Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a legjobban elítélik a...

Akik a legjobban elítélik a bálványimádást miért egy kő felé "imádkoznak"?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 20:13
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/385 anonim ***** válasza:
6%

"Mivel kereszténynek mondtad, nem teljesen mindegy. Ezek szerint még mindig nem tudtál olyan keresztényt hozni, aki alátámassza azt, amit állítasz."


Ezt találtam meg először mikor rákerestem, de biztosan találsz magad is. Itt az oldalon is vannak keresztények akik vagy az Ószövetséget tagadják meg vagy Pált.



"Belenéztem, hogy mit ír. Az az ember egyáltalán nem érti Pált. Kiforgatja, amit ír és időnként olyan versekkel veti össze, amiknek közük nincs egymáshoz. Nem csodálom, hogy félreértésekben vagy a kereszténységgel kapcsolatosan, ha ilyen forrásokból táplálkozol. Szinte mondatonként bele lehetne kötni, abba amit írt. Időnként olyan egyértelműen félremagyarázza Pált, hogy felmerült bennem, hogy szándékosság is van a dologban. Bár lehet egyszerűen csak annyira bele akarja látni a saját igazát, hogy képtelen észre venni, hogy miről szól a szöveg. Röviden ennyi róla a véleményem."


Nem ez alapján fogalmaztam meg a véleményem. Pál történetéről ordít hogy kamu. Vicc kategória az egész. A jeruzsálemi főpapnak nem volt hatáskörében emberek üldözése a római birodalom területén, és valószínü nemis volt Damaszkusban keresztény akkor, vagy nagyon kevés. Meg ugye Jézus miért nem mondta el maga amit akart néhány hónappal korábban? A tanításbeli eltérés pedig nyilvánvaló.

2021. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/385 anonim ***** válasza:
4%

"A muzulmán csávónak üzenem, hogy én olvastam a Koránt. Ennél összeszedetlenebb, érthetetlenebb zagyvaságot még életemben nem olvastam. Látszik, hogy a csávó hallott valamit a Bibliáról és próbálta másolni azokat a történeteket, amik onnan származnak, meg belevenni őket a kinyilatkoztatásaiba, de összefüggéstelen az egész. 80-as IQ felett szerintem élvezhetetlen."


Olvastad persze :) Ennyi ésszel ami neked van neked azt sem érted amit olvasol. A 80-as IQ stimmel, csak nálad alatta van, ezért nem érted a Koránt. Mondjuk én azt is kétlem hogy tényleg olvastad.



"Nincs összeszedve, nincs megszerkesztve, nincsenek benne összefüggő egészek meg történetek, hanem olyan, mintha valaki egy nagyon-nagyon hosszú rögtönzött slam poetry-t nyomott volna le, aminek az a témája, hogy Allahot kell imádni, és valaki ezt az egészet lejegyezte volna szó szerint. "


A Korán mozaikszerűen épül fel és nem úgy mint a Biblia. A Biblia úgy épül fel mint bármely más ember által írott könyv. Elkezdi a teremtésnél, egy egy személy egy könyvben szerepel, Jézus megszületik, él, meghal szépen sorban. Ebből is látszik hogy a Biblia emberek által lett átszerkesztve, a Korán viszont teljsen eltér ettől.

2021. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/385 anonim ***** válasza:
93%

"A Korán mozaikszerűen épül fel és nem úgy mint a Biblia. A Biblia úgy épül fel mint bármely más ember által írott könyv. Elkezdi a teremtésnél, egy egy személy egy könyvben szerepel, Jézus megszületik, él, meghal szépen sorban. Ebből is látszik hogy a Biblia emberek által lett átszerkesztve, a Korán viszont teljsen eltér ettől"

Hát igen, ha elég fanatikus valaki, a legnagyobb buktatóiba is belemagyarázza hogy az neki bizonyíték.

Csak nem az a célod hogy minél rosszabb képet fess a muszlimokról? Mert egyelőre ez az egyetlen amire a kommentjeid jók.

2021. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/385 anonim ***** válasza:
56%

"Hát igen, ha elég fanatikus valaki, a legnagyobb buktatóiba is belemagyarázza hogy az neki bizonyíték."


A Korán tényleg azért ilyen, mert annyira nem mertek belenyúlni, még szerekesztés céljából sem, hogy inkább hosszúság szerint rendezték el a szúrákat. Ez tény.


Mi sem bizonyítja jobban, hogy mennyire tisztelték Isten szavait, minthogy vannak bizonyos szavak/szótöredékek a Koránban, amiről senkisem tudja mit jelent. Mégis benne hagyták, és természetesen belerakják őket a mai napig is.

2021. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/385 anonim ***** válasza:
3%

"Az ő dolguk, csak akkor ne ők oktassanak ki minket arról, hogy mi a bálványimádás, amikor egymást tapossák azért, hogy megcsókolgassák azt a meteoritot."


Szerintem elég egyértelműen lerírtuk hogy több keresztény irányzatban szentnek nevezett halott emberek imádata az adott irányzat tanítása. Szóval az egyház ezt tanítja és jóváhagyásával imádnak a keresztények embereket. Ellenben az iszlámban semmiféle vallási jelentőseg nincs annak a kőnek. Azok akik csókolgatják saját fejük után mennek de még ők sem imádják. Nem tudom sikerült-e megérteni hogy ég és föld a különbség a kettő között. Szóval azok a keresztények akik szentekhez könyörögnek, bálványimádók. És Jézus istenítése is bálványimádás, tehát a szentháromsághívő keresztények is bálványimádók. Már a Bibliai is írja ne imádj semmit ami a földön jár, Jézus pedig a földön járt.

2021. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/385 anonim ***** válasza:
83%

"Már a Bibliai is írja ne imádj semmit ami a földön jár, Jézus pedig a földön járt."

Jajj szegénykém, még mindig olyan nehéz az a múlt és jelen idő hogy nem sikerült megértened? Ne keseredj el, figyelj oda a tanító bácsira és előbb-utóbb hidd el, neked is menni fog! :)

2021. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/385 anonim ***** válasza:
88%

"Mi sem bizonyítja jobban, hogy mennyire tisztelték Isten szavait, minthogy vannak bizonyos szavak/szótöredékek a Koránban, amiről senkisem tudja mit jelent."


Annyira szeretnék 1400 évvel ezelőtt élni, mert akkor elég lett volna összezagyválnom valamit, miközben megjátszok egy epilepsziás rohamot, és tuti találtam volna pár naiv hülyét, aki feljegyez mindent, ami kijön a számon és kitalálja, hogy az isten szava :D Tényleg mindenbe bele lehet magyarázni mindent. A másik kedvenc érvem, amikor azzal jöttök, hogy a Korán félre van fordítva, mert az arab nyelv lefordíthatlan. És akkor ez az érv, amikor valaki számon kéri, hogy milyen erkölcsi magaslatról prédikál Mohamed, aki a Korán szerint utasítást adott arra, hogy ássanak be egy nőt derékig és kövezzék meg. Erre jön az, hogy az biztos nem úgy volt, mert a szent arab nyelvet félrefordították.

2021. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/385 anonim ***** válasza:
56%

"Elég sok karaktert és eseményt a Bibliából. Például a már említett Jézust, ugye."


Ez aztán nagy koppintás :) A Korán leírja hogy ezek a személyek szerepelnek a Bibliában, az események pedig jelentős mértékben eltérnek. Szóval alapból nem lehet koppntás ha fel van tüntetve egy korábbi forrás.



"Értelmes emberek között ez úgy szokás, hogy autószerelés kérdésében autószerelőkét kérik ki, buddhizmussal kapcsolatban buddhistákét."


Te talán teológiából diplomáztál? :) Mert ha nem akkor meg sem szólalhatnál vallás témakörben a logikád alapján :)



"Neked lehet hogy elég az, hogy neked adjon igazat, még ha ostobaság is, pláne olyasvalaki szájából akinek semmilyen tényleges tudása nincs az adott témában, de ezzel csak azt éred el hogy minden vitában a saját tudatlanságodon fogsz elhasalni. Hiszen semmilyen ismereted nincs ami hiteles forrásból származna."


Akkor majd mindjárt nézek konkrét példákat abból és majd megmagyarázhatod :)

2021. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/385 anonim ***** válasza:
59%

#87: Oké, ennyi felesleges időm nincs, hogy magyarázkodjak egy műveletlen alaknak, akinek ráadásul trágyalé folyik a szájából.


" aki a Korán szerint utasítást adott arra, hogy ássanak be egy nőt derékig és kövezzék meg."


Biztos hogy nem olvastad a Koránt, mert ilyen nincs benne te szerencsétlen.

2021. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/385 anonim ***** válasza:
6%

"Jajj szegénykém, még mindig olyan nehéz az a múlt és jelen idő hogy nem sikerült megértened? Ne keseredj el, figyelj oda a tanító bácsira és előbb-utóbb hidd el, neked is menni fog! :)"


Milyen mult és jelen? :) Fejtsd már ki az egymenésed, mert minden alkalommal csak ennyit írsz de nem derül ki mit akarsz mondani. Vagy te sem tudod? :) Csak ennyit tudsz kipréselni magadból hogy legyen valami válsznak tűnő. Sajnos ettől még továbbra is bálványimádó maradsz. Persze kifejtheted mi ez a mult és jelen idő :)))

2021. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!