Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják az újvilág...

Miért mondják az újvilág forditású bibliára a jehova tanui,hogy ugyanaz mint a többi fórditás,csak közérthetőbben van fogalmazva,holott teljesen más,mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Direkt hazudják hogy ugyanaz, vagy ők maguk annyira rossz szövegértők,annyira felületesek, hogy ugyanannak hiszik.

Mint tudjuk semmi köze egyik biblia forditáshoz,ez egy alternativ kiadás az egyház tanaihoz "hamisitva",az érdekelne hogy szándékosan hazudják másoknak hogy ugyanaz pl,mint a Károli vagy ők maguk is ennyire rossz szövegértők és felületesek ezen a téren.



2020. okt. 23. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
0%

30

Tudod,nem kell nagy tudomány ahhoz, hogy egy eleve lefordított szöveget használj alapul, magadhoz kapj pár szótárat és kiegészítsd a tudásod az eredeti iratokból szedett szavakkal. Szetintem nem csak különös képességek birtokában lehet ezt megtenni.

Az őrtorony vagy a régebbi képes Bibliák illusztrátorai sem profi grafikusok voltak, hanem tehetséges személyek, akik önkéntesen vállalták, hogy ábrázolnak egy adott történetet.

De miért lenne nekem fontos, hogy egy katolikus elfogadja? Én sem fogadom el a katolikusokat, úgyhogy egálban vagyunk.

Nem tudod bizonyítani a rágalmad. Egyszerű koholmány amit erősen állítasz. Én bibliaverseket hoztam neked. Te rágalmakat. Ennyi.


Igen, azért nem nyomtak oda 406 nevet a Biblia hátuljára, mert nem akartak vele kérkedni és mert felesleges lett volna. Ugyanis ezt egy 406 tagból álló testület, bizottság végezte.

A nevüket viszont megtalálhatod, akár az interneten is, ha emiatt nem tudsz aludni édes álmokat.

Senkit nem vezetnek meg, kedves. Itt egy közérthetőbbé tett újrafogalmazás történt. Mint mondtam, nyugodt egyszerűséggel tudom használni magam is a Károli fordítást. Ha az egyik különbözne a másiktól, akkor nem tudnám használni.


Apropo... Károlinak miért adsz akkor hitelt? Mint tudkuk, ő is a már lefordított latin nyelvű Bibliát vette alapul, s csak kiegészítésként használta az eredeti nyelvű szövegeket.


De téged nem is zavar ez igazán. Csak kötekedsz, mert gyűlölöd a tanúkat. Ennyi.

2020. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:

---Tudod,nem kell nagy tudomány ahhoz, hogy egy eleve lefordított szöveget használj alapul, magadhoz kapj pár szótárat és kiegészítsd a tudásod az eredeti iratokból szedett szavakkal. Szetintem nem csak különös képességek birtokában lehet ezt megtenni.---



És ügye ebből lesz egy nagyon jó és hiteles fórditás? Használd egészséggel! :-)



---Nem tudod bizonyítani a rágalmad.---


8000helyen van a neten bizonyitva a net elsőnek ha beirod jehova tanui egyből azt dobja ki hogy tévtanitásaik,hmmm merő véletlen rágalom,dehogy az,csak nevén van szolitva a dolog.



---Igen, azért nem nyomtak oda 406 nevet a Biblia hátuljára, mert nem akartak vele kérkedni és mert felesleges lett volna. Ugyanis ezt egy 406 tagból álló testület, bizottság végezte.---


Ha ez igaz akkor egy nagy taknyolás lett és ezért nem vállalják fel,hogy ennyi embernek ezt sikerült összetákolnia ha ez még nagyobb gáz.


---Csak kötekedsz, mert gyűlölöd a tanúkat---


Csak a tanaitokat mint sokan mások is,az emberek azok csapdában vannak és megvezetett emberek a saját tudatlanságuk áldozatai.Sajnálom őket ezért is irnak ki ide sokan infót rólatok és sok információ van a neten hogy mást is ne tudjanak félrevezetni,megovni ettől a szennytől amit terjesztetek,mint a szabadkömüvesek vezére kitalált.

2020. okt. 27. 08:54
 33/89 anonim ***** válasza:
0%

32

Miért lenne kevésbé hiteles mint bármely más? Azért mert nem azt írja, hogy lőn hanem azt hogy lett, vagy nem azt hogy vala hanem azt hogy volt?


Nem, te bizonyítsd, barátom! Én sem üldtelek a JW. ORG - ra, mert akkor eleve egy alapkoncepción indítottalak volna el. Te is ezt akarod tenni. Nem olyan oldalt kértem, ami eleve a tanúk szapulására szakosodott.


Taknyolás? Te aztán hatalmas értelmi és kulturális szintet képviselsz... Gratula! Nem, én nem érzem annak. Nem érzem taknyolásnak.

Nem tákolmány, hanem évek munkája.



Nincs senki megvesztegetve sem csapdában. Ez a te kényszerképzeted. Ezt akarod hinni és ezt akarod elhitetni másokkal is.

Mi a szenny? Az örök élet ígérete? Eszem megáll az ocsmány becsmérléseidtől! De komolyan. Mi nem indítottunk keresztes háborúkat, nem szedünk egyházi adót, nem égetünk eretneknek nyilvánított embereket, nem szervezünk nagy zarándoklatokat, amibe jópáran belepusztulnak, s nem legalizáljuk a melegházsságot, amit a Biblia erkölcstelensegnek nyilvánít.

Akkor mi a bajod neked? Érint tgéed a mi hitünk? Nem. Valamit ártottak neked a tanúk? Nem. Akkor hagyd őket nyugton, élni.

2020. okt. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 A kérdező kommentje:

--- Az örök élet ígérete?---


Nálatok a biblia irása szerint kárhozat lesz,ezt a biblia irja,de ha már itt tartunk irok ki egy kérdést hogy ezt mások hogy látják,ok? Azt is megprobálhatod kibeszélni,ember téged félrevezettek,de egyszerűen az elméd sötétségben ragadt,ne ragaszkodj a sötétséghez,elötted a net informálódj,ne hagyd magad becsapni! linkelem neked a kiirt kérdést.

2020. okt. 27. 09:14
 35/89 A kérdező kommentje:
itt a link nehogy a végén rám süsd hogy én találtam ki hogy egy kamu félrevezető fórditás az ujvilág és teljesen hiteltelen hamisitás
2020. okt. 27. 09:19
 36/89 A kérdező kommentje:
2020. okt. 27. 09:19
 37/89 A kérdező kommentje:
na most ha ezek után is ragaszkodsz a hamis tanokhoz az már nem tudatlanságból ered hanem szándékosságból.És az a te szégyened.
2020. okt. 27. 09:20
 38/89 anonim ***** válasza:
0%

34

Ki vezetett félre? Kit vezettek félre?

A Biblia maga ír Isten ígéretéről, a tökéletes és boldog örök paradicsomi életről. Ezt te sem tagadhatod.


Nem érdekelnek a linkek. Akik gyűlölik a tanúkat, úgyis azon vannak, hogy befeketítsék őket. R@galmak,szidalmak,koholt vádak stb.


Szégyen? Milyen szégyen? Milyen hamis tan? Neked esetleg hamis. Nekem ez a hitem jó, ha elfogadod. Én is elfogadom a te hited és nem állítom, hogy hamis. Ahogy minden hitet elfogadok és egyről sem állítom, hogy hamis, legfejjebb azt (személyes vélemény alapján) , hogy távolabb áll az abszolút igazságtól. Az abszolút igazságot pedig csakis Isten tudja és érti, ember el nem érheti, csak közelebb kerülhet hozzá. Kinek mi... Hit kérdése.

2020. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:

--- Akik gyűlölik a tanúkat---


Szerintem egyetlen tagot sem gyülöl senki,a tanaikat veti meg a nagy többség.


---R@galmak,szidalmak,koholt vádak stb.---


Óóó,bocs nálatok mindenki szent tudjuk,ha mégsem akkor rágalom,ilyen egyszerű ez. Ügye nálatok nincs családon belüli erőszak? ügye gyerek bántalmazás? ja,bocs ezek rágalmak,ő szentsége,elnézésedet kérem! Nincs azzal baj hogy te valamilyen okból beleragadtál ebbe a hamis vallásban,ez még eddig a magánügyed,de nem kéne terjeszteni mindezt,főleg nem a nem neked kiirt kérdéseknél,hónapok óta azt bizonygatod milyen király a Russeli,szabadkövüves szekta,és ráadásként kereszténynek állitod be holott nem keresztény a szervezet,de mindez csak a te korlátoltságod,ne rángass bele másokat is.


---Neked esetleg hamis. Nekem ez a hitem jó---


Nem nekem hanem a nagytöbbségnek hamis vallás de ezt már megbeszéltük,az rendben hogy neked a hited jobb mintha sátánista lennél,egy fokkal.



--- Az abszolút igazságot pedig csakis Isten tudja és érti,---


Akkor a szervezet miért baromkodik havi szinten a sok-sok hamis jóslattal 1914től kezdődően?

2020. okt. 27. 11:25
 40/89 A kérdező kommentje:
látod gumifejű,amit linkeltem megint beégtetek a fórditást illetően.haha.
2020. okt. 27. 11:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!