Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA létezik Isten, akkor miért...

HA létezik Isten, akkor miért engedi a Gonosz ámokfutását a Földön ? Világháborúk, népirtások, halálos járványok, pszichopaták, tolvajok, erőszaktevők.

Figyelt kérdés
Továbbá, ha ennyire óva int minket a bűntől és az erkölcstelen élettől, akkor TÖKÉLETES, HIBA ÉS BŰN NÉLKÜLI ROBOTOKNAK kellett volna minket beprogramoznia ! Ehelyett szabad akaratot adott nekünk és a Pokolra küld minket. De jó.... Akiket ő teremtett eleve hibásnak, tökéletlennek. Nem túl következetes meg kell hagyni...

2020. dec. 5. 19:41
 81/94 anonim ***** válasza:

#80

,,Igazából itt az a baj, hogy egyre kevésbé érted a dolgokat, ahogy megpróbálunk mélyebbre menni bennük."


Én értem...

,,Tehát, ha Nérónak volt szabad akarata, 𝐇𝐎𝐋𝐎𝐓𝐓 rengeteg dolgot 𝐍𝐄𝐌 akarhatott - miért ne lenne szabad akarata annak, aki sok-sok dolgot akarhat - olyan sokat, amit te el se tudsz képzelni - csak éppen a rosszat nem? Ezt magyarázd el, kérlek." Ezt elég bonyorult leírni de megpróbálom. Félig nincs szabad akaratod. Megpróbálom én is példákkal elmagyarázni. Ha beszélgetsz valakivel. Pl Kati beszél Balázzsal. A szabad akarat miatt azt mondhat amit akar. De Kati tudta nélkül megsérti Balázst. Amire Balázs megharagszik. Harag, sértegetés nem létezik a tökéletes világban így magyarul nagyrészt nem mondhatod azt amit akarsz. Másik példa: Van két út. Te úgy döntesz a baloldalin mész. De ha arra mész elesel egy fadarabba és eltöröd a lábad. A tökéletes világban nincs fájdalom vagyis a jobboldalin mész. Érted? Még sorolhatnék több millió különböző példát de ennyi elég lesz.

,,A rongálásról meg annyit, hogy ritka egy naiv vagy, ha nem tudsz erről. Ilyesmi, hogy környezetszennyezés, globális felmelegedés, ökolábnyom - 𝐒𝐄𝐌𝐌𝐈𝐓 nem mond neked? Se mobilod, se tv-d, se autód, se semmid, amit külföldről hoznak, de még a magyar árukból is csak a környezetkímélőt veszed?


Nem termelsz szemetet? Stb. stb."

Elismerem itt kicsit félre értettem, bocsánat. Természetesen hallottam ezekről. Minden ember rongálja a környezetét. De te ennyit írtál nekem először:

,,Ja, hogy te 𝐍𝐄𝐌 akarsz harmóniában élni a környezeteddel? Rongálni akarod?"

Amiből lássuk be nem annyira egyértelmű, hogy te éppen a globális felmelegedésre vagy a környezetszennyezésre gondolsz. De attól még mindig személyeskedsz.

,,Egyszerű logika: ha te 𝐍𝐄𝐌 akarod - akkor a Bibliának engedelmeskedsz, vagy valami másnak?"

Figyelj. Kevesen törekednek a teljes tökéletességre. Attól még ők lehetnek hívők, jó emberek. Te szerinted azért mert valaki nem törekszik a tökéletességre akkor már a pokolra kerül? Mert akkor jóval több mint az emberiség fele a pokolba fog kerülni. Én nem hiszem, hogy ilyen kis apróság miatt a pokolba kerülnénk.

,,Főleg, ha még ki is jelented, hogy neked márpedig 𝐊𝐄𝐋𝐋 a rossz is?"

Te meg se próbálod megérteni amit én mondok??? Nem azt mondom, hogy gyilkosokkal csalókkal teli világ az jó. De a szomorúság az élet része. Hibázunk és ettől vagyunk azok akik!

Nehéz megfogalmaznom a gondolataimat.

2020. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:

"Félig nincs szabad akaratod."

Nehéz téma, én is tudom.

Ami példát hoztál, az nem jó. Képzeld el ugyanezt 4 úttal, és máris van választási lehetőséged.

de akkor én is mondok egy példát, megint csak Néróval:

tudod, ő vezetett csatákat is. Az egyik csatánál nagyon jó lett volna, ha pontosan fel tudta volna mérni az ellenség erejét és mozgását. Ehhez jó lett volna akár egy egyszerű távcső is. 𝐃𝐄 nem volt neki!

Miért nem volt? Hiszen a nagyítólencsét már ismerte ő is. Miért nem rakott össze ebből egy egyszerű kis távcsövet?

...és így bizony, mivel nem volt neki választási lehetősége, sérült a szabad akarata.

Jól mondom?

Mert te ugyanezt mondtad, csak más példával.

De ugyanígy mondhatnám, hogy a sérült harcosai újraélesztésére nem volt defibrillátora, ami megint csak erősen sértette a szabad akaratát! Hiszen ő azt akarta volna, hogy a harcosai éljenek tovább!

Tehát akkor neki itt igazából nem is volt szabad akarata?


...Javasolok valamit:

𝐒𝐙𝐀𝐁𝐀𝐃 𝐀𝐊𝐀𝐑𝐀𝐓: jelentse azt, hogy ha 𝐕𝐀𝐍 lehetőség választani különféle, számodra elfogadható dolgok között.

Tehát nem elsősorban arra gondolok, hogy a pokol és a mennyország között, mert ezek nem mind elfogadhatók egy átlagembernek. Szabad akarat akkor van, ha normális, vagy legalább közel egyforma dolgok között választhatsz.

...és ez igaz akkor is, ha sok mást pl. 𝐍𝐄𝐌 tudsz választani. Akár a rosszat sem. Vagy pl. az atomerőművet, mint Néró. Attól még szabad akaratnak nevezzük.


"Minden ember rongálja a környezetét."

Rendben, pontosítsuk:

a Föld - leginkább a növények - normális esetben adott idő alatt megtermel valamennyi, az élethez szükséges dolgot.

Ezt különféle lények - leginkább az állatok - fogyasztják. Ezen kívül mindenki alakítja is a környezetét, ami miatt a környezet többet, vagy kevesebbet tud majd termelni.

A "rongálás" itt most azt jelenti, ha az élethez szükséges anyagokat elhasználod, vagy káros anyagokat termelsz, vagy a környezeted pusztítod.

Ez igazán káros akkor lesz, ha TÖBBET használsz el, mint amit a Föld ugyanannyi idő alatt meg tud termelni vagy helyre tud hozni neked.

Jelenleg úgy néz ki, hogy az egész emberiség 10 hónap alatt elhasználja azt, amit a Föld 12 hónap alatt megtermel - 𝐃𝐄 ezen belül a fejlett világ a sokszorosát használja el a világ többi részének. 𝐈𝐆𝐄𝐍, 𝐌𝐈 𝐈𝐒! És konkrétan TE IS.


"Kevesen törekednek a teljes tökéletességre."

Ebből is látszik, hogy mennyire követik a Bibliát.


"Attól még ők lehetnek hívők, jó emberek."

Igaz. Bár... ha valaki csak éppen annyira akar jó ember lenni, ÉS mellette kisebb-nagyobb kihágásokat 𝐀𝐊𝐀𝐑 elkövetni, hogy még pont ne kerüljön a pokolba, azért az nem rokonszenves dolog. Kérdés, hogy a végítéletnél ezzel az emberrel mi fog történni?


"Te szerinted azért mert valaki nem törekszik a tökéletességre akkor már a pokolra kerül?"

Szerinted mit ír a Biblia?


"Mert akkor jóval több mint az emberiség fele a pokolba fog kerülni."

Ez egyes hittudósok szerint akár 90-95% is lehet.


"Én nem hiszem, hogy ilyen kis apróság miatt a pokolba kerülnénk."

Az egyáltalán nem apróság, ha nem is TÖREKSZEL erre! Akkor mégis, 𝐌𝐈𝐁𝐄𝐍 követed Jézust, ha ebben sem?

Képzeld el, hogy majd ott állsz az ítélőszék előtt, és mondod: Uram, nem voltam nagyon rossz ember, épphogy csak egy kicsit az erején felül pusztítottam a világot, és ezért ez már csak az unokáim életében ment tönkre, és csak annyit bűnöztem szándékosan, amennyivel még remélem, hogy éppen nem vertem ki nálad a biztosítékot, és tökéletes ugyan nem akarok lenni, ne is tegyél azzá - de azért engedj csak be a mennyekbe, légyszííí...


"Te meg se próbálod megérteni amit én mondok??? Nem azt mondom, hogy gyilkosokkal csalókkal teli világ az jó. De a szomorúság az élet része. Hibázunk és ettől vagyunk azok akik!"

Már ne haragudj: ez 𝐏𝐎𝐍𝐓 𝐀𝐙𝐓 jelenti, amit mondtam: hogy szerinted egy jól működő világnak NÉLKÜLÖZHETETLEN része a rossz!

Márpedig ez szerintem - ÉS a Biblia szerint - 𝐍𝐄𝐌 így van!


"Nehéz megfogalmaznom a gondolataimat."

Mert nem szoktál hozzá a pontos, következetes gondolkodáshoz. Inkább érzéseid vannak, azt meg tényleg nehéz megfogalmazni.

Szerintem, ha valamit nem értenek meg, azt írd le másképp is, hátha úgy jobban érthető.

De tényleg azt mondom, hogy gondold meg azokat, amelyeket idáig mondtam. Szerintem érdemes.

2020. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 A kérdező kommentje:
Nekem picit olyan, mintha Isten megteremtete volna a világot, de magunkra hagyott minket, és ezt a Földet odaadta a Káosz uralmának.
2020. dec. 6. 19:32
 84/94 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Isten nem hagyta magára az emberiséget! Isten elküldte az Ő Fiát Jézus Krisztust! Az hogy az emberek nem hallgatnak Isten szavára az nem Isten hibája. Hiszen az embernek szabad akarata van!

És nem csak hogy elküldte az Ő Fiát de a szavát is leíratta. És az Írásokat olvashatják az emberek amennyiben akarják. Imádkozni is lehet a mennyei Atyához és van közvetítő is ember és a mennyei Atya között az Úr Jézus Krisztus!

De az embernek is akarnia kell a kapcsolatot a mennyei Atyával!

És még egy fontos dolog!

Zsidók 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik, és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

2020. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:

Hát... ez is benne van.

Lehet, hogy azért, mert végül nem felelt meg az elképzeléseinek - de ez csak úgy lehet, ha nem mindenható.

2020. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
Hát, Vidiripi, nagyon nem hiányoztál most innen ezekkel a tömény butaságokkal.
2020. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 A kérdező kommentje:
Szerintem létezik Sátán is és Isten átpasszolta neki a Földet.
2020. dec. 6. 19:45
 88/94 anonim ***** válasza:

Jó, csak akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy ez miért történt, és mi lesz a hatása.

Én azt mondom, hogy sokkal előrébb ezzel az elképzeléssel sem vagyunk.

Pl. a 𝐓𝐄 életeden ez mit változtat? Ahhoz képest, mintha nem így lenne?

2020. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
35%

Vidiripi


"...nagyon nem hiányoztál..."


Az ember nem mindent kap meg amit akar!


"...ezekkel a tömény butaságokkal."


Ez a te véleményed.

2020. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
71%
Nem akartam részletesen leírni, mert egyrészt bizonyos szint alatt levő írásokra nem érdemes több időt fordítani, másrészt ismerem az illetőt. Egy magnónak fölösleges hosszan válaszolni, nem érti.
2020. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!