Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják a keresztények...

Godaime kérdése:

Miért gondolják a keresztények, hogy Jézus visszatér?

Figyelt kérdés
Elvégre nem egy bumeránghoz szögezték...

2022. jan. 20. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
8%

"Nem gondoltam, hogy külön magyarázatot igényel, hogy a meggyőződés szó egyik jelentését a meggyőződéssel megpróbálni megmagyarázni igen erősen körkörös magyarázat."

Nem látom, hogy így történt volna, de azt hiszel, amit szeretnél


"tulajdonképpen mit is nyertél szerinted?"

Hát a vitát. Pedig ezt nem lett volna nehéz értelmezni:)


"ezeken annyira elbukott az érvelésed"

Továbbra is várom, hogy ezekre rámutass

2022. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

Idéztem neked a meggyőződés szóban forgó értelmezéséd, amin elbukott az érvelésed, de erre kaptam válaszként a körkörös érvelést.

Innentől falra hányt borsónak érezném belemenni egyesével a többi esetbe is, amikor hibásan használtál és/vagy képtelen voltál értelmezni az említett fogalmakat. Mert vagy tényleg súlyos szövegértési nehézségeid vannak, amely esetben értelmetlen lenne bármi hasonló próbálkozás, vagy direkt játszod az értetlent, és direkt használsz hamis jelentéssel szavakat, csak hogy ezzel provokálj másokat; amely esetben még annyi értelme sincs az egésznek.

Szóval részemről innentől mindegy a dolog, az értelmező szótárak ugyanúgy cáfolják az elképzeléseid, mint eddig, ha pedig nem érted őket, azon csak te tudsz változtatni.

2022. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
10%

"Innentől falra hányt borsónak érezném belemenni egyesével a többi esetbe is, amikor hibásan használtál és/vagy képtelen voltál értelmezni az említett fogalmakat"

Tehát nem megy :)


"Idéztem neked a meggyőződés szóban forgó értelmezéséd, amin elbukott az érvelésed, de erre kaptam válaszként a körkörös érvelést."

Amit utána cáfoltam. Erre kezdtél zavartan hebegni, habogni :)


"Szóval részemről innentől mindegy a dolog, az értelmező szótárak ugyanúgy cáfolják az elképzeléseid, mint eddig, ha pedig nem érted őket, azon csak te tudsz változtatni."

Ebben simán, vagy erősen hiszel? Leírtad magadnak, tehát egyben meg is győződtél erről bizonyíték nélkül, mint anno a Mikulás létezéséről vagy az evolúcióról?


Szerintem vegyél nagy levegőt, adj magadnak pár percet és győzd le a lányos zavarodat. Jobb lesz, hidd el. Menni fog

2022. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Valakinek meg kell alapítania az ezeréves királyságot.
2022. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%

Hogy lehet ilyen sok pogány? A hívőket lepontozzak, akik nem hisznek azokat felpontozzak? Szent István ennek nem örülne.

Jézus eljön mert megígérte.

A Niceai Hitvallásban is benne van, magyarul nem tudom pontosan, románul le tudnám írni.....az Atya jobbján ül, dicsőségben eljön ítélni élőket és holtakat és országának nem lesz vége.

2022. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kétpipásra gondolsz, őt senki nem azért pontozta le, mert hívő. Hanem mert hazudozik, provokál és ostobasáhokat beszél. Ugyanezekért bárki más is negatív értékelést kapna.
2022. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%

Jézus visszatér.

Nem csak gondoljuk, hanem hisszük.

Bizonyíték csak annyi van erre, amit a Bibliában találni lehet.

A hitetlennek kevés, a hívőnek pedig éppen elegendő.

2022. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Okés bizonyítsd be.
2022. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Istennek hatalma van rá, hogy egy fakeresztből bumerángot kovácsoljon.

Amugy Jézus már nem egyszer vissza tért. Egyenlőre viszont nem szükséges ebből felhajtást csinálni. Ő isten időutazója, ha úgy tetszik. megérkezik, elvégzi a dolgát és megy tovább. Van hogy az a dolga, hogyegy drogost visszahozzon a halálból. Van, hogy az a dolga, hogy felvegyen az utcán egy elejtett bankjegyet, arébb vigye két utcával és elejtse. Van, hogy az a dolga, hogy elbeszélgessen egy elméleti fizikussal arról, hogy melyik volt a leghitelesebb sci-fi film a világon.

Van, hogy arra bíztat egy kamaszlányt, hogy mondja el a rendörségen, hogy az apja hogyan bántalmazza a családját.

Van, hogy egy házibuliba csinál vizből bort a fiataloknak, hogy szerelmek szövődhessenek. Néha csak pár deci kell hozzá, nem is sok.


Visszatért. Teszi a dolgát, biztosítja a fejlődést, hogy Isten terve működjön. Csak nyitott szemmel kell olvasni a Bibliát.

Ha itt az idő, nyilvánosan fog megjelenni.

2022. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Okés bizonyítsd be.
2022. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!