Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamednek angyal jelent meg...

Célpont... kérdése:

Mohamednek angyal jelent meg vagy sátán?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 11:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/353 anonim ***** válasza:
20%

#40:


Csalódnod kell Testvérem. Ezt én írtam, és nem egy keresztény :)


"Inkább legyen valakinek több felesége, akikkel tisztességgel és jóindulattal, szeretettel bánik, minthogy mindenféle szeretőket tartson vagyis paráználkodjon."


Alá is írtam, ha megnézed.


Abdullah

2021. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/353 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"Ez pont azt bizonyítja hogy a Biblia engedi a poligámiát hiszen bből az következik hogy egy nem egyházi poziciót betöltő kerestzénynek több felesége is lehet."



A Koránban egyértelműen le van írva hogy egy férfinek 4 felesége is lehet!

A Bibliában viszont nincs leírva hogy engedélyezett a több feleség. Akkor ez hogyan lehetne bizonyíték arra hogy engedi a poligámiát?

Ez inkább csak arra bizonyíték hogy elnézi ha nem hívőként több feleséged lett! De hívőként már ne így legyen. És nincs is példa arra a Bibliában hogy keresztényeknek több feleségük lett miután keresztények lettek!


"Tehát azt írja ennek a főpapnak két felesége volt. Ésazt is írja ez a főpap egész életében azt tette, amit helyesnek lát az ÚR. Tehát a Biblia szerint az Úr helyesnek látta a többnejűséget. Na ezért mondom hogy ti keresztények a Bibliátokat is megtagadjátok ha érdeketek úgy kívánja."


Krónikák 2. könyve 24:2-3

Újra el kellene olvasnod ezt a részt mert félre értetted!

A főpapnak nem volt két felesége!


"Mikor egy kérdést vizsgálok a kerestzény vallásbban akkor megkersem és elolvasom azokat a Bibliai részeket."


Hát a helytartó esetében valahogy még is kihagytál részeket!


"Ezt hazudják be a keresztények, de mi erre a bizonyíték?"


A böjt! Ezzel akart kedvezni a zsidóknak. De azok nem ismerték el Mohamedet prófétának és meg is haragudott rájuk.

A keresztények sem ismerték el Mohamedet prófétának hiába vette bele a Koránba Jézust! Jézus tanításait mondjuk kihagyta belőle!

2021. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/353 anonim ***** válasza:
26%

"Csalódnod kell Testvérem. Ezt én írtam, és nem egy keresztény :)"


Elnéztem :)

De tényleg csalódtam. Pedig már örültem hogy végre van egy őszinte kereszény :)

2021. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/353 anonim ***** válasza:
89%

"De tényleg csalódtam. Pedig már örültem hogy végre van egy őszinte kereszény :)"


Igazából ez csak rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy milyen megvető gyűlölettel, lenézéssel vagy a keresztények iránt. Úgy tűnik, hogy sajnos az iszlám az emberből a rosszat hozza elő csak...

2021. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/353 anonim ***** válasza:
4%

"A Bibliában viszont nincs leírva hogy engedélyezett a több feleség. Akkor ez hogyan lehetne bizonyíték arra hogy engedi a poligámiát?"


1, A Bibliában nincs tiltás a többnejűségre vonatkozóan.

2, A Bibliában a prófétáknak, papoknak többfeleségük volt.


Ezekből egyértelműen az következik hogy a Biblia engedi a többnejűséget. Tagadhatod de ezzel a Bibliát tagadod meg.



"Ez inkább csak arra bizonyíték hogy elnézi ha nem hívőként több feleséged lett! De hívőként már ne így legyen."


Ezt te képzeled bele. Semmi olyat nem ír a Biblia hogy csak akkor lehet több feleséged ha nem vagy hívő. Vagy szerinted Dávid nem volt hívő? Vagy Salamon nem volt hívő?



"Krónikák 2. könyve 24:2-3

Újra el kellene olvasnod ezt a részt mert félre értetted!

A főpapnak nem volt két felesége!"


Most igazad van. Tényleg félreértettem, de továbbra is engem igazol. Jóás volt a király, Jójádá a pap. A pap szerzett két feleséget a királynak, de ugye azt írja, a főpap egész életében azt tette, amit helyesnek lát az ÚR. Tehát a több feleség helyes a Biblia szerint.



"Hát a helytartó esetében valahogy még is kihagytál részeket!"


Semmi olyat nem hagytam ki ami lényeges.



"A böjt! Ezzel akart kedvezni a zsidóknak. De azok nem ismerték el Mohamedet prófétának és meg is haragudott rájuk."


Ez megint marhaság. A keresztényeknél is van böjt. És egyébként is a böjt bevezetésével hogy lehet kedvezni valakinek? Ráadásul az iszlám vallás szerinti böjt hajnalasadástól naplementéig tart egy hónapon át, tehát nehéz még is.



"A keresztények sem ismerték el Mohamedet prófétának hiába vette bele a Koránba Jézust! Jézus tanításait mondjuk kihagyta belőle!"


Ez így megint hazugság többszörösen. Sok keresztény áttért az iszlámra. Sőt, ma is sok keresztény áttér. Jézus tanításai pedig benne vannak a Koránban.

2021. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/353 anonim ***** válasza:
7%

"Igazából ez csak rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy milyen megvető gyűlölettel, lenézéssel vagy a keresztények iránt. Úgy tűnik, hogy sajnos az iszlám az emberből a rosszat hozza elő csak..."


Az a személyes tapasztalatom hogy keresztényeknél feltünő jelenség a hazudozás. Nem tudom szebben megfogalmazni. Hazudtok mint a vízfolyás, főleg ha az iszlámról van szó. Ha megnézzük azok a kritikákat amiket a keresztények az iszlámról fogalmaznak meg általában, valójában nem is az iszlám tanítása. Továbbá ha az érdeketek úgy kívánja, a Bibliát is letagadjátok, például mint most a többnejűséggel kapcsolatban. Szóval ez rólatok keresztényekről állít ki szegénységi bizonyítványt.

2021. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/353 anonim ***** válasza:
92%

"De Zakariás is gondolta hogy akár démon is lehet ezért rettent meg. És nem folytogatta csak erősen szorította."


Ekkor Zakariás előtt, a füstölő áldozati oltár jobb oldalán megjelent egy angyal. Amikor Zakariás meglátta őt, nagyon megijedt. Az angyal azonban így szólt hozzá: „Ne félj, Zakariás, mert meghallgatta az Úr az imádságodat. Erzsébet, a feleséged, fiút fog szülni neked, akit Jánosnak neveztek. Lukács 1:11-13


Szó nincs folytogatásról vagy arról, hogy Zakariás démonnak gondolta az angyalt.


"Biztosan meghalt a kereszten? :) Ez a te és a többi keresztény vágyvezérelt elképzelése."


Nem, a muszlimokon kívül senki nem hiszi, hogy Jézus nem halt meg a kereszten.

Gerd Lüdemann ateista Újtestamentum szakértő szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által vitathatlan.

Pinchas Lapide zsidó történész szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által történelmileg biztos.

Paula Fredriksen amerikai valláskutató szerint a legbiztosabb tény Jézusról a halála, kivégeztette a római prefektus Pilátus, Húsvétkor, olyan módon ami Róma kifejezetten a politikai lázadóknak tartott fent, névszerint keresztrefeszítés által.

Bart D. Ehrman amerikai Újtestamentum szakértő szerint az egyik legbiztosabb történelmi tény Jézus keresztefeszítése a júdeai római prefektus, Poncius Pilátus parancsára.


"A Bibliai bizonyítékok pedig pont azt mutatják hogy nem Jézus halt a kereszten."


Akkor idézz a Bibliából, hol van benne, hogy nem Jézus halt meg a kereszten?


"A Korán világosan leírja hogy ezek a Bibliában is benne voltak, tehát nem leet szó plagizálásról..."


Idézt a Koránt hol írja le világosan, hogy konkréten ezek a sztorik benne voltak a Bibliában is.


"Ha Mohamed nem próféta hanem valláshamisító akkor nem vesz át történeteket eretnek keresztény irányzatoktól. Ha keresztényeket akar meggyőzni akkor nem olyan iratokat vesz át amiket a keresztények kukáztak."


Csak azt felejted el, hogy Arábiában nem római katolikusok vagy bizánci ortodox keresztények éltek, ugyan is az egyház keze nem ért el addig, hiába tekintették eretnekségnek az arianizmust, a gnoszticizmust, a nesztorianizmust, a monofizitizmust, a Keletrómai Birodalom határain túl nem tudtak mit tenni ezekkel a csoportokkal, vagyis ezek a csoportok megmaradtak így Indiában, Perzsiában és Arábiában is. Mohamed szerintem nem tudhatta, hogy azok eretnek keresztények voltak, elvégre mind azt mondta, hogy ők az Evangéliumot hirdetik, vagyis Mohamed azt hitte, hogy hithű keresztényeket fog meggyőzni nem pedig eretnek keresztényeket.


"Pont ez az. A te szektád nem fogadja el ezeket az iratokat. Idővek ez a keresztény irányzat lett dominás, ezt terjedt el mert a világi hatalom beállt mögé, a többi keresztény irányzatot pedig eretneknek nyilvánították és üldözték. Tehát emberek döntötték el hogy melyik irat hiteles és melyik nem Jézus után többszáz évvel."


Ahogy mondtam, a Keletrómai Birodalom határán túlra nem ért el az egyház keze, Perzsiában megmaradtak pl. a nesztoriánusok és a elkhaszaiták amig a mongolok ki nem irtották őket, Indiában is megmaradtak a mai napig a nesztoriánusok, Arábiában pedig az iszlám elterjedéséig megmaradtak mind a nesztoriánusok, mind az ariánusok, mind a gnosztikusok, mind a monofiziták mert a politeista arabok sem üldözték őket.


"Na és aztán. Waraqah keresztény pap volt aki felismerte hogy Mohamed próféta. Hogy milyen keretszény irányzathoz tartozott ilyen szempontból lényegtelen. Keresztények azt is be szokták hazudni hogy biztos Waraqah tanított Mohamednek a keresztény vallásról."


Honnan veszed, hogy hazugság, hogy Waraqah tanított Mohamednek a keresztény vallásról?


"Akkor ha a nesztoriánus irányzat nem fogadta el ezeket az iratokat akkor miért szereplnek a Koránban ha Waraqah tanította?"


Szerinted volt csak nesztoriánus Waraqah, szerintem ariánus volt, ami megmagyarázná, hogy miért Szentháromság ellenes az iszlám, mert Waraqah arianizmust tanított Mohamednek aki azt hitte az a kereszténység.


"És aztán? A Bibliai próféták is ugyanígy megijedtek."


Nem ugyanígy.


"Az nem zavar hogy a 7. században már a szentháromsághívő keresztény irányzatok terjedtek el ? Az arab félszigeten amúgy is kevés keresztény élt, a környező tereületeken mint Bizánc, Etiópia, pedig ortodox keresztények voltak."


Igen a szentháromsághívő keresztény irányzatok terjedtek el, de mint azt már mondtam, a Keletrómai birodalom határain túl nagyon sokáig megmaradtak az eretnek keresztény irányzatok, az Arab-félszigeten is, abból a kevés keresztényből akik az Arab-félszigeten éltek lehet a nagytöbbség valamelyik eretnek csoporthoz tartozott.


"Akkor pont hogy nem lennének a Koránban ezek a történetek. Ha keresztényeket akar volna csak megnyerni akkor nem tesz a Koránba olyan történeteket amiket a keresztények eretnek iratnak tartanak és kukáztak."


Csak hogy mint azt már mondtam, az Arab-félszigetig nem ért el az egyház keze, pont nem érdekelte az ottani keresztényeket, hogy Róma püspöke mit tart eretnekségnek és mit kukázott. Mohamed a maga körüli keresztényeket akarta megnyerni, mert hitte az a kereszténység.


"Sok keresztény besismeri hogy a Bibliát meghamisították. Persze nem így nyiltan hanem azt mondják emberek írták a Bibliát ezért lehetnek benne hibák, meg hogy emberek válogatták ki ezért tévedhettek..."


Egybe mosol két dolgot. Igen, emberek írták, lehetnek benne hibák, csakhogy van több mint 5000 görög kéziratunk, több mint 10000 latin, és több mint 9000 kézirat enyéb nyelveken pl. kopt nyelven, asszír nyelven, arámi nyelven, stb., vagyis tudjuk, hogy hol vannak hibák, milyen hibák, (90%-ban csak egy betű van elírva vagy vessző nincs ott) és fel is van tűntetve protestáns Biblákban, hogy ha van olyan vers amely nem szerepel vagy teljesen máshogy szerepel egyes kéziratokban. De a meghamisítás szándékos meghamisítást jelent, ezek a hibák nem szándékosan történtek, hibáztak olykor az írnokok.


"...de a plusz részek vagy a hiányzó részek nem osztanak meg hasonlók."


Nem is, semmilyen dogmatikus hiedelem, hittétel nem változik ezek miatt.


"Ez egy tipikus keresztény hazugság. Az szlámban a többnejűség a nők védelmét szolgálja és szociális funkciója van például özvegyek esetében vagy ha felborul a nemek közötti egyensúly a társadalomban. A férfinak kell gondoskondia minden feleségről tehát szó nincs kényelemről hanem nagy kötelezettség. A több feleség pedig még nagyobb kötelezettség. Az csak a keresztények fantáziaszüleménye hogy az iszlámban a többnejűség a férfiak vágyainak kielégítését szolgálja."


De minden férfinak elég 4 feleség, csak pont Mohamednek kellett több?


"A legnagyobb különbség a kereszténység és az iszlám vallásban Jézus istensége és a szentháromság. Ezek pogány hamisítások amiket az iszlám nem fogad el. Mi muszlimok egy és oszthatatlan Allahban hiszünk, a szentháromság viszont három külön istenséget jelent."


Nem jelent három külön istenséget, csak te vagy tudatlan. De egyébként ma is vannak olyan keresztény csoportok akik nem fogadják el Jézus istenségét és a szentháromságot, de mégsem akarnak muszlimok lenni, gondolkodj el miért. Megsúgom nem kellene alá ásni hamisítottnak megrágalmazni a korábbi kinyilatkoztatásokat ha a el akarjátok adni hitelesnek a sajátotokat.

2021. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/353 anonim ***** válasza:
92%

"Megsúgom nem kellene alá ásni hamisítottnak megrágalmazni a korábbi kinyilatkoztatásokat ha a el akarjátok adni hitelesnek a sajátotokat."

Kivéve, ha az a saját nekik annyira gyenge eresztés, hogy más érv nem szól mellette.

2021. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/353 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Ezekből egyértelműen az következik hogy a Biblia engedi a többnejűséget. Tagadhatod de ezzel a Bibliát tagadod meg."


A keresztények még sem így értelmezik. Sőt egyáltalán nem többnejűek a keresztények!


"Semmi olyat nem ír a Biblia hogy csak akkor lehet több feleséged ha nem vagy hívő. Vagy szerinted Dávid nem volt hívő? Vagy Salamon nem volt hívő?"


Azt sem írja hogy több feleséged lehet ha hívő vagy!

Sem Dávid sem Salomon nem volt keresztény! Tudod a keresztények Krisztus követők. Dávid és Salamon nem ismerték Krisztust így nem is lehettek keresztények! Jézus tanítványai között nem volt többnejű.


"Semmi olyat nem hagytam ki ami lényeges."


Te nem tartod lényegesnek az lehet! De attól még az!


"A keresztényeknél is van böjt. És egyébként is a böjt bevezetésével hogy lehet kedvezni valakinek?"


Akkor leírom neked modern szóval érzékenyítés! Mohamed érzékenyíteni vagy vonzóbbá akarta tenni a zsidók számára az iszlámot hogy a zsidók behódoljanak neki. Nem jött össze!


"Ez így megint hazugság többszörösen. Sok keresztény áttért az iszlámra. Sőt, ma is sok keresztény áttér."


Sok muszlim meg áttér keresztény hitre. Ez semmi sem bizonyít!


"Jézus tanításai pedig benne vannak a Koránban."


Valóban?

A Koránban írva van hogy ,Jézus tanította? Hol?

2021. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/353 anonim ***** válasza:
25%

Elàrulnàtok mi a problémàtok a többnejűséggel ?


Abdullah

2021. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!