Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 15:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/199 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, ez egyrészt egy fordulat is, amit az emberek használnak arra, ha valami szrul áll az életben, masrészt nem jelenti azt, hogy isten létezik.

A barátod kétségbeesett, és hajlandó lenne hinni abban, hogy valaki megmenti. Ettől a példától még kicsit sem lesz igaz az, hogy tényleg létezik az a valaki, aki megmenti.

Kétségbeesésemben kapaszkodhatok én gyógyító kövekbe, mantrákba, ókori babonába vagy istenbe, ez csak azt jelenti, hogy hajlandó vagyok minden hülyeséget kipróbálni, hogy meggyógyuljak. Attól még ezek ugyanol,an bullshit dolgok maradnak.

2023. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/199 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk én szégyellném is magam az isten helyében, ha csak a bajban jutnék az emberek eszébe, mint utolsó mentsvár.

Meg persze az ilyen isten jelleme, aki ezt használja ki... hát... nem tűnik túl tisztának.

2023. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/199 anonim ***** válasza:
28%
Engem sehogy. Biztos vagyok benne, hogy létezik. A teremtésben látszik a keze munkája: a világmindenségtől az ember egyetlen sejtjéig megvizsgálva a világot látszik a tökéletes Alkotó. Ezen kívül sok ember bizonyságot tett Jézus feltámadásáról, és ahogy nem hiszek más összeesküvés elméletben sem, abban sem hiszek, hogy az életüket adták egy hazugságért csak azért, hogy jól átverjenek bennünket.
2023. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/199 anonim ***** válasza:
70%

"az életüket adták egy"

egy olyan dologért, amit hittek.

De ez sajnos nem garantálja, hogy igaz is. Akkoriban ez különösen így volt, még nem nagyon volt igazi tudomány.

2023. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/199 anonim ***** válasza:
60%

"Éppen most került be egy barátom a kórházba szívvitorla leválással ..hirtelen történt, nem vallásos.


...És mit kért tőlünk?


Hogy imádkozzunk érte."


Hát, igen! A lövészárkokban sincsenek ateisták.


Tulajdonképpen azt hiszem, hogy valami nagyon rossz dolognak kell(ene) történnie ahhoz, hogy az emberek hozzáállása megváltozzon és úgy vélem, hogy nem kellene megvárniuk azt a pillanatot, amikor az bekövetkezik...!

2023. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/199 anonim ***** válasza:
31%

"Meg kell törni a hitüket."

Milyen módszerekkel tennéd? Komolyan kérdezem. Azt írtad, hogy az észérvek nem működnek... Akkor? Milyen más ötleted van?

2023. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/199 anonim ***** válasza:
60%

A hívőkre az érzelmek hatnak.

Vannak olyan kis történetek, amelyeket ők találtak ki (pl. a zuhanó repülőn/lövészárokban nincs ateista), ami amúgy nem igaz, de erre a kaptafára ki lehet találni hasonló történeteket.

Csak az ateisták nem nagyon csinálnak ilyet.

2023. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/199 anonim ***** válasza:
65%
Hogyan lehetne téged meggyőzni arról, hogy Isten létezik?
2023. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/199 anonim ***** válasza:
68%

Bizonyítékokkal, de erről már volt szó. Nézd vissza.

De még egyszer: engem MEG LEHET győzni. Egy hívőt meg NEM.

2023. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/199 anonim ***** válasza:
68%
Egy hívőt nem is kell meggyőzni semmiről, hiszen ő hívő s nem valami bizonyítékkutató. :D
2023. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!