Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA létezik Isten, akkor miért...

HA létezik Isten, akkor miért engedi a Gonosz ámokfutását a Földön ? Világháborúk, népirtások, halálos járványok, pszichopaták, tolvajok, erőszaktevők.

Figyelt kérdés
Továbbá, ha ennyire óva int minket a bűntől és az erkölcstelen élettől, akkor TÖKÉLETES, HIBA ÉS BŰN NÉLKÜLI ROBOTOKNAK kellett volna minket beprogramoznia ! Ehelyett szabad akaratot adott nekünk és a Pokolra küld minket. De jó.... Akiket ő teremtett eleve hibásnak, tökéletlennek. Nem túl következetes meg kell hagyni...

2020. dec. 5. 19:41
 51/94 anonim ***** válasza:
Annak írom, akit idéztem.
2020. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
0%

#49

,,Akkor te ugye nem vágysz az örök életre a majdani tökéletes világban.


Jól értem?"

Én kérdezőre reagáltam amikor azt mondta ő egy tökéletes világot szeretne. Erre mondtam, hogy egy tökéletes világban szörnyű lenne élni...akkor leírom most kicsit részletesebben miért gondolom így.

Először semmi jót nem tudnál értékelni mivel ugye el se tudnád képzelni, hogy valami rossz történjen. Mivel vannak érzéseink érzünk szeretet, boldogságot de bánatot, utálatot is. Magyarul egy tökéletes világban nem lenne ugye utálat...vagyis akkor nem lennének érzéseink? Amíg ember az ember lesznek konfliktusok fogunk gyűlöletet, bánatot, szeretet érezni. Azt is szokták mondani, hogy ,,szomorúság nélkül nincs boldogság".

Szabad akaratunk van ebből az következik, hogy hibázunk. Egy tökéletes világban nincsenek hibák...vagyis akkor nem lenne szabad akaratunk?

Szóval csak, hogy összegezzük, itt lennék egy tökéletes világban érzelmek nélkül és szabad akarat nélkül. Mert ha vannak érzelmek akkor van bánat, utálat, irigység. Mert ha van szabad akarat, akkor abból hibák keletkezhetnek. Egy tökéletes világban evidens, hogy nincs szomorúság sírás. Viszont néha igen is jó és egészséges sírni. Kiadni magadból az érzelmeket. Igaz néha elbukunk, néha sírunk, néha magányos vagy ebbe a tökéletlen világban, de ettől vagyunk azok akik ! Ettől vagyunk egyediek! Ha elbukunk fölállunk, ha sírunk megvigasztalnak, ha magányosak vagyunk lehet majd csak később, hónapok akár évek múlva de majd megtaláljuk azt aki velünk marad. És akkor majd vissza gondolhatsz, hogy milyen szerencsés vagy most! Szóval a kérdésedre válaszolva nem, én nem szeretnék egy tökéletes világban élni!

2020. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 A kérdező kommentje:
52: És mi van akkor, ha csak pozitív érzések lennének ? Boldogság, szeretet, hála. Szerintem nem függ össze, a boldogság érzéséhez nem tartozik a szomorúság. Attól, hogy nincs rossz, létezhet a jó. A jó az önmagában létezik és nincs szüksége a rossz meglétére- nekem ez a véleményem legalábbis.
2020. dec. 5. 23:26
 54/94 anonim ***** válasza:

#52

Nem tudom, hogy vagytok vele de én akkor se szeretnék úgy mondva örök időkig egy rózsaszín ködben élni.Néha szeretek szomorú lenni, néha szeretek sírni.

Amúgy attól még nem lenne szabad akarat. Nem érezhetnék szabadon!

(Bocsi ezt most lehet nem ennyira sikerült megfogalmaznom)

2020. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 A kérdező kommentje:
Én ha tehetném, az összes rossz emlékemet kitörölném az életből, az összes rossz tulajdonságomat, a rossz érzelmeimet is.
2020. dec. 5. 23:37
 56/94 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy ezt az ámokfutást, ami ebben a topicban folyik, miért engedi? Már túlvagyunk az 50 hozzászóláson...
2020. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 A kérdező kommentje:
xDDD
2020. dec. 5. 23:38
 58/94 A kérdező kommentje:
hát mert Isten szabad akaratot adott :D :D
2020. dec. 5. 23:39
 59/94 anonim ***** válasza:

#56

XD

2020. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 A kérdező kommentje:
Most megyek lassan aludni, Jézus és a szakállas ereszcsatornás extasys Mikulás vigyázzon az álmaitokra :D :D :D
2020. dec. 5. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!