Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják a keresztények...

Godaime kérdése:

Miért gondolják a keresztények, hogy Jézus visszatér?

Figyelt kérdés
Elvégre nem egy bumeránghoz szögezték...

2022. jan. 20. 13:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Két vagy három tanubizonysagra megáll minden, az evangéliumban pl Jézusssal 3/fél évig együtt volt 12 ember akik utána leveleikben kihangsúlyozzák hogy igenis az úgy törtent ahogy leirták tehát ezek az emberek napi szinten együtt ettek ittak a mesterrel aztán a feltámadas után úgyszintén tanusitják az apostolok tehát az egesz dolog egy tanúságtetel ezt a szót rengeteget használja is az írás nekem ennyi pont elég de még az ószövetseget is ily módon górcső alá lehetne sok esetben vetni jól lehet a teremtés könyve ami kap is hideget meleget a vilagi tudosoktol h na ott senki nem volt jelen mindegy én hiszem hogy azt is kijelentette a szent szellem Mózesnak tehát esetleg ha vkinek még ez sem elég mert persze mindjak h mi bizonyitja a szöveg hitelesseget hat erre van 5 év egy telogiai egyetemen h elhigyjük én elhiszem bár nincs egyetemi vegzettsegem nekem elég volt még mindezek elleneben az amikor befogadtam az úrat és ő igent mondott nekem bár ezt csak akkor az ágyamon fekve elalvás előtt éreztem ez nekem komolyan mondom mindennél többet ért!
2022. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Tanubizonyság a leggyengébb bizonyíték.

Plusz még mindig nem oldottad meg a problémát, hogy változtatások vannak a Bibliai írásokban.


Plusz ha én azt mondom láttam Jézust az utcán kéregetni, meg 100 másik random ember azt mondja, akkor visszatért az istened vagy mi? XD

Ezt a logikát.

2022. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Elég cinikusan állsz hozzá de egy hit filozófiaja c podcastban pl egy filozofus jol elmagyarazza hogy ha pusztán egy jogi helyzet lenne e az egesz Jezusos story a romai jogrendszer szerint a kellő koronatanuk és az egész helyzet s a tanuk száma szerint mindenhogy igaznak minősíthető jogilag is mind a feltámadás mind minden amiket az evangélium leir tetteit csodait és ma meg szamomra az a megdöbbentő hogy Herodotosz olyan csatakat is leir amit csak egyedűl ő látott es a történelem könyvek ezeket is történelmi tényként kezelik na ez a nem semmi
2022. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"jogrendszer szerint a kellő koronatanuk és az egész helyzet s a tanuk száma szerint mindenhogy igaznak minősíthető jogilag is"

Hát még jó, hogy 2022-őt írunk barátom.

2022. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
De ami a lényeg az egészben a hit es mivel hit által van az üdvösség nem tudjuk v tudhatjuk soha úgy bizonyitható nem lesz még akkor se ha vki csak akkor tudna úgymond v lenne hajlandó hinni ha tudná h Isten létezik de akkor meg nem lehetne hinni benne úgyhogy meg kell hogy elégedjünk hogy csak hinni tudunk benne mar Isten bölcsessége ezt diktálta hogy higyjünk
2022. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!