Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten idézi elő a balsorsot...

Demion kérdése:

Ha Isten idézi elő a balsorsot, akkor miért kenték ezt rá később a Sátánra?

Figyelt kérdés

Iz 45.7

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."



2021. jan. 25. 15:22
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
75%

Ez a sok vallás csak bajt hoz..

Ez miatt rengeteg háború volt.

Be kelle már tíltani,sarlatábjodás az egész..

2021. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem idéz elő "balsorsot."

Egyébként is a sorsát mindenki maga alakítja.

A többit már leírták. Minden rossznak meg van a következménye.

2021. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 Mansour ***** válasza:

#12:

Így van. És ezt úgy hívják, hogy karma. :)

2021. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
25%

Nem. Ezt nem így hívják, mert előre senkinek nincs eltervezve az élete.

Bizonyos vallásokban nevezik ezt Így. Isten ilyen értelmezést, nem támogat.

2021. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 Mansour ***** válasza:
96%

"Ezt nem így hívják, mert előre senkinek nincs eltervezve az élete."

Látszik, nem nagyon vagy tisztában a karma fogalmával... Nem baj. Az a lényeg, hogy tudod, Isten mit támogat...

2021. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező miért nem tudod megérteni? Van egy jobb út, jobb sors, van egy bal út és balsors. Elmész hóesésben megmászni a legmagasabb hegyet? Akkor már előidézted a balsorsodat, egy lavonaveszéllyel. Otthon maradsz mert lavinaveszélyre figyelmeztet a rádió? Mi ebben a nehezen felfogható?


Ugyanígy a lélek a Tízparancsolattal. Betartod a jobb sors reményében, vagy nem tartod be. Ha nem tartod be akkor megkapod a bűnök miatt teremtett büntetést, amit itt most balsorsnak nevezünk.


Ha viszont arra gondolsz, hogy minden parancsolatot betartott embert eléri a balsorsa is, akkor Jób elmélkedését olvasd el ha tényleg érdekel. Ott az van hogy a Sátán rábeszéli Istent, hogy megkisértse, hadd lássuk mennyire tart ki az az ember Isten mellett, ha nem jól, hanem rosszul megy a sorsa. Elátkozza Istent vagy sem? És Jób kiállja a próbát szorongatott helyzetében is.


Tehát a válasz a kérdésedre Isten megtilthatja és megengedheti a Sátán mesterkedését, ezáltal nemcsak a balsorsot is, hanem a jibbsorsot is Isten ídézi elő, de nem közvetlenül! Hanem közvetve. A jobb sorsot az emberrel és égi segítőivel a balsorsot is az emberrel de már a Sátán megengedett mesterkedésével. Mindkettőhöz kell az emberi szabad akarat, Jób példája azt mutatja, hogy Isten megpróbálja az embert, amiből Jób győztesen jön ki.

2021. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
Ha a példákat vesszük, akko valaki felvisz három csaj egy hotelszobába, össze-vissza kefélgeti őket, rengeteg pénzt fizet. Ez ugye bűn. De a balsors az más. A balsorsú ember nem biztos, hogy annyit bűnöz. Ha pl. nyomorék impotens, akkor még jobban nem tud bűnözni. Érted a különbséget?
2021. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
0%

Ok. A balsorsú nyomorék ember is meggyógyítható. Ha Krisztusnak sikerült, és Krisztus arra tanít, hogy nagy hittel te is meg tudod gyógyítani, akkor közel járunk a megoldáshoz. Krisztustól megkérdezték miért van ilyen sok balsorsu ember, hogy rajtuk váljon nyilvánvalóvá Isten dicsősége.


Ezen gondolkozz el. (Azaz mekkora ajándék hogy van nekünk egészségeseknek kezünk lábunk?! És mennyire tudnád Istent dicsőiteni, ha meggyógyítanád?)

2021. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
83%
Isten teremtette a Sátánt (is).
2021. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
23%
Isten nem teremtette a Sátánt. Isten Lucifer arkangyalt teremtette, aki a lázadása után Sátánná lett.
2021. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!