Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
 271/309 A kérdező kommentje:

"De, már akkor is szét voltak szóródva, jelentős számú volt a hellenizált zsidóság is. Alexandriában is jelentős számban éltek, ahol a LXX-es fordítás készült már jóval Jézus születése előtt.

De miért nem kérdezel meg erről egy rabbit? Vagy tudod, hogy hazug vagy és nekem van igazam?"


Mert lényegtelen. A görög iratok csak fordítások.



"Gondolom csak azért, mert te mondod. Tudomásom szerint a 4 evangélium közül csak egyetlen egynél merült fel, hogy eredetileg arámi lehetett, de ez se bizonyított. Viszont te állítod, hogy tudod, hát mutasd a hiteles történelmi forrásokat. Lehet még díjakat is kapsz majd, mert előbbre vagy ebben, mint bármelyik történész."


Egyszerű logika. Jézus és a tanítványok anyanyelve arámi volt, görögül pedig nem beszéltek vagy alig. Bizonyára leírták Jézus tanítását még életében vagy közvetlenül halála után, és ha leírták akkor azt arámi nyelve tették. Keresztény hagyomány szerint az evangéliumok Jézus után 30-40 évvel később íródtak, de ez képtelenség. Miért vártak volna ennyit? Azt is tudjuk hogy az evangéliumok írói más szöveg alapján írtak, tehát biztosan volt egy korábbi szöveg amit alapul vettek. Látod, ennyire egyszerű.



"Szerintem meg nem. De az apostoli levelekből láthatod, hogy tanítványai az akkori világ nagy részét bejárták és térítettek."


Ez a keresztény hagyomány de nem tudni pontosan merre jártak a tanítványok és kiket tanítottak. Lehet csak zsidókhoz mentek. Mindenesetre Jézus azt mondja a Bibliában, hogy csak a zsidókhoz jött és azt mondja a tanítványoknak hogy csak zsidókhoz menjenek ami megerősíti a Koránt miszerint Jézus a zsidókhoz érkezett mint próféta.

2020. dec. 17. 01:29
 272/309 anonim ***** válasza:
100%

"Mert lényegtelen. A görög iratok csak fordítások."

Most már lényegtelen, amikor kiderült, hogy hazug vagy? Eddig tagadtad.

Sőt olyasmit mondtál, hogy akkor még szétszóródva se voltak. Az a baj, hogy a te tudásod kb nulla. Ezzel a tudatlansággal próbálsz logikázni, amiből szintén baromság jön ki.

Egyébként hol írtam, hogy az ószövetségi görög iratok nem fordítások? A LXX nyilván fordítás, sőt nevében is benne van, hogy 70-es fordítás. Sok ész nem kell hozzá. Itt csak a zsidók közt elterjedt nyelveket vitattuk, mert te tagadtad a görögöt. Én rámutattam, hogy hazudsz, mert a görög akkoriban nagyon elterjedt volt a zsidók között.


"Jézus és a tanítványok anyanyelve arámi volt, görögül pedig nem beszéltek vagy alig."

Miből gondolod, hogy nem beszéltek görögül? Én állítom, hogy több anyanyelvi szinten tudott görögül, pl János, Lukács, Pál biztos. Legalábbis amilyen magas szinten írta János apostol evangéliumát, Mohamed nem volt olyan szinten arab nyelvből.


"Bizonyára leírták Jézus tanítását még életében vagy közvetlenül halála után"

Ezt megint a kisujjadból szoptad ki vagy hallucináltad? Esetleg neked is megjelent valaki Gábrielnek kiadva magát és onnan az ihlet? Vagy honnan jönnek ezek? Bármi forrás rá?

Vagy szólj, ha majd a gyakoris fanatikus mohamedán találgatása biztos hivatkozási pont lesz, akkor tudunk ezekkel érdemben foglalkozni. Addig is maradok a tényeknél, melyek ezen állításodnak ellen mondanak. János apostol, aki ténylegesen tanítvány volt, csak az I. század végén írja meg evangéliumát. Lukács is több évtizeddel Jézus halála után, ez egyértelműen kiderül írásából. Egyik evangéliumi történetben se szerepel, hogy az apostolok jegyzetelnének.


"Látod, ennyire egyszerű."

Jah hát találgatni és hülyeségeket kitalálni sose nehéz. Neked különösen jól megy.


"Ez a keresztény hagyomány de nem tudni pontosan merre jártak a tanítványok és kiket tanítottak."

Nem, ezt egész jól lehet tudni. Jézusnál szeretsz arra hivatkozni, hogy csak későbbi források említik, az apostolok esetén már nincs meg ez a szerencséd. Így korabeli római forrásokkal is be lehet bizonyítani, hogy újfent hazudsz, mint mindig. Pál apostolról tudjuk, hogy római börtönben is volt, Róma, mint város itt. János apostolt Pátmosz szigetére száműzték. Ezek neked esetleg júdeai városoknak tűnnek?


"azt mondja a tanítványoknak hogy csak zsidókhoz menjenek"

Idéztem neked, hogy mit mond; tegyenek minden népet tanítványává. Szóval ne hazudj, újfent írom.


Illetve ha kérhetem, ezentúl szorítkozzunk a tényekre. A képzelgéseid egyáltalán nem érdekelnek. Lehet neked nagyon logikusnak tűnnek, mert el vagy szállva az egódtól, de inkább ostoba találgatások, amiknek a valós tények és akkori források teljes mértékben ellent mondanak.

2020. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/309 A kérdező kommentje:

"Efézus jó messze van Jeruzsálemtől! Szét voltak szóródva ,már akkor is!"


Ez már Jézus után volt. Jézus idején még létezett a Judeai királyság, állt a Jeruzsálemi templom. Ezt követően volt egy római-zsidó háború, amiben megszűnt a zsidó állam, lerombolták a templomot és a zsidók szétszéledtek.

2020. dec. 18. 14:18
 274/309 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek bizony időutazók is voltak! Skandalum!
2020. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/309 A kérdező kommentje:

"Most már lényegtelen, amikor kiderült, hogy hazug vagy? Eddig tagadtad."


Te vagy a hazug mert úgy próbáltad meg beállítani hogy a zsidók görögül olvasták volna a szent irataikat ami hazugság. Voltak kisebb zsidó közösségek akik használtak görög fordítást, egyáltalán nem volt általános.



"Sőt olyasmit mondtál, hogy akkor még szétszóródva se voltak. Az a baj, hogy a te tudásod kb nulla. Ezzel a tudatlansággal próbálsz logikázni, amiből szintén baromság jön ki."


Mert nem voltak szétszóródva annyira. Jézus idején még létezett a Judeai királyság, állt a Jeruzsálemi templom. Ezt követően volt egy római-zsidó háború, amiben megszűnt a zsidó állam, lerombolták a templomot és a zsidók szétszéledtek.



"Egyébként hol írtam, hogy az ószövetségi görög iratok nem fordítások? A LXX nyilván fordítás, sőt nevében is benne van, hogy 70-es fordítás. Sok ész nem kell hozzá. Itt csak a zsidók közt elterjedt nyelveket vitattuk, mert te tagadtad a görögöt. Én rámutattam, hogy hazudsz, mert a görög akkoriban nagyon elterjedt volt a zsidók között."


Akkor ideje lenne felfognod hogy a görög nyelvű Evangéliumok csak fordítások. Nem volt elterjedt a görög nyelv a zsidók között, főleg nem Judea területén ahol Jézus is élt és főleg nem vallási vonatkozásban. Szerinted a Jeruzsálemi templomban görögül olvasták az Ószövetséget? :) Elképesztő hogy ti keresztények mit össze nem hazudtok.



"Miből gondolod, hogy nem beszéltek görögül? Én állítom, hogy több anyanyelvi szinten tudott görögül, pl János, Lukács, Pál biztos. Legalábbis amilyen magas szinten írta János apostol evangéliumát, Mohamed nem volt olyan szinten arab nyelvből."


Lukács és Pál mióta Jézust tanítványa te észlény? Azt sem tudod ki a 12 tanítvány? Pál mikor írt Evangéliumot? Te a vallásod alapjaival sem vagy tisztában. Ha pedig János írt valamit akkor azt először arámi nyelven tette mert az az anyanyelve, és csak utána görögül.



"Ezt megint a kisujjadból szoptad ki vagy hallucináltad? Esetleg neked is megjelent valaki Gábrielnek kiadva magát és onnan az ihlet? Vagy honnan jönnek ezek? Bármi forrás rá?"


Egyrészt mert a logika ezt diktálja. Eléggé logikus hogy leírják a tanításokat mert a zsidók leírták a korábbi tanításokat. Másrészt tudjuk hogy az evangélisták egy olyan szöveg alapján írták az evangéliumot ami nem maradt fenn, tehát biztosan volt egy korábbi szöveg.



"János apostol, aki ténylegesen tanítvány volt, csak az I. század végén írja meg evangéliumát. Lukács is több évtizeddel Jézus halála után, ez egyértelműen kiderül írásából. Egyik evangéliumi történetben se szerepel, hogy az apostolok jegyzetelnének."


Vicc kategória hogy keresztények szerint 50-60 évig nem írtak le semmit Jézus tanításából. Valószínűleg nem is az a János írta az Evangéliumot aki Jézus tanítványa volt, mert ő az I. század végén minimum 90 éves kellett hogy legyen. Abban az időben senki nem élt 90 évet, de ha meg is élte nem tudott volna írni ilyen idősen.



"Jah hát találgatni és hülyeségeket kitalálni sose nehéz. Neked különösen jól megy."


Fáj az igazság? :) Hiába küzdesz az igazság ellen. Te fogsz ezzel rosszul járni.



"Nem, ezt egész jól lehet tudni. Jézusnál szeretsz arra hivatkozni, hogy csak későbbi források említik, az apostolok esetén már nincs meg ez a szerencséd. Így korabeli római forrásokkal is be lehet bizonyítani, hogy újfent hazudsz, mint mindig. Pál apostolról tudjuk, hogy római börtönben is volt, Róma, mint város itt. János apostolt Pátmosz szigetére száműzték. Ezek neked esetleg júdeai városoknak tűnnek?"



Nem tudom miről beszélsz, de az biztos hogy a Biblia könyveinek írói ismeretlenek vagy bizonytalan. Azt sem lehet tudni mikor és milyen körülmények között írták. Szóval amiről te beszélsz az a keresztény hagyomány és nem sok köze van a valósághoz.


[link]


Sokszor azt írja bizonytalan szerző, ismeretlen szerző, a páli teológia hatása alatt álló ismeretlen szerző, sok kétség egyeseknél, Júdás vagy más vki, János vagy egy János nevű ismeretlen személy stb stb



"Idéztem neked, hogy mit mond; tegyenek minden népet tanítványává. Szóval ne hazudj, újfent írom."


Tehát megint megtagadod a saját Bibliád verseit? Keresztényeknél úgy látom ez tényleg nem gond. Szóval mi a helyet ezekkel a versekkel?


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.


Máté 10:5 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be


Máté 10:6 inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.



"Illetve ha kérhetem, ezentúl szorítkozzunk a tényekre. A képzelgéseid egyáltalán nem érdekelnek. Lehet neked nagyon logikusnak tűnnek, mert el vagy szállva az egódtól, de inkább ostoba találgatások, amiknek a valós tények és akkori források teljes mértékben ellent mondanak."


Hogy neked közöd nincs a valósághoz és tényekhez az egészbiztos. Még a saját vallásodat sem ismered. Látod én most is a Bibliából idéztem és a wikipédia oldalán olvasható tényeket közlöm.

2020. dec. 18. 15:01
 276/309 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy a hazug mert úgy próbáltad meg beállítani hogy a zsidók görögül olvasták volna a szent irataikat ami hazugság."

Ismét hazudsz, mert sose állítottam ezt.

Egyébként Júdea területén héberül olvasták, a hellenizált zsidóság pedig görögül inkább.


"Voltak kisebb zsidó közösségek akik használtak görög fordítást, egyáltalán nem volt általános."

Elég nagy zsidó közösségek voltak, ne hazudj kérlek. Alexandriának Jézus korában kb 1 millió lakosa volt, melyben a harmadik legnagyobb etnikum a zsidó volt a görög és egyiptomi után (más források szerint második legnagyobb). Mi értelme hazudnod? Gondolod más hülye történelemből és mindent elhisz neked?


"Mert nem voltak szétszóródva annyira."

Mennyire? Milyen egzakt fogalom az "annyira"? Definiálnád kérlek, hogy megértsem? Ugye írtam, hogy maradjunk a tényeknél. Az "annyira" nem értelmezhető fogalom, hanem egy viszonyt fejez ki csak.


Egyébként nem csak Alexandriában éltek, hanem hatalmas zsidó közösség volt Antióchiában is. Illetve még sok ilyen várost lehetne mondani.


"Akkor ideje lenne felfognod hogy a görög nyelvű Evangéliumok csak fordítások."

A görög nyelvű evangéliumok nem fordítások. Nincs egyetlen forrás, ami ezt megerősítené. Mint írtam, egy evangéliumról rebesgetik a 4-ből, hogy eredetileg arámi nyelvű, de az se bizonyított. Talán írtam már, hogy a találgatásod és az ócska logikád egyáltalán nem érdekel. A tények érdekelnek, azok alapján mind a 27 újszövetségi könyv görög nyelven íródott (talán egy kivétellel).

Ha tudsz forrást, ami ennek ellent mond, akkor mutass rá végre. Ha nem tudsz, akkor ne hazudj.


"Szerinted a Jeruzsálemi templomban görögül olvasták az Ószövetséget? :) Elképesztő hogy ti keresztények mit össze nem hazudtok."

Nem, kérlek ne hazudj. Nem írtam olyat, hogy a jeruzsálemi templomban görögül olvasták volna az Ószövetséget. Ha írtam, akkor idézz, vagy ne hazudj. A nyelved olyan, mint a viperáé.


"Nem volt elterjedt a görög nyelv a zsidók között, főleg nem Judea területén ahol Jézus is élt és főleg nem vallási vonatkozásban."

Márpedig teljesen elterjedt volt. Újra kérlek, hogy ne hazudj.


Tessék:

"A történelmi igazság azonban az, hogy valamennyi Szeleukida uralkodó, különösen is IV. Antiokhosz Epifanész, erős hellénizálásnak vetette alá a zsidóságot Júdeában. Nemcsak a diaszpórabeli, hanem az anyaországi zsidók jó része is megtanult g.-ül. Sok zsidó gyülekezetnek az istentiszteleti nyelve is kizárólagosan g. lett, g. fordításban olvasták a Tórát is"

"Természetesen jóval erősebb volt a hellénizálás a g. nyelvű diaszpórában, ahol az ott élő zsidóság anyanyelvét elfelejtve, csak g.-ül tudott már beszélni."


Újra kérlek, ne hazudj. Szerinted Allah irgalmas lesz a hazugokkal? Vagy azt hiszed, hogy elnéző lesz, mert keresztényeknek hazudsz minden egyes mondatoddal? Erősen kétlem.


"Pál mikor írt Evangéliumot? Te a vallásod alapjaival sem vagy tisztában."

Sehol se írtam, hogy Pál apostol evangéliumot írt volna, te észlény.

Ellenben az Újszövetség könyveinek nagy részét ő írta. Lukács pedig számos szemtanú történetét összegyűjtötte.


"Ha pedig János írt valamit akkor azt először arámi nyelven tette mert az az anyanyelve, és csak utána görögül."

Újra csak hantázás. Írtam már, hogy szarok az elméleteidre. Tudod bizonyítani, vagy nem? Ha nem, akkor ne hazudj.


"Egyrészt mert a logika ezt diktálja."

Mondtam, hogy nem érdekel a logikád, de szerintem mást se.

Tudsz rá forrást, vagy nem?


"Abban az időben senki nem élt 90 évet, de ha meg is élte nem tudott volna írni ilyen idősen."

Platón 80 évesen halt meg jóval korábban élt. Masinissa Numidia uralkodója 90 évesen halt meg, szintén Jézus előtt élt jóval. Bardülisz illír uralkodó szintén 90 évet élt néhány évszázaddal korábban. Miért hazudsz? Neked véredben vagy vallásodban van a hazugság? Egyébként miért is nem tud írni egy 90 éves ember? Másrészt János evangéliuma Kr.u. 70-100 között keletkezett, ha pl 90-ben írta, akkor még nem volt 90 éves, mert Jézustól fiatalabb volt.


"Fáj az igazság? :)"

Már nem azért, de eddig egyetlen egy "igazságot" se írtál, csak a te találgatásaidat lehetett olvasni, amit a kisujjadból szopsz ki.


"Nem tudom miről beszélsz, de az biztos hogy a Biblia könyveinek írói ismeretlenek vagy bizonytalan."

Ez így szintén hazugság, a linkelt wiki oldal alapján is. Hiszen számos könyv szerzőségét nem kérdőjelezik meg. Míg más esetekben felmerül, hogy valaki más írhatta. Például Péter 2. levelét biztos nem Péter apostol írta, de attól még lehet az ő hatására. Mondjuk a Koránt se Mohamed írta, az viszont egészen biztos és nem fér hozzá kétség sem.


"Szóval mi a helyet ezekkel a versekkel?"

Úgy látszik, hogy néha azért cserben hagy téged az a fene nagy logikád. Pedig elég egyszerű, Jézus kb 3 évig tevékenykedett a zsidók között. Ez idő alatt a tanítványai is mellette voltak, s legfeljebb a környező városokba küldte őket. Ez egyáltalán nem zárja ki, hogy működése végén elküldi őket szerte a világba.


"Látod én most is a Bibliából idéztem"

Igen, mert valószínűleg egy kereszténykritikus mohamedán oldalon ezeket a verseket találtad és ezeket ismételgeted papagáj módjára. Nagyjából erre vagy képes, ezen a szellemi színvonalon mozogsz. Én ellentétben veled olvastam a Bibliát, különösen az Újszövetséget, így nem csak adott kiragadott verseket látom, hanem a teljeset egészben.

Te annyira vehemensen tudsz háborogni azon, ha valaki egy nem neked tetsző verset idéz a Koránból, hogy kiragadott, stb... s lám, te pont ezt teszed a Bibliával. Hiszen idéztem neked, hogy Jézus azt parancsolja az apostoloknak, hogy tegyenek tanítványává minden népet.


"és a wikipédia oldalán olvasható tényeket közlöm"

Akkor csak annyira hülye vagy, hogy értelmezni nem tudod. De ez kicsit se lep meg. Ha összeszámolod, akkor a 27 újszövetségi könyv esetén több, mint felénél a történészek se kérdőjelezik meg a szerzőt. Nyugodtan számold össze, én megtettem. A fennmaradó esetekben vagy nem biztosak benne, vagy más szerzőt valószínűsítenek.

Lehet nem sikerült értelmezned a táblázatot, az első oszlopban olvasható az egyházi hagyomány, a második és harmadik oszlop történetkritika által vallott álláspontokat tartalmaz.

Ha segítség kell az ilyen táblázatok értelmezéséhez, akkor kérlek szólj, szívesen elmagyarázom neked. Tudom, hogy ez nem mindenkinek annyira egyszerű.

2020. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/309 A kérdező kommentje:

"Ismét hazudsz, mert sose állítottam ezt.

Egyébként Júdea területén héberül olvasták, a hellenizált zsidóság pedig görögül inkább."


De ezt állítottad. Úgy akartad beállítani mintha a görög nyelv használata általános lett volna a zsidóknál vallási téren. Jézus Júdea területén élt szóval te magad cáfolod meg hogy tudott volna görögül vagy a tanítványi, vallási téren meg biztos nem használták ott.



"Elég nagy zsidó közösségek voltak, ne hazudj kérlek. Alexandriának Jézus korában kb 1 millió lakosa volt, melyben a harmadik legnagyobb etnikum a zsidó volt a görög és egyiptomi után (más források szerint második legnagyobb). Mi értelme hazudnod? Gondolod más hülye történelemből és mindent elhisz neked?"


Mi az nagy? Ebből mennyi volt zsidó?



"Mennyire? Milyen egzakt fogalom az "annyira"? Definiálnád kérlek, hogy megértsem? Ugye írtam, hogy maradjunk a tényeknél. Az "annyira" nem értelmezhető fogalom, hanem egy viszonyt fejez ki csak."


Ha utána olvasol azt fogod találni hogy a zsidó-római háború után indult meg igazán a zsidók szétszóródása. Ezt jelenti.



"Egyébként nem csak Alexandriában éltek, hanem hatalmas zsidó közösség volt Antióchiában is. Illetve még sok ilyen várost lehetne mondani."


Egy kis nép esetében érdekes a hatalmas szó használta.



"A görög nyelvű evangéliumok nem fordítások. Nincs egyetlen forrás, ami ezt megerősítené. Mint írtam, egy evangéliumról rebesgetik a 4-ből, hogy eredetileg arámi nyelvű, de az se bizonyított. Talán írtam már, hogy a találgatásod és az ócska logikád egyáltalán nem érdekel. A tények érdekelnek, azok alapján mind a 27 újszövetségi könyv görög nyelven íródott (talán egy kivétellel).

Ha tudsz forrást, ami ennek ellent mond, akkor mutass rá végre. Ha nem tudsz, akkor ne hazudj."


Ez nem ócska logika hanem tényeken alapuló logikus levezetés. Minden ellentmond annak hogy a görög nyelvű evangéliumok eredetiek lennének.



"Nem, kérlek ne hazudj. Nem írtam olyat, hogy a jeruzsálemi templomban görögül olvasták volna az Ószövetséget. Ha írtam, akkor idézz, vagy ne hazudj. A nyelved olyan, mint a viperáé."


Már azt is letagadod amit írtál? :)



"Márpedig teljesen elterjedt volt. Újra kérlek, hogy ne hazudj."


Te hazudsz. Olvasd el:


[link]


Idézek a cikkből:


"A legtöbb kutató egyetért abban, hogy Jézus arámi nyelven prédikált a tanítványainak."



"Nem beszélhette tisztán, de jártas lehetett a görögben"


Tehát egyáltalán nem biztos hogy Jézus beszélt görögül vagy ha beszélt is azt nem jól. A tanítványoknak arámiul prédikált, így azok ezen a nyelven kellett hogy leírják először.



"A történelmi igazság azonban az, hogy valamennyi Szeleukida uralkodó, különösen is IV. Antiokhosz Epifanész, erős hellénizálásnak vetette alá a zsidóságot Júdeában. Nemcsak a diaszpórabeli, hanem az anyaországi zsidók jó része is megtanult g.-ül. Sok zsidó gyülekezetnek az istentiszteleti nyelve is kizárólagosan g. lett, g. fordításban olvasták a Tórát is"


"Természetesen jóval erősebb volt a hellénizálás a g. nyelvű diaszpórában, ahol az ott élő zsidóság anyanyelvét elfelejtve, csak g.-ül tudott már beszélni."



"Újra kérlek, ne hazudj. Szerinted Allah irgalmas lesz a hazugokkal? Vagy azt hiszed, hogy elnéző lesz, mert keresztényeknek hazudsz minden egyes mondatoddal? Erősen kétlem."


Ez is bizonyítja hogy te vagy a hazug és a többi keresztény akik azt terjesztik hogy muszlimok hazudhatnak a más vallásuaknak. Amit pedig idéztél az Jézus előtt 200 évvel korábban volt és ez a Szeleukida uralkodó erőszakkal kényszerítette a zsidókat a görög nyelvre és a politeista vallásra aminek a zsidók lázadása lett a vége.



"Sehol se írtam, hogy Pál apostol evangéliumot írt volna, te észlény.

Ellenben az Újszövetség könyveinek nagy részét ő írta. Lukács pedig számos szemtanú történetét összegyűjtötte."


Kit érdekel hogy Pál vagy Lukács mit írt? Ők nem Jézus tanítványai. Sosem látták Jézust. Én Jézus tanítványairól beszélek. Ők miért nem írtak le semmit 50 évig? :) Ez neked logikus?



"Újra csak hantázás. Írtam már, hogy szarok az elméleteidre."


Nálad az igazság konkrétan fizikai fájdalmat okoz :) Nehéz lehet minden nap hazugságban élni, ha nem bírod az igazságot.



"Platón 80 évesen halt meg jóval korábban élt. Masinissa Numidia uralkodója 90 évesen halt meg, szintén Jézus előtt élt jóval. Bardülisz illír uralkodó szintén 90 évet élt néhány évszázaddal korábban. Miért hazudsz? Neked véredben vagy vallásodban van a hazugság? Egyébként miért is nem tud írni egy 90 éves ember? Másrészt János evangéliuma Kr.u. 70-100 között keletkezett, ha pl 90-ben írta, akkor még nem volt 90 éves, mert Jézustól fiatalabb volt."


Nagyon ritka volt abban az időben hogy valaki 90 évet éljen. Akkoriban az átlag élettartam 35 év körül volt. János kb 6-ban született. Ha az első század végén írta akkor 80-90 éves lehetett. Ennyi idős ember még ma is nehezen boldogul napi teendőiben, nem hogy megírjon egy ilyen művet. Hogy emlékezett vissza? Sokan ilyen korban arra sem emlékeznek előző nap mi történt. Szóval nevetséges vicc kategória. Egyértelmű hogy nem János apostol írta. Vagy esetleg korábban megírta amit más felhasznált.



"Ez így szintén hazugság, a linkelt wiki oldal alapján is. Hiszen számos könyv szerzőségét nem kérdőjelezik meg. Míg más esetekben felmerül, hogy valaki más írhatta. Például Péter 2. levelét biztos nem Péter apostol írta, de attól még lehet az ő hatására."


Olvasd már el a cikket. És az nem baj hogy nem Péter írta? :) Nem tudod ki írta de jó lesz? Maradhat? :)



"Mondjuk a Koránt se Mohamed írta, az viszont egészen biztos és nem fér hozzá kétség sem."


Pontosan így van. Az első értelmes hozzászólásod. A Korán Isten szava. Nem Mohamed próféta írta.



"Úgy látszik, hogy néha azért cserben hagy téged az a fene nagy logikád. Pedig elég egyszerű, Jézus kb 3 évig tevékenykedett a zsidók között. Ez idő alatt a tanítványai is mellette voltak, s legfeljebb a környező városokba küldte őket. Ez egyáltalán nem zárja ki, hogy működése végén elküldi őket szerte a világba."


Teljes mértékben kizárja hogy a végén elküldi őket szerte a világba. Ha az a cél hogy mindenkihez szóljon akkor már az elején azt mondja Jézus hogy térítsetek meg mindenkit. És nem mondta volna a versben Jézus hogy csak a zsidókhoz jött. Ez kizárja hogy mindenkit meg akart téríteni. Gondolkozz már legalább egy kicsit.



"Igen, mert valószínűleg egy kereszténykritikus mohamedán oldalon ezeket a verseket találtad és ezeket ismételgeted papagáj módjára. Nagyjából erre vagy képes, ezen a szellemi színvonalon mozogsz. Én ellentétben veled olvastam a Bibliát, különösen az Újszövetséget, így nem csak adott kiragadott verseket látom, hanem a teljeset egészben."


Jézus szerinted mindenkihez jött de kijelenti hogy csak a zsidókhoz jöttem? :) Ennek szerinted van értelme? :)



"Te annyira vehemensen tudsz háborogni azon, ha valaki egy nem neked tetsző verset idéz a Koránból, hogy kiragadott, stb... s lám, te pont ezt teszed a Bibliával. Hiszen idéztem neked, hogy Jézus azt parancsolja az apostoloknak, hogy tegyenek tanítványává minden népet."


De én meghallgatom a másikat és esélyt adok arra hogy megcáfold és el is fogadom ha logikus a válasz. Nálad mondjuk semmiféle logikus válasz nem jött. Nálad az van hogy megtagadod ezeket a Bibliai verseket.



"Akkor csak annyira hülye vagy, hogy értelmezni nem tudod. De ez kicsit se lep meg. Ha összeszámolod, akkor a 27 újszövetségi könyv esetén több, mint felénél a történészek se kérdőjelezik meg a szerzőt. Nyugodtan számold össze, én megtettem. A fennmaradó esetekben vagy nem biztosak benne, vagy más szerzőt valószínűsítenek."


És ez szerinted jó arány? A szent könyved felét nem tudod kik írták te észlény.

2020. dec. 19. 14:43
 278/309 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra se kaptam semmilyen forrást a képzelgéseidre te észlény. Várható valamikor? Az unalmas szöveged fele pusztán a te rendkívül együgyű elméd ostoba következtetése. Többségére érdemben nem is lehet reagálni.

Legalább valami apró forrásokkal támaszd már alá amiket kitalálsz. Például mutass egyetlen arámi nyelvű újszövetségi írást.


"A Korán Isten szava."

Vagy a sátáné, mert a Bibliában írva van, hogy aki új evangéliumot hirdet, legyen az ember vagy akár angyal, átkozott. Mohamed, vagy a magát Gábrielnek kiadó démon pedig ezt tette.

2020. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/309 A kérdező kommentje:

Ha annyira észlény vagy hogy szerinted Jézus és tanítványai nem írtak le semmit 50-60 éven át, majd leírták görög nyelven amit Jézus nem beszélt, akkor csak azt éred el hogy nevetségessé teszed magad.


"Vagy a sátáné, mert a Bibliában írva van, hogy aki új evangéliumot hirdet, legyen az ember vagy akár angyal, átkozott. Mohamed, vagy a magát Gábrielnek kiadó démon pedig ezt tette."


A Biblia megjövendöli Mohamed prófétát. Ezeket a verseket már mutattam. De mutatok én neked sátáni verseket is ha szeretnéd, de ilyenek a Bibliában találhatóak, nem a Koránban. Például:


Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Keresztények szerint Isten adott itt parancsot népirtásra. Persze ez kizárt, mert Isten ilyet nem parancsol. Ez egy sátáni hamisítás és tele van ilyennel a Biblia. Mutassak még ilyen verset?

2020. dec. 21. 14:17
 280/309 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyira észlény vagy hogy szerinted Jézus és tanítványai nem írtak le semmit 50-60 éven át, majd leírták görög nyelven amit Jézus nem beszélt, akkor csak azt éred el hogy nevetségessé teszed magad."

Igen, amíg te egy vérgőzős ember hallucinációiban hiszel és saját végtelenül ostoba logikád által kikövetkeztetett dolgokat fogadsz el tényként, addig én kicsit földhöz ragadtabb vagyok. Minden tárgyi bizonyíték azt mutatja, hogy az összes újszövetségi könyvet (talán egyetlen egy kivétellel) görög nyelven írták. Pont.

Ha esetleg van olyan *tárgyi bizonyítékod* (nem tudom érted-e ezt a fogalmat, az ostoba logikád nem bizonyíték), akkor szólj és megvitatjuk újra.


"A Biblia megjövendöli Mohamed prófétát."

Igen, a sok hamis próféta közt beszél róla. Más nem nagyon jut eszembe.


"Ez egy sátáni hamisítás és tele van ilyennel a Biblia."

Tehát minden ami a megjövendölt hamis próféta Mohamednek és neked, a sátán alázatos szolgájának nem tetszik, az hamisítás?

Ha annak véled, mutass egy korábbi kéziratot, amiből ez hiányzik vagy másként szerepel. Amíg nincs ilyen, addig ez az eredeti.

2020. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!