Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/309 A kérdező kommentje:

"Az baj, hogy ha számon kéred rajtunk a kóser étkezést akkor azt is számon kérdetnéd, hogy nem vagyunk körül metélve, vagy azt, hogy nem keltünk át a Jordán folyón. Vagy talán ezekről nem gondolod, hogy ránk is vonatkoznak?"


Elvileg rátok is vonatkozna. Elmondom mi itt a gond. Jézus zsidó volt és a zsidókhoz küldte Isten mint prófétát. A Tóra és a Zsoltárok a zsidókhoz szóló Isteni kinyilatkoztatások és az Evangélium is. Jézus halálát követően meghamisították Jézus tanítását mindenféle pogány elemmel és kiterjesztetek nem zsidókra is. Az akkori hatalomnak egy univerzális vallás kellet amiben vannak pogány elemek így jött léte a keresztény vallás. De ugye ott volt a sok ószövetségi törvény amivel nem tudnak mit kezdeni, ezért azt mondták azok nem zsidókra nem vonatkoznak, de ez egy logikai bukta ami szépen látszik a kóser törvénynél is.

2020. nov. 25. 13:17
 82/309 A kérdező kommentje:

"Nem mondta senki, csak 7 törvénnyel, ott van még például az egész Újtestamentum, az megvan? Az is mindenkire vonatkozik. Amit ti tagadtok, mert szerintetek Jézus nem halt meg a kereszten."


Az Újtestamentumban milyen törvények vannak? Szinte alig van és azok is inkább csak tartalom nélküli üres szlogenek. Az egyház tett róla hogy kikerüljenek a törvények az Újtestamentumbból. Persze ők kreáltak helyett saját emberi törvényeket. Az Újtestamentumbból az Evangéliumot muszlimok nem tagadják, hanem azt mondjuk hogy eredetileg Isten szava de a mai változat egy hamisított Evangélium.

2020. nov. 25. 13:20
 83/309 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:

Azt írod:

„Számos héber forrás is megerősíti hogy Allah Isten neve és az Elohim, El, Elah az Allah szóból származnak.”


Mivel az ember nem ismerheti meg Istent közvetlenül, csak a mi világunkban megvalósuló tulajdonságai által, ezért a Biblia Istenek 21 tulajdonságát említi, amely által megszólítható ő.

Például a JHVH azt jelenti: Örökkévaló, a Hakados azt jelenti: Szent, az Eljon azt jelenti: Legfelsőbb, a Sadáj azt jelenti: Mindenható, a Haraman azt jelenti: Irgalmas, az Adon olám: azt jelenti a Világ Ura, stb.

Az Elohim is Istennek egy tulajdonsága, azt jelenti: ő a természet Ura, az igazságos törvény megvalósítója. Ez tehát nem Isten neve, hanem egy tulajdonság, amivel megszólíthatjuk őt. Isten nevét nem tudjuk. Az, hogy Mohamed az Elohimot tartotta Isten nevének, csak az ő tudatlanságát bizonyítja.


Azt írod:

„Ha ott van Jézus akkor nem kell böjtölni ha elmegy akkor kell? Értelmetlen. Soha nem mondta Jézus hogy ne böjtölj.„


Az imént idéztem be, hogy azt mondta.


Azt írod:

„Máté 6:16 Amikor pedig böjtöltök, ne nézzetek komoran, mint a képmutatók, akik eltorzítják arcukat, hogy lássák az emberek böjtölésüket. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat.

Nyilván azért néztek komoran mert nem ettek és nem ittak semmit. Tehát Jézus nem azt kifogásolta hogy böjtölnek hanem hogy felhívják a figyelmet mert képmutatásból teszik. Tehát a böjt kötelező a Biblia szerint is.”


Itt Jézus az álszent, és képmutató böjtről beszél, jól látod.


Azt írod:

„Tehát Jézus szerinted megtiltja a nem kóser étel fogyasztását egy zsidónak mert az tisztátalan étel, de egy kereszténynek megengedné hogy megegye a tisztátalan ételt? :)))) Ezért mondom hogy kabaréba illenek a válaszaid.”

Erre a kérdésedre az imént válaszoltam. Mit nem értesz? A kóser étkezés a zsidóknak kötelező csak. Ennyi.


Azt írod:

„Sok mindent nem hiszek el ami a Bibliában le van írva mert tény hogy a Bibliát meghamisították. Az alkohol fogyasztás erős függőséét okoz és nagyon erős tudatmódosító hatása van. Nagyon sokan halnak meg ittas vezetés miatt, vagy okoznak más balesetet, tesznek így erőszakot stb. Csak Magyarországon beszlések szerint 1 millió alkoholfüggő van. Ezeknek az embereknek rá megy a vagyon, egészsége, családja az élete az alkoholra. Te meg azt állítod Jézus ezt támogatja és engedi?”


Értem én, hogy te nem ihatsz alkoholt, mert muszlim vagy, de az a helyzet, hogy a Biblia engedélyezi az alkoholfogyasztást, Jézus pedig ivott bort, ezt próbáld meg feldolgozni. Az pedig, hogy ami nem tetszik neked a Bibliából, azt hamisításnak bélyegzed, nem érvelés.


Azt írod:

„Jézus valódi neve Ísa. Az arámi nyelvet beszélők szerint Eesho vagy Ísho Jézus neve ami megerősíti a muszlim állítást. Keresztények még ezt sem tudják. Ez is bizonyítja hogy keresztények mennyire távol vannak az igazi Jézustól.”


Szerintem tévedsz, de értékelem, hogy próbálkozol. Az a helyzet, hogy a keresztények számára Jézus személye és tanítása a lényeges. Jézus követése nem azt jelenti, hogy a nevét pontosan olyan kiejtéssel kell ismételgetni, mint 2000 évvel ezelőtt.


Azt írod:

„Képzeld el hogy Jézus visszatérne és közölné hogy muszlimoknak van igazuk, ő is muszlim és igazolná a Koránt. Akkor gondolom nem nevetnél, hanem a többi keresztény hittestvéreddel habzó szájjal nekiesnétek hogy ő nem Jézus hanem az antikrisztus és meg akarnátok ölni. Ez történne”


Szerintem akkor is nevetnék, mert nagyon abszurd lenne, hogy a zsidó Jézus, akinek a tanításaiból létrejött a kereszténység, muszlimnak vallaná magát, ami őutána 600 évvel született meg.

2020. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/309 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel Mohamed arab volt és az arabokhoz küldte Isten mint prófétát, a Korán az arabokhoz szóló isteni kinyilatkoztatás, Mohamed halálát követően meghamisították Mohamed tanítását mindenféle pogány elemmel és kiterjesztették nem arabokra is. Az akkori hatalomnak egy univerzális vallás kellet amiben vannak pogány elemek így jött léte az iszlám vallás.


Látod, kicseréltem néhány szót, ugyan ezzel támadható az iszlám, bizonyára belátod, hogy nem jó az érvelésed.


Egyébként te jössz pogány dolgokkal az én vallásomban? Előtte nézz körül a saját házad táján. Ti mentek ugyan arra a zarándokútra Mekkába amire előttetek a pogányok, ti csókolgattok egy követ mint a pogányok, és még sorolhatnám.

2020. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/309 anonim ***** válasza:
100%

“Én utananéztem és héber források is azt írják Allah Isten neve és az Elohim, El, Elah az Allah szóból származnak. Az Allah szó egyáltalán nem is használható más istenségek megnevezésére. Erre az ilah szót használják. Tehát az Allah szó egyedi és kizárólag a Teremtő neve.”


Nem tudom hol néztél utána, de ahogy az angol God szó sem a német Gott-ból ered, úgy a héber Elohim sem az Allah szóból származik. Egy korábbi közös nyelvi előzmény származékai. Az Allah szó az általad említed Ilah határozott névelős összevont alakja az al-Ilahból alakult, eredeti jelentése kb. AZ Isten. Tehát az arab nyelvben is ugyanabból a szóból származó alakokat használnak az iszlám hit szerinti Isten, és más istenek megjelölésére csak előbbi egy módosult névelős formában él tovább. Amikor felsoroltál továbbra is nyelvészeti érvek, viszont nincs mód arra hogy nyelvészeti kurzust tartsunk, de ez is rámutat arra miért hibás, a többi megértését a szorgalmadra bízom.

Azért sem más jellegű érv, mert ha a Korán szerint Allah Isten tényleges neve, a keresztény és a zsidó szent könyvek alapján nem. Hiába mutatsz rá hogy sok más mellett egyébként, Elohimnak is hívták Istent, ez az elnevezés zsidó és keresztény tanítások szerint nem egy olyan kizárólagos és tényleges név mint ami aztán iszlámban kialakult.


Ugyanígy az imával kapcsolatosan elmondhatjuk hogy rengeteg módja szerepel a Bibliában, de egyik sem kizárólagos mert nem a testpóz számít. Az arccal a földre borulás a hódolat jele, értelemszerűen ezért imádkoznak így számos vallásban a pogányok között is, kár ezt valami Allah prófétai által hátrahagyott igaz tanítás maradékaként felfogni. Minimális társadalomtudományos ismerettel egyébként tudható hogy számos kultúrában akár pár évszada még a szülőknek is akkora tekintélye volt, hogy egyes cselekményekhez ( például amikor áldásukat adták a párra) letérdeltek vagy földre borultak előttük. Ez most messzire vezet, a lényeg hogy ez a tisztelet és behódolás egyik jelképes mozzanata. A Jézus csak a zsidókhoz jött gondolatmenethez javaslom kiváltképpen Pál apostol történetét tanulmányozásra. Továbbá hogy általában a Biblia egyes részeit térben, időben elhelyezve, kontextusában értelmezve olvasd. A Koránt rövid idő alatt kinyilatkoztatták, a Biblia egyes könyvei időben jelentős eltéréssel keletkezzek.


Számtalanszor elhangzott tőled érvként, hogy te nem hiszed vagy az nem úgy van (mert csak). Van egy jó hírem: nem is kell hinned. Persze van értelme a vitának, kérdéseknek ha az a célja hogy tényleg megismerjük a másik álláspontját. Annak hogy nem érveket ütköztetünk, egyeztetünk hanem figyelmen kívül hagysz mindent ami nem tetszik, vagy le tudod annyival hogy nem hiszed az nem vita. Vannak olyan kérdések amik tényleg hit kérdései és senki sem fog tudni tudományos megalapozottságú érvekkel előállni azok igazolására. Te hiszed hogy a Korán az igaz kinyilatkoztatás, a keresztények pedig nem. Szerinted a Biblia hamis, a keresztények szerint meg nem. Másban van a hit.

2020. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/309 anonim ***** válasza:
80%
Mert egy keresztény egész életében Jézust várja, mint jó szolga. Még aludni sem alszik, úgy várja. Amit Jézus is mondott a példabeszédében. Muszlimok nem nagyon várják, az ateisták rühellik, mint itt olvasod. Buddhától kezdve a Zeusz várókig szintén azt sem tudják, mi az hogy Jézus.
2020. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/309 A kérdező kommentje:

"Mivel az ember nem ismerheti meg Istent közvetlenül, csak a mi világunkban megvalósuló tulajdonságai által, ezért a Biblia Istenek 21 tulajdonságát említi, amely által megszólítható ő."


Az iszlám pedig Allah 99 nevét különbözteti meg. Ezek tulajdonságok is egyben. Allah jelentése pedig az Egyetlen Isten ami magába foglalja az összes nevet. Tehát ez Isten neve, ezt nyilatkozta ki magáról és Jézus is Allah-nak szólította, anyanyelvén Elah.


"Az imént idéztem be, hogy azt mondta. "


És? Attól még továbbra is értelmetlen. Újabb hiba a Bibliában.



"Itt Jézus az álszent, és képmutató böjtről beszél, jól látod."


Igen pontosan. De Jézus jelen volt te meg azt állítod nem lehetett böjtölni Jézus jelenlétében. Jézus mégsem mondta neki hogy ne böjtölj mert itt vagyok :) Ennyit a szövegértelmezésedről.



"Erre a kérdésedre az imént válaszoltam. Mit nem értesz? A kóser étkezés a zsidóknak kötelező csak. Ennyi."


Tehát szerint Jézus egy kereszténynek megengedné hogy megegye a tisztátalan ételt? :))) Elképesztő hogy inkább bevállalsz ilyen marhaságokat csak hogy ne kelljen igazt adnod a muszlimoknak.



"Értem én, hogy te nem ihatsz alkoholt, mert muszlim vagy, de az a helyzet, hogy a Biblia engedélyezi az alkoholfogyasztást, Jézus pedig ivott bort, ezt próbáld meg feldolgozni. Az pedig, hogy ami nem tetszik neked a Bibliából, azt hamisításnak bélyegzed, nem érvelés."


Áruld már el hogy Isten miért engedélyezné az alkoholfogyasztást? Ilyen alapon akkor a kábítószer fogyasztása is szabad kellene hogy legyen keresztényeknél. Józan ész kérdése. Tudom hogy a Biblia írja de a józan ész kizárja hogy Isten engedné egy ilyen erősen függőséget okozó, egészségkárosító, tudatmódosító veszelyes anyag fogyasztását.



"Szerintem tévedsz, de értékelem, hogy próbálkozol. Az a helyzet, hogy a keresztények számára Jézus személye és tanítása a lényeges. Jézus követése nem azt jelenti, hogy a nevét pontosan olyan kiejtéssel kell ismételgetni, mint 2000 évvel ezelőtt."


Ez nem kiejtés kérdése. Egyszerűen nem Jézus a neve. Attól hogy ti keresztények ezt beképzelitek, még nem lesz Jézus a neve. Ha pedig még a névét sem tudjátok, halvány lila gőzötök sem lehet a tanításáról.



"Szerintem akkor is nevetnék, mert nagyon abszurd lenne, hogy a zsidó Jézus, akinek a tanításaiból létrejött a kereszténység, muszlimnak vallaná magát, ami őutána 600 évvel született meg."


Az iszlám Ádámmal kezdődött és folyamatosan voltak próféták. Jézus is egy próféta a asok közül ahogy Mohamed is. Ez így teljesen logikus. A keresztény vallás viszont nem foglalkozik a Jézus előtt élt nem zsidó emberekkel.

2020. nov. 25. 20:11
 88/309 A kérdező kommentje:

"Ennyi erővel Mohamed arab volt és az arabokhoz küldte Isten mint prófétát, a Korán az arabokhoz szóló isteni kinyilatkoztatás, Mohamed halálát követően meghamisították Mohamed tanítását mindenféle pogány elemmel és kiterjesztették nem arabokra is. Az akkori hatalomnak egy univerzális vallás kellet amiben vannak pogány elemek így jött léte az iszlám vallás.

Látod, kicseréltem néhány szót, ugyan ezzel támadható az iszlám, bizonyára belátod, hogy nem jó az érvelésed."


Az érvelésed akkor lenne jó ha tudnád bizonyítani. Például mi a bizonyíték a hamisításra? Vagy például mik a pogány elemek az iszlám vallásban? Ezek nélkül rágalmazás kategória. Keresztény vallás esetében mindkettő bizonyított.



"Egyébként te jössz pogány dolgokkal az én vallásomban? Előtte nézz körül a saját házad táján. Ti mentek ugyan arra a zarándokútra Mekkába amire előttetek a pogányok, ti csókolgattok egy követ mint a pogányok, és még sorolhatnám."


Az hogy a pogányok tették rá a kezüket nem bizonyít semmit. Ráadásul muszlimok megtisztították a Kábát a bálványoktól mikor visszakerült a jogos egyeistenhívőkhöz. A kő csókolgatása nem része az iszlám vallásnak, sőt még csak nem is említi a Korán, és akik megcsókoljak ,ami helytelen, még ők sem tekintik sem Istennek, sem Isten jelképének. Szóval ezek csak hamis rágalmak részedről. A te keresztény vallásod viszont tele van pogány elemekkel. Meg sem lehet számolni, annyi van szóval egy keresztény a legutolsó aki bálványimádással vádolhat másokat.

2020. nov. 25. 20:20
 89/309 anonim ***** válasza:
100%
# 88 Mi az, hogy nem része az iszlám vallásnak? Az megvan, hogy a Hajj során minden évben sok millió muszlim csókolgatja a fekete követ a Kábán?
2020. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/309 A kérdező kommentje:

"Amikor felsoroltál továbbra is nyelvészeti érvek, viszont nincs mód arra hogy nyelvészeti kurzust tartsunk, de ez is rámutat arra miért hibás, a többi megértését a szorgalmadra bízom."


Akkor megmutatom azokat a héber forrásokat amiket találtam:


https://www.youtube.com/watch?v=ezMkJgllzvo


Videó alatt a sok forrás. Ebből néhány:


(Alah) is root word of El ,Eloah, Elohim.


Ancient Hebrew lexicon say Elohim is from אלה (Alah) root.


BDB Lexicon says Elohim and El both come from Allah


Commentaries on Elohim is from “Allah” etymologically in the Bible


Many scholar say word Elohim come from “Alah”


And there are many you can see here Hengstenberg, Delitzsch, Keil, Ohler Elohim –from “Alah”


Cyclopedia of Biblical literature says Elohim from ancient Hebrew word, now lost which is” Allah



Encyclopedia word Elohim Is derived from Elah, “alah” . In addition it say BDB under word


1. 'Elohim: (2)Derivation from Elah,Alah,Alah



"Azért sem más jellegű érv, mert ha a Korán szerint Allah Isten tényleges neve, a keresztény és a zsidó szent könyvek alapján nem. Hiába mutatsz rá hogy sok más mellett egyébként, Elohimnak is hívták Istent, ez az elnevezés zsidó és keresztény tanítások szerint nem egy olyan kizárólagos és tényleges név mint ami aztán iszlámban kialakult."


Ahhoz nem kell nyelvésznek lenni hogy tudjuk, kell hogy legyen egy Isten által kinyilatkoztatott kizárólagos és tényleges név ami csak Istenre vonatkozik. Ez a név az iszlám szerint Allah. Azt is tudjuk hogy Jézus is így szólította Istent és a zsidók is mégha vannak más nevei is. Ebből logikusan az következik hogy a keresztény és a zsidó szent könyvek alapján is így kellene hogy legyen.



"Ugyanígy az imával kapcsolatosan elmondhatjuk hogy rengeteg módja szerepel a Bibliában, de egyik sem kizárólagos mert nem a testpóz számít."


De az is számít, különben a próféták nem fáradtak volna ezzel. Az imába itt nem mennék bele. Van egy külön kérdésem erről:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"A Jézus csak a zsidókhoz jött gondolatmenethez javaslom kiváltképpen Pál apostol történetét tanulmányozásra."


Pál sosem látta Jézust és Pál tanítása sokszor ellentétes Jézus tanításával. Ezt már egyes keresztények is így látják.



"Számtalanszor elhangzott tőled érvként, hogy te nem hiszed vagy az nem úgy van (mert csak). Van egy jó hírem: nem is kell hinned. Persze van értelme a vitának, kérdéseknek ha az a célja hogy tényleg megismerjük a másik álláspontját. Annak hogy nem érveket ütköztetünk, egyeztetünk hanem figyelmen kívül hagysz mindent ami nem tetszik, vagy le tudod annyival hogy nem hiszed az nem vita."


Tőlem olyat sosem olvashatsz hogy nem hiszem, csak mert. Alátámasztom versekkel vagy tényekkel vagy logikailag bukta ezért nem hiszem el.



"Vannak olyan kérdések amik tényleg hit kérdései és senki sem fog tudni tudományos megalapozottságú érvekkel előállni azok igazolására."


Az általam leírt 6 pont továbbra sem hit kérdése. Ha Jézus valódi neve Ísa, nem mondhatod hogy te abban hiszel hogy Jézus a neve. Ha a biblia szerint Jézus, a többi próféta és a zsidó nép arccal a földre borulva imádkozott, nem mondhatod azt hogy te abban hiszel hogy rád ez nem vonatkozik stb stb.

2020. nov. 25. 20:35
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!