Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják az újvilág...

Miért mondják az újvilág forditású bibliára a jehova tanui,hogy ugyanaz mint a többi fórditás,csak közérthetőbben van fogalmazva,holott teljesen más,mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Direkt hazudják hogy ugyanaz, vagy ők maguk annyira rossz szövegértők,annyira felületesek, hogy ugyanannak hiszik.

Mint tudjuk semmi köze egyik biblia forditáshoz,ez egy alternativ kiadás az egyház tanaihoz "hamisitva",az érdekelne hogy szándékosan hazudják másoknak hogy ugyanaz pl,mint a Károli vagy ők maguk is ennyire rossz szövegértők és felületesek ezen a téren.



2020. okt. 23. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:

---Ezt még az analfabéták is megértik.---



De te nem,akkor te mi vagy?

2020. okt. 28. 16:45
 82/89 anonim ***** válasza:
45%
Te egy totális pszichikai zavarban élsz... Én értem, hogy a Jehova tanúi, azok Jehova tanúi. Ahogy érti ezt mindenki, csak te nem.
2020. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 A kérdező kommentje:
hivnak titeket máshogy is,mindenki ugy nevez benneteket ahogy ő akarja,ti ehy hamis tanokat terjesztő jehovázó valamik vagytok,igy sokan jehovistának neveznek helyesen benneteket,mi ezzel a baj,vagy még hallottam hogy hamis tanuk az is helytálló,megszolitás.
2020. okt. 28. 16:53
 84/89 anonim ***** válasza:

83

Nem épp. Téged sem hívhatnak Mohamednek, ha te nem vagy az. És még egyszer mondom, nincs jogod bármire is azt mondani, hogy hamis vallás. Te mely vallás tagja vagy? És honnan tudod, hogy az az igaz vallás? Válaszolj!

Mert hiszel benne. Ennyi. Ez hit. És nem igaz-hamis játék.

Hamis tanú? Te igaz vagy? 3 kérdésre várom a válaszod!!

2020. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:

---Téged sem hívhatnak Mohamednek, ha te nem vagy az---


Igy igaz titeket sem nevezünk Isten tanuinak ha nem vagytok azok.



---És még egyszer mondom, nincs jogod bármire is azt mondani, hogy hamis vallás.---



Miért? Mert te azt mondtad? Pereld be azokat az embereket akik még könyvet is kiadtak a jehovista hamis tanokról,na erre varj gombot.



--- Te mely vallás tagja vagy?---


Ne próbálkozz! Nem adok nekem támadási felületet.


--- És honnan tudod, hogy az az igaz vallás? Válaszolj!


Mert hiszel benne. Ennyi. Ez hit. És nem igaz-hamis játék.---



Nem az válik igazzá amiben hiszek,szoktál olvasni pl,bibliát? Amit a biblia kimond hogy hamis ha azok a jelek vannak,az bizony hamis hiába a te fene nagy hited,cseszheted,ez nem hit kérdése,tudom ti nem vagytok keresztények,a hamis az nem igaz ami szembe megy a bibliai tanitással az hamis azaz antikrisztusi,az anti az pont az ellenkezője,mint hogy antialkoholista tehát nem alkoholista,ti nem vagytok krisztusiak,kapizsgálod? puszi.

2020. okt. 28. 17:21
 86/89 A kérdező kommentje:
egyébként jogod hinni a hamis tanokban ha neked ez tetszik,akkor ne bizonygasd hogy az a szintiszta igazság,ne erölködj,kérlek.
2020. okt. 28. 17:26
 87/89 anonim ***** válasza:

85 azt gondolsz amit akarsz. Magad akkor annak tekinted?

Erkölcsileg nincs jogod. Ha ezt nem érted, sajnálom. Olvass utána egy kósza fogalomnak amúgy: tolerancia


Támadási felület? Mitől félsz? Röhej vagy. Ha igaz hited van, nincs mitől félj.

A Biblia is csak akkor igaz, ha elhiszed. És azért van annyi felekezet, mert annyi féle értelmezése van az Írásnak.

Azok a jelek? Mondj egyetlen egyházat (CSAK EGYET, A NAGY VILÁGBÓL), ahol a jeleid nem lennének megtalálhatóak? Egyet!


Mi nem hirdetünk a Biblia ellen. Olvass el egy Őrtornyot és meglátod. Tulajdonképpen amiben hiszünk, hogy minden ember lehetőséget fog kapni az örök életre, ahol soha többé nem lesz sem fájdalom, sem halál, sem betegség, sem bánat. Nem tudom, mi ebben akkora egetrengető rossz. Biztos, téged a tüzes pokol ígérete jobban boldogít.

Nem hamis tan. Mert te azt állítod, nem lesz hamis tan. Akkor neked hamis minden olyan felekezet, amely nem a tied? Unitáriusok, reformátusok, baptisták, adventisták, ortodoxok, buddhisták, iszlámok, zsidók, hinduk, stb? Csak úgy te lehamisozod őket, mert nem velük értesz egyet?

2020. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 A kérdező kommentje:

Hála Istennek csak egyféle értelmezés van!



---Mi nem hirdetünk a Biblia ellen. Olvass el egy Őrtornyot és meglátod.---


Látod az a baj hogy azt az átkozott őrtornyot nyomjátok agyba főbe,és nem a bibliát,a szervezet megvezetett benneteket,de csak nevetségesek vagytok ezáltal.



Egyébként a ti szakszervezetetek is azt vallja csak ő a kizárólagos igaz vallás,na hogyvan ez?


---Biztos, téged a tüzes pokol ígérete jobban boldogít.---


Attól hogy annak ellenére hogy igazoltan benne a bibliában,de a ti fórditásotokban ki van szedve attól még van,ha boldogit téged ha nem,ezt minden keresztény egyház elfogadja ha tetszik ha nem. Ja,mondjuk ti nem vagytok keresztények,nem is szoltam.


---Nem hamis tan. Mert te azt állítod, nem lesz hamis tan---


tudósok,szakemberek mondják azt és egyszerűen én is rájöttem amikor beakartatok szervezni,addig szimpik is voltatok amig nem tértünk rá a tanokra és elkellett döntenem hogy a bibliának hiszek vagy nektek,a bibliára szavaztam,ti pedig nem.


--- Akkor neked hamis minden olyan felekezet, amely nem a tied? Unitáriusok, reformátusok, baptisták, adventisták, ortodoxok, buddhisták, iszlámok, zsidók, hinduk, stb? Csak úgy te lehamisozod őket, mert nem velük értesz egyet?---


keresztényekről beszélünk,azok alap hite a szent irás.(nem az ujvilág taknyolás)

2020. okt. 28. 21:14
 89/89 anonim ***** válasza:

88

?igen?ezt remélem megmagyaráztad a katolikusokanak, reformátusoknak, baptistáknak, unitáriusoknak, adventistáknak, evangélikusoknak, hit gyülekezetéseknek stb.


Az Őrtorony a mineppi éltre ad tanácsot (időbeosztás, hogy fordítsunk több időt Istenre, hogy bánjunk a családunkkal, hogy küzdjünk meg a problémákkal stb)

Sok kiadvány pedig hasznos információval lát el a környezetvédelemmel, energiatakrékossággal és betegségekkel kapcsolatban.

Mi ebben olyan rossz?


Igen, a világon minden egyes vallás úgy gondolja, hogy ő az igaz vallás. Ha a katolikus azt mondaná, hogy a református vallás az igaz, akkor az elég paradox lenne... Vagy fordítva is.

Nincs kiszedve a Bibliából. Viszont a pokol az egy metafora, nem egy hely. Nincs tere vagy síkja. Az egy metafora a szellemi gonoszságra. Lázár, vagy a többi feltámasztott nem beszélt sem poklokról sem pufók angyalkákról.

De, képzeld, keresztények vagyunk.


Tudósok? Hogy oda ne rohanjak... Szóval ha a tudós azt mondja akkor az úgy van. Tudod mit mondanak a tudósok? Hogy nem létezik Isten. Akkor te most kinek hiszel? Ne nevettesd magad, kérlek! Folyton paradox helyzetbe hozod magad...


Taknyolás? Beszélj így kérlek magadról. Minősítsd magad, van mit.

Nekünk is a Biblia az alap. Már jópárszor elmondtam, de ha akarod 1000-szer is leírom, hogy nagyon sokan Károli fordítást használunk mindne gond nélkül. Sőt, volt idő, amikor a szervezet is csak azt használt. Akkor hogy is van ez?


Ha nem tetszik nem kell higgy! Azt hiszel amit akarsz. Csak ne minősíts egy hitet!

2020. okt. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!