Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten idézi elő a balsorsot...

Demion kérdése:

Ha Isten idézi elő a balsorsot, akkor miért kenték ezt rá később a Sátánra?

Figyelt kérdés

Iz 45.7

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."



2021. jan. 25. 15:22
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%
A pillangó meg hernyóból lett, akkor a pillangó nem Isten teremtménye?
2021. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó a hasonlat, mert minden hernyóból pillangó lesz a természet rendje szerint (ha nem tapossuk szét), de nem minden arkangyalból lett lázadó angyal, vagy Sátán!


Gábriel arkangyal nem lázadt fel, Mihály arkangyal sem, lehetne sorolni.

Az angyalok lázadása nem Isten műve, hanem a lázadó angyaloké. Nem bábuk sem az angyalok, sem az emberek! Ugyanez igaz a démonokra is.


Ez rossz gyakorlat, hogy mindent Istenre kennek emberek, mintha azt mondanánk, hogy egy gonosz ember gonoszságáról az iskola tehet: Hitlert nem nevelte meg az iskola, ahová járt, Lenint nem nevelte meg a tanár nénije, stb. Vagy a családja, szülei. Nagy felelőssége van egy ember sorsában a szülei, az iskolái, de alapvetően többségében mindenki maga alakítja a sorsát. Vannak kivételek is: pl. bezárják koncentrációs táborba, stb. ettől még a szabály az érvényes marad!


A lázadó és bukott angyalok nem Isten gonoszsága miatt lettek lázadók, mert Isten jó, hanem belülről megromlottak, követték Lucifer romlását, aki Isten fölé akarta helyezni a székét kevélyen.

2021. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
Tehát a pillangó nem Isten teremtménye?
2021. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
0%

A pillangó az Isten teremtménye: a hernyóba be van programozva, hogy pillangó legyen! A tojásba is, hogy tyúk vagy kakas legyen.


De az angyalokba nem volt beprogramozva, hogy fellázadjanak Isten ellen! Ez a saját döntésük volt! A hernyó nem dönt arról, hogy pillangó legyen vagy sem. Egy tojás sem dönt arról, csibe lesz-e? De a bukott angyalok döntöttek a lázadás mellett. Fellázadtak Isten ellen.

2021. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek is döntöttek a bűnbeesés mellett. Enyhítő (de nem felmentő) körülmény: a Sátán kígyó formájában kísértette őket.
2021. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy Luciferbe nem volt "beprogramozva", hogy fellázadjon? Vagy Isten hibát vétett?
2021. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert egyrészt Isten nem csinál ilyen hibát. Nem büntet beprogramozott dolgokért!


Másrészt van szabad akarat! Vannak olyan teremtmények, akik döntenek a saját sorsuk felől, nem minden programozottan fut, ahogy sokan leegyszerűsítve gondolják. Nem a hormonok irányítanak, hanem te döntesz! A hormonoknak ellene lehet állni, ahogy a sátáni kísértéseknek is!

2021. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
És ki kísértette meg a Sátánt, az a kísértés honnan eredt?
2021. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
0%

Isten amikor balsorsot idéz elő, akkor igazságosan teszi. Valaminek a következményeként teszi, büntetésül, valamire válaszul. Ez legtöbbször lázadás Isten ellen. Aki elszenvedi a balsorsot, az ha nem teljesen elvakult, akkor tudja, hogy miért kapta a balsorsot Istentől.


Például egy hitetlen kaphatja egy idő után a hitetlensége miatt. Egy vallásos bigott ember pedig a bálványimádása miatt: szobrok előtt hajlong, vagy hamis közbenjárót használ Istenhez: ezeknek a következménye is lehet balsors.

2021. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
0%
A Sátán nem volt kísértve, belülről romlott el a kevélysége miatt, és lett Lucifer angyalból Sátán.
2021. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!