Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA létezik Isten, akkor miért...

HA létezik Isten, akkor miért engedi a Gonosz ámokfutását a Földön ? Világháborúk, népirtások, halálos járványok, pszichopaták, tolvajok, erőszaktevők.

Figyelt kérdés
Továbbá, ha ennyire óva int minket a bűntől és az erkölcstelen élettől, akkor TÖKÉLETES, HIBA ÉS BŰN NÉLKÜLI ROBOTOKNAK kellett volna minket beprogramoznia ! Ehelyett szabad akaratot adott nekünk és a Pokolra küld minket. De jó.... Akiket ő teremtett eleve hibásnak, tökéletlennek. Nem túl következetes meg kell hagyni...

2020. dec. 5. 19:41
 71/94 anonim ***** válasza:

#68 ,,Ezt miért hiszed?


Tökéletes világban az érzéseid is tökéletesek lennének."

Magyarul, konkrétan az érzéseink fele ki lenne irtva. ,,De az ember nem tökéletes!" Oké most kicsit összezavarodtam. Tudom, hogy nem tökéletes...erről beszéltem eddig, hogy pont ez a jó, hogy nem tökéletes. De egy tökéletes világban evidens, hogy akkor az emberek is tökéletesek lennének. Viszont amíg lesznek emberek lesznek konfliktusok, lesznek olyan emberek akik nem kedvelnek, olyanok akiket mi nem kedvelünk. Vagyis egy tökéletes világban nem lenne szabad akarat, hiszen amikor szabad akaratunk van akkor lehetnek konfliktusok, gyűlölet. De persze gyűlöletet már nem is érezhetnének mert kiirtanák az érzelmeink felét...vagyis az egyik felünket.

,,Ez miért zárná ki egymást?


Szabadon választhatnál tökéletesen jó dolgok között. De ezek nem lennének egyformák." De ez nem szabad akarat! Mivel csak is jó dolgok közül választhatnál ezért ez egyáltalán nem szabad akarat! A szabad akaratból jön a rossz döntés a hibák. Ez nem lenne szabad akarat! Egyszerűen olyan lenne mintha irányítanák a cselekedetinket az érzelmeinket.

,,Azért, mert te nem vagy tökéletes.


Tökéletes lényként mindig harmóniában lennél a környezeteddel. Nem élnél ködben." De épp ez a jó /szép benne, hogy nem vagyunk tökéletesek!

,,És lenne szabad akaratod, de nem akarhatnál rosszat." De akkor az nem SZABAD AKARAT ha NEM AKARHATOK! A saját mondatodban cáfoltad meg magad. Fogalmazzunk úgy, hogy lenne egy nagyon kicsi szabad akaratod. De ennyi. Mert nem akarhatnál rosszat csinálni, nem akarhatnál olyat csinálni ami éppen nem tökéletes. Az érzelmeink fele meg ki lenne irtva. A hibainkkal vagyunk azok akik! Ettől van olyan személyiségünk amilyen. Szóval konkrétan a lelkünk fele nem létezne.

2020. dec. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:

"pont ez a jó, hogy nem tökéletes."

Valahol nagyon megbicsaklott a gondolkodásod. Mindjárt megnézzük:


"A szabad akaratból jön a rossz döntés a hibák."

Ezen gondolkozz el, mert ez így nem igaz.


"Egyszerűen olyan lenne mintha irányítanák a cselekedetinket az érzelmeinket."

Nem. Egy tökéletes világban egyszerűen nincsen rossz. Nem is lehet csinálni, és nem is akarod csinálni. Ettől (is) tökéletes a világ.


"Tökéletes lényként mindig harmóniában lennél a környezeteddel. Nem élnél ködben." De épp ez a jó /szép benne, hogy nem vagyunk tökéletesek!"

Ja, hogy te 𝐍𝐄𝐌 akarsz harmóniában élni a környezeteddel? Rongálni akarod?

Értem.


"De akkor az nem SZABAD AKARAT ha NEM AKARHATOK! A saját mondatodban cáfoltad meg magad. Fogalmazzunk úgy, hogy lenne egy nagyon kicsi szabad akaratod."

Na, akkor nézzünk egy példát:

Szerinted az ókorban Nérónak szabad akarata volt?

.

.

.

És akarhatott atomreaktort? Tv készüléket? Szívritmusszabályozót?

Még egyszer: 𝐕𝐎𝐋𝐓 neki szabad akarata?

És neked most 𝐕𝐀𝐍 szabad akaratod?


"Az érzelmeink fele meg ki lenne irtva."

Szerinted a mennyországban akarhatsz majd rosszat?

TEHÁT ott milyenek lesznek az érzelmeid?

Te el tudod képzelni azt, hogy a mennyországban valaki rosszra gondoljon?

TEHÁT akkor te 𝐍𝐄𝐌 akarsz a mennyországba menni?

Tehát akkor a pokolba akarsz menni? Mert ott tényleg szabad akaratod lesz: bármiféle gonoszságot akarhatsz majd.

A mennyországban ez 𝐍𝐈𝐍𝐂𝐒𝐄𝐍 megengedve! Tudod, a mennyország 𝐀𝐙 a tökéletes világ, amitől te itt most rettegsz!


"A hibainkkal vagyunk azok akik! Ettől van olyan személyiségünk amilyen."

Igen. De mondta valaki, hogy ez így jó?


"konkrétan a lelkünk fele nem létezne."

A 𝐆𝐎𝐍𝐎𝐒𝐙 fele nem létezne!

Persze, egy gonosz világban erre is szükség van, ezért alakult ki így.

De nekem ez valahogy nem hiányozna egy tökéletes világban.


Tudod, az a helyzet, hogy egy felnőtt ember alapvetően olyan akar maradni, amilyen addig volt. Ez nagyon erős dolog: az agy mindent megtesz azért, hogy megőrizze az addig kialakult személyiséget - még 𝐀𝐊𝐊𝐎𝐑 𝐈𝐒, ha tudod magadról, hogy ez nem jó, és még akkor is, ha ez neked is rossz. Elmebetegek is ragaszkodnak a saját zavart elméjükhöz: mert ezt szokták meg. Még akkor is, ha tudják magukról, hogy betegek, és javulni szeretnének.

Lehet rajta változtatni - de mindig csak kicsit. Ezért nehéz az orvos dolga, ha gyógyítani akar.

Te is visítófrászt kapsz attól, hogy egyszer csak teljesen más személyiséged legyen. Még akkor is, ha ez sokkal-sokkal jobb lenne, mint a mostani.

Márpedig a mennyekben pontosan ez történik majd.

Ezen gondolkozz el.

2020. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:

#72. Most megpróbálok rövidebben válaszolni..."pont ez a jó, hogy nem tökéletes." Valahol nagyon megbicsaklott a gondolkodásod" Erre őszintén nem nagyon tudok mit mondani...egyszerűen nem, nem bicsaklott meg..."A szabad akaratból jön a rossz döntés a hibák."


,,Ezen gondolkozz el, mert ez így nem igaz." De igaz..."Egyszerűen olyan lenne mintha irányítanák a cselekedetinket az érzelmeinket."


,,Nem. Egy tökéletes világban egyszerűen nincsen rossz. Nem is lehet csinálni, és nem is akarod csinálni. Ettől (is) tökéletes a világ." Ha egy tökéletes világban élnék akkor nem mondanám azt, hogy ez így rossz. Hiszen nem tudnám milyen alapból itt a tökéletlen világban az élet. De mivel nem egy tökéletes világban élek tudtommal megmondhatom a szabad véleményemet arról, hogy SZERINTEM miért lenne rossz egy tökéletes világban élni."Tökéletes lényként mindig harmóniában lennél a környezeteddel. Nem élnél ködben." De épp ez a jó /szép benne, hogy nem vagyunk tökéletesek!"


,,Ja, hogy te 𝐍𝐄𝐌 akarsz harmóniában élni a környezeteddel? Rongálni akarod?


Értem." Huh...basszus...oké nem tagadom itt kellett vennem pár mély levegőt, hogy megnyugodjak. Rongálni akarom!? Ezt, hogyan sikerült levonnod az írásomból? Ha eddig nem jöttél volna rá, NEM akarom rongálni a környezetem. Ha eddig nem értetted meg miért írom, azt hogy a hibainkkal vagyunk tökéletesek akkor már nem is fogod.,,TEHÁT akkor te 𝐍𝐄𝐌 akarsz a mennyországba menni?" De akarok. De a mennyország nekem nem egyelő azzal, hogy csak is jót érezhetsz és, hogy egyfolytában boldog leszel.,,TEHÁT ott milyenek lesznek az érzelmeid?" Én úgy képzelem el, hogy érezhetsz szomorúságot, bánatot de legfőképpen boldogságot. Én úgy képzelem el, hogy ha pl ott szomorú vagy akkor megvigasztalnak. Bocs nem annyira tudom megfogalmazni amik most a gondolataimban kavarodnak. ,,Tehát akkor a pokolba akarsz menni? Mert ott tényleg szabad akaratod lesz: bármiféle gonoszságot akarhatsz majd." Hu...mély levegő...oké akkor próbálok tovább is nyugodtan írni...NEM akarok a pokolba kerülni. Én nem akarok semmiféle gonoszságot! ,,Tudod, a mennyország 𝐀𝐙 a tökéletes világ, amitől te itt most rettegsz!" Én nem rettegek tőle! De én nem úgy képzelem el a mennyországot mint egy tökéletes világot ahol csak is jót érezhetsz és csak jó döntéseket hozhatsz! "konkrétan a lelkünk fele nem létezne."


,,A 𝐆𝐎𝐍𝐎𝐒𝐙 fele nem létezne!" Nem a gonosz fele nem létezne!!! Kezdem úgy hinni, hogy te kihagysz pár érzést (xd). Szomorúság, csalódottság, magány...ezek nem a gonosz érzések!! ,,Te is visítófrászt kapsz attól, hogy egyszer csak teljesen más személyiséged legyen." Először is nekem nem lesz egyszer csak más személyiségem. Másodszor én nem kapok visítófrászt. ,,Még akkor is, ha ez sokkal-sokkal jobb lenne, mint a mostani." Én nem akarok egy tökéletes ember lenne! Néha hibázunk de ettől vagyunk azok akik!

,,Márpedig a mennyekben pontosan ez történik majd." Nagyon máshogy látjuk a dolgokat. Ezzel nincs baj. Ez is bizonyítja, hogy különbözőek vagyunk. ,,Ezen gondolkozz el." Nem tagadom ezen muszáj volt elröhögnöm magam. Mert ezt úgy írtad a végére mintha te most engem nagyon kioktattál volna. Nem baj, hogy más véleményen vagyunk! De ne beszélj úgy a dolgokról mintha te 100% mindent jobban tudnál.

2020. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:

"megmondhatom a szabad véleményemet arról, hogy SZERINTEM miért lenne rossz egy tökéletes világban élni."

Megmondhatod, igaz.

De nem árt, ha tudod: a tökéletes 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐈𝐆 jobb, mint a nem tökéletes. Tehát egy értelmes ember 𝐍𝐄𝐌 gondolhatja azt, hogy általánosságban jobb lenne egy nem tökéletes világban élni.

Olyan előfordulhat, hogy 𝐍𝐄𝐊𝐄𝐃 jobb lenne. Ez akkor fordulhat elő, ha olyan szinten torzult vagy, hogy esélyed sem lenne egy tökéletes világba megfelelően beilleszkedni.


"Rongálni akarom!? Ezt, hogyan sikerült levonnod az írásomból?"

Egyszerű:

1: Egy tökéletes világban nem rongálnád,

2: De szerinted ennél jobb lenne egy nem tökéletes világ - ahol viszont rongálod.

3: Te egy nem tökéletes világban akarsz élni.

Melyik pontot szeretnéd megcáfolni?


"De a mennyország nekem nem egyelő azzal, hogy csak is jót érezhetsz és, hogy egyfolytában boldog leszel.,,TEHÁT ott milyenek lesznek az érzelmeid?" Én úgy képzelem el, hogy érezhetsz szomorúságot, bánatot de legfőképpen boldogságot. Én úgy képzelem el, hogy ha pl ott szomorú vagy akkor megvigasztalnak."

A mennyországban 𝐍𝐈𝐍𝐂𝐒𝐄𝐍𝐄𝐊 rossz érzések. Tehát nem az van, hogy ott vigasztalnak - hanem ott nem kell vigasztalni, mert sose leszel szomorú. Nem, egy pillanatra sem: mivel akkor az a világ nem lenne tökéletes. De az.

Ez persze nem azt jelenti, hogy folyamatos boldogságban úsznál ott - de ha ott van valamilyen érzésed vagy szándékod, akkor az nem csak jó, hanem ráadásul mindig jókor is jelentkezik. Ezt jelenti a tökéletes világ.


"én nem úgy képzelem el a mennyországot mint egy tökéletes világot"

Bocsi, de a Biblia ezt mondja.


"Én nem akarok egy tökéletes ember lenne!"

Bocsi, de akkor nem kerülhetsz be a mennyekbe.

Gondolj arra, hogy Péter is ezt mondta: "ott olyanok leszünk, mint az angyalok".

Tehát MEGVÁLTOZUNK. Erről beszéltem.


"Néha hibázunk de ettől vagyunk azok akik!"

Tudom. Viszont ez csak itt hasznos, a Földön. Az átalakult Földön, ami már 𝐍𝐄𝐌 tökéletes.

De örökké nem maradhatsz itt, és egyszer döntened kell, hogy merre mész. Ha felfelé nem akarsz, akkor lefelé kell.


"ezen muszáj volt elröhögnöm magam. Mert ezt úgy írtad a végére mintha te most engem nagyon kioktattál volna."

Szerintem itt valami probléma van nálad.

Tudod, én ha elolvasok itt valamit, akkor ELŐSZÖR megnézem: van-e benne igazság? Tehát elgondolkodom rajta, hogy mi ezzel a helyzet.

A te írásodból meg úgy látom, hogy ez benned fel se merül: neked igazad van, és kész. Másképp nem lehet. Illetve talán néha lehet - de 𝐌𝐎𝐒𝐓 éppen igazad van, az tuti!

Ha írok valamit, amiből úgy látszik, hogy esetleg nincs igazad - akkor is igazad van, és nyilván velem van a gond.

Tehát akkor nem kell semmin gondolkodnod, hiszen neked van igazad.

Legfeljebb azon kell gondolkodnod, hogy ezt hogyan mondd meg nekem.


Ebből is remekül látszik, amit az elme állandóságáról írtam: úgy dobja ki az elméd ezeket a gondolatokat, hogy szinte észre se veszed - és ezért is próbállak arra rávenni, hogy gondolkodj el azon is, amit írtam.


Például Néróról és a szabad akaratról tudsz mondani valamit?

2020. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:

#74 ,,De nem árt, ha tudod: a tökéletes 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐈𝐆 jobb, mint a nem tökéletes." Ez egyszerűen baromság. Nem mindig jobb.

,,értelmes ember 𝐍𝐄𝐌 gondolhatja azt, hogy általánosságban jobb lenne egy nem tökéletes világban élni." Te most konkrétan lehülyéztél? Most komolyan, az elején azt mondod konkrétan, hogy: Meg mondhatod a véleményedet, de csak, hogy tisztázzuk értelmes ember ilyet nem gondol...Amúgy a válaszodban te már rohadtul átmentél személyesketésbe.

,,1: Egy tökéletes világban nem rongálnád,


2: De szerinted ennél jobb lenne egy nem tökéletes világ - ahol viszont rongálod.


3: Te egy nem tökéletes világban akarsz élni."

Biztos nagyon nehéz felfognod de nem rongálok semmit. És most komolyan onnan vontad le, hogy én rongálni akarok mivel, idézem: ,,Te egy nem tökéletes világban akarsz élni"...

"Én nem akarok egy tökéletes ember lenne!"


,,Bocsi, de akkor nem kerülhetsz be a mennyekbe." Ja mert ezt rohadtul te fogod eldönteni...Te szerinted a mennybe csak tökéletes emberek vannak a többi meg a pokolban van?

,,Szerintem itt valami probléma van nálad."

Vicces...épp ezt akartam mondani

,,A te írásodból meg úgy látom, hogy ez benned fel se merül: neked igazad van, és kész." Hát akkor rosszul látod. Többször is kiemeltem, hogy SZERINTEM. Én egész végig úgy írtam, hogy ez az én VÉLEMÉNYEM, GONDOLATAIM. Nincs feltétlen igazam. Te viszont egész végig úgy írtad, hogy csak is NEKED lehet igazad. Senki másnak.

,,Például Néróról és a szabad akaratról tudsz mondani valamit?" Érem mit mondasz. Abban igazad van, hogy nem akarhatunk olyat amiről nem tudunk. Vagyis mint Néró a Tv készüléket. De én egyszer már írtam, hogy ha egy tökéletes világban élnék akkor nem lenne valószínűleg semmi bajom. Nem hiányozna semmi. De mivel egy tökéletlen világban élek elmondhatom, hogy így kívülről nézve én nem szeretnék egy tökéletes világban élni.

2020. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 A kérdező kommentje:
74-75: Ne veszekedjetek mert SZÉTCSAP KÖZTETEK JÉZUS ÉS A RÓMAI PÁPA !!!!!
2020. dec. 6. 16:32
 77/94 anonim ***** válasza:

"a tökéletes 𝐌𝐈𝐍𝐃𝐈𝐆 jobb, mint a nem tökéletes." Ez egyszerűen baromság. Nem mindig jobb."

Ne haragudj: ismered te a magyar nyelvet?

Nézz utána, ez a tökéletes definíciója. Annál nem létezik jobb.


"Te most konkrétan lehülyéztél?"

Nem.

Az értelmes ellentéte a buta. Az, aki nem tud hatékonyan gondolkodni. Nem érti jól, amit mások mondanak, nem fogja fel rendesen, nem tud utánanézni, nem tudja jól végiggondolni, nem mindig tud értelmes választ adni, csak nagyon egyszerűeket. Nézd meg ezeket magad, aztán döntsd el.

Amiről írsz: az elmebeteg - az pedig teljesen más kategória. Az akkor lehet, ha az agyad úgy van felépítve, hogy hibásan tükrözi a valóságot. Általában ez azt jelenti, hogy 𝐑𝐀𝐆𝐀𝐒𝐙𝐊𝐎𝐃𝐒𝐙 valami olyan dologhoz, ami alapvetően kárt okoz neked, vagy másnak.


"nem rongálok semmit."

Te tényleg azt sem ismered, hogy hogyan élsz?

Rongálod a világodat. Ha nem tudsz róla, akkor is. Nézzél már utána, ha idáig fogalmad sem volt erről!

Más kérdés, hogy jó esetben ezt a világ kibírja - de az emberiséggel pl. pont ez a gond, hogy a jelenlegi rongálásunkat 𝐍𝐄𝐌 fogja kibírni már, csak egy rövid ideig.

De erről te még életedben nem hallottál? Hány éves vagy te egyáltalán?


"ezt rohadtul te fogod eldönteni..."

Nem is én, hanem a Biblia mondja ezt. Nézz utána.


"Te szerinted a mennybe csak tökéletes emberek vannak a többi meg a pokolban van?"

Te melyik részét nem értetted annak, amit írtam?

Nyilvánvaló, hogy 𝐌𝐎𝐒𝐓 egyikünk sem tökéletes. Így viszont nem is kerülhetne be a mennyekbe senki.

Isten ezért azokat az embereket, akiket ELÉGGÉ jónak tart ahhoz, hogy a mennyekbe kerüljenek, a mennybemenetelkor tökéletessé teszi. Amilyenek Ádám és Éva voltak, a teremtéskor.

Erről írt Péter, és jó lenne, ha ezt megértenéd.


"Abban igazad van, hogy nem akarhatunk olyat amiről nem tudunk. Vagyis mint Néró a Tv készüléket."

Akkor szerinted Nérónak volt szabad akarata?


"így kívülről nézve én nem szeretnék egy tökéletes világban élni."

Itt az van, amit írtam: nem akarsz megváltozni. Nem akarsz kilépni a komfortzónádból.

Így azért elég jó eséllyel nem fogsz a mennyekbe kerülni. Főleg, ha nem is akarsz tökéletes lenni, ahogy írtad is.

Ez nem zavar téged?

2020. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:

#75 Most nem fogok mindenre reagálni amit írtál, ugyan is lehet meglep, de nekem van jobb dolgom is mint, hogy itt válaszolgassak neked, hogy utána elkezdjél olyan baromságokat mondani mint hogy én rongálom a világot.


"nem rongálok semmit."


,,Te tényleg azt sem ismered, hogy hogyan élsz?

Rongálod a világodat. Ha nem tudsz róla, akkor is. "


Azért lássuk be elég vicces, hogy te jobban tudod, hogyan élek és azt, hogy én rongálom a világot úgy, HOGY AZT SE TUDOD KI VAGYOK. Életben nem találkoztál velem konkrétan csak tegnap kezdtük el ezt a beszélgetést. De TE ennyi idő alatt MEGÁLLAPÍTOTTAD, hogy én igen is RONGÁLOM A KÖRNYEZETEM.

"Abban igazad van, hogy nem akarhatunk olyat amiről nem tudunk. Vagyis mint Néró a Tv készüléket."

,,Akkor szerinted Nérónak volt szabad akarata?"


Hallod te nagyon leragadtál ennél a Nérós példánál. De a rend kedvéért igen Nérónak szabad akarata volt. De ezzel nem cáfoltad meg azt amit eddig mondtam.

,,Így azért elég jó eséllyel nem fogsz a mennyekbe kerülni."

Jaj...most aztán megijedtem. Ne haragudj, de nem te mondod meg, hogy kifog bekerülni a mennybe és ki nem. Akármennyire is erősködsz. Nem is ismersz akkor, hogyan állapítottad meg, hogy én nagy eséllyel nem fogok a mennybe menni?

,,Ez nem zavar téged?"

Az, hogy egy idegen random ember a gyakorin azt mondja, hogy nem juthatok be a mennybe?...nem, nem nagyon zavar.



Figyelj én az elején egészen élveztem ezt a kis vitát. Kiírhattam ide, hogy mit gondolok erről. Te is megírtad. A vitával nincs semmi baj. De te ezt átfordítottad olyan veszekedésbe ahol egyfolytában személyeskedsz. És még mindig levagyok nyűgözve a te tehetségedtől ugyanis sikerült alig két napi vitázás alapján elmondanod, hogy én rongálom a világot, buta vagyok, nem fogok bejutni a mennybe és még azt is, hogy az agyam, hogyan van felépítve.

Gratulálok

2020. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 A kérdező kommentje:
NEEEE, nagyon nevetek, folytassátok, már csak popcorn és kóla kell !! 🤣🤣🤣😂
2020. dec. 6. 17:45
 80/94 anonim ***** válasza:

Igazából itt az a baj, hogy egyre kevésbé érted a dolgokat, ahogy megpróbálunk mélyebbre menni bennük.


Tehát, ha Nérónak volt szabad akarata, 𝐇𝐎𝐋𝐎𝐓𝐓 rengeteg dolgot 𝐍𝐄𝐌 akarhatott - miért ne lenne szabad akarata annak, aki sok-sok dolgot akarhat - olyan sokat, amit te el se tudsz képzelni - csak éppen a rosszat nem?

Ezt magyarázd el, kérlek.


A rongálásról meg annyit, hogy ritka egy naiv vagy, ha nem tudsz erről. Ilyesmi, hogy környezetszennyezés, globális felmelegedés, ökolábnyom - 𝐒𝐄𝐌𝐌𝐈𝐓 nem mond neked? Se mobilod, se tv-d, se autód, se semmid, amit külföldről hoznak, de még a magyar árukból is csak a környezetkímélőt veszed?

Nem termelsz szemetet? Stb. stb.


Ami pedig a mennyeket illeti: a Biblia szerint 𝐀𝐊𝐀𝐑𝐍𝐈 𝐊𝐄𝐋𝐋 a tökéletességet, bár persze nem lehet elérni.

Egyszerű logika: ha te 𝐍𝐄𝐌 akarod - akkor a Bibliának engedelmeskedsz, vagy valami másnak?

Főleg, ha még ki is jelented, hogy neked márpedig 𝐊𝐄𝐋𝐋 a rossz is?

2020. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!