Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják az újvilág...

Miért mondják az újvilág forditású bibliára a jehova tanui,hogy ugyanaz mint a többi fórditás,csak közérthetőbben van fogalmazva,holott teljesen más,mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Direkt hazudják hogy ugyanaz, vagy ők maguk annyira rossz szövegértők,annyira felületesek, hogy ugyanannak hiszik.

Mint tudjuk semmi köze egyik biblia forditáshoz,ez egy alternativ kiadás az egyház tanaihoz "hamisitva",az érdekelne hogy szándékosan hazudják másoknak hogy ugyanaz pl,mint a Károli vagy ők maguk is ennyire rossz szövegértők és felületesek ezen a téren.



2020. okt. 23. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:

60 te meg mit nem fogsz fel, aranybogár, hogy nem jövendöltünk. A Biblia jövendölt, mi meg az alapján számoltunk. Ráadásul csak később számoltunk utána, nem is 1914 előtt. Tehát a múltat tisztáztuk. De ne hidd, nem kötelező, ez a mi hitünk és kész.


Azért mondatokat lehet külön is írni, erre megtaníthattak volna azok, akik felhatalmaztak hogy megmondd, mi igaz és mi hamis 😂😂

2020. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 A kérdező kommentje:

---nem jövendöltünk. A Biblia jövendölt, mi meg az alapján számoltunk. Ráadásul csak később számoltunk utána, nem is 1914 előtt. Tehát a múltat tisztáztuk.---


Ime az értelem! ezen lehasalok,direkt vagy értelmetlen? mondok valamit: a jósnő sem jósol neked,csak a jövödet fogja megmondani,ügye az nem ugyanaz,már ne haragudj de ennyire agyoniskolázott a jehovistáknál mindenki? beugrok már hozzátok egy hétvégi tréningre de szerintem kiakadnák a sok agyhalott embertől.

2020. okt. 27. 20:48
 63/89 anonim ***** válasza:

Nincsenek tréningek.

Agyhalott esetleg a magadfajta, a kedves barátaid vagy te magad. Ne beszélj így emberekről, akiket nem is ismersz.


Nem értem mit nem értesz azon amit leírtam. De tudod mit? Nem is kell megértsd. Csak hagyd, hogy mindenki higgyen amit akar. A francot sem érdekel, hogy te miben hiszel, téged akkor miért izgat mások hitvilága? Ennyire nincs jobb dolgod? Ha nincs, gyere, nálunk kell hasogatni 6 köbmeter fát 😂

2020. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:
Megoldható a dolog ha nem rontod itt a levegőt,a kérdés ugy nézz ki nem neked szól,akkor mit illetlenkedsz itt,meg böfögssz bele abba amihez nem értesz.
2020. okt. 27. 21:05
 65/89 anonim ***** válasza:

64

Egyelőre te nem értesz itt a dolgokhoz. Én épp az, hogy értek és van rálátásom. Ezért is válaszoltam meg a kérdésed.

Te vagy az aki tiszteletlen és alpári vagy. Ti otthon "böfögve" beszéltek? Csuda egy szag lehet nálatok...

2020. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 A kérdező kommentje:

--- Én épp az, hogy értek és van rálátásom---


Ez a jehovista gőgősség a vesztetek. Igy jártál! ülj le fiam egyes!

2020. okt. 27. 21:19
 67/89 A kérdező kommentje:
a hétvégi kommunikációs tréningen is lehet egy disznókarám szag, amikor a véneitek alulról böffentenek egyet - kettöt,de majd a friss tagok felszivják.
2020. okt. 27. 21:25
 68/89 anonim ***** válasza:

66

Fiad a drága jó keresztanyád térdkalácsa! Egyelőre azt hiszem én vagyok az idősebb és egy komplekt idegen ember vagy, aki úgy érzi, bármilyen hangot megüthet...

Gőgősségről nem tudok, idáig csak nálad tapasztaltam, meg a nagy okoskodást is.

67

Nem tudom milyen tréningekről beszélsz, lehet tudsz valamit amit én nem... Ha már akkora egy zseni vagy

2020. okt. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:
ne káromkodj kedves jehovista öreg barátom.
2020. okt. 28. 11:21
 70/89 anonim ***** válasza:

69


Még te állsz az erdő felől?


Amúgy nem káromkodtam. Ha nem tudod a szó jelentését, nézz utána. És végül sem jehovista nem vagyok sem az öreg barátod.

2020. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!