Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a legjobban elítélik a...

Akik a legjobban elítélik a bálványimádást miért egy kő felé "imádkoznak"?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 20:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/385 anonim ***** válasza:
100%

Jónéhány színvonalas, és jónéhány "kevésbé" színvonalas választ olvastam. Néhány dologra katolikusként sem jöttem rá: a nem-muszlimoknak miért nem mindegy, hogy a muszlimok merre fordulva és hogyan imádkoznak? Miért nem mindegy, hogy mit csinálnak a mekkai zarándoklat során?

Az, hogy mi mikor térdelünk le, a mi dolgunk, hogy a muszlimok merre fordulva imádkoznak, a muszlimok dolga.

2021. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/385 anonim ***** válasza:
#60: Vagy csak annyi történt, hogy már egy eleve létező dokumentumot "másolt" Mohamed. (Ha ugyan tényleg tőle származik a Korán) Ez a valláskritika topik, nem a vallás, hagyjuk ki istent az egészből. A könyveket emberek írják, nem istenek szokták lediktálni. A Koránon meg végképp látszik, hogy egy toldozott-foldozott, korabeli történelmi eseményeket és más vallásos iratokat magába olvasztó irat. Teljesen más a tartalma, hangulata a mekkai és a medinai szúráknak, tele van Mohamed csatáinak a magyarázataival, hirtelen hozott kinyilatkoztatásokkal meg csonka, meg nem értett, hallomásból ismert bibliai történetekkel. Ez a könyv minden, csak nem ihletett. Majd egyszer, amikor nyugdíjas leszek, elolvasom a védákat, na, arról elhiszem, hogy ihletett, meg hogy azt papi rétegek meg értelmiségiek szerkesztették.
2021. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/385 anonim ***** válasza:

"Az, hogy mi mikor térdelünk le, a mi dolgunk, hogy a muszlimok merre fordulva imádkoznak, a muszlimok dolga."


Az ő dolguk, csak akkor ne ők oktassanak ki minket arról, hogy mi a bálványimádás, amikor egymást tapossák azért, hogy megcsókolgassák azt a meteoritot.

2021. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/385 anonim ***** válasza:
96%

#62: "80-as IQ felett szerintem élvezhetetlen."


2 milliárd embert sértegetsz. Úgy, hogy mindeközben a sajàt szubjektív véleményedet hangoztatod csupàn.


A Korànt meg kell tanulni érteni. Egyébként amit ismétlődésnek vélsz, annak is oka van. Minden "ismétlés" màs egy kicsit és màsra helyezi a hangsúlyt.


Persze ehhez hogy megértsd legalább 80-as IQ nak lennie kell.

2021. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/385 anonim ***** válasza:

Nem baj, engem nem zavar, hogy kétmilliárd embert sértegetek. Valszeg te, aki meg vagy győződve arról, hogy Allah az egy Igaz Isten, és Mohamed az ő Prófétája, szintén nem tartod sokra a több százmillió hindut vagy 1,5 milliárd kínait, higgyenek bármiben is. Mindenki soviniszta a saját vallása javára. Olyan ez, mint a nacionalizmus. Amúgy szerintem az iszlám konkrétan az is. Egy nagyon korai, vallásnak öltöztetett nacionalizmus.


Amúgy meg nekem nincs bajom a Koránnal, olvasgassa, aki akarja. Csak azzal van bajom, ha fanatikus imámok uszítanak embereket a Korán soraival. Mondhatsz akármit a Bibliáról, Jézus mondásai között nem nagyon találsz olyat, amivel uszítani lehetne.

2021. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/385 anonim ***** válasza:
52%

"Olyan ez, mint a nacionalizmus. Amúgy szerintem az iszlám konkrétan az is. Egy nagyon korai, vallásnak öltöztetett nacionalizmus."


Abszolút nem. Az Iszlám bàrmilyen nemzethez tartozó embert tàrt karokkal vàr.


"Allah az egy Igaz Isten, és Mohamed az ő Prófétája, szintén nem tartod sokra a több százmillió hindut vagy 1,5 milliárd kínait, higgyenek bármiben is. "


Aki ismer engem az tudja hogy ez nem így van.

2021. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/385 anonim ***** válasza:
91%

"Abszolút nem. Az Iszlám bàrmilyen nemzethez tartozó embert tàrt karokkal vàr."


Hát pont ezt mondom. Az iszlám hamarabb volt, mint a nemzetfogalom. Aki betér az iszlámba, az onnantól az iszlám "nemzet" tagja, és hódíthat magának földet a Próféta nevében.

2021. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/385 anonim ***** válasza:
56%

#67:


Ezek szerint azt sem tudod mit jelent a nacionalizmus fogalma.

Mindig a legbutàbb emberek a leghangosabbak.

2021. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/385 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként pedig azt gondolom hogy azok a muszlim testvérek kritikusabbak màs vallàsokkal akik idegen vallàsi környezetben élnek.


Araboknàl tapasztaltam milyen tökéletes harmóniában vannak az Iszlàmmal és màs vallàsokkal nem is foglalkoznak.

2021. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/385 anonim ***** válasza:
96%

"Annyi hogy a Koràn hamisítatlan formàban őrzi Allah szavait."

Legalábbis te szeretnéd ezt hinni. De Mohamed előttről senki nem tudott még semmilyen bizonyítékot mutatni muszlim tanok létezésére.

2021. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!