Mi az a "hitgyüli"?

Figyelt kérdés
Ez milyen vallás? Valaki írna róla bővebben?

2021. márc. 24. 16:22
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
83%
27# Ilyen elvakult és ostoba gyűlöletet idáig csak tanúktól láttam a kiugrottak felé. Nem hittem volna, hogy ti is ilyenek vagytok.
2021. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
81%

"mellesleg számos hívőt ismerek aki kapott el betegséget ugy hogy mar hivo volt en is pl cukros lettem"

Egyik hitgyülis azt írta pár hete, hogy csak azok betegednek meg, akiknek nincs elég hitük. Akkor a hitgyüli ilyen hitetlenekkel van tele?

2021. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
26%
Ez sajnos nem igy van sok betegseg van hivok kozt is nem immunis senki attol mert hivo a betegséggel szemben ha ezt tenyleg hit gyulis mondta hat azt nem minositem meg azt se mindom h nincs hite nekunk csak jobb remenysegunk van hogy sok baja van az igaznak de vmennyibol kiment az ur de nyilvan hit remény kell hozza
2021. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
23%
Eleve fals amit az első ír. Nem vagyok hit gyülis tag, de ilyet a felekezet egész biztos nem állít, ahogy a többi karizmatikus sem, hogy csak náluk van az üdvösség.. Ennyit az itt adott (és felpontozott) válaszok megbízhatóságáról!
2021. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 fxmaster ***** válasza:
59%
Azert birom ezeket a szektakat azt allitjak hogy nem csak naluk van udvosseg es nem is fontos a felekezet hozatartozas de akor miert teritenek az o felekezetukbe.Az en velemenyem hogy ezen a foldon Krisztus megalapitot egyetlen egy egyhazat az o rendelt papi felavatast csak lehet elfogadni amely 2000 eve szakadatlanul folytatodik.Tiszta butasag azt elhinni hogy eddig mindeki tevedet de most ezellot 40eve jot az igazsag hirnoke, szerintem azert vannak vevok ilyesmire mert szeretik mit kinalnak nekik koncertes eloadast es humoros showmusort
2021. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
19%

#35

Egyrészt nem tudom, mit értesz azalatt, hogy "térítenek". Miben nyilvánul ez meg?

Másrészt mi soha nem mondtuk, hogy 2000 éve mindenki tévedett. Ahhoz, hogy megértsük, egészen a 16. századba, Luther Marton mumkásságáig kell visszanyúlnunk, nem pedig 40 évre. Az a szellemi irányzat, amit a Hit Gyülekezete képvisel nem 40 éves, hanem több, mint 100.

"szerintem azert vannak vevok ilyesmire mert szeretik mit kinalnak nekik koncertes eloadast es humoros showmusort"

Mindenki a saját belátása szerint alkotja a véleményét, ha szerinted az Isten dicsérete koncertelőadás, hát legyen, tiszteletben tartom a véleményed, de a humoros showműsör példádat abszolút nem értem. És nem, nem emiatt hitgyülis, aki hitgyülis.

2021. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 fxmaster ***** válasza:
59%
Abban nyilvanul meg hogy teritenek embereket hogy meghivnak embereket a gyulekezetbe utana szepen elmondjak hogy naluk majd jobb lesz es az egyhazad hamis.Sokan azt hiszik hogy Luther a nagy felvilagosodot elme csak hogy tevednek es o is tevedet hiszen ha Jezus Krisztus alapitotta az egyhazat akor szent hiszen Jezus is szent ezt nem azt jelenti hogy az egyhazban az eloljarok nem kovetnek el hibakat dehogyisnem elkovetnek en is salynos elkovetek de a tanitas amit tanitnak azok tevedtetlenek,Jezus is mit mondot a farizeusokrol hogy amit tanitanak tarsatok meg csak teteikben ne kovesetek oket vagy ot vannak az apostolok ok is magara hagytak Jezust ok is elkovetek hibakat.Amit kepvisel a hitgyulekezete az nem utalhato meg Luther munkasagara nem hiszem hogy o tanitot hogy a szentlelektol rangatozol ,nevetel vagy ugy viselkedsz mint egy allat ja igen es nyelveken zagyvalsz.Es igenis showmusoros csusagolnak a katolikus egyhazon nevetnek ralytuk meg kereszteny tanitason kivul meselnek peldaul a komunizmus tevekenysegrol meg tiszta zagyvasagrol.
2021. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
46%

35#

Állításoddal csak az a probléma hogy Jézus nem alapított egyházat! Azt csak te gondolod, mert ebben akarsz hinni. Igazad van, minek foglalkozni a tényekkel....

2021. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
60%

"Állításoddal csak az a probléma hogy Jézus nem alapított egyházat!"

Akkor mit alapított? Pártot? :D

2021. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
11%

"Abban nyilvanul meg hogy teritenek embereket hogy meghivnak embereket a gyulekezetbe"

De te ezt honnan veszed? Amúgy is, mi baj lenne azzal, ha valaki meghívja a barátját, ismerősét?

"utana szepen elmondjak hogy naluk majd jobb lesz"

Ilyet nem mondunk. Ha tetszik neki, akkor járni fog, ha nem, akkor nem.

"Sokan azt hiszik hogy Luther a nagy felvilagosodot elme"

Nem csak hisszük, hanem tudjuk is! :)

"Csak hogy tevednek es o is tevedet hiszen ha Jezus Krisztus alapitotta az egyhazat akor szent hiszen Jezus is szent ezt nem azt jelenti hogy az egyhazban az eloljarok nem kovetnek el hibakat"

Egyrészt az a katolikus egyház, amit Luther leleplezett, egyenesen szembe ment Krisztus szavával. Ez nem egyszerűen csak egy hiba. Ez az Igének egy olyan fajta kiforgatása és meghazugtolása volt, ami minden erkölcsi határt átlépett.

"de a tanitas amit tanitnak azok tevedtetlenek"

Akkoriban éppen azt tanították, hogy a bűnbocsánathoz búcsúcédulát kell venni, ergo Isten pénzért bocsát meg. Szóval nagyon is tévedhető a tanítás, sőt, itt egyenesen hazudtak a bűnbocsánatról, és gerinctelenül madárnak nézték az embereket.

"Amit kepvisel a hitgyulekezete az nem utalhato meg Luther munkasagara"

Mivel egy neoprotestáns egyház vagyunk, ezért nyilván protestáns gyökereink vannak, amikhez ragaszkodunk, és büszkén vállaljuk.

"nem hiszem hogy o tanitot hogy a szentlelektol rangatozol"

A Bibliában valahányszor valaki az Isten jelenlétébe lép, annak mindig vannak fizikai megnyilvánulásai. Ez ma sincs másképp. Ha téged is megérintene a Szentlélek, te sem tudnál állva maradni. :)

"nyelveken zagyvalsz"

Nyelvekenszólásnak hívjuk, ez szintén szerepel a Bibliában is.

"Es igenis showmusoros csusagolnak a katolikus egyhazon nevetnek ralytuk"

Nem hiszem, hogy bárki is "csúságolja" a katolikusokat :D igaz van sok eltérés köztünk, de tiszteletben tartjuk a hitüket és ez többnyire visszafelé is így van.

"meg kereszteny tanitason kivul meselnek peldaul a komunizmus tevekenysegrol"

Maximum egy-egy zárójeles kitérés szokott ilyen jellegű lenni, de természetesen nem jellemző.

2021. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!