Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
 261/309 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben a versben a családon belüli egyenjogúságról ír, de én általánosságban is mondtam hogy az iszlám szerint a nő egyenjogú a férfiával szóval jól értetted."

Hol irja a Korán, hogy minden tekintetben egyenjogú a nő és a férfi?


"De te ezt a verset mutattad mint bizonyíték arra vonatkozóan hogy a a nők nem egyenjogúak a Korán szerint. Idézem tőled : "A férfi a nőhöz képest felsőbbrendű" Akkor beismered hogy tévedtél?"

Tőlem ezt biztosan nem idézted, mert én ilyet nem irtam le. Szerintem valamelyik korábbi hozzászólóval keversz. Melyik hozzászólásban irtam volna ilyet?

Rákerestem, ha a 227-re gondolsz, azt nem én szedegettem össze. Az más hozzászóló volt.


"Kapásból mutattam neked 3-4 angol fordítást amiben person áll. Csak simán beütöttem a keresőbe és ezeket dobta ki."

Hát ne ilyen tucatforditásokat használj, ott van a Quran, az teljesen jó forditás. Az kábé tükrözi a Korán jelenlegi értelmezését a világban.


"Ne haragudj de ennek mi köze ahhoz hogy mit ír a Korán? Arról beszélünk mi a Korán parancsa. Nem arról hogy mi van egyes muszlim országokban. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ha te egyes muszlim országok gyakorlata alapján akarod értelmezni a Koránt hatalmas hibát követhetsz el."

Miért követnék el hibát? Mert a Korán jelenlegi értelmezését fogadom el, nem azt az álomképet, amit te látsz bele a Koránba? Hahóó, ébresztő! Ez a való a világ, a való világban pedig nem úgy értelmezik a Koránt, ahogyan te teszed. Sajnálom, de ez van. És tényleg sajnálom, én örülnék a legjobban, ha mondjuk most újévtől varázsütésre minden muszlim úgy értelmezné a Koránt, ahogyan te teszed. Még lehet hogy oda is költöznék. Ott legalább sosincs ilyen tetű hideg.


"Akkor én is a pedofil papokat védő katolikus egyház alapján ítéljem meg a Bibliát? Ezt próbáljam meg ráhúzni a Bibliára?"

Itt köpködsz 25 oldal óta a Bibliára, és most tényleg ezzel védekezel? Nekem aztán oly mindegy, hogy mit próbálsz ráhúzni vagy mit nem, attól semmi se fog változni.


"Pedig így van. Csak egyrészt a keresztény egyház azt hazudja neked hogy az iszlám elnyomja a nőket"

Azon mit kell hazudni? Hogy csador (burka, stb.) nélkül meg sem jelenhetsz az utcán, különben szétszednek? Hogy nem vezethetsz járművet? Hogy nem vehetsz részt közügyekben, satöbbi satöbbi? Ezt nem kell hazudni, ez a kőkemény valóság.


"a másik meg hogy neked is szíved vágya hogy az iszlám ilyen legyen. Kell valami ami megnyugtat hogy nem az iszlám az igaz vallás ezért szívesen elhiszed a hazugságokat amik negatívan tüneteik fel az iszlámot."

Ezzel szoktad nyugtatgatni magad? Hogy én biztosan igy gondolom. Hát, érdekes hobbid van.

Irtam már, hogy miért nem gondolom igy. Nincs neked egy kis üldözési mániád? Elég paranoidnak tűnsz, nagyon bizalmatlan vagy. Oké, hogy nem hiszed el amit mondok, én se hinnék el minden jöttment névtelennek akármit, de akkor legalább nyisd ki a szemed és nézz körül a világban.


"Ekkora hazugságot még az iszlámellenes szennylapok sem írnak. Teljesen egyértelmű hogy a Korán férfiakhoz és nőkhöz is szól. Ennek megfelelően a Koránban olvasható megszólítás általában a "Ti hívők!""

Nyilván, a "Ti hivők!" megszólitás minden hivőre vonatkozik.


"40/40 Aki ellenben jóravalóan cselekszik lett légyen férfi avagy nő és hívő, azok belépnek a Paradicsomba"

Naná hogy megengedi a nőknek Mohamed, hogy beléphessenek az általa elképzelt Paradicsomba, nyilván, mi a fenét csinálna ott annyi férfi között, nő nélkül? Amúgy meg népnevelő hatással irhatta bele, hogy a nőkben ezzel is erősitse a hovatartozás érzését. Igy kevésbé akarnak elkallódni.


"Csak tisztáztam hogy valótlant állítottál."

Ja, akkor jól van.


"Szemelyekről van benne szó. Te nem is a Koránt elemzed mert az vicc kategória hogy az akkori általad vélt társadalmi normákat, szokásokat akarod ráerőszakolni a Koránra úgy hogy szándékosan félrefordítod. "

Mit forditok én félre? Nem forditok én félre semmit sem. Ott van a Quranon, még be is idéztem neked. Te nem vagy hajlandó tudomást venni arról, hogy bizony az akkori társadalmi normák még gyökeresen különböztek a maiaktól, minden tekintetben. De ez a világon mindenhol igy volt, nem csak ott, szóval ne érezd személyesnek a dolgot.


"Az iszlám hatására viszont a világ legfejlettebb állama jött létre társadalmi, gazdasági, kulturális és tudományos szempontból is."

Igen, a diktatúrák felemelkedésének olykor jellemző kisérője a gyors felvirágzás.


"ezért gondolom hogy a Korán elsősorban a férfiak tanúskodását javasolja hogy kímélje a nőket."

Nem, a Korán nem a férfiak tanuskodását javasolja, hanem a férfiak tanúskodását irja elő. Nagy különbség.


"Először is nem arról beszélünk mi volt akkoriban a szokás hanem hogy mit ír a Korán."

És szerinted a Korán szerzője mire támaszkodott? Az emberek akik olvasták, hallgatták, mire támaszkodtak, miközben értelmezték? Nyilván az addigi életükre, a beléjük rögzült tapasztalatokra, egyszóval a szokásokra. Szóval a kettő azért elég szoros összefüggésben áll egymással, kvázi elválaszthatatlanok egymástól.


"Én azt értelmezem ami le van írva a Koránban, te viszont mégcsak nem is a Koránt értelmezed :) Te az akkori szokásokról beszélsz aminek semmi köze a Koránhoz."

Hát de rosszul értelmezed, süsd meg! Olyanokat látsz bele, amik nincsenek is benne, nem valóságosak. Én elhiszem, hogy neked nagyon tetszik az a fantáziakép, amit te felépitettél magadnak a Koránt olvasgatva, de a való világban köszönőviszonyban sincs a Korán értelmezése a te verzióddal. Ez egy ilyen aranyos kis mese, mint a Hófehérke, meg a hét törpe, és mind egyenjogúak, a gonosz keresztény boszi meg a várban beszélget a varázstükrével, tényleg jópofa, irtam már, komolyan tetszik. De a másik oldalon meg ott van a kőkemény valóság, ahol nők milliói sinylődnek végig egy egész életet, jogok és bármiféle remény nélkül.


"Én azt értelmezem ami le van írva a Koránban, te meg egyes muszlim országok népszokásait, hagyományait kevered bele."

Nem én keverem bele. Mi közöm nekem azokhoz az országokhoz? Belekeverik azokat ők saját maguknak, nem kellek én ahhoz, megoldják nélkülem is.


"Kettőt kér hogy legyen jelen de hol írja hogy mindkettőnek tanúskodnia is kell?"

Mi másért kellene tanúnak lenniük, ha nem azért, hogy tanúskodjanak?


"Na ez az ami nem igaz és a te és a többi keresztény vágy vezérelt értelmezése."

Milyen vágyvezérelt értelmezés? A te értelmezésed van elrugaszkodva a valóságtól, szóval ha itt valami vágyvezérelt, az a te értelmezésed. Tudod mit jelent ez a kifejezés? Csak hogy ugyanazt értsük alatta:

[link]


"Ilyen alapon akkor én meg azt mondom a középkori keresztény világban szokás volta más vallásúak megégetése ezért biztosan a Bibliában is erről ír és ráhúzom valamelyik versre ahol nem is erről van szó :) Ne haragudj de totál nevetséges érvelés."

Hát, ez tényleg elég nevetséges érvelés, egyetértek.


"Magyarul nem tudsz felmutatni egyetlen verset sem a Koránból ami nem veszi emberszámba a nőt hanem az akkor általad vélt népszokásokat próbálod ráerőszakolni a Koránra? :)"

Én mutassak olyat? Nem érted, hogy akkoriban ez volt az alap? Még te is elismerted. Mutass te olyan verset, amiben azt irja, hogy férfi és nő egyenjogúak egymással.


"A Korán teljes mértékben emberszámba veszi a nőt, úgy ahogy a férfit."

Igy van, családon belül.


"A helyzet az hogy én ezt nem veszem be. Te és a többi keresztény egy olyan iszlámot akartok ami gyilkolja a más vallásúakat és elnyomja a nőket ami persze egy hamis iszlám. "

Látom, neked ez a vesszőparipád. Nekem meg van egy olyan verzióm, hogy valójában te gondolod igy, csak kivetited rám, mintha én tenném. Ehhez mit szólsz? És máris van kit utálnod, mert keresztény, mert nem úgy értelmezi a Koránt mint a te mézeskalácsházikós verziód, mert sapka van rajta. Ja nincs. Tökmindegy. Ezt még alá is támasztaná az, amit itt művelsz 25 oldal óta. No? Ez hogy tetszik?


"Ha verésnek fordítod, teljesen logikátlan, értelmetlen lenne."

Az lehet, hogy szerinted logikátlan, értelmetlen lenne, a valóság viszont azt igazolja, hogy nemhogy értelme van, de nagyon hatékony is tud lenni.


"Tehát szerinted ha kicsit vered meg a feleséged akkor az megmenti a házasságod?"

Itt házasságon belüli afférról van szó, nem magáról a házasságról. Azt hitted eddig, hogy ez a vers a házasság megmentéséről szól?


"Ez az érvelés vicc kategória. Ezzel nem mész semmire. Hol írja a Korán hogy a nőnek nem lehet igaz?"

Hát most erre mit irjak? Most mit kellene válaszolnom?


"Kapásból mutattam három négy angol fordítást ami személyét ír nem férfit. Nem is kellett keresgélnem , egyből ezeket dobta fel."

Igen, én meg irtam, hogy ne ilyen hulladékok között turkálj, ott a megbizható Quran, használd azt, az valósághű forditás.


"Én az online magyar Koránt használom amit bárki elérhet"

Megadnád kérlek a cimét? Én nem találtam online magyar nyelvű Koránt.


"Ugyanmár. Te azt akarod hogy az iszlám ilyen legyen. "

Igen, ezt már leirtad jó sokszor. Ezt magadnak szoktad mondogatni? Tudod, van az embernek egy olyan tulajdonsága, hogy ha valamit nagyon sokat hall, gyakran és hosszú időn át, akkor önkéntelenül is elkezdi elhinni a dolgot. Nem lehet, hogy veled is ez történt? Olyan sokszor ismételgetted, hogy "Te azt akarod hogy az iszlám ilyen legyen.", miközben arra a meseszerű értelmezésedre gondoltál, hogy egyszer csak, puff! összekapcsoltad a kettőt. És amikor kimondod ezt a mondatot, akkor az a mesevilág jelenik meg a lelki szemeid előtt, amit szövögettél magadnak a fantázia szövőszékén képzeletfonalból.

Ez egyáltalán nem baj, élénk a fantáziád, csak ennyit jelent. Nekem is az volt. Ez egy tök jó képesség, kell is a kreativitáshoz pl. A baj ott kezdődik, mikor az ember elkezdi összekeverni az álomvilágát a valósággal. Vigyázni kell vele. Láttad a Viharsziget c. filmet? Na az pont egy ilyen csávóról szól. Ha nem láttad még, nézd meg, ajánlom figyelmedbe. De elég kemény film, kicsit horroros, szóval készülj fel rá.


"Mert egy ilyen vallás nem lehet Isten vallása így megnyugtathatod magad hogy hátha a keresztény vallás az igaz."

Na azzal biztos nem.


"A keresztény egyházak nem véletlenül esznek részt az iszlámellenes gyülöletkeltésben. Hazugságokat terjesztenek az iszlámról, gondolják így távol tarthatják a keresztény hívőket az igazi iszlámtól."

Melyik igazitól? Attól, ami létezik, vagy attól, amit te összefabrikáltál magadnak?


"Nem, most az a téma hogy Jézus kihez fog visszatérni az általam leírt hat pont alapján. Szóval így is eltértél a témától."

Végül is igazad van, de te jöttél ezzel a furcsa Korán-értelmezéssel.


"Ez így kapásból nem igaz.Sok muszlim ország szekuláris. Ahol pedig azt állítják, saria alapú a törvénykezés ott valójában mindenféle népszokást, saját törvényt kevernek bele, aminek köze nincs az iszlámhoz,"

Ha minden iszlám országban, ahol Saria van, szerinted rosszul értelmezik a Koránt, akkor szerinted miért romlik el a vallás ott, ahol muszlim vezető kerül hatalomra? Most akkor vagy a muszlimok nem tudnak kormányozni és hinni egyszerre, vagy eleve determinálva van az iszlám vallásban hogy elromoljon, ha hatalomra kerül?


"Nem akarok sokat írni mert nem ez a téma de biztos lehetsz benne hogy ez szak látszat egyenjogúság. Korábban a nyugati világban is a nő nevelte a gyerekeket, vezette a háztartást a férfi pedig dolgozott. A nő is dolgozhatott ha akart, de nem volt muszáj mert egy fizetésből is megéltek."

Persze, úgy, hogy közben disznót, csirkét, nyulat tartott, etetett, takaritott, konyhakertben zöldségeket, gyümölcsöket termelt, amikből aztán jelentős kiadásoktól óvták meg magukat. Csak ugye változik a világ, a harmadik emeleten nem lehet konyhakertezni vagy disznót nevelni. Igy kvázi drágább lett az élet, viszont felszabadult egy csomó munkaerő. Ezt költik el a nők a munkaerőpiacon. Mi ezzel a baj?


"Na ez teljesen megváltozott a nők felszabadítása címen ami a nők elnyomása valójában. Elhitették a nőkkel hogy ők is inkább dolgozzanak ezzel olcsó munkaerőhöz jutottak. Ma már két fizetés sem elég sok esetben egy normális élethez. "

Na neee :) Átlagos gyári munkásként 200-250 körül kereshetsz, szakmunkásként akár 300 felett is. Azt nem mondom, hogy nagy lábon lehet belőle élni, de egy kicsi albérletben, vagy szülői házban el lehet éldegélni belőle. Olyan szinten biztosan, mint amilyen szintű élete volt egy átlagos családnak az emancipálódást megelőzően. Ha meg a nő is keres, akkor meg közel félmillióból havonta azért ne akard már bemesélni nekem, hogy olyan nagyon szűkölködnie kell 2-3 embernek.


"A társadalom öregszik, és szép lassan összeomlik."

Igen, ez valóban probléma a nyugati társadalmakban, az elöregedés jelensége. De azért összeomlástól nem kell tartani, ne félj, nem ennyire vészes a helyzet. A nyugati társadalmakat sem hülyék vezetik. Sok nő van, aki szivesen marad otthon és szül, ha ezt honorálják neki. Az állam pedig honorálni is fogja, mert muszáj lesz neki. Tehát pénzt fog adni azért, hogy a nők otthon maradjanak gyereket szülni. No nem túl sok pénzt, csak annyit, hogy elég nő gondolja úgy. Elég nő ahhoz, hogy a kellő utánpótlást biztositani tudják. És tulajdonképpen ez is történik a nyugati társadalmakban. Ők már rájöttek arra, hogy a féktelen szaporodás most már nem jó megoldás. A születésszabályozást pedig igy is meg lehet oldani, teljesen humánusan.


"Arról nem is beszélve hogy a nyugati világ a nőt szexuális marketing eszköznek tekinti amivel mindent el lehet adni. Egy lengén felöltözött nő ma már mindennapos a hirdetésekben és teljesen normális. A prostitúció pedig sok országban legális vagy szemet hunynak feletet. Ez az amit annyira védesz az iszlámtól?"

Elég ide ennyi szemét is, ez is túl sok. Nem akarom, hogy ez mellé még az is legyen a nők sorsa, hogy kuksolniuk kell a sarokban, és csak akkor jöhetnek elő ha a férjük füttyent, de akkor aztán szaporán ám.

2020. dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/309 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:

Azt írod:

„Pontosan azt írja. Vagy szerinted ebben a három versben pogány istenségekről van szó?”


Nem pogány istenekről van szó a három versben, de az elohim, vagy eliah csak azt jelenti isten, vagy istenség, és semmiképpen sem Isten kizárólagos neve.


Azt írod:

„Úgy imádkozott hogy a Tóra verseit mondta? :) Előtte még tiltakoztál hogy a Tóra verseinek mantrázása nem ima :) Most akkor mégis így imádkozott Jézus? Amúgy meg csak ezt az egy mondatod mondta Jézus nem az egész fejezetet és még mindig nem értem miért mondta volna azt Jézus hogy elhagyta Isten.”


A Tóra Mózes öt könyve. Jézus a 22. zsoltárból idézett, ami a Zsoltárok könyvében van és nem a Tórában. A zsoltárok imák, amik arra valók, hogy az emberek imádkozzák azokat. Jézus a 22. zsoltár kezdő sorával az egész zsoltárra utalt, ami nem csak a szenvedésről és elhagyatottságról szól, hanem arról is, hogy a legnagyobb szenvedés közepette is jelen van Isten.


A zsoltár leírja Jézus szenvedését:


„Szétfolytam, miként a víz,

minden csontom kificamodott,

szívem, mint a viasz,

megolvadt bensőmben.

Ajkam, mint a cserép, kiszáradt,

nyelvem ínyemhez tapadt,

lesújtottál a halál porába.

Körülvett engem nagy sereg kutya,

a gonoszok zsinatja körülfogott engem.

Átlyuggatták kezemet és lábamat,

megszámlálhattam mindencsontomat.

Néznek rám, bámulnak engem,

elosztották maguk között ruháimat,

és köntösömre sorsot vetettek.”


A zsoltár azzal fejeződik be, hogy Isten végül győzedelmeskedik, és minden nép megtér:


„Észbe kap és megtér az Úrhoz a föld minden határa,

és leborul színe előtt

a nemzetek valamennyi családja.

Mert az Úré a királyi hatalom,

és ő uralkodik a nemzeteken.

Csak őt imádják mind, akik a földben alszanak;

leborulnak előtte mindazok, akik a porba leszállnak.

Neki él majd a lelkem,

Neki szolgálnak majd utódaim.

Az Úrról beszélnek az eljövendő nemzedéknek,

az ő igazságát fogják hirdetni a születendő népnek:

»Így cselekedett az Úr!«”


Hát ezért imádkozta Jézus a 22. zsoltárt.


Azt írod:

„Ma lehet hogy így van de akkoriban nem. Ha utána olvasol kiderül hogy az átlag ember nem beszélte a héber nyelvet csak a papok.”


Jézus a templomban a héber Bibliából olvasott fel, nyilván tudott héberül. Ahogy bizonyára tudtak a templomba járó emberek is héberül, akik meghallgatták a felolvasást.


Azt írod:

„Teljesen mindegy mit mutatok akkor sem fogadnád el. Egyébként meg simán ki lehet logikázni hogy az eredeti Evangélium semmiképen sem lehet görög nyelvű. Az iszlám szerint az eredeti Evangélium Isten szava, nem emberi iromány és természetesen Jézus ezt továbbította az embereknek amit nyilván le is írtak. Ti keresztények ezt nem fogadjátok el hanem azt mondjátok az Evangélium emberi iromány. Szemtanuk leírásai, de még ez esetben is le kellett hogy írják még Jézus életében vagy nem sokkal utána arámi nyelven. Ehhez képest keresztény hagyomány szerint csak Jézus halála után 30-40 évvel később írták le. Ez totál logikátlan."


Hát igen, vannak emberek, aki szerint a Föld lapos. A tudomány hiába bizonyítja, hogy nem lapos, ők ezt „kilogikázták”. Te is így „kilogikázod”, hogy az eredeti evangélium arámi nyelvű, annak ellenére, hogy minden kézirat görög nyelven van. Vicces, hogy az evangélium szót használod, ami görög, de azért be akarod bizonyítani, hogy nem görögül íródott. Az is vicces, hogy nem fogadod el az evangéliumok leírásait, amelyek néhány évtizeddel Jézus után íródtak a még elő szemtanúk beszámolói alapján, de elfogadod a Jézus után 600 évvel élt Mohamed leírását Jézusról. Biztos Mohamed is „kilogikázta”, hogy mi történhetett.


Azt írod:

„Már vagy tízszer kérdeztem tőled hogy szerinted mi hamisítás a Koránban, mivel nem érteszt egyet a Koránból de semmit nem írtál.”


Például, hogy nem Jézust feszítették keresztre, hanem valaki mást helyette. Mohamed ezt a hazugságot volt képes tanítani. Ez már önmagában elég, hogy hiteltelenítse a Koránt és a „prófétát”.


Azt írod:

„Szó szerint benne van a Bibliában az Allah név és Jézus is így szólította Istent de te ezt megtagadod. Látod ezért mondom hogy keresztények a Bibliát is megtagadják ha érdekük úgy kívánja.”


Mivel a héber, az arámi és az arab rokon nyelvek, az allah és az elohim szó származása lehet közös. De, mint már írtam, az elohim sosem volt Isten kizárólagos neve, tehát ha Mohamed ebből vezette le, hogy Allah Isten kizárólagos neve, akkor tévedett. Jézus pedig Atyának szólította Istent és nem Allahnak.


Azt írod:

„Nem veszed észre mennyire nevetséges az állításod? Te azt mondod Isten írásban kinyilatkoztatta a nevét de nem mondta el hogyan kell kiejteni. Ennek szerinted így van értelme? És ezzel Istent sértegeted.”


Isten Mózesnek nyilvánította ki a nevét, Mózes pedig leírta, ezt már többször is beidéztem, de a kedvedért megteszem még egyszer:


„Mózes ezt mondta Istennek: „Ha megérkezem Izrael fiaihoz és így szólok hozzájuk: Atyáitok Istene küldött, akkor majd megkérdezik: Mi a neve? – mit feleljek erre?” Isten ezt válaszolta: „Én vagyok, aki vagyok.” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok.” Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „JHVH, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre.”


Mint már írtam, a héber szövegekből nem lehet megállapítani, hogy Mózes korában a zsidók miként ejtették ki a JHVH nevet, mert a magánhangzókat akkor még a héber írás nem jelölte. Mikor pedig megjelent a magánhangzók jelölése, már senki nem tudta, hogyan kell pontosan kiejteni a nevet, ezért tiszteletből a JHVH helyett az Adonáj szót használták, és használják ma is, ami azt jelenti: Uram, vagy Örökkévaló.

2020. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/309 anonim ***** válasza:
100%

Ó, Kérdező, te nem nagyon vagy tisztában azzal, hogy az arab országokban mi folyik. Férfi és nő egyenlő? Nevetséges vagy!

Egyiptomban a menyasszony még az igent sem mondhatja ki az esküvőjén, helyette az apja, vagy ha ő már nem él, egy férfi nemű testvére mondhatja ki, aki lényegében a gyámja. A nőknek nincs szavuk, le vannak nézve, tárgyként vannak kezelve. Undorító, hogy te jössz itt nekünk és szidalmazod a Bibliát és az élő Istent, a Szentháromságot.

Ha nem tetszik a Biblia, olvasd a Koránt, vallásszabadság van, vedd észre, hogy csak egyre több öngólt lőttél, és ezt teszed ezután is, ha folytatod az értelmetlen vitádat.

2020. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/309 A kérdező kommentje:

"Látod, mondtam hogy rendkívül buta és ostoba vagy. Hivatkoztál a zsidó rabbikra, nyugodtan kérdezd meg őket, hogy a Jézus korabeli szétszóradtatásban élő zsidók milyen nyelven olvasták a szent írásokat. Tényleg, kérdezd meg nyugodtan tőlük. Hátha tanulsz valamit."


Jézus korában nem voltak annyira szétszóródva és a Jeruzsálemi templom is állt ott pedig biztosan nem görögül olvasták fel :)



"Tényleg nem értem az összefüggést. Gyanítom, hogy te se igazából."


Az az összefüggés hogy amit görögül írtak le az csak fordítás mint a Szeptuaginta. Tehát a görög nyelvű evangélium csak fordítás lehet, nem az eredeti szöveg.



"Én ismerem, mert veled ellentétben olvastam. Te pedig csak keresztényellenes oldalakról tájékozódsz, ahol szerepel néhány vers a szövegkörnyezetből kiemelve."


Ennyit tudsz reagálni az általam mutatott versekre? :) Mondjuk nem is vártam mást.



"Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!«"


"Szerintem elég egyértelmű. Egyébként így is tettek, Tamás apostol például Indiába is eljutott."


Ez a vers egy későbbi betoldás. Ez elég nyilvánvaló hiszen Jézus maga mondja hogy csak a zsidókhoz jött és a tanítványainak is azt mondja csak a zsidókhoz menjenek.

2020. dec. 15. 14:11
 265/309 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus korában nem voltak annyira szétszóródva és a Jeruzsálemi templom is állt ott pedig biztosan nem görögül olvasták fel :)"

De, már akkor is szét voltak szóródva, jelentős számú volt a hellenizált zsidóság is. Alexandriában is jelentős számban éltek, ahol a LXX-es fordítás készült már jóval Jézus születése előtt.

De miért nem kérdezel meg erről egy rabbit? Vagy tudod, hogy hazug vagy és nekem van igazam?


"Tehát a görög nyelvű evangélium csak fordítás lehet, nem az eredeti szöveg."

Gondolom csak azért, mert te mondod. Tudomásom szerint a 4 evangélium közül csak egyetlen egynél merült fel, hogy eredetileg arámi lehetett, de ez se bizonyított. Viszont te állítod, hogy tudod, hát mutasd a hiteles történelmi forrásokat. Lehet még díjakat is kapsz majd, mert előbbre vagy ebben, mint bármelyik történész.


"Ez a vers egy későbbi betoldás."

Szerintem meg nem. De az apostoli levelekből láthatod, hogy tanítványai az akkori világ nagy részét bejárták és térítettek.

2020. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/309 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Jézus korában nem voltak annyira szétszóródva..."


ApCsel 19:17 Erről minden efezusi zsidó és görög tudomást szerzett. Nagy félelem fogta el őket, és magasztalták Urunk Jézus nevét.


- Efézus jó messze van Jeruzsálemtől! Szét voltak szóródva ,már akkor is!

2020. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/309 A kérdező kommentje:

"Hol irja a Korán, hogy minden tekintetben egyenjogú a nő és a férfi?"


Mindenhol. Sehol nem tesz különbséget úgy hogy abból az következne hogy a nők nem egyenjogúak. A kötelezettségek ugyanazok, a nők és férfiaknak is ugyanúgy kell imádkozniuk, böjtölniük, ugyanazok az erkölcsi szabályok és a túlvilági jutalmazás is azonos. ami különbség van, mint például az általad mutatott versben, az a nők és férfiak társadalomban betöltött eltérő szerepe miatt van. Bizonyára feltűnt hogy a nők és férfiak fizikailag és lelkileg is különböznek, így a társadalomban betöltött szerepükben is van különbség, például a férfi feladata a család anyagi jólétének megteremtése.



"Hát ne ilyen tucatforditásokat használj, ott van a Quran, az teljesen jó forditás. Az kábé tükrözi a Korán jelenlegi értelmezését a világban."


Tehát ha nem a te elképzelésednek megfelelően van fordítva akkor az nem jó fordítás. Értem :) Sem a magyar fordítás sem több angol fordítás nem úgy fordítja. Nem véletlenül mivel a személy az nem egyenlő a férfival. Az pedig nem érdekes hogy ma egyes muszlim országokban mi van, mert most a Koránt értelmezzük.



"Miért követnék el hibát? Mert a Korán jelenlegi értelmezését fogadom el, nem azt az álomképet, amit te látsz bele a Koránba? Hahóó, ébresztő! Ez a való a világ, a való világban pedig nem úgy értelmezik a Koránt, ahogyan te teszed. Sajnálom, de ez van. És tényleg sajnálom, én örülnék a legjobban, ha mondjuk most újévtől varázsütésre minden muszlim úgy értelmezné a Koránt, ahogyan te teszed. Még lehet hogy oda is költöznék. Ott legalább sosincs ilyen tetű hideg."


Ez most komoly? :) Egyes muszlim országok gyakorlata alapján akarod értelmezni a Koránt ? Akkor ilyen alapon a Biblia meg biztos engedi a pedofíliát mert a keresztény egyház védi a pedofil papokat. Sok marhaságot hallok keresztényektől de ez biztosan dobogós. A másik meg hogy sok muszlim országban alapból helyesen értelmezik a Koránt ahogy én. Te a keresztények által támogatott vahabita nézetről beszélsz ami nem a Koránon alapul hanem a primitív törzsi szokásokon, például Szaud-Arábiában. Trhát duplán marhaság.



"Itt köpködsz 25 oldal óta a Bibliára, és most tényleg ezzel védekezel? Nekem aztán oly mindegy, hogy mit próbálsz ráhúzni vagy mit nem, attól semmi se fog változni."


Én nem köpködök. Nem egyes keresztény emberek téves tettei alapján állítom hanem a Biblia alapján. Szóval az van hogy kellett valami amivel visszavágj és ennyire futotta? :) Egyes emberek tettei alapján akarod megítélni a Koránt?



"Azon mit kell hazudni? Hogy csador (burka, stb.) nélkül meg sem jelenhetsz az utcán, különben szétszednek? Hogy nem vezethetsz járművet? Hogy nem vehetsz részt közügyekben, satöbbi satöbbi? Ezt nem kell hazudni, ez a kőkemény valóság."


Két hazugság is van ebben. Egy, ez nem az iszlám előírása. Ezek emberi szabályok. Kettő, amit leírttal az kb a tálibok uralta Afganisztánban van, nem általában az iszlám világban.



"Ezzel szoktad nyugtatgatni magad? Hogy én biztosan igy gondolom. Hát, érdekes hobbid van.

Irtam már, hogy miért nem gondolom igy. Nincs neked egy kis üldözési mániád? Elég paranoidnak tűnsz, nagyon bizalmatlan vagy. Oké, hogy nem hiszed el amit mondok, én se hinnék el minden jöttment névtelennek akármit, de akkor legalább nyisd ki a szemed és nézz körül a világban."


Kicsit jobban ismerem az iszlám világot mint te. Te legfeljebb iszlámellenes gyűlöletkeltő oldalakról ismered az iszlám világot, és muszlim embert is csak TV-ben láttál. A keresztény gondolkodást pedig jól ismerem mivel egész életemben keresztény országban éltem. Téged sem volt nehéz kiismerni. Magyarországon és globálisan iszlámellenes gyülöletkeltés megy államszinten és szerinted én vagyok paranoid? :)



"Nyilván, a "Ti hivők!" megszólitás minden hivőre vonatkozik."


Eddig még azt mondtad hogy a Korán a férfiakhoz szól. Akkor most mi van?



"Naná hogy megengedi a nőknek Mohamed, hogy beléphessenek az általa elképzelt Paradicsomba, nyilván, mi a fenét csinálna ott annyi férfi között, nő nélkül? Amúgy meg népnevelő hatással irhatta bele, hogy a nőkben ezzel is erősitse a hovatartozás érzését. Igy kevésbé akarnak elkallódni."


De akkor hol van az a Koránban hogy a nők alsóbbrendűek, ahogy állítod?



"Mit forditok én félre? Nem forditok én félre semmit sem. Ott van a Quranon, még be is idéztem neked. Te nem vagy hajlandó tudomást venni arról, hogy bizony az akkori társadalmi normák még gyökeresen különböztek a maiaktól, minden tekintetben. De ez a világon mindenhol igy volt, nem csak ott, szóval ne érezd személyesnek a dolgot."


De most a Koránt üzenetét elemezzük és nem az akkori kor általad vélt társadalmi normáit, szokásait. Én meg kapásból beidéztem 3-4 angol fordítást ami személynek fordította.



"Igen, a diktatúrák felemelkedésének olykor jellemző kisérője a gyors felvirágzás."


A diktatúrák rövid életűek és a nép szinte mindig nyomorban él vagy elnyomás alatt és nincs semmiféle tolerancia. Az muszlim államok viszont nem diktatúrák voltak. Az emberek szabadon éltek jómódban, a más vallásúak is. Mindenki használhatta saját nyelvét, vallását. Az iszlám hatására viszont a világ legfejlettebb államai jöttek létre társadalmi, gazdasági, kulturális és tudományos szempontból is és nem rövid időre hanem tartósan. Az iszlám világ a 7. századtól egészen a 17. századig megelőzte fejeltségben Európát ami ugye legalább ezer év.



"Nem, a Korán nem a férfiak tanuskodását javasolja, hanem a férfiak tanúskodását irja elő. Nagy különbség."


Na ez az ami hazugság. Nem ír ilyet a Korán. Az hogy te szándékosan félreéretlmezed és az akkor szokásokat akarod ráhúzni, elég gyenge próbálkozás.



"És szerinted a Korán szerzője mire támaszkodott? Az emberek akik olvasták, hallgatták, mire támaszkodtak, miközben értelmezték? Nyilván az addigi életükre, a beléjük rögzült tapasztalatokra, egyszóval a szokásokra. Szóval a kettő azért elég szoros összefüggésben áll egymással, kvázi elválaszthatatlanok egymástól."


A Korán pont ezeket az addig beléjük rögzült primitív szokásokat, hagyományokat változtatta meg. Így lett az elmaradott félnomád törzsi arab térségből a világ legfejlettebb állama. Megpróbálom egy mai példával bemutatni. Magyarországon és Európában élnek roma kisebbségek. Gondolom nem kell bemutatnom. Sokan lenézik őket. El tudod képzelni hogy a romák létrehozzák a világ legfejlettebb társadalmi, kulturális és tudományos szempontból államát? Mindenki kinevetne ha ilyet állítanál. Ugyanez volt akkoriban az arabokkal. Mindenki lenézte őket és tényleg el is voltak maradva, de mégis megcsinálták. Létrehozták a a világ legfejlettebb társadalmi, kulturális és tudományos államát. Ezt nyilván csak úgy tehették meg ha valami olyasmi történt ami gyökeresen megváltoztatta az addigi életüket, ez pedig az iszlám volt. Az iszlám hatására tudták ezt véghez vinni.



"Hát de rosszul értelmezed, süsd meg! Olyanokat látsz bele, amik nincsenek is benne, nem valóságosak. Én elhiszem, hogy neked nagyon tetszik az a fantáziakép, amit te felépitettél magadnak a Koránt olvasgatva, de a való világban köszönőviszonyban sincs a Korán értelmezése a te verzióddal. Ez egy ilyen aranyos kis mese, mint a Hófehérke, meg a hét törpe, és mind egyenjogúak, a gonosz keresztény boszi meg a várban beszélget a varázstükrével, tényleg jópofa, irtam már, komolyan tetszik. De a másik oldalon meg ott van a kőkemény valóság, ahol nők milliói sinylődnek végig egy egész életet, jogok és bármiféle remény nélkül."


Játszod a hülyét vagy tényleg ennyire vagy képes? Most a Koránról beszélünk, nem arról, mi van az iszlám világban. Kettő nincs összefüggésben. A Bibliát is úgy elemzed hogy megnézed mi van ma a keresztény országokban? :)



"Nem én keverem bele. Mi közöm nekem azokhoz az országokhoz? Belekeverik azokat ők saját maguknak, nem kellek én ahhoz, megoldják nélkülem is."


Keresztények ezeket támogatják, szóval nélkületek nem lenne ISIS sem például.



"Mi másért kellene tanúnak lenniük, ha nem azért, hogy tanúskodjanak?"


Ha esetleg az egyik nem jól emlékszik akkor a másik emlékezteti, de elég ha csak az egyik tanúskodik. Adósságügyekben nyilván számokról van szó, amikre nehéz visszaemlékezni több évre visszamenőleg.


"Milyen vágyvezérelt értelmezés? A te értelmezésed van elrugaszkodva a valóságtól, szóval ha itt valami vágyvezérelt, az a te értelmezésed. Tudod mit jelent ez a kifejezés? Csak hogy ugyanazt értsük alatta:"


Pontosan ezt értem alatta és pontosan illik rád. Te azt szeretnéd ha az iszlám olyan lenne mit ahogy azt itt előadod. Nem foglalkozol azzal mit ír a Korán. Azzal nem is tudod alátámasztani, ezért egy két extrém muszlim államot hozol fel példának.



"Hát, ez tényleg elég nevetséges érvelés, egyetértek."


Na akkor figyelj. Ebben a Bibliai versben népirtásra való felszólítás van olyanok ellen akik másban hisznek:


Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Akkor a középkori keresztények mikor tömegesen gyilkolták a más vallásúakat csak azt tették amit a Biblia parancsol. A "szeretet vallása" értelmezés csak egy modern kori félreértelmezés. Az USA például a sokadik muszlim országot támadta meg, akik csak alkalmazták ezt a Bibliai verset mikor 2-3 millió muszlim halálát okozták.



"Én mutassak olyat? Nem érted, hogy akkoriban ez volt az alap? Még te is elismerted."


Még ha akkoriban ez is volt az alap, mi köze a Koránhoz? Ha Jézus idejében a keresztre feszítés volt az alap mint kivégzés akkor Jézus is a keresztre feszítést hírhedett ? :) Értem én hogy valamit fel szeretnél mutatni az iszlám ellene, de ez olyan érvelés amivel magad alatt vágod a fát és még nevetségessé is teszed magad.



"Látom, neked ez a vesszőparipád. Nekem meg van egy olyan verzióm, hogy valójában te gondolod igy, csak kivetited rám, mintha én tenném. Ehhez mit szólsz? És máris van kit utálnod, mert keresztény, mert nem úgy értelmezi a Koránt mint a te mézeskalácsházikós verziód, mert sapka van rajta. Ja nincs. Tökmindegy. Ezt még alá is támasztaná az, amit itt művelsz 25 oldal óta. No? Ez hogy tetszik?"


Én tényekről beszélek. Te és a többi keresztény egy olyan iszlámot akartok ami gyilkolja a más vallásúakat és elnyomja a nőket ami persze egy hamis iszlám. Ezért nem a Koránt értelmezed hanem az általatok támogatott vahabitákra mutogatsz.



"Az lehet, hogy szerinted logikátlan, értelmetlen lenne, a valóság viszont azt igazolja, hogy nemhogy értelme van, de nagyon hatékony is tud lenni."


Hatékony miben? A házasság megmentésében biztosan nem, a Korán vers viszont ezt célozza meg, így verésnek fordítani totál hibás.



"Itt házasságon belüli afférról van szó, nem magáról a házasságról. Azt hitted eddig, hogy ez a vers a házasság megmentéséről szól?"


Nem azt hittem, hanem tény. Olvasd el a szövegkörnyezetet.



"Hát most erre mit irjak? Most mit kellene válaszolnom?"


Egy konkrét verset a Koránból.



"Igen, én meg irtam, hogy ne ilyen hulladékok között turkálj, ott a megbizható Quran, használd azt, az valósághű forditás."


Ami nem felel meg a te elképzelésednek az hulladék? :)


"Megadnád kérlek a cimét? Én nem találtam online magyar nyelvű Koránt."


[link]



"Igen, ezt már leirtad jó sokszor. Ezt magadnak szoktad mondogatni? Tudod, van az embernek egy olyan tulajdonsága, hogy ha valamit nagyon sokat hall, gyakran és hosszú időn át, akkor önkéntelenül is elkezdi elhinni a dolgot. Nem lehet, hogy veled is ez történt?"


Nem lehet. Ezt te magad is igazolod azzal hogy nem a Koránt elemzed hanem az akkor népszokásokat és szándékosan félre fordítod. Meg a többi keresztény is igazolja mikor létrehozza és támogatja az iszlamista terrorszervezteket aztán rájuk hivatkozva támadják az iszlámot.



"Ez egyáltalán nem baj, élénk a fantáziád, csak ennyit jelent. Nekem is az volt. Ez egy tök jó képesség, kell is a kreativitáshoz pl. A baj ott kezdődik, mikor az ember elkezdi összekeverni az álomvilágát a valósággal. Vigyázni kell vele. Láttad a Viharsziget c. filmet? Na az pont egy ilyen csávóról szól. Ha nem láttad még, nézd meg, ajánlom figyelmedbe. De elég kemény film, kicsit horroros, szóval készülj fel rá."


Ennyi beszélgetés után bizonyára látod hogy engem csak érvekkel lehet meggyőzni. Én magam pedig mikor állítok valamit annak utánanézek és tényeken alapul. Láthatod a fenti 6 pontnak is utánanéztem és tényeken alapul. Aki fantáziál az te vagy.



"Melyik igazitól? Attól, ami létezik, vagy attól, amit te összefabrikáltál magadnak?"


Én nem fabrikáltam semmit. A Koránt elemzem ami az igazi iszlám. Ezt nem akarják a keresztény egyházak, ezért támogatják a vahabitákat ami a hamis iszlám. Keresztények nélkül nem létezne ma sem vahabizmus sem Szaud-Arábia sem ISIS.



"Ha minden iszlám országban, ahol Saria van, szerinted rosszul értelmezik a Koránt, akkor szerinted miért romlik el a vallás ott, ahol muszlim vezető kerül hatalomra? Most akkor vagy a muszlimok nem tudnak kormányozni és hinni egyszerre, vagy eleve determinálva van az iszlám vallásban hogy elromoljon, ha hatalomra kerül?"


Muszlim országok többsége keresztény gyarmat volt, és ma is keresztény félgyarmat, vagy maguk a keresztények hozták létre az államot mint Szaud-Arábia. Ezek vezetői pedig csak bábok. Persze a muszlimok is hibásak, nekem van önkritikám. Már 2-300 éve nem tartották be a Korán azon parancsát hogy tanuljanak, foglalkozzanak tudománnyal, így lemaradtak a fejlődésben, gyarmatok lettek, amit ma látsz ennek az eredménye.



"Persze, úgy, hogy közben disznót, csirkét, nyulat tartott, etetett, takaritott, konyhakertben zöldségeket, gyümölcsöket termelt, amikből aztán jelentős kiadásoktól óvták meg magukat. Csak ugye változik a világ, a harmadik emeleten nem lehet konyhakertezni vagy disznót nevelni. Igy kvázi drágább lett az élet, viszont felszabadult egy csomó munkaerő. Ezt költik el a nők a munkaerőpiacon. Mi ezzel a baj?"


Városban is így volt. Semmi köze a világ változásához. Egy városban élő feleség is otthon volt, nevelte a gyerekeket és nem dolgozott. Az 1950-es évekig így volt az USA-ban és Európában is.

2020. dec. 16. 21:55
 268/309 A kérdező kommentje:

"Na neee :) Átlagos gyári munkásként 200-250 körül kereshetsz, szakmunkásként akár 300 felett is. Azt nem mondom, hogy nagy lábon lehet belőle élni, de egy kicsi albérletben, vagy szülői házban el lehet éldegélni belőle. Olyan szinten biztosan, mint amilyen szintű élete volt egy átlagos családnak az emancipálódást megelőzően. Ha meg a nő is keres, akkor meg közel félmillióból havonta azért ne akard már bemesélni nekem, hogy olyan nagyon szűkölködnie kell 2-3 embernek."


Neked akkor fogalmad sincs a magyar valóságról. Pont 1-2 napja volt cikk arról hogy a magyar embereknek alig van megtakarításuk. Meg most arról beszélünk mennyibe kerül a gyereknevelés. Ott kezdődik hogy egy ócska kis panel is már 30 millió. Majd két fiatal ezt összespórolja és közben gyereket vállal akiket felnevel? :)



"Igen, ez valóban probléma a nyugati társadalmakban, az elöregedés jelensége. De azért összeomlástól nem kell tartani, ne félj, nem ennyire vészes a helyzet. A nyugati társadalmakat sem hülyék vezetik. Sok nő van, aki szivesen marad otthon és szül, ha ezt honorálják neki. Az állam pedig honorálni is fogja, mert muszáj lesz neki. Tehát pénzt fog adni azért, hogy a nők otthon maradjanak gyereket szülni. No nem túl sok pénzt, csak annyit, hogy elég nő gondolja úgy. Elég nő ahhoz, hogy a kellő utánpótlást biztositani tudják. És tulajdonképpen ez is történik a nyugati társadalmakban. Ők már rájöttek arra, hogy a féktelen szaporodás most már nem jó megoldás. A születésszabályozást pedig igy is meg lehet oldani, teljesen humánusan."


Le vagy maradva. Nyugaton az állam most is fizet, de ez kevés ahhoz hogy változzon bármi is. Ennyiért nem fognak a nők otthon maradni és szülni. Plusz ehhez még hozzá jön a hedonista életmód, amitől méginkább csökken a gyerekvállalás.



"Elég ide ennyi szemét is, ez is túl sok. Nem akarom, hogy ez mellé még az is legyen a nők sorsa, hogy kuksolniuk kell a sarokban, és csak akkor jöhetnek elő ha a férjük füttyent, de akkor aztán szaporán ám."


Ez az általad vágyott iszlám, ami persze hamis.

2020. dec. 17. 00:31
 269/309 A kérdező kommentje:

"Nem pogány istenekről van szó a három versben, de az elohim, vagy eliah csak azt jelenti isten, vagy istenség, és semmiképpen sem Isten kizárólagos neve."


De akár pogány istenekről is lehetne szó a három versben ha azt mondod hogy ez Elah csak istent jelent, nem pedig Isten kizárólagos nevét. Már többször írtam de nem sikerült megértened hogy az Allah Isten kizárólagos neve és nem isten a jelentése. Az arab nyelvben az ilah jelenti az istent. Keresztény arabok már Mohamed próféta előtt Allahnak szólították Istent és ma is. Ha megnézel egy arab nyelvű Bibliát, Allah szerepel abban. Ha úgy lenne ahogy mondod akkor az ilah szó szerepelne az arab nyelvű Bibliában, de nem ez szerepel hanem Allah. Tehát a keresztény arabok szerint is Allah Isten kizárólagos neve.



"A Tóra Mózes öt könyve. Jézus a 22. zsoltárból idézett, ami a Zsoltárok könyvében van és nem a Tórában. A zsoltárok imák, amik arra valók, hogy az emberek imádkozzák azokat."


Most lényegtelen hogy a Tórából van vagy a Zsoltárokból. Eddig még tiltakoztál hogy a Biblia verseinek mantrázása nem ima. Akkor mégis így imádkozott Jézus? :)



"Jézus a 22. zsoltár kezdő sorával az egész zsoltárra utalt, ami nem csak a szenvedésről és elhagyatottságról szól, hanem arról is, hogy a legnagyobb szenvedés közepette is jelen van Isten."


Jézus csak az első mondatott mondta el ami úgy hangzik hogy Istenem miért hagytál el. Ennek így semmi értelme. Miért lenne ez Jézus utolsó mondata mikor állítólag azért jött hogy átvállalja az emberek bűnét? Júdásra például sokkal jobban illene ez a mondat.



"Hát ezért imádkozta Jézus a 22. zsoltárt."


Ha a 22. zsoltár Jézusra vonatkozik, hol van leírva ebben hogy Jézus Isten és hol van leírva ebben hogy Jézus azért jött hogy meghaljon az emberek bűneiért?



"Jézus a templomban a héber Bibliából olvasott fel, nyilván tudott héberül. Ahogy bizonyára tudtak a templomba járó emberek is héberül, akik meghallgatták a felolvasást."


Nem tudtak vagy csak keveset értettek meg belőle. Az arámi volt a köznyelv.



"Hát igen, vannak emberek, aki szerint a Föld lapos. A tudomány hiába bizonyítja, hogy nem lapos, ők ezt „kilogikázták”. Te is így „kilogikázod”, hogy az eredeti evangélium arámi nyelvű, annak ellenére, hogy minden kézirat görög nyelven van."


Hiába van görög nyelven, ha Jézus és a tanítványok nem beszéltek görögül és ezek a kéziratok Jézus után többszáz évvel későbbiek és tele vannak hibákkal eltérésekkel.



"Az is vicces, hogy nem fogadod el az evangéliumok leírásait, amelyek néhány évtizeddel Jézus után íródtak a még elő szemtanúk beszámolói alapján,"


Nem tudjuk az evangéliumok pontosan mikor íródtak és kik írták. A legkorábbi szövegtöredék Jézus után 100 évvel későbbi, a másik három evangélium esetében pedig a legkorábbi szövegtöredék legalább 200 évvel későbbiek. A néhány évtized legalább 30-40 év ami vicc kategória. Szerinted Jézus tanítványainak nem volt annyi esze hogy előbb leírják? A másik kérdésnél is azt mondtad a írók bármiféle isteni segítség nélkül írták le az evangéliumokat szemtanúk beszámolói alapján, így nagyon sok minden kimaradhatott. Meg ugye azt sem tudhatod hogy amit ma olvasol az ugyanaz-e mint amit leírtak, mert nincs semmi kézirat a keletkezés idejéből.



"de elfogadod a Jézus után 600 évvel élt Mohamed leírását Jézusról. Biztos Mohamed is „kilogikázta”, hogy mi történhetett."


Mohamed próféta nem tudhatta magától mivel nem élt akkor. Isteni közölte mi történt, és ez teljesen logikus is. Teljesen logikus hogy az eredeti Evangélium Isten szava amit Jézus közvetített az embereknek. A keresztény verzió szerint meg Jézusnak és a tanítványainak nem volt annyi eszük hogy leírják a tanítást még Jézus halála után 30-40 évvel később sem. Ezután nem tudjuk kik, nem tudjuk mikor, nem tudjuk hogyan, összegyűjtöttek valamennyit Jézusról és leírták, de még azt sem tudjuk, azt olvassuk-e ma amit ezek leírtak. És ez neked logikusabb az Isten által kinyilatkoztatott Evangéliumnál? :) Amúgy mi a problémád az Isten által kinyilatkoztatott Evangéliummal?



"Például, hogy nem Jézust feszítették keresztre, hanem valaki mást helyette. Mohamed ezt a hazugságot volt képes tanítani. Ez már önmagában elég, hogy hiteltelenítse a Koránt és a „prófétát”."


Hol a bizonyíték arra hogy Jézus halt meg a kereszten? Sehol. Sok ateista még Jézus létezését is tagadja annyira kevés a bizonyíték ami egyáltalán említi Jézust. Aztán, keresztény verzió szerint ugye azért halt meg Jézus a kereszten mert Isten csak így tudott megbocsátani az emberiségnek. Tehát azt jelenti hogy emberáldozatra volt szüksége ahhoz hogy megbocsásson. Ez Isten sértegetése és Isten elleni rágalom te pedig ebben hiszel.



"Mivel a héber, az arámi és az arab rokon nyelvek, az allah és az elohim szó származása lehet közös. De, mint már írtam, az elohim sosem volt Isten kizárólagos neve, tehát ha Mohamed ebből vezette le, hogy Allah Isten kizárólagos neve, akkor tévedett. Jézus pedig Atyának szólította Istent és nem Allahnak."


Héber forrásokat mutattam amik szerint az Allah szóból származik az elohim szó. Azt is mondtam hogy keresztény arabok szerint is Allah Isten kizárólagos neve és jóval Mohamed próféta előtt Allahnak szólították Istent nem pedig ilah-nak ami az istent jelenti.



"Mint már írtam, a héber szövegekből nem lehet megállapítani, hogy Mózes korában a zsidók miként ejtették ki a JHVH nevet, mert a magánhangzókat akkor még a héber írás nem jelölte. Mikor pedig megjelent a magánhangzók jelölése, már senki nem tudta, hogyan kell pontosan kiejteni a nevet, ezért tiszteletből a JHVH helyett az Adonáj szót használták, és használják ma is, ami azt jelenti: Uram, vagy Örökkévaló."


Hogy mi? :) Elfelejtették hogyan kell pontosan kiejteni Isten nevét? Ha ez igaz akkor bármit elfelejthettek és hiteltelenné teszi az egész Ószövetséget.

2020. dec. 17. 01:14
 270/309 A kérdező kommentje:

"Ó, Kérdező, te nem nagyon vagy tisztában azzal, hogy az arab országokban mi folyik. Férfi és nő egyenlő? Nevetséges vagy!"


Ki beszél itt arról hogy mi folyik egyes arab országokban? Arról van szó mit ír a Korán. Ha annyi eszed sincs hogy megkülönböztesd a kettő, akkor meg kell hogy kérdőjelezzem az intelligenciádat.



"Egyiptomban a menyasszony még az igent sem mondhatja ki az esküvőjén, helyette az apja, vagy ha ő már nem él, egy férfi nemű testvére mondhatja ki, aki lényegében a gyámja"


Ez a Biblia parancsa. Az apa dönt a lány helyett. Az iszlámban viszont a lány beleegyezése nélkül nem lehet házasság.



"A nőknek nincs szavuk, le vannak nézve, tárgyként vannak kezelve."


Ez is a Biblia parancsa. A Biblia tárgyként kezeli a nőt.



"Undorító, hogy te jössz itt nekünk és szidalmazod a Bibliát és az élő Istent, a Szentháromságot."


Istent nem szidalmazom. Szentháromság nem létezik, ez egy pogány hamisítást. A Bibliát pedig meg meghamisították.

2020. dec. 17. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!