenki így imádkozott. Ebből neked az következik hogy a rituálé szerint elvégzett ima egy népszokás a Bibliában?"


Ebből megint az következik, hogy nem ismered a Bibliát. A Bibliában nincs leírva, hogy az ima kötelező, mindenkinek szeretetből kell imádkozni. A rituálisan végzett imát valóban úgy kell csinálni, de megint, az csak a kijelentés sátrára és a templomra vonatkozott. Hiába csinálják máshogy a mai zsidók, ha egyszer a Biblia mást mond. Valóban úgy kell imádkozni, ahogy te mondod, de semmi baj nincs vele, ha valaki máshogy csinálja. Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek a dolognak. Ha tényleg akkora jelentősége lenne, akkor a Bibliában is nagyobb jelentősége lenne (biciklis példa)


"És mégis mi alapján állítod hogy rosszul csinálják? :)"


Az Ószövetség alapján.


"Hát nem, mert keresztények szerint a szeretet a legfőbb parancs."


Jézus ezt mondja: "29 Jézus így válaszolt: "A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr,


30 és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből."


Ez egy parancs, hogy szeretni kell Istent, aki egy.


Mert a fejezet így folytatódik: "A második ez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat."


Az első legnagyobb parancsolat, hogy egy Isten van, akit szeretni kell teljes szívünkből, a második legnagyobb, hogy szeretni kell a felebarátunkat.

Először is, mindegy, hogy mit mondanak a keresztények, ha Jézus mást mond.

Másodszor, a keresztények se mondják, hogy nem az a legfontosabb parancsolat.

Ezt csak azért mondom el, mert nem tartozok semmilyen egyházhoz, ne m nevezem magam keresztények, mert én úgy gondolom, hogy az Igazságot Isten segít megtalálni. Ettől függetlenül nem igaz, hogy a keresztények nem azt tartják legfontosabb parancsolatnak és az sem, hogy rosszul imádkoznak. Szerintem van sok hiba, amit elkövetnek, de ez az imádkozás nem az. Lehet tényleg úgy kéne imádkozni, ahogy te mondod, de sehol sincs megparancsolva, sem az, hogy nem úgy kell, ahogy most csinálják, sem az, hogy kötelező lenne csak arccal a földre borulva imádkozni.

2020. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/960 anonim ***** válasza:
100%

#112 Nekem abból az írásból (legfőbb törvény) az tűnik, hogy az egyistenhit mellett hozzá veszi azt is, hogy teljes lényünkből szeressük. Azaza egyistenhit + szeressük Őt, meg felebarátainkat tartozik egy törvénybe.


Ha valaki valja az egyistenhitet, de nem szereti Őt, akkor arról mit gondolsz?

A szeretetet hova teszed, mi a nézeted róla?

2020. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/960 A kérdező kommentje:

116


"Jézus, a Gecsemáné kertben a halála előtt rettenetes lelki állapotban volt, nem hogy leborulva imádkozott, de még vért is izzadt. Teljesen megalázta magát, elkeseredett, szomorú volt, így érthető, hogy a földre borult."


Az összes többi próféta és az egész zsidó nép is rettenetes lelki állapotban voltak mikor így imádkoztak?



"Egyébként úgy kezdi az imáját, hogy "Atyám", ez teljesen ellentétes a Korán tanításával."


Miért lenne ellentétes? Mondjuk akkor ellentétes ha szó szerinted veszed biológiai értelemben, de a Bibliából kiderül hogy Jézus nem így gondolta. Az Atya és fiú kifejezések szimbolikusan értendők a Bibliában.



"Továbbá, ha nem arról beszél, ami történni fog vele, akkor szerinted mégis miről? Mint írtam, más esetekben viszont égre emelt tekintettel beszélt."


Istenhez imádkozott. Ennyi történt. Nem azt beszélte meg Istennel mi fog történni. És rászólt a tanítványokra is hogy ne aludjanak hanem imádkozzanak:


Máté 26:41 Maradjatok ébren és imádkozzatok, hogy ne essetek kísértésbe! Mert a szellem azt akarja tenni, ami jó, de a test gyenge.”


Tehát ez egy hétköznapi ima volt.



"Mint írtam, más esetekben viszont égre emelt tekintettel beszélt. Tehát, maga Jézus mutatta meg, hogy többféleképpen is lehet imádkozni."


Én pedig többször írtam hogy az nem ima volt hanem fohász. Egyféleképpen lehet imádkozni.



"Mózes, Ábrahám, Áron, persze, hogy a földre borultak, mivel rá se mertek nézni Istenre nehogy meghaljanak."


A földre borulásnak semmi köze ehhez. Nem azért borultak le mert akkor meglátták volna Istent és meghalnak. Ezzel fejezik ki a tiszteletet, az alávetettségüket Istennek, és így kerülnek közelebb Istenhez.


"Ez volt a szokás."


Ha persze, szokás. Egymástól időben és térben nagyon távoli emberek véletlenül ugyanúgy imádkoznak, mert ez szokás. A zsidók is biztos azért imádkoznak így mert szokás és minden muszlim is csak azért imádkozik mert szokás. Inkább mond azt hogy lusta vagy így imádkozni, vagy mond azt hogy nem akarod elfogadni mert akkor el kellene ismerned hogy a muszlimoknak van igaz. De azzal hogy szokásnak nevezed az Isten által elvárt imát, sokkal rosszabbul jársz.



"Az hogy a muszlimok, hogyan imádkoznak egyáltalán nem mérvadó, mivel nekik elő lett írva."


Ha a Biblia nem írná akkor mondhatnád hogy nem mérvadó, de így hogy muszlimok úgy imádkoznak ahogy a Biblia írja, ne mondhatod hogy nem mérvadó.



"A zsidók sem mindig borulnak földre. Pl. nézzük ezt: Meghajol, de lényegében áll."


Amit látsz a videóban az az ima eleje. Így kezdődik. Mutatok egy másik videót. Szintén zsidók imádkoznak. Itt látható a teljes ima. Nem 100%-ban egyezik meg a muszlim imával de nagyon hasonló.


https://www.youtube.com/watch?v=YCIqv03NQ6k


Itt láthatod hogyan kell elvégezni a muszlim imát. A végén felemelt kezekkel fohászkodik így azt is láthatod milyen.


https://www.youtube.com/watch?v=LfFBgDtsI8A



"Az is lehet, hogy az a keresztény azon a videón nem egy hagyományos imát mond el, hanem valami speciális, mondjuk bűnbánó imát, aminél az a kialakult szokás, hogy így imádkozzák és a mozdulatok azt szolgálják, hogy elmélyüljön az imában."


Vagy inkább azért mert tudják hogy ez az Isten által elvárt ima.

2020. okt. 8. 20:31
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!