Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják az újvilág...

Miért mondják az újvilág forditású bibliára a jehova tanui,hogy ugyanaz mint a többi fórditás,csak közérthetőbben van fogalmazva,holott teljesen más,mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Direkt hazudják hogy ugyanaz, vagy ők maguk annyira rossz szövegértők,annyira felületesek, hogy ugyanannak hiszik.

Mint tudjuk semmi köze egyik biblia forditáshoz,ez egy alternativ kiadás az egyház tanaihoz "hamisitva",az érdekelne hogy szándékosan hazudják másoknak hogy ugyanaz pl,mint a Károli vagy ők maguk is ennyire rossz szövegértők és felületesek ezen a téren.



2020. okt. 23. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:

"Ahogy gondoljátok."

Ez nem annak a kérdése, hogy ki miként gondolja. Megpróbálom valami egyszerű példán szemléltetni, hátha sikerül megértened, mert eddig erre utaló jelet nem mutattál.

Mi azt mondjuk, hogy 2+2=4. Te azt mondod, hogy 2+2=24 például. Majd mi kijavítunk, hogy nem, mert 2+2=4. Te erre azt mondod, "ahogy gondoljátok".

Például az tény, hogy a mai görög és az ókori görög nyelv nem egyezik meg. teljesen más. A mai görögök nem értik meg az ógörög nyelvet. Ez nem vélemény kérdése, ez tény. Te pedig ostoba módon azt állítod, hogy vannak köztetek görög származásúak, s ők anyanyelvi szinten értik az ógörögöt. Ez merő ostobaság, nevetséges buta állítás.


Az idézett részek túlnyomó többsége amúgy nem prófécia, csak szólok. Egy része eleve nem is illik rátok, vagy sokat már előttetek megcsináltak mások. Ez se vélemény kérdése, ezek is tények.

2020. okt. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
100%

"Máté 28:19) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket,. . ."


Ehhez még annyit hozzátennék, hogy attól függetlenül, hogy elmentek az emberekhez, még nem lesztek az Isten emberei. Az első oldalon hoztam példákat arra, hogy Jehova tanúi meghamisítják a Bibliát. Szóval ha mindenképpen valamilyen bibliai szakaszt akartok beteljesiteni, akkor a hamis prófétákra vonatkozó kijelentések érvényesek rátok.

2020. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
100%

"Például az tény, hogy a mai görög és az ókori görög nyelv nem egyezik meg. teljesen más. A mai görögök nem értik meg az ógörög nyelvet. Ez nem vélemény kérdése, ez tény. Te pedig ostoba módon azt állítod, hogy vannak köztetek görög származásúak, s ők anyanyelvi szinten értik az ógörögöt. Ez merő ostobaság, nevetséges buta állítás."


Így van! Ezen a hülyeségen én is meglepődten. :D


-------


Kedves Kérdező!


Na, most láthattál egy igazi Tanút. Inkább ostobák, mint rosszindulatúak,viszont hajlamosak a tények szándékos tagadására is, ami arra enged következtetni, hogy nem szabad bízni bennük.

2020. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 A kérdező kommentje:
igen ez is igaz,de az is hogy illik rájuk a hamis próféta jelző,de van egy ige még az is hogy állandóan tanulnak de az igazság megismerésére nem jutnak el.
2020. okt. 23. 16:41
 25/89 anonim ***** válasza:
0%

Egy és ugyanaz. Tartalmilag. Az újvilág fordításban sem a Balatont válassza ketté mózes és Noé ott sem a Titanicot építi meg.

Másfelől sokan (főleg idősek vagy olyanok, akik sokáig nem jutottak Újvilág fordításhoz) Károli fordítást használnak. Én magam is,mivel ezzel voltam megszokva, ezt a szövegkörnyezetet tudom idézni. És minden gond nélkül tudom használni, mind a gyülekezetben, mind otthon, mind a prédikáló munkában. Úgyhogy alaptalan a vád

2020. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 A kérdező kommentje:
utolsó,ez butaság ha pedig szerinted ugyanaz a két fórditás az a te felületességednek köszönhető,a kettő közt nagyon nagy eltérések vannak ez tény!
2020. okt. 26. 17:42
 27/89 anonim ***** válasza:
0%

26

Szerinted. De nem igaz. Mint mondtam, semmivel nem tér el tartalmilag

2020. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 A kérdező kommentje:
Szerinted! Ne állits valótlant! Inkább az van,hogy te ezt elfogadod,de ez nem egyezik az eredetivel,ne vezess félre ezzel senkit,még versek is hiányoznak belőle,és a fórditók kiléte sem ismert,mert szégyenlik felfedni. De egymás mellé kell tenni az ujvilág és pl, a Károlit és egyből kiderül a hamisitás. Egyébként senki nem fogadja el nem ismeri el igaz,hiteles fórditásnak csak a jehovista egyház. Megmondom egyébként azért nem ugyanaz mint az eredeti biblia mert a szervezet hamis tanaihoz van hamisitva,kihagyva átfogalmazva részeket.Sok tagot félrevezetnek azzal a hazugsággal,hogy ugyanaz mint az eredeti biblia ez hazugság,ahogy irtam egymás mellé kell tenni bármelyik fórditással és egyből kiderül.De aki nem hiszi járjon utána.Tudom azt a jehovista hiveknek tilos,mert akkor fényderülne a sok hamis és eretnek tanitásra.
2020. okt. 27. 06:28
 29/89 anonim ***** válasza:
0%

Senkit nem vezetek félre. A tényeket írtam le. Az újvilág fordításban sem a Balatont választja szét Mózes.

A fordítók kiléte ismert. A teljes névsor. Az egész fordítói bizottság névjegyzéke. De miért olyan lényeges ez? Erre bulizol vagy mi?

Mondom, barátom, hogy én Károlit használok. Minden gond nélkül. Ha neked lenne igazat, akkor két párhuzamos tartalmú irat lenne.

És mi van, ha nem ismerik el? Az ő dolguk. Engem nem érdekel. Jézust sem fogadta el az akkori világ Messiásnak, mégis az volt. A keresztény hit elfogadja az újszövetség evangéliumait, míg a zsidók nem. Ilyen a világ.

Nincs semmihez igazítva. Sem átformálva tartalmilag.


Marhaságokat beszélsz, hogy bírod még?

Károli fordítás:

"11Kezdetben teremté Isten az eget és a földet. 2A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett. 3És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság. "


Újvilág fordítás:

"1 Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet. 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett. 3 Ekkor Isten ezt mondta: „Legyen világosság!” És világosság lett."


Hmm én nem olvasok itt arról, hogy Soros György teremtette volna a világot... Érdekes...

2020. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 A kérdező kommentje:

---A fordítók kiléte ismert. A teljes névsor. Az egész fordítói bizottság névjegyzéke. De miért olyan lényeges ez? Erre bulizol vagy mi?---


Most ezt komolyan kérdezed,hogy miért fontos a biblia fórditójának a kiléte? Most viccelsz? Mondjuk ti minden szervezet általi ostobaságot elhisztek mindenféle kontroll és ellenörzés nélkül.


---Nincs semmihez igazítva. Sem átformálva tartalmilag.---



Ne erölködj kérlek! De a tanaitokhoz van ferditve elég rondán de aki nem hiszi utána jár és kiderül,ne állits valótlanságot,azaz ne hazudj! Nincs ezzel semmi gond a saját Russel az alapitó által felállitott dogmákhoz van alakitva,mint pl, a mormonok könyve ott is a mormon tanrendszerhez van alakitva minden,de ők ezt be is látják. Egyébként ne próbálj megtéveszteni,nem a biblia első verse van megváltoztatva. Sajnos a neten bármelyik fórditással összevethető ez itt a bukta,de legalább ne erölködj,ha olyan hiteles lenne akkor elfogadná a többi egyház is ez a ferditést. De ez a te dolgod ha elfogadod,de mást ne vezess vele félre,ezért is irtam hogy bármelyikkel érdemes összevetni.A laikus nyelvtudás nélküli fórditó gárda sok helyen ahol Jézus van irva nemes egyszerűséggel jehovát irtak.De egyébként volt már itt téma ez a ferditett kiadás és többen nem találtuk a fórditók kilétét,itt az egyik "vén" kinjában azt mondta,hogy azért nincs feltüntetve a kiléte a fórditóknak mert nem akarnak vele kérkedni.Vicc kategória jót is nevettünk azon,tudod ha egy fórditásnak van fórditója azzal vállalják a hitelességét,még a nagy indián könyvnek is van irója,fórditója.De akit meglehet vezetni ezzel az meg is érdemli.

2020. okt. 27. 07:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!