Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/309 A kérdező kommentje:

"Miert is kene figyelembe vennem? Te nem ismered a Biblia mondanivalojat, ezert hulyesegeket beszelsz. Miert is kellene nekem hulyesegeket figyelembe vennem?"


Mind a 6 pont amit írtam a Biblián alapul. Ezzel azt mondod akkor hogy a Biblia hülyeség.



"Teged meg senki nem kenyszerit arra hogy mas hiteben vajkalj es ocsarold azt meg gunyolodj rajta, megis ezt teszed. En ezt serelmezem. Mire jo ez neked?"


Keresztény tanítás szerint a keresztény vallás mindenkire vonatkozik, így rám is tehát akármennyit tanulmányozhatom. Nem tilthatod meg. Ócsárolni meg gúnyolódni nem szoktam.



"Nem tudom hogy Magyarorszagon miert van iszlamellenes propaganda, nem ott lakom. De ha az is van, akkor szerintem neked Orbant kellene nyuznod, nem a keresztenyeket. Szerinted a keresztenyek terjesztik az iszlamellenes propagandat?"


Igen, én azt tapasztalom hogy gyakran keresztények terjesztek és leginkább a keresztények vevők rá. A veszprémi érsek egy időben folyamatosan iszlámellenes nyilatkozatokat tett, ami eszméletlen hazugságokon alapult és és közösség elleni uszítás kategória tehát bűncselekmény. Kiírtam itt kérdésben kíváncsiságból hogy keresztények ehhez mit szólnak. Szerinted? Minden keresztény hózászló helyeselte.

Én viszont nem gyűlölettel válaszolok a gyülöletkeltésre hanem szembesítem a keresztényeket az igazsággal.



"Nem, te kiragadsz reszeket es a sajat keresztenyellenes szajad ize szerint magyarazod oket. Hulyesegeket irogatsz, aztan meg te vagy megsertodve, ha kijavitanak."


Ebben a 6 pontban mi hazugság? Bemondod hogy hazugság aztán ennyi? :)



"Miert faj ez neked annyira, hogy keptelen vagy szo nelkul hagyni masok hitet? Ezt tanitja az iszlam, hogy piszkald a mas vallasuakat, kotekedj masok hiten? Aligha hiszem. De ha megis, akkor ilyen vallasra alapbol sem vagyok kivancsi."


De ez miért piszkálás? Miért baj az ha leírom neked az igazságot a Bibliára hivatkozva? Nem egyszerűen azt állítom hogy az iszlám az igaz vallás, hanem ezt a Bibliával támasztom alá. Szóval ha te a Bibliában hiszel nem hagyhatod figyelmen kívül ezt a 6 pontot.

2020. nov. 24. 21:09
 42/309 anonim ***** válasza:
100%

"Én viszont nem gyűlölettel válaszolok a gyülöletkeltésre hanem szembesítem a keresztényeket az igazsággal."


HAHAHA hahaha

Az igazsággal, vagy az iszlám propagandával? Nagy különbség.

2020. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/309 A kérdező kommentje:

"A hozzászólásaidat olvastam, ha nem vetted volna észre, arra reagálok. Illetve a kérdésben leírt falnyi szöveg első pár sorát. Tőled sokkal többet nem is érdemes olvasni."


De én a kérdés alatti 6 pont alapján válaszolok. Ha nem tudod miről van szó, hogyan reagálsz ezekre? :) Olvasd el és úgy reagálj vagy maradj távol.



"Miért, mit kéne tennie? Előtte suttyomban fejezzen le mindenkit? Ez mohamedán szokás. Vagy robbantson fel mindenkit? Ez szintén mohamedán szokás. Aki életben van, az nyilván életben van. A Biblia azt írja, hogy minden szem látja majd Jézust visszatérni. Halott ember nehezen látná."


Sem a lefejezés sem a robbantás nem muszlim szokás. Amit nem értek hogy a Földön lesz néhány milliárd ember mikor Jézus visszatér és ítélkezik de mi van a halottakkal? Azokat úgy ítéli el hogy halottak? Hogy tud a illető reagálni, védekezni? Halott majd hirtelen felébred a pokolban? Ez így nem igazságos.



"Gondolom pont úgy, ahogy Allah hirtelen felrobbantja az univerzumot és mindenkit feltámaszt számadásra. Egyik mitől hihetetlenebb, mint a másik? Egyébként nem egyből kerül pokolra senki, előtte lesz az utolsó ítélet."


De ha megvannak a jók azok is a Földön lesznek. Ők nem robbannak fel? Meg mi az hogy gondolod? Ez a te véleményed vagy a keresztény tanítás. Az iszlám szerint valamikor megsemmisül az univerzum majd minden ember feltámad és akkor lesz az ítélet napja. Így már logikus.



"Amit te továbbra se ismersz, igaz? Mert hozzászólásaid alapján ez látszik."


Ez minden érved? Tőled nem is várok mást.

2020. nov. 24. 21:21
 44/309 A kérdező kommentje:

"Az igazsággal, vagy az iszlám propagandával? Nagy különbség."


A Biblia neked iszlám propaganda? Ahogy érzed :)

2020. nov. 24. 21:23
 45/309 anonim ***** válasza:
100%

"Amit nem értek hogy a Földön lesz néhány milliárd ember mikor Jézus visszatér és ítélkezik de mi van a halottakkal? Azokat úgy ítéli el hogy halottak? Hogy tud a illető reagálni, védekezni? Halott majd hirtelen felébred a pokolban? Ez így nem igazságos."

Annyira valaki nem lehet hülye, hogy komolyan írja ezt a sok ostobaságot. A Szentírásban olvasható, hogy az utolsó ítéletre mindenki feltámad, a föld és a tenger is visszaadja halottait. Bizonyára te is ismered ezt a részt a Jelenések könyvében, hiszen egy másik kérdés alatt azzal hencegtél, hogy a keresztényeknél, kimondottan tőlem is, mennyivel jobban ismered a Bibliát.


Kérdem én, ha ismered a Szentírást, akkor miért fogalmazol meg folyamatosan azzal ellentétes dolgokat? Ez valami gyerekes dac nálad? Vagy ezzel akarod provokálni a keresztényeket?

2020. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/309 anonim ***** válasza:
100%

"Mind a 6 pont amit írtam a Biblián alapul. Ezzel azt mondod akkor hogy a Biblia hülyeség."

En nem ezt mondom. En azt mondom, hogy az a hulyeseg, amiket te irkalsz. Mint ahogy most is tetted, hulyeseget irtal.


"Keresztény tanítás szerint a keresztény vallás mindenkire vonatkozik, így rám is tehát akármennyit tanulmányozhatom. Nem tilthatod meg. Ócsárolni meg gúnyolódni nem szoktam."

Na ez viszont mar hazugsag, hogy nem szoktal gunyolodni. Olvasd csak vissza a bejegyzeseidet, majd meglatod.


"Én viszont nem gyűlölettel válaszolok a gyülöletkeltésre hanem szembesítem a keresztényeket az igazsággal."

Nem, te a tealtalad velt igazsaggal probalod szembesiteni a keresztenyeket. Ami hulyeseg, mar irtam, ezert is nem fogadjak el a mondokadat.


"Ebben a 6 pontban mi hazugság? Bemondod hogy hazugság aztán ennyi? :)"

Nem. Latod, mar megint hulyeseget beszelsz. Hol irtam hogy hazugsag? Azt irtam hulyeseg. Tudod mi a kulonbseg a hulyeseg es a hazugsag kozott?


"De ez miért piszkálás?"

Mert leirtad, amit te hiszel a Bibliaval kapcsolatban, a keresztenyek meg kijavitottak, hogy mit gondolsz rosszul. Erre te nem azt mondod, hogy "jol van, ha te ebben hiszel, akkor legyen igy", vagy valami hasonlot, hanem megprobalod a sajat ertelmezesedet rajuk eroszakolni, es kigunyolod azt, amiben ok hisznek.

Irtam mar, az ember hite nem vita targya. En sem kezdem el ecsetelni, hogy miert tartom hulyesegnek az iszlam vallast, mert a hited nem vita targya. Abban hiszel amiben akarsz. Hidd el, a keresztenyek a legkevesbe arra kivancsiak, hogy egy nevtelen muszlim hogyan ertelmezi a Biblia sorait. Pont ugyanugy nem erdekli oket, ahogy teged sem erdekel, hogy egy kereszteny hogyan ertelmezi a Korant. Nincs relevanciaja a dolognak, erted?

2020. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/309 A kérdező kommentje:

"Miből következtetsz rá, hogy mással kínálnánk Jézust mint amit mi eszünk? Te is tudod, hogy vannak olyan hús ételeket, amiket szabad fogyasztani az iszlám vagy a judaizmus szerint is, például hal éleket, stb."


Pont ez az hogy amiket ti esztek az nem kóser és nem halal így Jézus nem enné meg. Muszlimok és zsidók is fogyaszthatnak vöröshúst, például marhát vagy bárányt, de az állatot úgy kell levágni hogy az megfeleljen a kóser és halal szabálynak. Persze kínálhatnátok Jézusnak vega ételt de az is kínos lenne ha ti meg közben disznót ennétek vagy nem kóser húst.



"Hol kezdjem? Van egy népszerű muszlim youtuber, Daud Kim, ő videót is készített róla, hogy az utcán imádkozik. Franciaországban és Oroszországban is megesett már, hogy muszlim tömeg imádkozott az utcán, mert olyan sokan voltak, hogy nem fértek be egy mecsetbe, de nem voltak hajlandóak elmenni egy másik mecsetbe a város másik részén, pedig annyian voltak, hogy a forgalmat is akadályozták."


Azért én látok némi különbséget hogy valaki szándékosan képmutatásból emberek között imádkozik vagy az utcán kénytelen imádkozni mert nem fér be a mecsetbe. A város másik részén sem férnének be mert nincs elég mecset. Ha nálad ez ugyanaz a kategória akkor nálad vannak gondok.



"Szerinted, de más muszlimok szerint még így sem szabad ilyet mondani, de ha tévedek mondj egy muszlim imámot vagy hitvédőt aki szerint lehet és kérem a Korán verset vagy a Hadíszt ami szerint ez elfogadható."


Szimbolikusan vesszük akkor ezzel nincs semmi gond és Jézus is így mondja. Atya mint minden ember Teremtője és fiú mint hívők akik hisznek Istenben. Ha így értjük ezt egy muszlim sem ellenezheti.

2020. nov. 24. 21:54
 48/309 anonim ***** válasza:
100%

"Persze kínálhatnátok Jézusnak vega ételt de az is kínos lenne ha ti meg közben disznót ennétek vagy nem kóser húst."

Miért lenne kínos? Én nem eszem a gombát, de sose érzem kínosnak, ha körülöttem eszi valaki. Illetve miből gondolod, hogy Jézus lakomázni jön vissza? Hol ír erről a Biblia?

2020. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/309 anonim ***** válasza:
100%

“Pont ez az hogy amiket ti esztek az nem kóser és nem halal így Jézus nem enné meg. Muszlimok és zsidók is fogyaszthatnak vöröshúst, például marhát vagy bárányt, de az állatot úgy kell levágni hogy az megfeleljen a kóser és halal szabálynak. Persze kínálhatnátok Jézusnak vega ételt de az is kínos lenne ha ti meg közben disznót ennétek vagy nem kóser húst.”


Komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel, vagy trollkodsz? Leírtam, hogy vannak más hús ételetek a disznón kívül, le írtam, nem kínálnánk mást mint amit mi eszünk, erre te leírod ugyan azt majdnem ugyan úgy mint amire reagáltam.

2020. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/309 A kérdező kommentje:

"Miért lenne kínos? Én nem eszem a gombát, de sose érzem kínosnak, ha körülöttem eszi valaki. Illetve miből gondolod, hogy Jézus lakomázni jön vissza? Hol ír erről a Biblia?"


Azért kínos mert a Biblia alapján ti is csak kóser ételt ehetnétek, de titeket ez nem érdekel. Nem tartjátok be. Ha pedig Jézus visszajön, látni fogja hogy keresztények megeszik a disznót és nem tartják be a kóser törvényt. Nyilván nem lakomázni jön de ennie csak kell.



"Komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel, vagy trollkodsz? Leírtam, hogy vannak más hús ételetek a disznón kívül, le írtam, nem kínálnánk mást mint amit mi eszünk, erre te leírod ugyan azt majdnem ugyan úgy mint amire reagáltam."


Én pedig leírtam hogy nem csak a hús fajtája számít hanem az is hogyan vágták le. Hiába kínálnál mondjuk marhahússal zsidókat és muszlimokat. Megehetnék de nem fogják ha nem kóser/halal vágással ölték le az állatot.

2020. nov. 24. 23:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!