Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják az újvilág...

Miért mondják az újvilág forditású bibliára a jehova tanui,hogy ugyanaz mint a többi fórditás,csak közérthetőbben van fogalmazva,holott teljesen más,mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Direkt hazudják hogy ugyanaz, vagy ők maguk annyira rossz szövegértők,annyira felületesek, hogy ugyanannak hiszik.

Mint tudjuk semmi köze egyik biblia forditáshoz,ez egy alternativ kiadás az egyház tanaihoz "hamisitva",az érdekelne hogy szándékosan hazudják másoknak hogy ugyanaz pl,mint a Károli vagy ők maguk is ennyire rossz szövegértők és felületesek ezen a téren.



2020. okt. 23. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
0%

39

Van egy szép mondás "akinek nem inge ne vegye magára". Ha nem érint téged a téma, minek foglalkozol vele? Van bármi közöd hozzá, mit hisz a másik? Felőlem bárki higgyen amiben akar, akár a Sátánban vagy a kövekben is, ha ez neki jó.


Nem, nálunk senki nem szent. Az csak a katolikusoknál van. Mi ugyanolyan tökéletlen és bűnös emberek vagyunk mint te vagy Pista bácsi Nyíregyházáról.


Nem, nincs családon belüli erőszak. Nem parancsolja ezt meg senki nekünk, hogy öld meg a feleséged vagy akaszd fel a gyermeked. Voltak-e esetek? Egy rohadt kis lyukat mondj, egy 7 fős kis névtelen települést a nagy Világból, ahol nem.

Viszont a szervezet nem pártolja a bűnt, ha találkozunk ilyen tagokkal (bármilyen ilyen jellegű bűn esetén) akkor annak kiközösítés a vége.

Milyen russeli meg szabadkőműves? Kb mindegyikhez csak annyi közünk van, hogy a Bibliakutatók alapítóinak EGYIKE Russel volt, s mi külön váltunk tőlük, mert nem értettünk egyet azzal az irányelvvel, amit képviseltek. Ennyi.


Keresztény egyház. Elfogadja Jezust a Megváltónak. Attól, hogy te nem ismered, még nem lesz úgy... Fogd már fel, hogy nem te vagy az etalon!


Nem a nagy többség után kell menni. Ez nyájszellem, amiről te beszélsz. Jézus követői sem a nagy többseg után mentek. A nagy többség a fariezeusok meg a rómaiak voltak.


Hamis jóslat 1914-ről?mert meg volt jósolva bibliai idők szerint. Ebből számolták ki. Ha nem hiszed, a te dolgod.


Röhögsz, kisbaba? Ez a szint, hiába. Ne nevezz így, én sem tettem. Nem tudom, mitől érzed magad erre jogosultnak.

Nem néztem meg a szennyet amit küldtél, nem vagyok rá kíváncsi.

2020. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 A kérdező kommentje:

---Hamis jóslat 1914-ről?mert meg volt jósolva bibliai idők szerint. Ebből számolták ki.---



Anya ég te elismered a hamis próféciát? :-ooooooo leesett az állam! Tudod erről mit ir a biblia a hamis próféciákról? :-ooooooooooo


1975? arról is mondj valamit! Ez tudod antikrisztusi,az időt még maga Jézus Krisztus sem tudja! Ti valóban az antikrisztusi vallást gyakoroljátok. ülj le kisfiam egyes!

2020. okt. 27. 12:37
 43/89 A kérdező kommentje:

figyi gumifejű! ezt fogadd meg ez a ti mondásotok,és akkor kikerülsz a mocsárból,a koszból és a mocsokból


---"Nemcsak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Ha szeretjük az igazságot, akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól."---

2020. okt. 27. 13:04
 44/89 A kérdező kommentje:
Gumifej! szeresd az igazságot és gyülöld a hazugságot! sok sikert hozzá!
2020. okt. 27. 13:05
 45/89 anonim ***** válasza:
0%

Ki ismert el bármit is? Épp azt mondom, hogy nem hamis mert a Biblia jósolta meg.


1975 egy szeparatista csoport tana volt, amit igaz tanú sosem hitt el (pl a családom sem). Beférkőztek még a vezető testületbe. Miután rájöttek, hogy ez a csoport megrontja sok hamis tannal a szervezetet, azonnal kiközösítették őket és a híveiket is. Ők ma "Igaz hitű Jehova tanúinak" nevezik magukat, s ma már külön egyház. Náluk elfogadott a mai nalig a jósolgatás. Jehova tanúi az ők elbocsájtásuk után betiltották. Az igazhitűek megjósolták 2014-et és 1989-et is világvégének.


Te ennyire infantilis, neveletlen gyalázat vagy? Ki a fene nevezett téged gumifejűnek? Miért lovagolsz egy gyerekes gúnynéven ami neked tetszik, mint demens bácsinak ha a golyóival játszik?


Én szeretem az igazságot. A hitemet. Te is szeresd a te hitedet. Biztos a buddhista is azt mondja rólad és rólam, hogy tévúton járunk. Kinek van igaza?

2020. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
De már jóval azelőtt is voltak jósolgatások, mielőtt lett volna bármilyen "szeparatista" csoport. Sőt már az 1914-es évszám is ilyen jósolgatás volt, s csak azt követően értékelték át, hogy nem következett be semmi. Se 14-ben, se 15-ben, mert később erre módosították.
2020. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 A kérdező kommentje:

---Épp azt mondom, hogy nem hamis mert a Biblia jósolta meg.---


Te! végy egy bibliát nézd nincs benne 1914es évszám,téged is becsaptak,semmi ilyen nincs ez emberi hamis spekuláció,ezt a biblia is tiltja,pácban vagy jobb ha az igazságnak utána nézel,ne enged magad becsapni,jó szándékból mondom,a hamis tanok ugyanugy megmaradtak a tanokban nem változott semmi,


---Én szeretem az igazságot. A hitemet---


Te az igazságot nem szereted,sőt nem is keresed,csak azt falod be amit mondanak neked,ez náluk egy taktikai folyamat infórmáció zárlat van a szervezetben,nem csipik ha te ellenörzöd az állitásaikat,nálam is ugy buktak el,hogy jártak lakásra,és ellenöriztem az adott infókat amit sokan nem tesznek,azóta fel is hivom minden fórumon a figyelmet hogy ellenörizzék le a jehovista egyház tanait mielött belépnek,ki alapitotta,mik a tanaaik,nálam és sok embernél elbuknak,akik meg soha nem láttak mégcsak bibliát se azokat becsapják,utána meg nehéz szabadulni tőlük,mert lelki terrorban tartják őket. Volt rá példa már vént is kirángatnom ebből az antikrisztusi szervezetből,hidd el nem kis munka,de ha valaki mindennek tudatában van és nem szól hogy héé téged megvezetnek az bűn,tudom kell lennie hamis vallásnak,nem csak ez az egy van,mert ezek száma is csökken ügye az internetnek köszönhetően hamar meglehet nézni mi az igazság. A saját érdekedbe hogy ne kárhozz el hagyj fel ezzel a hamis tanokat terjesztő szervezettel mert nem nekem lesz bajom belőle hanem neked.Hiába beszélsz ilyeneket nekem hogy sértegess az nem te vagy hanem aki benned van a jehovista rossz szellemiség,nagyon hasonló lelkülettel rendelkeztek.szabadulj még nem késő.

2020. okt. 27. 13:51
 48/89 anonim ***** válasza:
0%

A csoport sajnos évtizedekig vezető szrepet töltött be, hogy úgy mondjam a szervezetben. Jehova tanúi 1931-től leteznek. Addig a Bibliakutatókhoz tartoztak. 1931-re a tanúk folytonos elégedetlensége és szkeptikussága a Bibliakutatók tanaival szemben azt eredményezte, hogy külön szervezetté váltak.

Az 1975-ös dátumra visszatérve, sajnos évtizedeken át bolondított sok embert a szeparatista szervezet. Igaz tanúkat nem tudtak átverni. Ezért voltak akik vagy kiléptek a szervezetből (sokuk, a szervezet megtisztítása után ismét tanú lett) és voltak olyanok is, akik egyszerűen ignorálták ezeket a tanokat (pl a családom, vagy egyáltalán a mi gyülekezetünk 90 %-a.


Megjegyzendő, hogy a jósolgatás azokban az országokban kapott nagyobb hitelt, amelyek nagy mértékben megszenvedték a Világháború borzalmait vagy amelyik kommunista elnyomás alatt volt, esetleg háborús állapot állt fent.

2020. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy mi a névváltás jelentősége, hiszen a tanítás nem változott. Sőt például 1914 most is egy teljesen elfogadott tanítás.
2020. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:

A tanítás is nagyban változott. És nem, nem nevet változtattak. A Bibliakutatók és a Jehova tanúi külön szakadtak.

1914,mint Krisztus uralmának kezdete ma is elfogadott. A bibliai leírások alapján van kiszámolva. [link]

Itt találod a számolást.

2020. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!