Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten idézi elő a balsorsot...

Demion kérdése:

Ha Isten idézi elő a balsorsot, akkor miért kenték ezt rá később a Sátánra?

Figyelt kérdés

Iz 45.7

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."



2021. jan. 25. 15:22
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%
Játszhatjuk ezt egy ideig, honnan jött a kevélység?
2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 Anahystor ***** válasza:
78%

Cicamica, vagy MINDENT Isten teremtett, vagy ha nem, akkor hibás az egy teremtős világmodell.


Ha pedig mindent(!) Isten teremtett, akkor a kevélység, a dac, a hazugság is tőle származik, mert máshonnan nem származhat.


Sajna ez egy ilyen választás. Magát húzta csőbe a vallás...

2021. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
14%
belülről. Példa: apád nagyon menő vállalkozó, te ki akarod nyírni apádat, és apád helyére akarsz lépni. Mert te jobban tudod! Ilyen volt a lázadás.
2021. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
89%
Belülről. Aha. Magyarázhatod, ahogy tudod, de csak mélyebbre kerülsz. A lényeg letisztítva a következő: ha Isten teremtett mindent, akkor ő teremtett MINDENT. Ha nem világos, értelmezd, vajon mit jelent a "minden", és hogy van-e bármi a "minden"-en kívül. Segítek: NINCS, mivel akkor az már nem a "MINDEN".
2021. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
10%

Isten teremtette a szabad akaratot is, ami megítélhető!


A bíróság sem a tanárát marasztalja el a gyilkosnak! Nem is a szüleit! Nem is Istent! Hanem a gyilkost, aki gyilkolt! Ez talán igazságtalan? Nem inkább normális?


Ha a bíróság a gyilkost ítéli el, akkor te miért Istenre fogod?

2021. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
0%

Isten teremtette a lelkiismeretet, amire lehet hallgatni! Isten teremtette a józan észt is, amit lehet használni.


Egy nemi erőszakoló ne a nemi ösztönt hozza fel mentségére, hanem keressen nőt magának, akivel közös akaratban tudnak együtt lenni. Vagy verje ki magának, azzal csak önmagának árt!


A nemi ösztönt Isten teremtette, de az önuralmat is! A várakozásra való képességet is!

2021. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
30%

Isten teremtette a választási lehetőségeket! Az élet választások sorozata. Nem minden sors egyforma, nem vettétek még észre?


Valaki kocsmába megy reggel, valaki egyetemre. Máshogy döntöttek. Viseljék a következményeit is! Ne pedig csak Istent okolja a részeges, hogy nincs munkája!

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
Ezzel maximálisan egyetértek, amit én mondok, az az, hogy Isten teremtette a szabad akaratot is.
2021. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
0%

Így van, ezzel a bukás lehetőségét is, de nem a bukást!

Örülök, h egyetértünk!:)


Te talán szeretnél robot lenni? Akkor nem ítélne el soha bíróság, csak kidobnak a kukába, oszt' jónapot! Meguntunk, van egy újabb! Van benned egy véletlen-szám generátor, de azt is kiismertük, meguntuk, ez van.


Az alkoholos erjedést is Isten teremtette, ez jó dolog. Lakodalom, mulatás, stb. De a részeges visszaél ezzel, mértéktelenül fogyaszt. Részegen elkövetett bűnökért (pl. autóval gázolás) ne Istent okolja, hogy ő teremtette az alkoholos erjedést! Menjen akkor haza biciklivel a kocsmából! Noé óta ismert, hogy a szőlőlé hajlamos borrá változni.


Az életben nagyon sok választási lehetőség van, szerintem ez így jó! Ezért nem vagyunk egyformák!

2021. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 Anahystor ***** válasza:
100%

A részegességet is Isten teremtette.

A bosszúvágyat is.

A gyilkos indulatot is!

A pedofíliát is.


Ezt kellene megértened!

A lehetőség nélkül (pl pedofília - ha nincs ilyen hajlam) senki sem választhatná szabad akaratából a rossz utat.


És Istenen múlik az is, hogy kibe milyen "lélek" szorul, milyen hajlamokkal.


Lehet a gyilkos szabad akaratára fogni a gyilkosságot, de a gyilkosság LEHETŐSÉGÉT bizony Isten teremtette meg.


Tudod, ha az útépítő mérnök tervez egy folyó fölé hidakat, az egyik szép fémhíd, a másik szép fahíd, mindkettőn könnyű átkelni, akkor ugy nem feltétlenül szükséges egy harmadik híd amin nagy lyukak vannak, hogy le lehessen esni?


Nem sérülne a szabad akaratod akkor sem (tudsz szabadon hidat választani), ha a harmadik híd meg sem épül?!!!



FONTOS megjegyzés:

Mindez persze csupán egy filozófiai eszmefuttatás, mely megpróbálja érzékeltetni az Istenhitet ebből a nézőpontból, és nem jelenti azt, hogy agnosztikus ateistaként hinnék Isten/isten/istenek létezésében.

2021. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!