Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamednek angyal jelent meg...

Célpont... kérdése:

Mohamednek angyal jelent meg vagy sátán?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 11:34
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/353 anonim ***** válasza:
24%
Akkor se lennél keresztény ha megtudnád,hogy majdani jutalmad,a 72 szűz esetleg hímnemű lesz?
2021. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/353 anonim ***** válasza:
39%

#81: A 72 huri sokkal inkàbb fog jàrni azoknak például akik a Próféta (béke legyen vele) tàrsai közül életüket vesztették a bàlvànyimàdók elleni küzdelemben. In Sha Allah.


Tehát nekem például nem igen lenne esélyem ilyen jutalomra. De Allah tudja a legjobban.


Szóval màr megint hülyeségeket beszéltek. És még bunkózni is akartok sajàt hülyeségetekkel.


Abdullah

2021. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/353 anonim ***** válasza:
82%
Aki az iszlámot és Mohamedet egy vitában védi, mindig kizárólagosan gondolkodik és érvel. Józan, konstruktív vitához viszont szükség lenne legalább minimálisan az objektivitásra való törekvésre. Eleve a keresztény kultúra megengedi a vallási kritikát, az iszlám nem. Nem véletlen hogy életével játszik az, aki iszlám kultúrkörben a vallással viccel.
2021. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/353 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ez nem egyfajta dzsihád amit itt produkálsz Abu?

Csalódok...

2021. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/353 anonim ***** válasza:
39%

#84: Én azonban nem csalódok. A kivételektől eltekintve, primitív tudatlan emberek hajtogatjàk a bunkósàgaikat.


Abdullah

2021. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/353 anonim ***** válasza:
61%

"Te hivatkoztál atista emberekre."


Én szakértőkre hivatkoztam, néhányan közülük ateisták. Nem random atista emberekre hivatkoztam.


"Erre mondtam hogy sok ateista még azt sem hiszi el hogy Jézus egyáltalán létezett."


Erre mondtam, hogy ez közvélekedésre hivatkozás.


"Van néhány késdőbbi forrás de ezek is alig említik Jézust vagy hamisítás."


Mi a hamisítás? Tacitus, Ifjabb Plinius, Iosephus Flavius, Szamoszatai Lukianosz, Mara-bar Serapion feljegyzéset mind meg hamisították szerinted? Szóval már nem csak a Biblia hamisítás, hanem minden és mindenki akivel és amivel te nem értesz egyet, tipikus magyar mentalitás.


"Jónás csodája nem az volt hogy ideiglenes tartózkodott a hal gyomrában hanem hogy végig életben volt. Csak úgy van értelme a hasonlításnak ha mindeketten életben voltak."


Neked komoly gondjaid vannak a szöveg értelmezéssel. Az, hogy a cethal gyomrában volt ideiglenesen, az indikálja, hogy kijött onnan élve vagyis életben volt.


"Csak úgy van értelme a hasonlításnak ha mindeketten életben voltak"


Még mindig nem, csak te szeretnéd bele látni, mivel más értelmezés a te világképedbe nem fér bele, így csak ezt vagy hajlandó elfogadni.


"Tehát azt mondod Jézus aki keresztények szerint Isten, felkiált hogy "Istenem miért hagytál el engem" az Atyát szólítva aki szintén Isten :) Ebben egy csepp értelem sincs."


Jézus és az Ayta nem ugyan az a személy, nem tudom mit nem lehet ezen érteni.


"Júdás esetében az "Istenem miért hagytál el engem" felkiáltás logikus, van értelme. Abból pedig hogy a Biblia Júdás halálát illetően két verziót is ír, azt jelenti hogy a Bibliát meghamisították, nem tekinthető hitelesnek."


A Korán az ember teremtését illetően több verziót is ír, ami a te logikád alapján azt jelenti, hogy a Koránt meghamisították, nem tekinthető hitelesnek, ha nem így gondolod akkor az kettős mérce.


"Szerintem nem érted. A négy író hogy írhatta le másképp mikor ők szemtanúk voltak vagy szemtanúk elmondása alapján írtak?"


Szerintem te nem érted. Nincs meg a négy erdeti kézirat és nem is lesz, mert papíruszra írták, ami szétbomlik. Ezért kellett rendszeresen lemásolni a kéziratokat, az eltérések minden bizonnyal az írnokok hibáinak következtében kerültek bele.


"Ráadásul keresztények szerint a Isten ihlette őket mikor írtak."


Az eredeti kéziratokat amik nincsenek meg Isten ihlette.


"Tehát mindezek ellenére négy eltérő történett olvashatunk. Ez szintén azt bizonyíja hogy a Bibliát meghamisították, nem tekinthető hitelesnek."


Nem, ez azt bizonyíja, hogy laikus vagy a témában. Tessék: https://www.youtube.com/watch?v=b0vJiF6bMqM


Ráadásul a Korán szerint Mohamed benne van a Bibliában (Surah 7:157), de hogy lehet benne a Bibliában Mohamed ha a Bibliát meghamisították? A Korán szerint a Biblia Isten szava, és nem lehet tudja megváltoztatni Isten szavát (Surah 6 114-115, 18:27), hogyan tudták akkor meghamisítani a Bibliát? Mielőtt azt hazudod, hogy ez a Koránra vonatkozik a vers nem ezt mondja, hanem azt, hogy Isten szavát nem lehet megváltoztatni. A Korán meg is kérdezni, miért mennek hozzá a zsidók ha ott van nekik a Tóra? (Surah 5:43). De hogy lehetett ott nekik a Tóra ha megváltoztatták? A Korán szerint nincs talaj amin állhatnánk ha nem a Tórán és az Evangéliumon állunk, de hogy állhatnánk megváltoztatott könyveken? Amit te mondasz az ellent mond a Koránnak.


"A katolikus egyház a protestáns irányzatot is eretneknek tekinti"


A második vatikáni zsinat óta a protestáns nagy egyházakat már nem tekintik eretnekeknek.


"Általánosságban viszont a keresztény világban sem az etióp ortodox irányzat sem pedig a nesztorianizmus nem számít eretneknek."


Az etióp ortodox egyház és a nesztoriánusok krisztológiája általánosságban viszont nem elfogadott a keresztény világban.


"Jordánia az Arab-félszigeten van."


Nem, nincs: [link]


"Azt írtam kevés keresztény élt akkoriban az arab félszigeten és többféle irányzathoz tartoztak."


Nem ezt írtad, de ha tévedek és ezt írtad akkor is elismered, hogy ebben igazam van, mert én is azt írtam, sőt, meg is nevezetem azokat az irányzatokat.


"Ezek nem is keresztény irányzatok..."


Nagyrészt a keresztények se tekintik kereszténynek en bloc a gnosztikusokat.


A mandeusokat tudod minek szokták még nevezni régiesen a sábeusokon kívül? János keresztényeknek. Mert ők Keresztelő Jánost tekintik a legfontosabb prófétának, sajátságos, a chaldeus nyelvhez legközelebb álló dialektusban irt evangéliumot használnak. Morális tanításaik a bibliai tízparancsolaton alapulnak. A keresztséggel is gyakrabban élnek. Filozófiájuk a gnosztikus dualizmuson alapszik.

Mivel a Korán is a zsidókhoz és keresztényekhez hasonlóan a könyv népei között említi a sábeusokat, nem tudom milyen bizonyíték kell még, hogy éltek sábeusok az Arab-félszigeten.


A manicheusok prófétája pedig Mání, akinek a kedvenc titulusa (amit saját magának adott) az Mání, Jézus Krisztus Apostola. Mání írt saját Evangéliumot is, zsoltárokat, episztolákat, stb. Néhány manicheus zsoltár annyira hasonlít a szír-arámi keresztény zsoltárokhoz, hogy amikor megtalálták a kéziratokat először azt hitték, hogy azok keresztény zsoltárok. A manicheus egyház hatott a középkori eretnek gnosztikus irányzatokra is mint a bogumilok és a katharok.

Az iráni vallások mint a zoroasztrianizmus és a gnosztikus manicheizmus nagyon is jelen voltak az iszlám előtti Arab-félszigeten, őszintén, ha erről nem találtál semmit, akkor nem tudom hol keresgélsz, de lehet rossz helyen.


"Damaszkuszi Szent János ha 645-ben született, akkor nem ismerhette Waraqah-t mert ő 610-ben meghalt."


Damaszkuszi Szent János akkor is a 7. században élt mint Mohamed és Waraqah.


"Meg úgy általában ez az állításod hogy "eretnek keresztényeknek akart kedvezni" már ott megbukik hogy az iszlámban nincs benne az ilyen eretnek keresztény szekták tanításai."


De benne vannak. Ugyebár felsoroltam olyan történeteket a Koránból amelyek az apokrif evangéliumokban szerepelnek amiket eretnek keresztény szekták tekintettek hitelesnek, és az, hogy nem Jézus halt meg a kereszten hanem valaki más szintén ilyen eretnek keresztény tanítás.


"Az ilyen eretneknek nevezett keresztény szekták közül az ebioniták az ami kicsit is hasonlít az iszlámra, de ők a 7. században már valószínüleg nem is léteztek, Mekka környékén meg biztosan nem."


De léteztek, az Arab-félszigeten is több forrás szerint is:

The Jewish Christians of the early centuries of Christianity according to a new source [Shlomo Pines]

Sefer Ha'masaot [Rabbi Binyamin al-Tutayli]

The Book of Religious and Philosophical Sects [Muhammad al-Shahrastānī]

Jewish Christianity: Factional Disputes in the Early Church [Hans-Joachim Schoeps, Douglas R.A. Hare (translator)]


"Simán lehet hiba. Egy olyan információ mint Jézus istensége kismilliószor kellene hogy szerepeljen a Bibliában Jézus szájából is, de egyetlen egy ilyen vers sincs"


Szerinted mire gondolt Jézus amikor azt mondta: „Mielőtt Ábrahám volt, én vagyok”? Ha pedig másként is lehetne értelmezni miért akarták érte halálra kövezni?


"Akármelyik muszlim irányzatot nézed, ugynazt a Koránt olvassák az egész világon..."


Még ez sem igaz: https://www.youtube.com/watch?v=9y7eWEjBBw4

https://www.youtube.com/watch?v=9lqQBVtUWvo


"A szúfizmus sem irányzat, az ahmadiyya vallásnak meg annyi köze van az iszlámhoz mint a szientologiának a kereszténységhez."


Miért is? Az ahmadiyya szekta a Koránt tekinti szentkönyvnek, Mohamedet Allah prófétájának, gyakorolják az 5 pillért, miért nem muszlimok szerinted?


"Aisha valóban nem volt özvegy de azt keresztények hazudják be hogy biztosan 9 évesen házasodott."


Nem a keresztények hanem a hadith irodalom. Azt nem keresztények írták hanem muszlim vallástudósok.


"A Bibliából az derül ki hogy Jézus, az Atya és a Szentlélek nem egyenlőek, nem egyenrangúak. Továbbá az is kiderül hogy más tulajdonságokkal rendelkeznk tehát ha atz mondod minden Isten, akkor itt három külön istenségről van szó."


János 1:3 egyértelműen kimondja, hogy az Ige Istennél volt (vagyis nem ugyan azok) és az Ige Isten volt, minden általa lett (vagyis Isten volt az Ige). Ezt nem lehet másként értelmezni. Jézus Krisztus pedig a testé lett Ige.


"Mi téves az iszlámban? Mi az a tanítás amivel nem értesz egyet? Azt mondtad Mohamednek a Sátán jelent meg. Mi sátáni az iszlámban? A tiszta egyistenhit?"


A kereszténység azt mondja Istan a mi mennyei Atyánk, az iszlám azt mondja Allah senkinek nem az atyja.

A kereszténység azt mondja Isten mindenkit szeret, de utálja a bűnt, az iszlám azt mondja Allah nem szereti a legtöbb embert.

A kereszténység azt mondja szeresd az ellenségeidet és imádhozz értük, az iszlám azt mondja harcolj azok ellen akik nem hisznek Allahban (Surah 9:29).

A kereszténység azt mondja a férjeknek annyira kell szeretni a feleségüket mint amennyire Krisztus is szerette az egyházat (Efezus 5:25), az iszlám azt mondja meg is verheted a feleségedet ha engedetlen (Surah 4:34).

A kereszténység azt mondja Jézus meghalt a kereszten, feltámadt és ezzel megváltotta az emberiséget, az iszlám azt mondja Jézus nem halt meg a keresztesen.

A kereszténység azt mondja Jézus a tökéletes követendő példa, az iszlám azt mondja Mohamed, egy 7. századi írástudatlan útonálló a tökéletes követendő példa.

A kereszténység azt mondja ne hord fent az orrodat, az iszlám azt mondja aki muszlim az felsőbb rendű mint a nem-muszlim (Surah 3:110, 98:6).

A kereszténység azt mondja szeresd a felebarátodat, az iszlám azt mondja nem barátkozhatsz nem-muszlimokkal (Surah 5:51, 48:29, 9:123).

A kereszténység azt mondja aki kard által él kard által fog veszni (Máté 26:52), az iszlám azt mondja harcolj azok ellen akik nem hisznek Allahban amíg nem fizetnek jizyát és nem érzik magukat megalázva (Surah 9:29).


És még egy személyes dolog: sola scriptura, nekem csak a Bibliát kell követnem. Neked nem elég csak a Koránt követned, neked kell a hadith. Isten szava értelmezhetetlen 200 évvel későbbi írások nélkül? Ez egy vicc.


"Látod, semmit nem tudsz felmutatni"


Mit kellene felmutatnom? Sokkal de sokkal több muszlim tér át a kereszténységre mint ahány keresztény az iszlámra, de ez nem az én érdemem, mert nem vagyok misszionárius.


"Inkább továbbra is hazudsz magadnak."


Én ugyan nem, neked viszont már eleget hazudtak, és ez az amit nem vagy képes elfogadni, hogy hazudtak neked a és te bedőltél hogy az iszlám az igazság.


"Eyetlen egy okot nem tudsz mondani hogy miért válasszam az iszlám helyett a kereszténységet. Nem tíz okot, nem ötött, nem hármat. Egyet mondj. De ez sem fog sikerülni."


Ha Isten is úgy akarja felnyitja a szemed az igazságra.

Egyetlen okot mondok miért válaszd a kereszténységet más vallások helyett: csak egy sír üres. Mohamed meghalt, Buddha meghalt, Krishna meghalt, Baháʼu'lláh meghalt, Zoroaszter meghalt, Mání meghalt, Jézus meghalt majd feltámadt. Az igazat mondom neked. Jézus a végső tanító nem Mohamed, senki sem mehet az Atyához csak Jézus által. Még nincs késő.


Isten áldjon.

2021. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/353 anonim ***** válasza:
27%

#86:


Ne haragudjatok meg, hogy beleszólok...


"Ha Isten is úgy akarja felnyitja a szemed az igazságra.


Egyetlen okot mondok miért válaszd a kereszténységet más vallások helyett: csak egy sír üres. Mohamed meghalt, Buddha meghalt, Krishna meghalt, Baháʼu'lláh meghalt, Zoroaszter meghalt, Mání meghalt, Jézus meghalt majd feltámadt. Az igazat mondom neked. Jézus a végső tanító nem Mohamed, senki sem mehet az Atyához csak Jézus által. Még nincs késő."


Számomra őszintén megható, hogy aggódsz embertársad miatt, és ezért jószándékból megpróbálod meggyőzni a kereszténység kapcsán. Ez igazán "keresztényi" cselekedet szerintem.


Ugyanakkor annyira nem vagy képben az Iszlámmal, hogy az sajnos látványos.

Mondjuk rengeteg hivatkozást használsz, ez önálló kutatómunka, vagy egy Iszlámot bíráló keresztény/ateista weboldal terméke ??


"Sokkal de sokkal több muszlim tér át a kereszténységre mint ahány keresztény az iszlámra, de ez nem az én érdemem, mert nem vagyok misszionárius."


Annyit tudok, hogy az USA-ban, körülbelül annyian veszik fel az Iszlám vallást évente, mint ahányan felhagynak a vallás rendszeres gyakorlásával.

Ugyanakkor az Iszlám a világon a leggyorsabban terjedő vallás. Alhamdulillah !

Ha szigorúan vesszük, én úgy gondolom, hogy sokkal több muszlim él ma Földön mint keresztény, hiszen a keresztények nagyrésze csupán azért "keresztény" mert megkeresztelték kisbabaként.


Az viszont tény, hogy a szunnita iszlám a legnagyobb felekezet ma világon. Jóval több híve van, mint a római katolikus egyháznak.

Ugyanakkor azt gondolom, nem a hívek száma dönti el kik állnak a "jó oldalon". Ebben gondolom egyetértünk nem ??


"És még egy személyes dolog: sola scriptura, nekem csak a Bibliát kell követnem. Neked nem elég csak a Koránt követned, neked kell a hadith. Isten szava értelmezhetetlen 200 évvel későbbi írások nélkül? Ez egy vicc."


Na persze, akkor miért van nektek szükségetek egyházakra ? Mindenféle zsinatok, presbitériumok véleményére ? Valamiért úgy rémlik hogy a rengeteg szent ember akiket tiszteltek szintén nem a Bibliával egyidősek :))


" az iszlám azt mondja Mohamed, egy 7. századi írástudatlan útonálló a tökéletes követendő példa."


Hazudsz a Prófétával (SAWS) kapcsolatban.


""Aisha valóban nem volt özvegy de azt keresztények hazudják be hogy biztosan 9 évesen házasodott."



Nem a keresztények hanem a hadith irodalom. Azt nem keresztények írták hanem muszlim vallástudósok."


A hadíszokat a vallástudósok összegyűjtötték, rendszerezték, vizsgálták, hitelesítették és nem ők írták !


Tudomásom szerint a legvalószínűbb verzió, hogy Aisa 14 évesen lett Mohammed próféta (SAWS) felesége.


Jordánia pedig szerintem az Arab félsziget része, hiszen az Akabai öböl határolja, ami elválasztja a Sínai félszigetet az Arab félszigettől.


Béke legyen Veled. És a Magasztos Allah vezessen Téged az Iszlám útjára.


Abdullah

2021. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/353 anonim ***** válasza:
94%

# 87

"Ne haragudjatok meg, hogy beleszólok..."


Nincs miért elnézést kérned.


"Számomra őszintén megható, hogy aggódsz embertársad miatt, és ezért jószándékból megpróbálod meggyőzni a kereszténység kapcsán. Ez igazán "keresztényi" cselekedet szerintem."


Egy ideje látom a válaszaidat bizonyos kérdések alatt Abdullah. Ha minden muszlim ilyen lenne mint te (ahelyett hogy megharagusznak ránk és le hazugoznak vagy le iszlamofóboznak vagy megfenyegetnek) sokkal kevesebb negatív sztereotípia élne sok emberben az iszlám vallással kapcsolatban.


"Ugyanakkor annyira nem vagy képben az Iszlámmal, hogy az sajnos látványos.


Mondjuk rengeteg hivatkozást használsz, ez önálló kutatómunka, vagy egy Iszlámot bíráló keresztény/ateista weboldal terméke ??"


Kevésbé lesz igaz vagy hiteles amire hivatkozom, ha ez nem önálló kutatómunka eredméyne hanem keresztény/ateista weboldal terméke?

Egyébként elismerem, nagyrészt keresztény/ateista weboldal, blog, vlog, stb. terméke, de ennek hatására saját magam is utána néztem az iszlámnak, tehát ha esetleg azt hitted, hogy agyatlanul elfogadok mindent amit keresztény misszionáriusoktól vagy harcos ateistáktól hallok akkor tévedsz.


"Annyit tudok, hogy az USA-ban, körülbelül annyian veszik fel az Iszlám vallást évente, mint ahányan felhagynak a vallás rendszeres gyakorlásával."


Forrás?


"Ugyanakkor az Iszlám a világon a leggyorsabban terjedő vallás. Alhamdulillah !"


Ez javarészt betudható a magas születési rátáknak a muszlim országokban Pew Research Center szerint.


"Az viszont tény, hogy a szunnita iszlám a legnagyobb felekezet ma világon. Jóval több híve van, mint a római katolikus egyháznak.


Ugyanakkor azt gondolom, nem a hívek száma dönti el kik állnak a "jó oldalon". Ebben gondolom egyetértünk nem ??"


Ebben bizony egyetértünk.


"Na persze, akkor miért van nektek szükségetek egyházakra ?"


Az egyház ahogy a gyülekezetet nevezzük, ti meg Ummahként utaltok a saját gyülekezetetkre ha nem tévedek.


"Mindenféle zsinatok, presbitériumok véleményére ?"


Az nem ugyan az.


"Valamiért úgy rémlik hogy a rengeteg szent ember akiket tiszteltek szintén nem a Bibliával egyidősek"


Református vagyok, mi nem imádkozunk a szentekhez. De a katolikusok vagy az ortodoxok sem mondják, hogy el kell olvasnod az egyházatyák vagy bizonyos szentek írásait mert ha nem teszed akkor nem érted a Bibliát.


"Hazudsz a Prófétával (SAWS) kapcsolatban."


Nem hazudok neked testvér, neked már eleget hazudtak, én biztos vagyok benne, hogy ha létezett akkor Mohamed egy 7. századi írástudatlan útonálló és egy hamis próféta volt.


"A hadíszokat a vallástudósok összegyűjtötték, rendszerezték, vizsgálták, hitelesítették és nem ők írták !"


De a muszlim vallástudósok adtak Sahih besorolást annak a hadísznak ami szerint Aisha 9 éves volt. A Sahih besorolás azt jelenti, hogy az adott hadísz hiteles, nem így van?


"Tudomásom szerint a legvalószínűbb verzió, hogy Aisa 14 évesen lett Mohammed próféta (SAWS) felesége."


Forrás? Hadísz is megfelel vagy a vallástudós neve aki szerint Aisa 14 évesen lett Mohammed felesége.


"Béke legyen Veled. És a Magasztos Allah vezessen Téged az Iszlám útjára."


És Veled is béke legyen.


És ha Isten is úgy akarja, vissza vezet téged a kereszténységez, és mi tárt karokkal fogunk fogadni.

2021. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/353 anonim ***** válasza:
29%
Mohamednek a sátán jelent meg Dzsibril angyal képében. Ez a beteges, gyilkolós üzenetből megtudható. A korabeli arab népeknek nem volt akkora világosságuk, hogy erre rájöttek volna, így elterjedt közöttük ez a vallás.
2021. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/353 anonim ***** válasza:
27%

#88: A hadíszok a Korán kinyilatkoztatásaival egyidősek. Hiszen Mohammed (SAWS) tanításait, tetteit írják le. Jó ideig terjedtek "szájhagyomány útján", viszont muszáj volt őket összegyűjteni, rendszerezni, osztályozni a vallástudósok ezt tették meg.


A Korán Isten szava, ugyanakkor az erényes magatartásra Mohammed próféta (béke legyen vele) tanított minket.


Mindannyian "önállóan tartjuk a kapcsolatot" Istennel, nincs szükségünk egyházakra és papokra sem. De természetesen nekünk is fontos a közösség, és vannak akiknek szívesen hallgatunk a véleményére.


Nem tudok forrásokat adni. Minden nap foglalkozom a vallásommal, de nem írogatom fel a forrásokat. Sok dolgot egyszerűen más idősebb muszlimoktól hallottam.

Al-Bukhari összes meg van nekem, de egyáltalán nem rémlik ez a 9 éves feleség dolog...


Muszlim testvérem felkészültebb források tekintetében is mint én.


Abdullah

2021. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!